Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

bibula
30. aug 2008

nestaci prekryt vrstvy a pouzit gumu?,je to lahsie 😉

basika
31. aug 2008

bibula - skúšala som, ale nemá to ten efekt, čo by som chcela....

martina48
31. aug 2008

Ahojte....mohli by ste my pomôcť?? ☹ ...neviem si dať rady s premiestňovaním fotiek,rámčekov,.. na papier(robým v gimpe"snažím sa robyť v gimpe 😝 ") 😒 😅 ...zisťujem že som v tomto riadny antitalent..ale strašne sa to chcem naučiť ☹ ...za každú radu vám budem veľmy vďačná 😀

cistko
4. sep 2008

Ahojte ako pozeram, dlho sa tu nikto neukazal a neviem ci mi budete veidet poradit. Robila ste niektora nieco podobne ako kalendar? Ked sa babatko anrodilo priklad v sepbembri a tak na cely dalsi rok spravit na kazdy mesaic fotku...mam mesiac, mam dva...mam tri mesiace....az mam rok a pozyvam vas na oslavu narodenin.... 😀

sakura77
4. sep 2008

ja som robila kalendar,davala som fotky z kazdeho mesiaca,robila som to prvykrat tak to nie je dokonale,ale rodine sa moc pacilo,a budem aj tento rok robit,takze uz tam budu aj narodeniny 😉

sassi
4. sep 2008

ahojte, celkom dobry napad ... taketo som nerobila, ked bol Alex maly, este som nescrapovala 😢

Martina, premiastnuje sa pomocou kliknutia na prekrížené šípky na hlavnom paneli tuším v 2. riadku to je. No a premiestnuješ vždy tu vrstvu, čo je aktívna, ak ti to "blbne" - kukni sa dolu na tom istom paneli zvol si "move the active layer" - pohybuj aktivnou vrstvou - a pojde ti to.

erika153
7. sep 2008

http://erika153.blogspot.com/
sablona pre kalendar 2009,je to frebko ale citajte podmienky,prijemnu zabavu

bibula
7. sep 2008

eri uz som jeden zacala,ale okuknem aj tvoj,diky,inyc vyzera super 😉

sassi
7. sep 2008

Erika dííík, kuknem to, už sa sťahuje 😉

janina77
8. sep 2008

erika, alebo aj ine baby, ak mi viete pomoct - ako prefarbim tu sablonu kalendara na inu farbu? Ked to robim cez "layer style" > prekrytie farbou, tak mi nezostanu zvyraznene nedela a sviatky ☹. Ako na to?
(robim v PS CS2)

hawra
8. sep 2008

janina, nastav si farbu popredia, aku chces a potom hore na liste Obraz - Prizpusobeni - Odstin a sytost a tam zaskrtnut kolorovat a poposuvaj si posuvnicky sytost a svetlost tak, ako potrebujes. 😉

marbella
9. sep 2008

babulky,aky je rozdiel vo formatoch png,eps,jpg? no jpg vlastne viem,ale tie dva dalsie su co? som stahovala nejake veci a su tam taketo koncovky v niektorych..mozem s tym normalne pracovat?

bibula
9. sep 2008

ano mozes pracovat,ale potom radsej vsetko uloz do jpg,predtym nezabudni spojit vrstvy.png vyuziva hlavne photoshop.papa

marbella
9. sep 2008

vdaka🙂 a s tym eps sa da co robit?mam stiahnute nejake obrazky k vianociam..ani nevim odkial 😀

sassi
10. sep 2008

marbellla, ak si chceš výtvor priebežne zložiť, príp. uložiť a potom sa k práci vrátiť, treba ukladať v .png (aj v PS, aj v GIMPe)

.jpg totiž zlúči vrstvy a potom s tým už nepohneš. Výsledný výtvor si ale ulož v .jpg ked by si to napr. chcela tlačiť alebo objednať, tak je treba to mať uložené v .jpg

sassi
10. sep 2008

.eps nepoznám

bibula
10. sep 2008

eps rtiez nepoznam,ale kludne stym pracuj,ak sa ti da,len to po skonceni premenuj tiez na jpg 😉

bibula
10. sep 2008

mamulky,aj nemamulky, ne,ate nejaky napad?sa chystame gratulovat,ale len tak nie velmi oficialne.-) takze som rozmyslala porobit nejake scrappy z ich foto-je ich cca 20kusov a neviem co a ako by to malo byt.
rozmyslala som aj nad kalendarom-od septembra do decembra,ale tak aby sa potom dali cisla odstrihnut a obrazky zaramikovat, no neviem aqko by to malo byt.
chcela by som na jeden obrazok napriklad aj 4-5 foto.samozrejme,ze by to islo na A4
ak uvidite niekde na nejakej stranke,nejaky napad,tak poprosim link.....dakujem🙂ideme v piatok.... 😉

sassi
10. sep 2008

bibula a čo tak dať im u toho zrobiť fotoknihu?

ka4
10. sep 2008

sassi a ako sa robí fotokniha?Máš nejaký web?A ako to vlastne vyzerá?

sassi
10. sep 2008

www.fotolab.sk
www.happyfoto.sk

a tam si nádeš, daju sa len fotky, ono to samo navhne rozloženie na strany, možeš si upraviť, a potom sa dajú aj popisky a zviazu to bud do mäkkej alebo tvrdej väzby, ako si vyberieš.

bibula
10. sep 2008

hm,to uz nestihnem 😒

sassi
10. sep 2008

no príde to tak do 2-3 dní

ka4
10. sep 2008

robia aj kalendáre tak ako do knihy

hawra
10. sep 2008

baby, info ohladne formatov:
v .jpg sa ukladaju hotove obrazky, vsetko sa zluci do jednej vrstvy a nie je to mozne dalej upravovat - plati pre photoshop aj gimp.
v .png su ulozene jednotlive elementy, teda napr kvietok vyzera ako kvietok a nema okolo biely okraj ako fotka ci iny stvorcovy obrazok - plati pre gimp aj photoshop
v .psd sa ukladaju vo photoshope rozrobene scrapy, teda vo vrstvach a je mozne to kedykolvek znova otvorit a upravovat.
v .xcf toto je pre gimp a plati to iste, co .psd pre photoshop.
hadam to trosku pomohlo

adal
11. sep 2008

baby, nejaké pekné rámčeky na 1. narodeninky poradíte ?

adal
11. sep 2008

sassi, ďakujem 😉

sassi
11. sep 2008

prosím 😉

adal
11. sep 2008

poradí mi niekto, ak si chcem dať vyvolať scrapík na fotku o rozmere 10 x 15 cm, ako si to upravím ? 😢