Digiscrapbook pre začiatočníkov

meggi
11. sep 2007

Ahojte, zakladám túto tému, lebo vela mamičiek chce začat,len nemajú čas čítat si od začiatku diskusiu Mám koníčka Digiscrabook. Snád vám to ulahčí prácu... Sú tu použíté podklady z tejto diskusie, pričom odkazy a návody sú prebraté od šikuliek Rabivy, Hawry a mnohých iných mamičiek...

sassi
11. sep 2008

adal, uprav si to ve nejko programe na upravu fotiek, ja to robím v Microsoft office picture maneger (súčať balíku Office) a tam si dam orezať a si tam predvolené rozmery na 9x13, 10x15 ...
Alebo sa to da aj v programe olympusu, alebo možno aj priamo v online zberni, ak objednávaš prostredníctvom softveru (napr. cewe-foto)

sassi
11. sep 2008

dávam do pozornosti nááádhernýýýý Disney kit

http://www.4shared.com/get/54113569/20912030/Di...

sassi
11. sep 2008

a tu je toho viac

http://divasplayground.blogspot.com/search/labe...

klikajte na slovíčko FREEBIE pod nahľadmi

adal
11. sep 2008

sassi, ďakujem a tie veci sťahujem, sú krásne, len to nejde naraz 🙂

bibula
11. sep 2008

aj ja dakujem🙂

ka4
12. sep 2008

sissi dík 🙂

pirula
14. sep 2008

Ahojte dievčence, tak ja som asi fakt mimo, u mňa viacej platí 1x počuť a vidieť ako 10x čítať - som na hlavu? Vôbec sa mi nedarí ☹ Niečo som už spravila, ale len z jednej str. www.scrapbookflair.com/download.aspx 😉 tá je úplne jednoduchá,ako pre mňa 😀 😀 😀 , no na iných str. nula bodov ☹ .Nemôže mi niekto prosím 😅 poradiť cez skipe?

sassi
14. sep 2008

pirula a v čom robíš???
ja sťahujem zo stranky www.digiscrapdepot.com
a tam nalavo si daj Theme kits
a potom si vyber podla náhladu, čo sa ti páči 😉

pirula
14. sep 2008

ahoj sassi, snažím sa v Adobe Photoshop CE

sassi
14. sep 2008

aha to ti neporadím, ja robím v GIMPe
ale ak chceš niečo ohladne sťahovania vecí, napíš mi večer
moj skype ti hodím do IP 😉

pirula
14. sep 2008

Veľmi pekne ďakujem sassi, už som si ťa našla 😵

sassi
14. sep 2008

až teraz som sa sem dostala, doteraz som vypisovala objednávku oblečka 😉 😉 😉

zuzmag
15. sep 2008

Ahojte viete mi poradit niejaky pekny namet na pozvanku mojej mamy k 50.narodeninam???? Vdaka

sassi
15. sep 2008
sassi
16. sep 2008

http://hengy-littlemoments.blogspot.com/
kalendár v SK a CZ verzii, číselník vodorovne

ka4
18. sep 2008

baby ako sa robí PUZZLE s fotky

miriamka
19. sep 2008

Baby,a ja si stiahnem fotku z niektorej z tychto stranok a dalej upravujem v tom GIMPe?

sassi
19. sep 2008

Miriamka fotku maš svoju, zo stránok sa sťahujú podklady, rámiky, ozdobky a podobne, a do toho vložíš svoju fotku.... No a v GIMPe sa dajuu robiť aj ine úpravy fotiek - napr. na čb, rozne efekty, vyrezávať časti fotiek, robiť koláže ....
Ka4 tio som ešte nerobila, ako myslíš, normálne puzzle na skladanie?
Ja som to davala robiť vo foto, A4 nebolo ani drahé, ale cenu nepamätám... alebo tu
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=58724

miriamka
19. sep 2008

Sassi...takze ja si do GIMPU stiahnem ten podklad a potom si to uz aj s mojom fotkou upravujem?Som uuuuuuplny zaciatocnik a snazim sa dojst na zakladny postup 😉

sassi
19. sep 2008

Miriamka
podklady sa nesťahujú priamo do GIMPu
podklady su tiež "obrázky" súbory typu .jpg alebo .png (špeciálny formát s ktorým pracujú programy typu GIMP)
tie si stiahneš najlepšie cez stránku www.digiscrapdepot.com - tam klikneš na čo sa ti páči, potom ťa to hodí na stránku autora, tam zasa daš Download a hodí ťa na stránk, odkial sa to sťahuje (4-shared napríklad) - tam zasa Download.
uložíš si ich do svojho PC (jaj ukladám do priečinku v Dokumetoch)
potom ich treba rozbaliť v programe Winzip
potom s nimi možeš pracovať v GIMPE (alebo aj inom programe)

miriamka
19. sep 2008

Uff Sassi...tak idem skusit moj prvy ci sa mi to podari.

ka4
19. sep 2008

dík sassi,ja som chcela aby fotka vyzerala ako kedy bola poskladaná s puzzle.

sassi
19. sep 2008

ka, tak to skus nejaký Overlay, počkaj pohladám ti 😉

ka4
19. sep 2008

dík tak som to myslela.no skúsim to.

sassi
19. sep 2008

potom, hod do albumíku, ak to pojde
pri tom druhom linku je aj vysvetlenie ako sa to robí v PS

ka4
19. sep 2008

ok

sassi
19. sep 2008

pre tých čo práve začínajú hodím sem ešte raz link na baby-cafe, mne to na začiatku veelmi pomohlo 😉
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

miriamka
20. sep 2008

Sassi...diky za link pre mna ako zaciatocnicku 🙂
Inac uz mam instalovany GIMP,aj fotku mam,a aj podklad stiahnuty...a teraz neviem ako to cele dat dokopy tak nad tym maturujem.
Vzdy sa mi tam podari vlozit len napriklad fotka,ale nie uz to pozadie ☹

sassi
20. sep 2008

MIriamka, toto je typicky začiatočnícky problem, aj ja som mala tento istý 😀

takže - hlavny panel GYMP a tam daj otovoriť a otvor si POZADIE ( v kitoch je to ako "paper") a otvorí ti to v takom štvorčeku

na tom štvorčeku je tiež SUBOR - tam daš - OPEN AS LAYERS (otvoriť ako vrstvu) a vyberieš čo potrebuješ - fotku, element, ramik..... a už to budeš mať "nad sebou"

Kždú novú vrstvu otvárame cezz tento príkaz, teda na hlavnom paneli IBA to pozadie 😉