Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

vivere
14. nov 2008

janula_nz,
skus na www.digiscrapdepot.com medzi freebies dat hladat quickpage a zarucene najdes pekne vianocne ramiky 😉

baby, ako mam vo photoshope zmenit farebnu fotku na sepiu? mala som anglicku verziu, tam to slo, teraz mam cesku a ani za svet to neviem najst 😝

linnetka
15. nov 2008

vivere,
ja mam sice tiez len anglicky PS, tam sa to vola HUE and SATURATION (sk - odien a sytost) - skr. CTRL+U,
odkliknes policko - KOLOROVAT - a potom uz len jazdcami menis odtien fotky 🙂

vivere
15. nov 2008

linnetka, dakujem, nakoniec sa mi to podarilo vcera najst 😉

anamor
21. nov 2008

kocky dali ste si ten kalendar niektora vytlacit, cez 24print.cz ? ako ste spokojne?

bolulka
23. nov 2008

ahojte, neviete kde mi kalendar vytlacia a aj zviazu? 😕

sassi
23. nov 2008

ja som s apýtala v tlačiarni, tak vytlačia to za 16,- / A4
ale zviazať to vedia len do hrebenovej väzby a to sa mi nepozdáva moc 😒

anjelik85
24. nov 2008

ahojte, nechce sa mi to hľadať v celej téme, tak chcem poprosiť linky na nejaké detské freebies-napr. pooh, fifi a noddy. ale aj iné kľudne. a tiež nejaké vianočné a valentínske. prosím, ak môžte pomôcť. ďakujeeem. 😉

skuska
24. nov 2008

Napiste prosim nejake web stranky kde sa daju SRAPbook vytlacit? Ake maju ceny a kvalitu? Lebo uz sa mi par krat stalo ze na web stranke ponukali modre z neba, ale tlac zavela nestala 😖 ... alebo tlac bola lacna ale postovne a balne bolo pomaly vacsie ako cena za tlac. DAKUJEM

skrecok
24. nov 2008

Ahojte, ja uz po druhy krat sa snazim urobit nejaky obrazok. Minuly rok som skusala v PS a vzdala som to. Teraz skusam v Gympe a ziadna slava to nie je. ☹ Sice som vlozila do pozadia fotku, teda do ramceka, ale vzory sa mi skryli napr. stuhy ci kvetinka na rohu. Ako to robite?

anamor
24. nov 2008

skrecok v PS treba vymenit poradie vrstiev, aby nebol ramik na kvetinke, ale kvetinka na rohu.

bolulka 24print.cz to robi - ale neviem aka je kvalita, ja tom tam asi skusim, lebo nechcem to mat zviazane v hrebenovke, ako pise sassi.... tak asi nam nic ine nezostava. Alebo happyfoto, ale tam je podla mna 390 sk - jeden kalendar dost vela.... teda aspon mne sa to zda vela.

martina48
24. nov 2008

Ahojte..dala si niektorá z Vás spraviť kalendár A3 z 24printu?............ak hej,ako ste s ním spokojné?

alusha
24. nov 2008

ja som si dala tlacit cez 24print, ale len tento vikend som ich objednala, tak ked pridu, dam vediet, ako som spokojna 😀

nevesta
24. nov 2008

Babule, poradte, ked robim kolaze aj z velmi kvalitnych fotiek, vyrezy mi vychadzaju velmi nekvalitne, uz pri prvom zvacseni vidim stvorceky 😖 Ako spravit vyrez s co najmensou stratou kvality? 😕 Robim v PS

vivere
24. nov 2008

nevesta, vo velkosti fotky si musis dat rozlisenie 300 dpi.

slaviq81
24. nov 2008

Poradte aj mne ak viete. Robim v gimpe a snazim sa vytvorit kalendar. Otvorim si novy subor s velkostou A4, vlozim nejaky papier, takisto ciselnik a upravim ho na velkost A4 t.j. 2480x3508, ale stane sa to ze mi precnieva po stranach. Pondelky a nedele su len polovicne a spodne datumy taktiez. Preco?

