Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

maja22
16. jún 2008

Ak budete vedieť, napíšte, pls..
Napr.: Aké ozbrojené skupiny terorizovali obyv. aj po skončení 2. svet. vojny na Slov.?

maja22
16. jún 2008

Alebo odkedy možno hovoriť o začiatku robotníckych spolkov v Uhorsku?

verulka
17. jún 2008

cafte, baby, pls neviete mi poradit, co mam napisat do odvolania? Nepriejali mi dcerku na 8r gymko, tak chceme skusit sa odvolat- ale ja fakt neviem, co tam mam napisat...dakujeeeem

bzuco
17. jún 2008

verulka...pokiaľ úspešne zvládla prijímačky...teda dosiahla počet bodov..aspoň ten minimálny...tak tam napíš to
a možno ešte čosi by sa zišlo...ale nemám šajnu ☹ , že čo

papatko
25. jún 2008

babulky mam jednu pripomienku. neviem ako vy, ja si myslim, ze kazda ucitelka by mala ovladat pravopis! minimalne zakladne gramaticke pravidla teda urcite!! ako napr. kedy sa pise my a kedy mi a potom v akych pripadoch sa pise s, z. sledujem (teda nie doslovne 🙂) tu na koniku totiz jednu pani ucitelku PRVEHO stupna, ktora ma zjavne problemy s touto gramatikou. ako ja viem, ze clovek v rychlosti nerozmysla, ale ked sa to stane x-krat, tak to uz asi nebude o rychlosti. 😖 a tiez viem, ze nikto nie je dokonaly, ale taketo chyby... niekedy som vazne vytocena! fakt nechcem rypat, nikoho sa dotknut a uz vobec nie menovat, ale uprimne by som sama nechcela, aby takato pani ucitelka ucila v buducnosti moje deti! 😒 co si o tom myslite?

mari.m
25. jún 2008

papatko,
ja som mala takeho byvaleho,pisal ako sa mu chcelo..
ja som to nezniesla, mozno preto,ze uz byvaly..
terajsia moja lasocka pise uplne bez chybicky.. a ja sa snazim tiez.. a dari sa mi to..zatial..
aj ked pocas strednej som mala lepsiu gramatiku,vdaka diktatom 😀

zo mna bude p.uc. AJ, takze s gramatikou si hlavu nelamem.. ale dodrziavam ju 🙂

mracik
25. jún 2008

Čaute kočky, neviete či sa dá zmeniť vysvedčenie aj po klasifikačnej porade, prípadne na koho sa obrátiť, ak s ním nesúhlasíme? Díky

sasenka
25. jún 2008

Mracik, treba ihned podať žiadosť o komisionálne preskúšanie pre nesúhlas so známkou, avšak je možné, že dieťa bude skúšané ešte v ten istý, príp. na 2. deň, takže sa na to pripravte. takáto skúška totiž spravidla prebehne do 3 dní od podania námietky (žiadosti).

mracik
25. jún 2008

sasenka, ďakujem 😉

papatko
26. jún 2008

mari, to je jasne, ze nie kazdy gramatiku ovlada. mne islo skor o to, ze ucitelka by ju podla mna ovladat mala. a zvlast na prvom stupni, ved to je pre tie deti zaklad a ked sa tam raz nieco zle naucia, tazko je potom oducat sa. tiez som vystudovala ucitelstvo cudzieho jazyka a aj ked teraz neucim, na gramatiku by som si pred ziakmi davala pozor, ved ucitel ma byt prikladom vo vsetkom! aspon tak nas to ucili 😉

pablinka
6. júl 2008

ahoj kolegyně učitelky 🙂 Copak děláte o prázdninách, že tu vůbec nejste? 🙂

sasenka
6. júl 2008

ahojte, my sme dnes rano došli z dovky, bolo asi takto 🙂 😎 😀 😅 😵 😵 😵
No a zajtra ma dcerka narodky, ešte neviem ako oslavime, ale velka oslava bude až na víkend - teda "velka" to akože my, starkí a deti + torta 😝

deina
6. júl 2008

Pablinka, ked je tak pekne, kto by sedel doma pri pocitaci? 😅

pablinka
7. júl 2008

deina: třeba já, poněvadž jsem na neschopence a beru antibiotika 🙂

vilca
16. aug 2008

Ahoj kolegyňky, dlouho jste se tady žádná neozvala... Jak se těšíte na školní rok? Já už za týden nastupuju do nové školy, tak už mám trému teď 😅 A bude to pro mě zase něco nového, protože budu třídní učitelka - snad to budu zvládat 😝 Budete taky některá třídní v osmičce? Jak vás brali vaši noví kolegové a kolegyně, když jste na škole začínaly? 😉

