Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

bzuco
22. okt 2012

ahojte kolegynky...chcem sa opýtať, či sú notebooky, ktoré učitelia dostali za to, že sa prihlásili na vzdelávanie cez MPC, majetkom školy alebo ich má mať k dispozícii učiteľ? prišli na školu riaditeľom nejaké výhražné listy, že tieto počítače majú byť na školách? naša škola má vybavenie PC v každej triede + 2pc učebne a tento NTB používam doma na prípravy, písanie zápisníc a podobne. v škole ho riaditeľ zamkne do archívu a bude nevyužitý. kde by som našla nejaké podrobné info, čo sa tejto témy týka? dakujem

sorciera24
22. okt 2012

@bzuco ja ho vyuzivam pre seba, aj na pripravy doma aj na veci v skole, ale je stale majetkom skoly, mne ako ucitelovi ho skola len zapozicala.....

bzuco
22. okt 2012

@sorciera24
mne dnes šéfka povedala, že jej prišiel nejaký výstražný list - ktorý som samozrejme neviedla, len mi mihla popred oči nejaký text - a že vraj pc musia byť v škole
ja ho ale doma viac využijem a aj potrebujem, lebo náš je pokazený a na nový niet financie (opraviť sa nedá)

ja som prihlásená na vzdelávanie v oblasti informatiky na 1. stupni a hoci mi pozvánka na začatie vzdelávania ešte neprišla, ntb už škola dostala

preto by som sa rada dostala k nejakým smerniciam alebo niečomu podobnému kde je jasne napísané, či ho môžem alebo nemôžem mať doma

sorciera24
22. okt 2012

@bzuco aha, tak to netusim..... 😕

ani3012
22. okt 2012

vy ste tu všetky učiteľky? 🙂
ako reagovať,keď sa ma dieťa spýta:
Mamí? a prečo ťa pani učiteľka klamala? odpovedal si sám, že pani učiteľka ho nemá rada a asi chce,aby doma dostával bitku.
ja nechápem,prečo klamú? stalo sa mi to minulý rok pri jednej a tento rok tiež pri ďalších dvoch.
Napr. že prišiel neskoro do školy ale o dve hodiny na mňa zvýšila hlas,že prečo by mala byť v triede,keď bola prestávka?
ja som dosť priami človek a ak sa mi niečo nezdá,je mi jedno kto je to,tak sa spýtam ako to vlastne je....
A potom chcú ,aby mali u autoritu,aby si ich deti vážili....

redhairy
19. dec 2012

Pekný večer, prosím Vás študujem externe ušitelstvo praktickej prípravy a potrebujem napísať prácu ohľadom Sociologických aspektov vzdelávania : 😖 A nejak nemôžem nájsť potrebnú literatúru. Poradíte?

garzonka
20. dec 2012

Pani ucitelky, prosim poradte!
Synovi v skole jeden ziak z vedlajsej triedy schoval na zachode mikinu, ale sa nenasla aj napriek patraniu. Neviem ako mohla zmiznut, ale hladali sme ju este v ten den, pytala som sa aj upratovaciek. Bez vysledku. Chlapec sa k tomu priznal, avsak aj napriek mnohym vyzvam jeho rodicom cez triedne ucitelky sa rodicia vobec k tomu nevyjadruju, na vyzvy nereaguju, je to uz skoro mesiac. Ucitelky sa sice snazia mi pomoct, ale len vtedy ked sa pridem spytat, ci je nieco nove. Same nepodnikaju nic, a vraj si to mame vybavit medzi sebou. Ked som si vsak dnes pytala adresu, nedali mi, zaujali k tomu taky postoj, ze to by mohli mat z toho zle. Mna to sklamalo. Nejde o vela penazi, ale skor o princip, ze vinnik a hlavne jeho rodicia, ktori za neho zodpovedaju, si z toho nic nerobia a zostane to nedoriesene, lebo nemaju zaujem to riesit.
Pisala som to aj v tejto diskusii https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/zodpovednost-skoly-a-rodica-ziaka-za-stratu-veci-v-skole-2/ ale nasla som aj tuto temu, kde prispievaju ucitelky, tak sa pytam aj tu. Co vsetko mam este urobit...? Alebo sa zmierit s tym, ze slusni ludia doplacaju na tych neslusnych ?
dakujem

