Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

adelaida33
8. aug 2011

@sorciera24 čauuuu, pridaj svoj názor na učenie na SŠ, nicky655 sa pýtala... 😉

sorciera24
8. aug 2011

no, ucim na gympli, takze ja si nestazujem, ale zas je podla mna rozdiel ucit na ucilisti a napr. na gympli...ja si pochvalujem, mnohe decka su mudre a inteligentne a fakt sa s nimi uz da bavit na urovni a o vsetkom (cest vynimkam 😀 )

adelaida33
8. aug 2011

@sorciera24 prečo uz ides do práce, ked máš v pase, že malý ma dva roky?

sorciera24
8. aug 2011

@adelaida33 maly uz ide do skolky, on sa doma uz strasne nudi a popravde, mne uz praca velmi chyba...(a jasne, ze aj korunky nam treba.....splatit hypoteku a tak.)

adelaida33
8. aug 2011

@nicky655 @sorciera24 no, ano, som vynechala gymka, ale tak tam som učila len na praxi, a to bolo dosť dávno a málo 😉 . počula som však, že v rámci sš sa rozdiely uz strácaju a všade je to indi-vindi, hm 😒

nicky655
8. aug 2011

@adelaida33 ucim biologiu a chemiu. ja som tie ucila na jednej dedine a tam to bolo relativne v pohode. aj ked aj tam sa tie decka postupom casu kazili 😒 ale presne ako hovoris, ziadny extra zakeraci a ani deti podnikatelov ako to byva v meste ☹
ja som sa zamyslala nad tymto: na zs ked decko neposlucha svohnes mu poznamku-napr. ale co na strednej? 😀 fakt neviem.

@sorciera24 veru,s dietatom si to ani ja este neviem predstavit. doteraz som medzi decka normalne zapadla 😀 ale ked uz budem mat dieta uz to bude ine

adelaida33
8. aug 2011

@sorciera24 rozumiem, tak to vam bude potom lepsie vsetkym.
@nicky655 inak ani ja si neviem zatial predstavit učit, ked uz mame malého 😕 . presne, na zs sa ani o vymeskanych hod. nebavis, jednoducho vsetko preberas s rodicmi. no na ss to zvykne byt narocnejsie, zohnat rodičov... ale na gym. je to zo ss najlepsie aj čo sa tyka urovne, tak azda aj vztahy su dobre... 😝

adelaida33
8. aug 2011

@sorciera24 aj my máme hypo, tak som zvedavá, dokedy vystačíme žiť z 1 platu 😒 . ja by som najradšej ostala celu MD doma s malym. ja som sa na to po takmer 10r. praxe už velmi tesila 🙂 .

sorciera24
8. aug 2011

@adelaida33 tak ty uz si si aj dost poucila 😉 tak ono dost zalezi od dietata, moj maly je dost naorcne dieta....on cely den nesedi, beha, nic ho nebavi, pri nejakej cinnosti vydrzi tak 2minuty...proste uz aj moja kreativita dochadza (a to som ucitelka 😉 ).....proste sa nudi a medzi detmi je mu lepsie, vidim to....a velmi malo rozprava, dufam, ze aj v tomto mu skolka pomoze...a popravde, ten stereotyp uz je na mna dost..........ked budem mat zas dost ucenia, pojdemem na druhe 😉 ......a ked splatime, co sa da.....

nicky655
8. aug 2011

@adelaida33 na gympli som aj ja ucila,ale tiez iba v ramci praxe a vtedy tam bolo vcelku fajn. no ved este pouvazujem.zatial casu dost. a presne ako pise @sorciera24,ked sa vratim a nebude sa mi pacit,tak zasa pojdem na druhu matersku 🙂

lenitta007
8. aug 2011

ahojte, ja som 4 ucitelka v materskej skole , teraz budem piaty rok a studujem Primarnu pedagogiku , teraz som štvrtačka , tak dufam, ze to uspesne dokoncim 🙂 no nechcem zostat v školstve, urcite nie na slovensku.ake mate skusenosti so skolstvom v Rakusku? 🙂

kvojtanikova
9. aug 2011

caute aj ja sa sem pridam ak mozem - som ucitelka na gympli, ucim matiku a anglictinu, teraz som doma na materskej ale uz sa obcas prichytim ze mi robota chyba. Ako pisala @sorciera24, tiez som bola pri prvom dietati zufala, dochadzali mi napady a tak isiel od 17 mesiacov do jasli a ja do roboty. Nikdy som to neolutovala, maly krasne zapadol medzi deti, pekne napredoval a ja som sa mu po praci s radostou venovala. Najprv som pol roka chodila do roboty len 2 dni v tyzdni, a ked mal 2 roky, bol uz v jaslich na cely tyzden. Aj s malou by som to tak chcela urobit, ak sa bude dat.

adelaida33
9. aug 2011

@lenitta007 Ja nemám žiadne skúsenosti so školstvom v Rakusku, ale myslím, že ak môžeš, nič nezmeškáš, ak to tam skúsiš. Držím palce. A školu určite zvládneš, ked pracujes, tak vieš o tom viac, nez ktokoľvek popísal v knihách 😉 .

