Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

sona28
2. nov 2008

dík sassi, ale mám toho veľa, nezmestilo by sa mi to ani na dvd, nie to ešte cd.

sassi
2. nov 2008

tak daj naviac CDčiek 😉

sona28
2. nov 2008

janina, nevies poradit nejaky dobry zipovaci program. ja mam taky, kde je nie miera kompresie ale uroven kompresie, tam sa da vybrat zo siestich stupnov a pri najvyssom mi zmensilo kit zo 7,35mb na 7,16mb.

janina77
3. nov 2008

sona, prave som to skusala. Mam WinRAR. Z priecinku s velkostou 45,1 MB mi urobilo .rar subor s velkostou 38,4 MB ☹ . To nie je velke vitazstvo.Da sa v nom zvolit "metoda kompresie" - vybrala som Najlepsia.

sona28
3. nov 2008

ja mam 7zip, skusila som aj winzip, ale bohuzial, ani jedno ani druhe mi moc nepomohlo. to fakt asi budem musiet dat na viac dvd. nemate dakto este iny program?

kattom
5. nov 2008

ide vam dnes scrapmania? neda sa mi nalogovat ☹

bambusko
5. nov 2008

kattom, mne funguje 🙂

kattom
5. nov 2008

mna to stale vyhazduje 😠 😠 😠 😠 😒 ☹

bambusko
5. nov 2008

vlastne prihlasenie do fora mi tiez nejde 😒 co zase hackeri?

barbarkaaa
8. nov 2008

Ahojky tak jsem dočetla a nevím nic 🙂 jsem tu dlouho nebyla, osobní problémy, špatný net od 1.11. jsem samoživitelka ...bohužel to jinak nešlo... hodně smutný příběh
Frebbie jsem měla nachystané podziní, ale už není aktuální, do toho přišli ty velliké problémy, ale gumuju alespoň pro waterLO tak vám alespoň přináším to nové http://waterloproject.blogspot.com/2008/11/wate...
jestli ještě někdo shání QP tak o slovenských moc nevím ale ty moje by se na slovenské ještě předělat daly mám je tady http://barbarkaaa.rajce.idnes.cz/Kalendare/ třeba by šly i od ostatních holek, ale asi podle zájmu celá nabídka je tady http://pstogether.blogspot.com/ víc vám neporadím bohužel

😒 já svoje LOčka v albíčku na koníkovi nemám, jsme ráda, že je dostanu na DST a na blog http://barbarkaaascrap.blogspot.com/ až mě pojede lépe internet v novém bydlišti tak vám mrknu do albíček 😉
zatím ahojky, já zas přijdu 🙂

denisse
8. nov 2008

ahojte, chcela by som poprosit o radu ... chcela by som z jednej fotky "vyrezat" len postavu dcery a vlozit ju do inej kvoli lepsiemu pozadiu .. da sa to vo photoshope aj inak, nez pouzitim lasa, ktorym to musim pomalicky obkreslit? to sa mi totiz vobec nedari pekne ☹ dakujem za kazdu radu ....

nevesta
8. nov 2008

Denisse, pouzi magic wand (kuzelna palicka), ked drzis shift a klikas, tak ti to pomaly pridava do vyberu 😉 Len daj pozor, aby si nevynechala ani jeden bod 😉

denisse
8. nov 2008

nevesta ... diky, skusam, zatial sa mi uplne nedari, ale snad na to pridem ... furt mi tam daco chyba alebo je navyse 🙂

nevesta
8. nov 2008

No ked mas podobne pozadie, tak to splynie... No ale ja to robim tak, ze spravim komplet postavu s magic wand a potom si dam layer via cut, prehodim na ciste a doobrezavam lasom 😉 A davam dost detail, tefy potukas vsetky body 😉

nevesta
8. nov 2008

tefy - vtedy, nejak som blbo tukala 😀

denisse
8. nov 2008

tak ja neviem, stale sa mi to nedari ... mam sa snazit s tou kuzelnou palickou oznacit tu postavu, co chcem vybrat, alebo to okolie ktoreho sa chcem zbavit?

sassi
8. nov 2008

oklikaj postavu a potom daj invertovať výber, neviem, či je to tak aj v PS, ja používam GYMP, el tam vždy obkrúžim postavu a dam INVERTOVAŤ a potom VYSTRIHNUŤ

denisse
8. nov 2008

sassi, diky za radu, robim co mozem a aj tak mi to nejak nejde ... problem je v tom, ze sa mi to nedari oznacit okolo postavy, ze to nachadza nejake body napriklad na nohe a tym z nej kus odrezem 😀

sassi
8. nov 2008

aha, tak musíš klikať bližšie k sebe a potom sa to da ešte upraviť, v GYMPE sa prepne "rychla maska" a potom sa to ešte skoriguje, dogumuje/prikreslí, čo treba a až potom vystrihne

denisse
8. nov 2008

tak asi skusim gymp .. mozno je to jednoduchsie 🙂 ja len zacinam, tak som este nesika 😀

nevesta
8. nov 2008

Denisse, drz shift a klikaj na vsetko, co chces mat, cize ked ti chyba kus nohy, tak drz shift a klikni na nohu... Neviem to nejak normalne vysvetlit... 😅

mirka414
8. nov 2008

baby skuste SK kalendar s menami,je nadherny.... xenakm.blogspot.com

rovni
9. nov 2008

ahojte,
zacinam s Gimpom,nieco som si prestudovala,len pri mojej malej nemam tolko casu citat vsetky prispevky.Aka ma byt velka fotka ktoru chcem pouzit-kolko MB?vdaka

sassi
9. nov 2008

rovni to je jedno, čo najkvalitnejšia, ved velkosť si potom prisposobíš 😉 na obrázku

mirka dík, stiahla som, fakt pekný, aj ked už som začala 2 mesiace s iným podkladom - teda vyrobila som si vlastný 😉

rovni
9. nov 2008

dakujem sassi,budem rada ak ty alebo ine scrapmaniacky obcas nakuknete sem a poradite nam zaciatocnickam,ja sem budem chodit casto 😀
uz som si stiahla kalendar a neviete mi poradit kde by som stiahla nejake motivy do kalendara?napr.na zimne mesiace snehuliaka,cencule,vlocky...,na jesen listy...,na leto slniecko,kvetinky...a pod.
ci to treba len hladat jednotlivo?neda sa to naraz?

nevesta
9. nov 2008

Pozri sem 😉 napriklad

sassi
9. nov 2008

rovni da sa to aj naraz v kitoch, že maš cele subory v zladených farbách ja chodím na www.digiscrapdepot.com

markiza
10. nov 2008

MIRKA414, vdaka za link na ciselnik, je supis 😉

mirka414
10. nov 2008

dievcata poradte uz mam kalendar spraveny,len kde mi ho vytlacia a zviazu??