grettka
20. dec 2012

@redhairy
Společnost, vzdělání, jedinec: Kapitoly ze sociologie vzdělání, J Alan - 1974
K sociologii výchovy, vzdělání a školy, M Rabušicová - 1991 - Masarykova univerzita
http://sreview.soc.cas.cz/uploads/91684d59a34b5...

@garzonka, toto by som uz riesila s vedenim skoly, nie s ucitelkami

redhairy
20. dec 2012

@grettka ďakujem velm i pekne 😉

garzonka
23. dec 2012

Tak vec je vyriesena: vo strvrtok 20.12. ked som sa bola opat informovat ci rodicia komunikuju, a ked som zistila ze nie, tak som na navrh ucitelky nechala rodicom na seba telefonne cislo. Bola som presvedcena ze to nema ziadny vyznam. Ale na moje prekvapenie mi otec toho ziaka v piatok rano volal, ze ako sa teda dohodneme a po dlhsom rozhovore mi prislubil nahradu skody a ze peniaze za mikinu donesie do skoly. Doniesol!
Som rada ze sa to skoncilo, uz som v myslienkach riesila tuto vec s riaditelom a ktovie s kym este. No nastastie je to doriesene. 🙂
Vdaka za podporu!

janka257
20. feb 2013

Ahojte kolegyne, nemate niektora doma pedagogický slovník od Pruchu a Walterovej? len potrebujem vediet na ktorej strane su definované pojmy didakticka hra a hra. Ozvite sa prosim ak mate 😉 Vdaka

eminka7
21. máj 2013

ahojte, je tu niektora ucitelka na nejakej univerzite alebo vysokej skole? 🙂

tamarik
16. júl 2013

ahojte kolegyne. je tu nejaká, ktorá pracuje alebo pracovala na skrátený uvazok??

lianka7
28. aug 2013

@tamarik ja teraz tak začínam pracovať...

eminka7
3. sep 2013

ahojte, robili ste niektora k zaverecnej praci aj dotaznik/anketu? Pracu mam zameranu na angl. gramatiku, potrebujem to dobre premysliet, tak by ste mi tie,kt. s tym maju skusenost pomohli. Ak sa nejaka najde,tak pls o sukromnu postu 🙂 Dakujem 🙂

aadulik2110
24. sep 2013

ahojte, chcem sa spýtať ako je to so vzdelávaním resp. overovaním kompetencií, dá sa ísť na overenie bez predošlého školenia, alebo to už zrušili?

mykky
9. okt 2013

Ahojte. Učím v MŠ, bola som doma 4 roky. Predtým som rok učila na ZŠ a teraz potrebujem poradiť. V škôlke mám 2-3 ročné deti a neviem ako ich odmieňať a trestať. Mali sme systém smailíkov, ale tomu veľmi nerozumeli. Neviem ako by som ich správne a hlavne účelne odmieňala a trestala, pretože teraz je to najťažšie obdobie-začiatok šk. roka a všetko je pre nich nové. Poraďte mi niečo zaujímavé pre 2-3 ročné deti. 😉

eminka7
14. okt 2013

ahojte učiteľky angličtiny pre deti 🙂 a ste tu, tak mi, pls, napíšte IP, rada by som sa poradila ohľadom učenia AJ hravou formou, alebo privítam nové nápady a námety 😉

cica28
16. okt 2013

ahojte ucitelky.je tu aj nejaka co uci v materskej skolke?potrebovala by som radu.napiste mi IP prosim.