adelaida33
9. aug 2011

@kvojtanikova Čau, no vy ste také obidve akčné, ja ešte neviem, ako to bude, malý je ešte malý, tak uvidime. Ale aspon sa vám splnil učitelský sen, nie? Vraj každá učitelka sníva o geniálnom dietati 😉 .

kvojtanikova
9. aug 2011

@adelaida33 no moje dieta urcite nie je genialne, ale je to prave "ucitelske" dieta, kedze sa narodil 2.9. 🙂 Tym padom je znamenie panna a tieto deti vo vseobecnosti su "premudrele", vyzeraju ako nadpriemerne inteligentne, javia zaujem o dospelacke veci, no na druhej strane su trochu ustrachane, introvertne a vyberave v jedle (u nas tusim vo vsetkom:( )

adelaida33
9. aug 2011

@kvojtanikova 🙂 môj brat je tiež zn.panna, ale kym bol maly, tak sa s ním dalo, horšie to bolo neskôr, ale paradoxne nie v puberte, ale po nej, ked si uz rodičia chceli vydýchnuť... v kazdom prípade su podla mna učitelske deti uspešne v živote a hlavne vedia, čo chcu (pri takých mamách to musia zistiť rýchlo 😕 , lebo to vyriešime za ne 😀 ). ja som v každej práci (škole) učila nejaké učitelske dieta, ale či sa mu už chcelo alebo nechcelo učit, bystre bolo tak či onak 😉 😎 .

adelaida33
9. aug 2011

počúvajte, učky-mamičky, aký máte názor na to, dať svoje dieťa do školy, kde učíte. no napríklad ja "teraz učím" ( 😀 😀 😀 sa teším, že neučím a som na MD 😀 ) na ZŠ a viem, že náš diri sa poteší každému dieťaťu, ak vzrastie počet žiakov, a baby-kolegyne vraveli, že ich zvykol predtým nahuckať, aby dali svoje dieťa do tejto ZŠ, kde samy učia... myslíte, že je to ok? má to viac negatív či pozitív, hm? 😒

radlinka
9. aug 2011

@adelaida33 zavisi od uhla pohladu, urcite nie je dobre mat vlastne dieta v triede, ak by si nahodou ucila postupne s odstupom casu, ale tiez niekedy nie je na osoh dat dieta do tej istej skoly, kde sa vlastne clovek po materskej planuje vratit. Je to tazke rozhodnutie, kedze je dieta pod kontrolu viac-menej a je to lahsie pri doprave a noseni kazdy den do skoly. 😖 Vsetko ma svoje PRE aj PROTI. Mnohe moje ex-kolegyne si dieta nosili do skoly v okoli bydliska a sami dochadzali o nieco dalej, a opacne niektore si ich dali priamo do tej istej skoly, aby ich mali pod kontrolou (co je dost blbe aj pre dieta, ked sa stale na neho poukazuje), ale aj kvoli lepsim znamkam a prihliadnutiu nato, ze to je moje dieta 'pozor na vec'.
Ak by sa v okoli nevyskytla lepsia skola pre dieta ako je ta, v ktorej ucim napriklad, tak urcite by som si dieta nosila kazdy den do svojej vlastnej 'PRACE' uz len z dovodu lepsej skoly a kvalitnejsej vyuky, inak v ziadnom pripade nie. Je to dost na zamyslenie, zavisi co je pre rodica lahsie a co od toho ocakava a na druhej strane aj reakcia dietata. 😅

adelaida33
9. aug 2011

@radlinka dobre si to napísala, presne tak sa na to dívam aj ja... napr. jedna kolegyna tam mala vsetkych svojich troch synov a ona je v tom, ze to bolo v pohode pre vsetkych, az na nejaku jednu-dve situácie... - to si myslí ona. no pravda bola, ze takmer vsetci ostatní kolegovia stále, hoci len troška prilepšovali práve jej deťom. no a toho posledného syna som zažila aj ja a musím povedať, že sa on cítil v tom kolektíve asi všelijako, lebo jeho mama učila ich triedu a spolužiaci ho nútili, napr. aby zistil/kradol písomky a pod., on to nerobil, no a mali ho za debilka - komplet celá trieda, a dievčatá stále vraveli, že je divní 😕 . celkovo sa chlapcovi vydýchlo, ked skončil deviatku.

