Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

emjee
25. jan 2009

matast3 • Dnes o 19:15
Ahojte, neviem, či je tu taká téma,a le potrebujem sa odreagovať. Píšem vysvedčenia a je mi hrozne. Najradšej by som tým deckám napísala samé jednotky. A nemôžem. Potrebujem si pokecať s normálnymi učiteľkami. Mám 3 roky praxe a náš zástupca ma neznáša, pretože nie som pravá učiteľka, lebo mám rada deti. Všetko robím zle, aj to mi je obúchané o hlavu, keď idem večer s nimi do kina, na výlety po sobotách.
Ale sama nemám pocit, že by som zle učila. Milujem decká také, aké sú. A to je asi moja najväčšia chyba.

matast3 • Dnes o 19:22
Ale nežalujem sa, len hľadám takých ako som ja. Ale radu, ako sa stať dokonalou učiteľkou?

zuzanockamt
25. jan 2009

mata ... a na akom type skoly ucis? ... ZS, SŠ? ... inak ja mam tiez deti rada, ale myslim si, ze znamky su na nieco dobre, takze nebudem im pisat jednotky, ked to na jednotku nie je ... a treba si podla mna udrzat isty odstup ... neviem si predstavit, ze by som s nimi v mojom volnom case chodila do kina ... ale kazdy mame svoj nazor ... ja som ucila necele 3 roky a neviem, ci by som este do skolstva isla ... ale asi mi nic ine neostane ... tak uvidime

martinka79
25. jan 2009

zdravím paní učitelky, taky k nim patřím momentálně n MD, ale i tak malinko pracuji. psaní yvsvědčení jéééééééééé to jsme ráda, že tento roka a snad i další nemusím. 🙂 myslím na vás a držím ěpsti.

sassi
25. jan 2009

ahojte
matast, ja sa tiež snažím s tými "pubošmi" vychádzať tak dobre akos a len da ... ale na rozdiel, u nas sa tento prístup vyžaduje, proste riaditelka chce, aby sme mali so študentami dobrý, až priatelsky vzťah, dobra atmosfera aby bola, ale samozrejme aj vysledky ... a sklbiť toto sa da niekedy len ťažko ... ved viete ako to je, niektorí, ked zistia, že s nimi jednate nie autoritatívne, maju hned tendencie to zneužívať 😖 Ale je vela aj normálnych deciek, takých zlatých
a tiež chce pani riaditelka aj vysledky, takže dobre znamky, no ja davam tak ako si zaslužia, ked vidím, že pracuje a chudakovi to nejde, tak aj prilepším, ale taky, čo sa nesnaží cely polrok a potom ide vo velkom posledny týžden "opravovať" tak to ma smolu 😒 Ja im vždy hovorím, čo treba splniť na známku - proste presne požiadavky, a ked to nesplnia, tak sa dobra známka vyčarovať proste nedá - Copperfield zatial nie som 😀 😀 😀
Ja som tiež teraz na MD, ale od septembra pravdepodobne nastupim
čo učíte? Ja mam AJ - NJ a pracovala som na Gymnaziu (aj asi budem), mam asi 6 rokov praxe

sassi
25. jan 2009

inak u vas sa vysvedčka pišu ručne??? U nas už na PC aje internetova žiacka už beží, ale to som ešte nevyskúšala

zveron
25. jan 2009

ahojte kolegynky

specialne zdravim speckarky leteku, wladku;skrecku
chodievate sem este?

