Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

froschka
28. feb 2008

ahojte mam na vas jednu prosbu o radu....ideme robit krstiny a chcela by som vyrobit sama pozvanky len neviem kde hladat vhodny papier,obalky,katricky....mate niekto nejake linky popripade typy???diky moc

bihan
28. feb 2008

Mari, neviem presne, o aké čísla máš záujem, lebo každý font/písmo má aj číselné znaky, takže najjednoduchšie by asi bolo naťukať dafont.com a určite si vyberieš 😉
Prípadne v kitoch s abecedami sú tiež číslice, ale je to neskutočne pracné na kalendár, keďže potrebuješ vložiť každú číslicu samostatne.

Froschka, možno skôr skôr skús pohľadať na stránkach papierového scrapbooku, alebo na mojasvadba v téme o samovýrobe oznamie, baby určite budú vedieť poradiť... Prípadne papier a obálky by mali mať v každej tlačiarni, ktorá tlačí svadobné a iné oznámenia.

hana033
3. mar 2008

dievčatá čo robíte v gimpe, prosím kde si nastavím rozmery obrázka, hneď prvého, aby to bolo hneď pripravené na tlač? Mám tam štvorec a keď to potom už navrstvené upravím na rozmery pre tlač fotky, zdeformuje sa mi to samozrejme.

cicusta
4. mar 2008

ahojky

nemate niektora link na velkonocne detske scrapiky? chcela by som urobit nieco pre sestrinho maleho,teraz je v nemocnici a chcela by som ich prekvapit ked sa vratia...dakujem 😉

kattom
4. mar 2008

cicusta - tu je link: http://www.digiscrapdepot.com/freebies/theme/ea... - tam je vela na vyber, len si musis postahovat..

janina77
16. mar 2008

ahojte,
vie mi niekto poradit, ako urobit v photoshope puzzle? Dakujem.

kattom
17. mar 2008

janina77 - existuju na to akcie. skus na devianart alebo cez vyhladavace.
ak si chces sama urobit "template" tak by to malo ist pomocou obdlznika a kruhu - len sa s tym budes musiet pohrat 😉

janina77
17. mar 2008

hm, cez vyhladavace... Len co zadat do vyhladavca? Este mi nic rozumne nenaslo ☹

kattom
18. mar 2008

puzzle template action freebie digi scrapbook 😉

janina77
18. mar 2008

kattom - diky, to je dobreeee!!!

denisocka
19. mar 2008

baby,chcela som to vedieť - to scrap ... ale stačilo mi vidieť prvu stranku 😀

anaj23
24. mar 2008

ja som si stiahla gimp,ale je v ang....
ako si mam nainstalovat cestinu?.....
za radu vopred dakujem...

vesi
24. mar 2008
anaj23
24. mar 2008

😉 ahojte vedel by mi niekdo poradit,ako mam nainstalovat cestinu(slovencinu) do programu GIMP
velmi pekne dakujem

anaj23
27. mar 2008

ahojte,,,nevie mi niekdo poradit ako si mam stiahnut...
cestinu alebo slovencinu na program gimp 2...
dakujemmmm

kattom
27. mar 2008

anaj23 - skusila si na baby-cafe sa pozriet, alebo spytat?

charlinka
2. apr 2008

Ahoj, já bych potřebovala pomoc, jak vložit hlavu z jedné fotky místo hlavy na druhé fotce. Nevíte mi s tím nekdo pomoct??? ve photo obchodě mi to nechtějí udělat, že to je proti jejim obchodním partnerum, a já nevím jak na to. Pracuju v coreli nebo v gimpe, teda aspon se snažím, ale nevím co s tím. Prosím poradte. Dík

verunokio
2. apr 2008

pekný večer, potrebujem poradiť... ako inak 😉 Pracujem v gimp2, ale dnes po otvorení som chcela pracovať a zistila som, že mi neukazuje v tom pravom hornom poli jednotlivé vrstvy, snáď sa vyjadrujem správne, aby ste pochopili. čiže, nemožem presunúť vrstvu a podobne. neukazuje sa mi tam nič a naposledy som pracovala a skončila program úplne normálne, ako vždy a dnes mi to nabehlo takto. ak viete nápravu, poradte mi prosím a ďakujem

kattom
2. apr 2008

ja nerobim v gimpe - a neviem, ako vyzera - ale mozno pomozem:
verunokio - neulozila si si ten subor nahodou na posledy tak, ze sa ti vsetky vrstvy zlucili do jednej? alebo nemas to okno, co ti ma ukazovat vrstvy vypnute? - asi v nastaveniach by si mala mat niekde zobrazit vrstvy..