eminka7
14. dec 2013

ahojte. ako to zvladate so splacanim hypo a neustalymi vydavkami na domacnost? buduci rok by som chcela nastupit niekde do jazykovky, popri dokonceni VŠ. Manzel ma vsak od toho odradza, pretoze nevieme ci by sme s ucitelstykm platom utiahli pozicku,vydavky na domacnost + nejaku tu dovolenku raz rocne...on tiez bohvieco nezaraba-vyplaty ma dobre cez sezonnu,inak bieda,takze uz to asi ostava len na mne....tak ma presviedca,aby som sla robit nieco,z coho bude viac penazi...uz mam aj cosi vyhliadnute,ale bojim sa len tak nechat skolu,aby som to nelutovala neskor...podla tbulky platov na tom budem o 10rokov praxe tak,ze cista mzda mi vyjde cca 500€ 😀 a to sa mi velmi nepaci....ja viem,ide o to,ze ucit mas srdcom,no ale aj zit chcem pekne a nie po biede....a dost sa aj obavam,ze nebudem mat miesto na plny uvazok,ze to bude len cez MD alebo na par hodin a pod..... 😒

zuzkaanicka
14. dec 2013

@eminka7 ja neviem, ale ja na Tvojom mieste by som tu skolu dokoncila 😉 ... ved uz si do toho vlozila isto vela usilia, bola by to skoda nechat tak ... ako anglictinarka si mozes najst napr. nejake kurzy pre firmy, alebo preklady ... anglictinarky by Ti asi viac poradili (ja nie som) ... neviem, kolko semestrov uz mas za sebou, ale potom by si to raz mohla lutovat ... dalsia vec je, ze napr. keby si vystudovala ekonomicku, tak asi by si to potom mala financne lepsie, otazne je, ci by si nasla miesto, ekonomov je uz hodne ... ucitelov (kvalifikovanych) anglictiny asi nie 😉

eminka7
14. dec 2013

@zuzkaanicka este len Bc. koncim,lebo som sa rozhodla ist na vysku neskor,najskor som robila...ale uz staviame dom, chceli by sme asi za rok uz dietatko,takze je to take zlozite...a hlavne ma to strasne nebavi na tej skole...tazko na nutim ucit na skusky,popri tom pracujem v kazdu volnu chvilu, takze ani nie som dost pripravena do skoly a ani kvoli tomu,ze je to denne studium moc penazi nezarobim,takze vsetky vydavky na dom su zatial na muzovi 😒 ja si viem predstavit ucit AJ ludi, kt. maju o to zaujem,ale nieviem ci by som bola rada,keby som sa mala natahovat s deckami,kt. nepocuvaju...

zuzkaanicka
14. dec 2013

@eminka7 uf, tak ked Ta to nebavi, tak potom neviem, ci to ma zmysel 😖 ... ale bakalara uz dokonci, nech mas aspon nieco ... keby Ta bavilo ucit, tak Ta budem velmi presviedcat, lebo mna to bavi a viem, ake to moze byt fajn ... ale tak mna bavila aj skola, takze ja som to mala jednoduche 😅 ... ale ak nie si ani presvedcena, ze chces ucit, tak potom fakt neviem, ci to ma zmysel ... pred par rokmi by som Ti napisala, ze vsak vies po anglicky, tak sa hocikde uplatnis, ale teraz uz po anglicky vie velmi vela ludi, takze vediet po anglicky uz nie je taky bonus ako kedysi ... no, bolo by lepsie, keby sa fakt ozvali nejake anglictinarky 😉

grettka
14. dec 2013

@eminka7 nie som ucitelka, ale som vo velmi uzkom dennodennom kontakte s ucitelmi, a poviem ti, ze ked budes na materskej, alebo ju koncit, tak mozno na par rokov budes vdacna aj za ucitelske povolanie alebo privyrobenie si ucenim.
Vela povodne vystudovanych uciteliek robilo sice nieco ine, ale po materskej isli ucit, alebo naopak, zeny co robili ine povolania si urobili bud pedagogicku VS, alebo svoj odbor, (ci uz ekonomky, chemicky, strojarky rozsirili o dalsiu aprobaciu).
VS si dokonci, aby si mala nieco v rukach, ak by si mala moznost hoci aj dialkovo a niekde sa zamestnaj. O par rokov uvidis.
Dobrych ucitelov anglictiny nikdy nie je dost.