matast3
28. jan 2009

ahojte, pančelky. takto nás volajú naši žiaci.
Sassi, u nás sa vypisujú ručne vysvedčenia, pretože je to zvyk. Minulý rok som prepisovala všetky vysvedčenia, ale tento rok iba jedno. To je úspech. Díky za tvoju odpoveď, potrebujem poznať aj iné učiteľky a ich postoje. 😀 😀 😀

sassi
28. jan 2009

ja som rada, že sa od tradície ručne písaneho vysvedčenia už upustilo
je to ovela menej roboty, lebo netreba vypisovať tie cele hlavičky, žiakov tam maju nahodených, len sa vypišu známky, a netreba ani škrtať, to mi vždy trvalo najdlhšie, vyškrtať tie prazdne kolonky 😖

tina_
28. jan 2009

ahojte dievcata, ja som tiez momentalne ucitelka na md, nechcem provokovat, teraz ked je polrok...
...ale som rada, ze som "mimo"...
Pred rokom, ked som bola tehotna, tak som kvoli polroku a podaktorym ziakom (a vedeniu, musim tiez podoktnut), skoncila s krvacanim 2 tyzdne na PN-ke 😒 A nakoniec kvoli vysokemu krvnemu tlaku s gestozou na operačke...a predcasny porod...
V nemocke len skonstatovali, ze diagnoza-ucitel, takych rizikovych nas tam bolo kopec...Mali by sme chodit do dochodku asi ako policajti, co vy na to? 😀
inak, mam NJ-ESV, 8 rokov praxe, ucila som hocico (aj IKT a podobne...)

lasenka
29. jan 2009

tina - a preco si tak skoncila kvoli vedeniu? ja som tehulka teraz, som v 6 mesiaci, no citim sa fajn, dokonca stale mam sluzby na chodbe

sassi
29. jan 2009

no mne vedenie tiež nevyšlo extra v ustrety, ako tehotnej ... našťastie som nemala žiadne problemy 😵

tina_
29. jan 2009

lasenka, to je na dlhsie, poslem IP (teraz nestiham...)
V skratke povedané: súkromná skola- priorita ziak a jeho rodic (coby sponzor skoly), ucitel na poslednom mieste - pravdu ma VZDY a za kazdych okolnosti ziak... 😒 , teba si vypocuju ako poslednu...A ak niekomu,kto sponzoruje skolu, si ty opovazis dat horsiu znamku ako dvojku, tak mas problem...

sassi
29. jan 2009

tina_ my nie sme ani sukromna škola a je to podobne
male mesto, každy každeho pozna ... a na učitela sa tlačí štýlom "ved to je syn toho hentoho a on sedí na takej a takej stoličke ...." ... a synáčik je flákač 1. triedy, ale znamky musí dostať ukážkove 😠

lasenka
29. jan 2009

och boze, kde sme sa to dopracovali, nie? 😢
zijem predsa tiez v dnesnej modernej dobe, no moj syn ma vychovu taku aku som dostala ja... nerozumiem tym rodicom, ako vyzdvihuju ego svojim rozmaznancom, nechapem preco...

sassi
29. jan 2009

ani ja nie
raz som kolegyni povedala, že ja som najradšej, ked neviem koho je to syn alebo dcera
my sme sa sem prisťahovali, takže kym mi nepovedia, ani neviem 😀 😀 😀

a snažíms a ani neposudzovať žiakov podla starších surodencov, porovnávať s nimi

lasenka
29. jan 2009

sassi - presne tak....
ucim na dedine, pozname sa takmer vsetci (byvam sice v meste, no ucim tam uz dlhsie), a musim priznat, ze niektori rodicia sa vedia pekne vyfarbit.. niekedy som z toho zhrozena..., poznam jednu matku, ktora prave skoncila vysku a dostala dobre miesto na mestskom urade, nedavno na rodicovskom prvy-krat verejne vyjadrila svoj nazor na niektorych ucitelov, ktori ucili este ju... hmm, ma len 24 rokov, no post urobi asi svoje... viem si predstavit, ako bude vychovavat svoje deti

bzuco
29. jan 2009

ahojte kolegynky 😉

tak mne tiež vychádzali našťastie v ústrety, kým som bola tehu...

