Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

bajana
31. mar 2008

Ahojte zienky,
aj ja sa pridam....som skoncena SJ-HI, rok som ucila na ZS "vsetko", teda asi 6 predmetov,navalali na mna 2 kabinety, ziacku kniznicu a medzinarodny projekt....nastupila som totiz po aktivnej ucitelke...po roku som zdupkala do Londyna a teraz po takmer 3 rokoch sa vraciam...a zda sa, ze zase do skoly, aspon zaskocit za matersku do juna...potom sa uvidi.
Cuchre, dala som si prihlasku na rozsirujuce studium AJ pre uz skoncenych ucitelov (poviem vam, to je riadne dobrodruzstvo posielat si prihlasku zo zahranicia 😅 ) na UMB v BB, malo by to stat asi 8000 na semester, tri roky. Vraj sa to par rokov neotvaralo, tak snad to v septembri otvoria a vratitm sa drat skolske lavice... 🙂

maja22
31. mar 2008

ahoj bajan, kde si študovala? Ja mám tú istú kombináciu - na UCM v TT

bajana
31. mar 2008

V Nitre....ach, krasne to casy! 😵

bajana
31. mar 2008

Myslim, ze par nasich chodilo prednasat do TT.....Navratil morfologiu? Zubacka starovek? A asi sme mali aj my niekoho z TT....cosi sa mi mari...

deina
1. apr 2008

Maja, chodila si na UCM? Aj ja - AJ a SJ. 😅

deina
4. apr 2008

Akosi to tu stichlo. 😨

barbi7
4. apr 2008

Ahojte 🙂 aj ja sa pridam, mam ukoncene ucitelstvo pre 1.stupen ZS v BA, od malicka moj sen 😉 No akosi som sa k tomu ani nestihla dostat,pretoze skor ako som po ukonceni skoly stihla najst nejake miesto (co bolo dost beznadejne, v meste do ktoreho sme sa s manzelom prestahovali)..cakame babatko-stvrty mesiac. Velmi som sa tesila, ze pojem ucit..no po nespocetnom mnozstve ziadosti,ktore som rozposielala a vsade ma len evidovali..ma chut ist ucit zacala prechadzat a k tomu ten plat 😢 ..uvidim po materskej 🙂 ..no uz som aj parkrat olutovala, ze som nestudovala iny obor..mozno by som mala väsciu perspektivu zamestnat sa 😉

renat2
11. máj 2008

Ahoj, tak i já se snad mohu přidat. ještě sice nemám dostudováno, ale kvapem se to blíží. Když to všechno půjde podle plánů, tak bych měla příští rok končit...tak uvidíme. Studuji učitelství pro střední školy - německý jazyk a geografii, na částečný úvazek zatím učím na základní škole a jsou to opravdu zkušenosti k nezaplacení.

kalo
11. máj 2008

Nazdááár úči! Taky se k vám hlásím. Já mám vystudováno Učitelství pro 1.st. ZŠ + certifikát Vv. Učila jsem rok a půl a pak jsem otěhotněla. Učila jsem do 7 měsíce a pak jsem prchla. Už jsem to v tom hluku nemohla vydržet...taky ty tělocviky...co si budeme povídat.
.....Jinak jsem tady v Českých Budějovicích taky nemohla najít místo...celý rok po škole jsem byla nezaměstnaná /tak jsem se naštvala a odjela pracovat do Řecka 🙂 / Jinak učení mi vůůůůbec nechybí a užívám si klid!!!!!!!

terkajesterka
11. máj 2008

hahaha 😀 😀 😀 😀 další úča 😀 😀 😀

daleja
11. máj 2008

ahojte. aj ja sa pridavam. som ucitelka, momentalne na MD. ucim matiku a zemepis. po skole som 2,5 roka ucila na ZS, co mi vyhovovalo. potom som isla na matersku. ja ucim velmi rada. da sa povedat, ze som stale chcela byt len ucitelka. na sterdnej by som ucit ani velmi nechcela, hoci mozem.
aj ja si myslim, ze si dnes deti viac dovoluju, ale da sa s nimi. najhorsie je, ked mate v triede vyslovene vodcu provokatera. vtedy si ho musite chytit na vlastnu stranu a mate vyhrate. nemyslite?