bellablonde
16. aug 2008

vsetci veselo prazdninujeme 🙂 ja sa tesim, lebo nemusim nastupit 😀 😀 tak budem obcas len chodit omrknut kolegynky.
inak ja ked som nastupovala - mam dobre spomienky, zoznamovanie a tak, (vela mladych kolegovcov) ale aj dost takych poznamok (od starsich kolegov), ze dalsia mlada anglictinarka, to sa tu dlho neudrzi, bud otehotnie (co sa aj stalo 😀 😀 😝 ) alebo po roku odide na lepsi flek.
popravde, byt triednou osmakom by som sa trochu obavala 😠 puberta jak vysita

sasenka
16. aug 2008

aj ja sa teším, že nemusím nastúpiť 😀 😀 😀

lasenka
16. aug 2008

ahojte 🙂
vilca - ja som triedna ucka v tomto roku uz deviatakom, no vediem si svoju triedu uz od piateho rocnika... su to uz pubertaci, no my mlade ucky to s nimi predsa zvladneme, ved nedavno sme boli take aj my 😉 hoci vynimky sa najdu 😵

matar
16. aug 2008

baby ja vám len závidím, že sa chystáte nastupiť- ja som na MD, ale zamestnaná som stále v blave, len medzitým sme sa presťahovali a viete ako je to s učiteľskými miestami v malých mestách 🙄 hlavne že všade je kopa dôchodkýň a neodídu ani za svet 😠 neviem či sa mne ešte podarí vrátiť do školstva.
inak ja som bola triedna prima- do tercie, potom som odišla. decká boli suprové

lasenka
16. aug 2008

matar - neboj sa, podari sa ti vratit... co si vystudovala?

sasenka
16. aug 2008

matar, každy riaditel je rad, ked tíska mladú a kvalifikovanú silu, neboj, ja bývam v malom meste a bijus a o mna, pravda je že som jazykárka a 2 jazyky, to je velký dopyt 😀 Riaditelka sa nevie dočkať, kedy nastúpim, sa bude kyslo tváriť asi, že sa nevrátim ani bud. september (pravdepodobne)

lasenka
16. aug 2008

sasenka - tiez som jazykarka a dopyt po nas veruze je aj u nas 😉

janna1830
16. aug 2008

caute,
lasenka, ani ja netusim, ci sa niekedy vratim k skolstvu 😝 😀

lasenka
16. aug 2008

janna - si to ty???? moja exspoluziacka?

janna1830
16. aug 2008

jasneeee....ako sa mas? 🙂 pozeram, ze stale ti svieti snz...ja uz cakam, kedyze bude svietit nejaky tyzdnik...uz som ta dlho nevidela... 🙂 co je inak nove?

matar
16. aug 2008

lasenka, ja mám slovenčinu-ruštinu. ale kedže do nášho mesta ešte ruština nedorazila... 🙄

sasenka
17. aug 2008

no s RJ to ťažkooo, decka to nechcú, to tak ešte niekde na dedine, že nemajú iného jazykára, tak daju RJ a hotovo 😖 , alebo ako krúžok ešte tak... aspon u nás.
Ale slovenčinárov tiež je málo. Teda dosť vela, ale každy slovenčinár radšej učí to druhé, čo ma v kombinácii, lebo to je velka zodpovednosť, maturitný a profilový predmet 😉

lasenka
17. aug 2008

janna - IP
matar - som si ista, ze coskoro sa RJ bude ucit na skolach castejsie, teda aspon u nas sa to zacina s tou rustinou rozbiehat a naopak zaujem o NJ pomaly klesa

sorciera24
17. aug 2008

ahojte kolegynky....ja len tolko, ze RJ u nas na gympli dost frci...v kazdom rocniku je 1 trieda....takze ono sa to rozbieha pomaly....idu do popredia nove jazyky, nielen NJ...a na margo, aj ja som slovencinarka a som rada, ze mam pracu, u nas je velky problem najst miesto so slovencinou, takze ja som rada, ze ucim a nieto si este vyberat, ze ktoreho predmetu viac.... 😒

bellablonde
17. aug 2008

na nasom gympli rustina nie je bezne zaradena ako predmet, ale dali sme ju do ponuky kruzkov a vyse 180 deti sa prihlasilo ! 🙂