lasenka...od 7. mesiaca už vy si nemala mávať služby na chodbách, je to aj v nejakom zákone 😉

lasenka
29. jan 2009

bzuco - vies moja, mam 2-3 kolegyne, ktore su trosku starsie a tie stale tvrdia, ze ked boli tehulky, sluzili do konca... keby boli normalne, uz davno by mi navrhli, ze ma zastupia...

sassi
29. jan 2009

no ja mam triedu na 2 poschodí a kolegynky ešte po mne chceli, aby som im behala s triednou knihou, akože nieže by oni mne doniesli, ale však nech si tehula zašportuje a ked už tam ide, nech donesie aj nám 😀 😀 😀

bzucinka2
29. jan 2009

ahojte, aj ja sa k vam pridavam a veeeelmi sa tesim, ze som uz na MD, lebo tieto zmeny co nastali 🙂 kolegynky mi tisko zavidia a vraj mame robit deti a deti a hlavne byt doma, lebo vraj je tam hotova katastrofa 🙂 ale musim povedat, ze aj mne vychadzali pocas tehu v ustrety, ale dozory som mavala, nerobilo mi to problem 🙂

sassi
29. jan 2009

no a aky mate kolektív - vekove zloženie?
U nas su už väčšinou mladé učitelky (aj učitelia) okolo 30-ky
50-níčky mame asi 4
dochodcovia tak maximálne na zastupovanie, aešte jedna kolkegynka čo učí angličtinu, ale ta je super, mladá duchoma velmi mi pomohla, ked som ja nastupila 😵

alanis85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bzuco
29. jan 2009

sassi

u nás len mlaď a staršina 😀
ale nás je 11 čiteľov + riaditeľka + zástupkyňa, spolu teda 13
takže 5 učiteliek mladých - do 30r.
1 učiteľka okolo 45
zvyšok cca 50 a viac

sassi
30. jan 2009

ty, ja neviem, kolko nas je 😀 😀 😀
ale isto viac ako 13ks
to na ZŠ-ke nas bolo tak malo, že ked niekto chýbal, suplovala niekedy aj školníčka - strážila deti na počítačoch

lasenka
30. jan 2009

nas je v kolektive 24, z toho 3 muzi a 21 zien - hotova katastrofa 😵
kolektiv je v podstate mlady, mame len 3 starsie, ale aj to bohato staci!!!! 😖

bzuco
30. jan 2009

sassi 😀 😀 😀 ...tak to poznám 😀 😀 ...len my máme školníka..a ten už tiež musel chudák učiť 😀 😀 😀

lasenka...my máme 2 mužov...boli 3, ale ten jeden len zastupoval počas MD ..ale bol to taký klasik 😉 a veľmi všestranný - hlavne na pc, čo baby veľmi nie sú 😅 ...ľúto nám bolo všetkým, ked odchádzal....aj ho riaditeľka chcela nechať, že mu dačo nájde...ale to by musela poskracovať všetkým úväzky, aby aj jemu vyšlo a to by bolo blbé...už teraz sú tie platy o ničom, nie to ešte pri skrátených úväzkoch

sassi
30. jan 2009

idem zrátať chlapov 😀

sassi
30. jan 2009

asi 7ks 😀

lasenka
30. jan 2009

bzuco - aj my by sme plakali za muzom 😀 su naozaj peknym spestrenim v zborovni 😵 no jeden z nich taktiez sedi vkuse za PC, druhy zase u skolnika a ten treti je knaz 😅 😅 😅

sassi - waw, isla by som k vam hned 😅

vilca
30. jan 2009

Ahoj holky, no my máme ve škole akorát pana ředitele (který je mimochodem partner jedné kolegyně) a jednoho učitele, který má 5. třídu (takovej "děda"). No ale od pondělí k nám nastupuje nový mladý kolega (myslím, že je mu 25), tělocvikář, docela pohledný... No všechny se na něj těšíme 😀 A nejlepší na tom je, že bude zrovna v mém kabinetu 😝 Budeme tam na něj 3 ženské, tak ho skoro lituju 😅