mari.m
12. máj 2008

ahojte,
aj ja patrim medzi Vas 😉
sice mam este rok skoly pred sebou,

ale bude zo mna p.uc. anglictiny a scoialnej pedagogiky 😉

zatial studujem..ale o rok uz budem oficialne patrit medzi vas 😎

pavly
12. máj 2008

ahojky
tak mi to neda nepozdravit, i ja patrim do klubu 🙂
ja jsem ale nikdy ucit nechtela,naopak,jedine,co jsem v zivote delat nechtela byla ucitelka...jenze zivot to napsal trochu jinak.......sla jsem studovat narodku jen proto,abych nemusela bydlet doma,ale na koleji a libilo se mi,ze se na narodce uci od vseho neco-od matiky po bizuli....a tak ted mam pres 7 let oducenych a zdarne jsem od 3 mesice tehu na neschopence a chystam se na MD 🙂

daleja
12. máj 2008

ahojte. myslim si, ze koho tato nasa praca bavi, robi ju s laskou a vidi na nej hlavne to pozitivne. hoci mame nizke platy, problemy s detmi a casto aj s rodicmi (aspon u nas na ZS), tak si neviem predstavit, ze by som robila nieco ine. ale teraz som velmi spokojna na MD.

vilca
12. máj 2008

Ahoj holky, taky patřím mezi vás 🙂 Já jsem vystudovala 4 roky konzervatoře, pak jsem se dostala na PdF v Brně, kombinace ČJ-HV pro SŠ. Mezitím jsem 6 let učila na ZUŠ zpěv a hudební nauku. V posledním ročníku vysoké jsem otěhotněla, vdávala jsem se v 6. měsíci těhotenství a do toho ještě mezi státnicemi, takže to bylo náročný, ale svatbu jsme plánovali ještě předtím, než jsem otěhotněla, tak se se vším tak nějak počítalo a dalo se to zvládnout 😉
Loni v dubnu mi volal ředitel naší základky, jestli bych nevzala za jednu mateřskou na ty dva měsíce 4 hodiny HV denně (2. stupeň). No a mě to začalo tak moc bavit, že když mi ředitel nabídl plný úvazek na tento školní rok, tak jsem to vzala. Mám to v místě bydliště, mamka je doma, takže mi dopoledne hlídá malou, v půl druhé jsem každý den doma, vyhovuje nám to maximálně. S malou se na sebe každý den těšíme a mě to učení fakt strašně moc baví (učím 6.-9. třídu - nějaký češtiny, hudebky a dvě výtvarky) 😵
Je tady mezi váma nějaká hudebkářka? Potřebovala bych konzultaci 😉

nathalie111
12. máj 2008

ahojte..pridavam sa k vam..vystudovala som francuzstinu a filozofiu,a pred MD som ucila na gympli a HA franinu a obciansku....a neskor len cisto franinu...a aj v jazykovke... 😉

maja22
12. máj 2008

daleja - presne, aj ja som na MD veeeeeľmi spokojná 😀 😀 😀

daleja
13. máj 2008

ja som na MD 2,5roka apoviem vam, obcas mam chut ist sa postavit pred tabulu. tak zajdem do skoly pozriet, co maju nove a ked pocujem ten krik cez prestavku, tak ma ta chut prejde a tesim sa domov k detom. ale je pekne stretnut byvalych ziakov a pokecat. mna ta praca velmi bavi.

bzuco
13. máj 2008

daleja....aj ja sa chystám za mojimi žiačikmi 🙂 ...som im to sľúbila, ked som odchádzala na MD a doteraz stále nejako nevydalo 😅 😅
a teším sa aj na kolegov...sme strašne dobrý kolektív 😉
len sa nemôžem nejako dokopať na tú návštevu....dochádzala som totiž do práce 16km

ivka07
13. máj 2008

Ahojte žienky, neviete mi poradit tie čo už učíte a boli ste na pracovnom pohovore v škole, ako prebieha pohovor načo sa mám pripraviť vedia sa pýtať aj odborné veci ktoré budete učit (myslím konkrétne učivo). Ja idem zajtra na pracovný pohovor na gymnázium. Som absolventka tak nemám ani tušenie čo také sa ma môžu pýtať a nechcem sa zosmiešniť ak by som nevedela odpovedať tak sa chcem pripraviť na všetky možnosti.
Dakujem za rady 😉

deina
13. máj 2008

Mna sa na ucivo nepytali nikdy. Len take veci, ze kde som studovala, ci som bola v zahranici (ucim AJ), ci si trufam na decka, ci viem byt prisna a pod.