sorciera24
9. aug 2011

ja by som bola tiez radsej, keby bol na inej skole, lebo sama som zazila, ze kolegovia, co tam mali deti, chodili vyprosovat lepsie znakmy, alebo ak jeho dietatu nahodou date horsiu znamku (ktoru si mimochodom zasluzi), tak ste najvacsia koza......takze tak....ale zas, ak si moje deti dobrovolne vyberu tu skolu, kde budem, tak im to nezakazem... 😉

radlinka
10. aug 2011

@adelaida33 snazila som sa vystihnut situaciu matky - ucitelky a dietata. Vtedy som nemala takyto problem a nemusela som riesit, ale vzdy som sa zamyslela, ze ked budem mat raz dieta, asi by som ho nedala do skoly v ktorej by som vyucovala i ked mne sa najlepsie ucilo na 8-rocnom gympli a pravdupovediac, tu by som dieta nedavala.... 😖 ... vela deti mi odislo po ukonceni zakladneho vzdelania na gympli na stredne skoly, kt. im vyhovovali. Napr. dievcata na spanielske ci bilingualne gymnazia a chlapci sa chceli venovat elektrotechnike. Takze im to nasukali rodicia ked mali 10 rokov a ked uz pomalicky dospievali a zaujimali sa o nieco konkretnejsie zistili, ze uppss...toto ja nechcem, chcem nieco ine a zaujimave prave pre mna a nie pre rodica 😉 Inak toto osobne schvalujem, lebo viem ze aspon dieta prejavi zaujem a chce nieco dosiahnut aj same.
Na druhej strane som videla aj postrkovanie a kontrolovanie matiek - uciteliek, uz cez mobil, prestavky, pred skolou, po skole a tie deti sa citili fakt ako vo vazeni. Doma im urcite staci sekirovanie, nepotrebuju to pocuvat este aj pocas dna, hlavne ked to znie od vlastneho rodica.
Osobne si neviem predstavit, ze by ma moji rodicia takto sekirovali ak by boli ucitelia, alebo ze by som bola s nimi na skole, to by nerobilo tiez dobro pre nikoho z nas, lebo viem ze by som bola brana este prisnejsie ako ostatni ziaci. Tak isto si to neviem predstavit u vlastneho dietata, lebo clovek tu zohrava aj ulohu rodica, aj ucitela ci vychovneho poradcu, proste je to dost tazke. 😅

radlinka
10. aug 2011

@sorciera24 prave o toto vzdy islo, modlikovanie znamok a tahanie pedagogov za nos, ved pomoz k prilepseniu. Osobne to nemam rada, robim to z vlastnej vole ked chcem alebo vidim, ze dietatu / ziakovi sa pocas polroka nedarilo, ale sa velmi snazi, zapaja sa, uci sa, len napr. tie pisomky mu nejdu. Tak tu s radostou zohladnim znamku, pokial sa da...vsetko ide, nie je problem, pokial neotravuju rodicia alebo vlastni kolegovia.
Na druhej strane som neznasala porady, lebo ked bol z mojho predmetu predbezne zly priemer, tak bol ohen na streche, preco maju horsie znamky, ako dopadli testy, ci sa vyskytla chyba v pedagogovi a znamkovani, alebo som prisna a decka to nezvladaju...proste obcas sa stane ze sa pokafre test a uz su znamky horsie, ale ked by som kazdemu pisala jednicky a priemer by bol krasny 1.0, to by tiez opat vsetci somrali...taketo ulety ma taktiez nebavia 🙄

cuchre
11. aug 2011

baby, ake este neviete, bojujeme za zvysenie nasich biednych platov. uz mame viac ako 26 tis podpisov 🙂

http://www.facebook.com/groups/219597171402340/

http://www.akodalejucitel.wbl.sk/

dakujem

adelaida33
11. aug 2011

Je tu niekto, kto chodil na vzdelávanie MVP pre ZŠ alebo SŠ (všetky 3 moduly) a už absolvoval alebo ho ešte len čaká písanie práce a skúška? Chcem len tak o tom pokecať a poradiť sa ohľadom práce a skúšky pred komisiou. Čaká ma to totiž teraz počas MD, v najbližších mesiacoch 😝 .

denne73
24. aug 2011

baby pomooc diplomku mi treba písať a neviem sa pohnuť:(((. Kto je tu šikulienka na pisanie diplomiek??????? ja potrebujem nakopnuť. Môj školitel stoji za prd nič mi nepovedal na všetko mám prisť sama:(.

denne73
24. aug 2011

Ja som taktiež učiteľka v Mš toho času na MD🙂. no a na stare kolená som sa dala na štúdium špec.pedagogiky. 😉 😉 😉

adelaida33
24. aug 2011

@denne73 ja síce nemám špec.pg, ale držím palce 😉 a nemáš staré kolená 😀 😉

denne73
24. aug 2011

@adelaida33 😉 😉 😉 😉

bzuco
25. aug 2011

kolegynky

čo vravíte na tykanie medzi učiteľom a žiakmi?? - mám na mysli ti staršie ročníky...9-ty a stredná škola

radlinka
25. aug 2011

@bzuco vyjadrim len svoj nazor...potykala som si s maturantkami ked som bola uz davno prec zo skoly a prisli ma navstivit, inak nie v ziadnom pripade s mladsou vekovou skupinou 🙂 . Musi byt urcity odstup casu a niekedy mi tie uz dospele decka aj tak vykaju a niektore aj tykaju a pritom k tomu kroku ani neprislo oficialne. Takze ked su zo skoly vonku ano , inak nie. 😉 Kazdy ma iny nazor a iny uhol pohladu, tak fakt tazko hodnotit.