nevesta
24. nov 2008

Vivere, kde sa to nastavuje? 😕

phoebe003
24. nov 2008

ahojky lidičky.jsem ve tvoření scrapů nováček,ale snažím se.Především se snažím nastahovat co nejvíce kitů a papírů a různých doplňků,ale u většiny stránek,kde je download,tak mi to píše,že je adresa nesprávná,nebo vůbec neexistuje.můžete mi některá hodit nějaké linky s hezkými motivy???dííííky mocinky moc všem:o)

vivere
24. nov 2008

nevesta, mas otvorenu tu fotku v PS, kliknes na jej modru listu, vyberies velkost obrazu. vyjde okno s velkostami v pixeloch a cm/inch a pod tym je to dpi /neviem presne, ako to tam je/, zvycajne foto maju 72 bodov. a podtym je nieco bikubicka a prevzorkovat obraz. tak tam, kde je 72, prepises na 300.

dufam, ze pisem dobre 😅

mirka414
24. nov 2008

slavig81 skus si nadstavit B4 vekost,ja mam kalendar v gimpe ten rozmer.

nevesta
24. nov 2008

Vivere, myslis Image size, ano? Tam ked kliknem tak mam:
Pixel Dimensions 2481 pixels
Height 3510 pixels

Document size 8.27 cn
Height 11.7 cm
Resolution 300 pixels/cm

mam zaskrtnute Scale Styles
Constrain Proportions
Resample Image : Bicubic

Mam dat nieco inak? 😕

vivere
25. nov 2008

vyzera, ze tam mas to, co tam treba. a aku mas velkost toho povodneho scrapu, kym tam das fotku? nie je prilis velky?

nevesta
25. nov 2008

Vivere, celu dobu sa pokusam spravit pohladnicu 🙄 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

vivere
25. nov 2008

no ak mas velkost toho povodneho napr. 13 x 18 alebo 10 x 15 cm, tak by sa tie fotky pri 300 pixeloch nemali rozkockatiet... neviem ☹ skus sa radsej opytat dievcat v Mam konicka - digiscrapbook, tam su ine macherky 😉

vivere
25. nov 2008

zabudla som, pohladnica je peknucka, mily napad 😉

nevesta
25. nov 2008

Vcera som nad tym sedela do pol noci, idem nato inak 😀 Dala som si vacsi frmat A4, skusam to riesit pomocu navodu na baby cafe na orezanie oscanovaneho obrazku a je to ovela lepsie 😎 akurat som len s vyrezmi stravila 5 hodin, no ale zda sa to o dost lepsie, potom to uz dam iba zlepsit a uvidime, co z toho vylezie... 😀

Dakujem za pochvalu 😵

nevesta
25. nov 2008

Nie frmat, ale format a nie zlepsit, ale zmensit 😅 Sorry, teraz som vstala 😀

vivere
25. nov 2008

😉

nevesta
25. nov 2008

Nemate niekto bud uz stiahnuty, alebo link na nejaku cecinu? Pripadne tu druhu vianocnu burinku... 😅 Dakujem 😉

janina77
25. nov 2008

nevesta, ja mam, poslem ti na mail, len mi posli do IP e-mailovu adresu. Ja som vlani robila takuto pohladnicu https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... , fotka bola dost nekvalitna, ale lepsia nebola ;)

z.g.
25. nov 2008

ahojte, babule, no, obdivujem vás všetky, čo dokážete tvoriť také fotečky, ja som na to blbec a hlavne nemám trpezlivosť
stiahla som si pohľadnicu tu z jednej stránky, čo ste niektorá doporučila, ale neviem, ako tam dostať moje foto,
kašlem ja na to ...

neviete mi doporučiť nejakú stránku, kde iba nahrám svoje foto? ako caption.it
díky moc