deina
13. máj 2008

A este... doteraz som mala asi len ukecanych riaditelov, lebo viac rozpravali oni o tom, aka uzasna je ich skola a ja som viac menej len pocuvala o uzasnych moznostiach, ktore mi vedia ponuknut. 😅

nera
13. máj 2008

ivka - závisí to od toho na akého riaditeľa natrafíš, niektorí si potrebujú asi dokázať akí sú úžasní a tak rozprávajú o tom čo ich škola dokázala a čo znamená....niektorí zas vedia byť až drzí a skúsia sa Ťa spýtať na rodinné pomery(pokiaľ viem vedenie nie je nič do toho či si vydatá, či slobodná, rozvedená, máš či nemáš deti, už som sa stretla s takými čo sa totiž pýtali (ešte keď som bola slobodná) či sa neplánujem vydať mať deti atď, myslím, že neurobíš chybu keď v tomto smere im načrtneš, že to nie je podstatné a porozprávaj im o svojich kvalitách, o tom aká si flexibilná, že rada by si učila atď...
Držím palce, aby si natrafila na normálneho riaditeľa, či zástupcu 😉 😵 a napokon aj úspešne dopadla

daleja
13. máj 2008

nera mas pravdu. su aj taki, ktorych velmi zaujima sukromie, dokonca vedia aj nacrtnut, ze si nie velmi zelaju mat v kolektive vzdy nove ucitelky. inac povedane akoby chceli slub, ze tak skoro na matersku nepojdes.a na druhej strane sa stazuju, ze je kazdym rokom menej deti. ale to s maerskou maju zeny tazke podla mna na kazdom pohovore, aj pri inom druhu prace. ja som mala stastie na riaditela. nic take ho nezaujimalo. aj teraz dobre vychadzame.

mtsl
13. máj 2008

neboj sa ivka,
na učivo by sa ťa nemali pýtať, je dosť možné že o tvojom predmete riaditeľ nebude mať ani šajnu 😀
o rodinných pomeroch by som si tiež rozmyslela čo poviem. je síce pravda že o nich môžeš dôrazne odmietnuť hovoriť ale tiež sa to potom môže stať že budeš mať miesto ale s takou pracovnou dobou, že sa nebudeš mať čas venovať malej slečne. treba teda spomenúť že si síce flexibilná ale zneužívať sa nedáš aby si potom nesedela v škole od 6.00 do 18.00 a nebudeš mať naplnený úväzok 😉

cuchre
13. máj 2008

ivka, zalezi od riaditela...jeden odomna chcel, aby som nacrtla ako oducim hodinu na danu temu....iny sa ma pytal, ako si predstavujem svoje posobenie, mimoskolsku cinnost a tak(to bolo an gympli, kam som chodila, tak v poho...len som sa vydala a musela odist:()...rodiine pomery nikde nechceli, mozno kde som ucila, na cirkevnej samozrejme, ci s tym nemam problem 🙂 niekde boli dvaja, niekde cela komisia 😀
drzim palce...aj ja chcem po MD hladat skolu....dufam, ze sa zadari...

nera
13. máj 2008

daleja - ja som bola raz na pohovore a žiaľ som neuspela, no neskôr som sa dozvedela, že len preto, že som žena a nechceli, aby onedlho zháňali druhú, lebo pôjdem na materskú a podobne... 😝
Dozvedela som sa to od jedného čo o tom tiež rozhodoval a neskôr sme sa spoznali, lebo sme chodili na všelijaké aktivity(ja už za inú školu). Keď som sa spýtala či s tým čo ho prijali namiesto mňa sú spokojní(samozrejme bol to chlap) tak iba skrútil s očami a hneď ponúkol, aby som si dala ešte raz k nim žiadosť, že ma už príjmu(no to som už vedela, že odchádzam za manželom do iného mesta).

cathellen
13. máj 2008

Ahoj, tak se hlásí další učitelka.. 😅
Vystudovala jsem 1. stupeň a končila loni, teď jsem v UK jako au pair, abych se naučila jazyk, koncem června se vracím domů a přmýšlím, jestli jít učit nebo ne. Dostala jsem nabídku ze ZŠ asi 20 kilometrů od domova, ale nevím, jestli do toho jít nebo ne.. Ještě to teda není na 100 % jisté, že mě vezmou... Já jsem nechtěla být nikdy učitelka, šla jsem na ten obor náhodně, při studiu na praxi mě to občas chytlo, ale nemyslím si, že to mám nějak moc v sobě "být učitelka" Ale tak třeba to přijde, hlavně nechci dopadnout špatně s nervama a taky mít takový kecy, jako mají "učitelky" 😠

ivka07
13. máj 2008

babenky dakujem vam za skusenosti 😉 , zajtra vam napíšem ako bolo 😉

deina
13. máj 2008

K tomu pohovoru a MD - mna riaditel prijal, hoci som uz este pred podpisom zmluvy povedala, ze som tehu a mozem zostat iba jeden polrok. 😉 A on na to, ze predsa tehotenstvo a materstvo nie je ziadna prekazka.