eminka7
16. dec 2013

@zuzkaanicka tu ide hlavne o nasu buducnost, chcem sa mat dobre a nie mat tabulkovy plat ucitela, kt. sa mi ani po rokoch praxe nevysplha nad 500€...to ma neskutocne odradza,neviem ci by som vedela pracovat na maximum po pohlade na vyplatnu pasku, skor nie 😒 som dost ambiciozna,ale niekde sa stala chyba a ja som si dala prihlasku,aby som mala apson nejaku VS a teraz to aj lutujem...statnicu z AJ som si mohla urobit do roka v jazykovke a nie 3 roky neustaleho ponizovania na vyske...a potom ten vysledny plat...no neviem...

zuzkaanicka
16. dec 2013

@eminka7 tak pozri, ak si ambiciozna, tak sa asi s bc neuspokojis, ci? 😉 ... takze mozes skusit napr. tu ekonomicku, to mas hned v BB, alebo pravnicku ... vsade sa Ti ta anglictina bude hodit ... neviem, kolko mas rokov, ale napr. na ekonomickej v BB sa da studovat isto aj popri zamestnani (na pravnickej neviem) ... tak mozno sa tam najdes 😉

eminka7
16. dec 2013

@zuzkaanicka no na ekonomicku ma ma Ing nevezmu uz len preto,ze by som nedala prijimacky z vysokoskolskej matiky :D lebo uz som to pozerala a kedze by som nesla z ekonomickeho odboru,tak automaticky sa robia prijimacky...no ja by som chcela mat titul,ale cim dalej,tym zistujem,ze nie j az taky dolezity v zivote. Na co mi bude titul s malym platom,ked mozem mat bez neho vasci plat + usetrene roky a peniaze za vysku 🙂 ale je pravda,ze nikdy nevies,kedy sa ti ten titul zide 😀 no zacarovany kruh...mam pomaly 25 rokov,takze ta skola ma uz dost obmedzuje, do 2 rokov chceme mat babo,lebo uz budeme byvat vo svojom a toto nam len pridava na starostiach a vydavkoch a partner je cely na nervy,ze som cely tyzden prec a cez vikendy robim 😀

zuzkaanicka
16. dec 2013

@eminka7 tak ja som nemyslela, ze by si na ekonomicku prestupila rovno na Ing, myslela som od zaciatku ... ale tipujem, ze aspon skusky z anglictiny by Ti asi aj uznali ... takze prijimacky nie z VS matiky, ale SS matiky ... alebo potom ta pravnicka ... alebo aj nic 😉 ... ak sa vies uplatnit bez VS, tak potom netreba 😉

eminka7
16. dec 2013

@zuzkaanicka noí od znova ne 😀 uz nemam na to silu ani cas hlavne nie peniaze :D ...tak uplatnim sa teraz urcite, mam tu moznost, ale ktovie ci po materskej si nebudem musiet hladat novu pracu a toho sa obavam...budem mat prax a Bc.,ale ci to bude stacit 😖

zuzkaanicka
16. dec 2013

@eminka7 no, ja osobne by som isla aj na magisterske, ale to som ja 😉 ... kazdy sa musi rozhodnut sam, podla toho, na co sa citi a co chce ... rozhodne je najlepsie sa rozhodovat podla toho, co chces robit ... ak nechces ucit, ze Ta to nebavi, naco to studovat ... treba si naozaj vybrat to, co Ta bavi, lebo v praci clovek travi naozaj dost casu a je blbe, ak je v takej, co ho nebavi 😉