charlinka - otvor si obe fotky, z tej, kde chces iba hlavu, si ju vystrihni - noznicami, nejakou carovnou palickou, alebo niecim, cim mozes oznacovat.. a prilep na tu druhu fotku - a potom sa uz len pohraj s gumou, aby sa ti pekne okraje robili..a este si skus v navode alebo helpe pozriet zlucovanie vrstiev - mozno tam najdes radu, ako ten prechod urobit co najmenej viditelnym

charlinka
2. apr 2008

Ahojky, no tak se mi to podařilo díky za fotku, jen ještě to nějak vymyslet s těma okrajama, to jsou fakt milimetry a hrát si s barvami, ale těším se, že zase něco nového umím. takže zase znovu napíšu až budu mít problém, to bude za chvíli. Díky ještě jednou.

kattom
3. apr 2008

charlinka - ked ti nesedia farby - ja by som to urobila ciernobiele najskor cele -- a potom len skusala a skusala..

verunokio
3. apr 2008

kattom, dik, nie nič z toho čo píšeš som neurobila, ale ĎAKUJEM za snahu, no budem to musieť poriešiť, prajem pekný deň

vesi
3. apr 2008

verunokio, pozri sem, aj mne sa to stalo, podľa tohoto to dáš do poriadku. ide o to, že ked chceš v gimpe končiť, nikdy nie cez ten červený krížik, ale cez ukončiť. 🙂
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

blovitc120
3. apr 2008

Ahojte, kto by mi poradil, ako vo PhotoFiltre vlozit text s diakritikou? Totiz niektore pismena mi pise a niektore nie. Napr. č, ť, ň mi prepise na c, t, n, ale napríklad take š v pohode necha 😠

kattom
4. apr 2008

blovitc120 - nie vsetky fonty ti pustia aj diakritiku. mozno ti toto pomoze: ja to vo photoshope riesim tak - ze makcene robim na dalsiu vrstvu - s pismenom "v" a dam ho mensie, aby mi tam pasovalo. a dlzen robim bud normalne dokreslim perom na novu vrstvu alebo dlzen - ak mi ide dat - stlacis dlzen a medzernik a mal by sa napisat

blovitc120
5. apr 2008

dakujem kattom, dlzne mi v pohode pise, ale tie makcene len v niektorych pismenach, nechapem preco. a to som skusala vsetky fonty, co uz... skusim to s tym v, to je dobry napad 🙂

katka13122
4. máj 2008

porady mi niekto s gimpom?????

ka4
17. máj 2008

ahojte!aj ja by som sa chcela pripojiť.akosi ma chytilo prerábanie fotiek,tak by som sa chcela priučiť .dúfam že my v tom pomôžete dík!ahojte

xenakm
18. máj 2008

ahojte, aj ja som prepadla caru scrapovania, zatial sa ucim. prosim velmi pekne pradte mi, alebo napiste link, ako vytvorit v gimp-e slovo , resp. ako pisat s pouzitim pismen z kitov. zatial to viem len otvorit ako vrstvu a potom tam mam celu abecedu a cucim a neviem ako dalej. dakujem!

kattom
18. máj 2008

xenakm - abecedu s kitom - si otvoris zvlast v subore a do scrapu si len kopirujes a skladas pismenka /nemam gimp, ale myslim, ze princip je rovnaky ako v PS - bud carovnou palickou, vyberom alebo pod. si oznacis pismenko, skopirujes a prilepis do scrapu./
troska je s tym piplacka, hlavne ked chces pisat dlhsi text. kazde pismenko budes mat vo zvlast vrstve a potom si ich das zlucit a zmensis si a pootacas ako potrebujes.