Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

esci
27. mar 2008

alami ahoj 🙂 ja som ucitelka, teda vystudovana, ale akosi som nikdy neucila 😝 odisla som do USA a tu som viac ako 3 roky doma s detmi...co si ucila? Ja som slovina-etika pre 5-12 😉

alami
autor
27. mar 2008

ahoj esci, ja mám M-NV .

maja22
27. mar 2008

ahojte, ja som SJ - DEJ... 🙂

nattie
27. mar 2008

caute baby - aj ja som ucka momentalne na materskej - ucim na strednej skole odborne ekonomicke predmety 🙂

weroni
27. mar 2008

ahojte, ja ucim AJ deticky v skolkach a sukromne v rodinach 🙂 ale aj starsich - vlastne vsetky vekove kategorie ale najviac drobcov 🙂

esci
27. mar 2008

alami, to su ake skratky? 🤐 ja uz neviem...

janina77
27. mar 2008

ahojte, pripajam sa, vystudovane M-PS, ucila som M - INF, a este vsetko mozne na ZS 🙂

alami
autor
27. mar 2008

esci: matika - náboženská výchova, učila som ale aj fyziku - všetko 5-9

tak sa tu "zgrupujeme", sa mi to páči 😉

zuzanockamt
27. mar 2008

ahojte ... ja mam vystudovane matiku a slovencinu, ucila som necele tri skolske roky, ale od 1. aprila uz davam skolstvu zbohom (ale mozno len dovidenia, mozno sa raz vratim), lebo odchadzam do UK zarobit peniazky a zdokonalit anglictinu

maja22
27. mar 2008

chceli ste byť učiteľky? ja od detstva - moja postupnosť - 4 - r. som chcela byť maminkou, , potom spisovateľkou a nakoniec učiteľkou... 😀 😀 😀
skoro všetko sa mi splnilo... 😀 teda spisovateľka ešte nie som, ale mám časopis, kde sa realizujem.... 😎 😎 😎

zuzanockamt
27. mar 2008

maja22 ... ja som chcela byt ucitelkou asi od 5.triedy, ale nejako ma to uz pomaly prechadza 😀 ... dost mi nevyhovuje nas skolsky system a hlavne tie platy ☹ ... a co sa tyka spisovatelky, tak to ma tiez laka ... uvidim, ako sa budem realizovat po navrate zo zahranicia 😉

weroni
27. mar 2008

maja: ja som chcela byt uplne prve ucitelka v skolke (co sa mi splnilo 😀 ) ale potom to este preslo fazami - oceanologicka - ucitelka - oceanologicka - ucitelka 😀 a kedze more tu nemame tak zvitazila ucitelka 😀

inac zienky ja som si pedagogicku skolu nerobila - mam statnicu z AJ - to ma opravnuje ucit ale tento rok v maji koncim dvojrocne pomaturitne studium - predskolska pedagogika a vychovavatelstvo. (btw - tyzden, dva pred terminom porodu 😀 )

maji: no inac to spisovatelstvo mame spolocne - ja som od zakladky posielala slohy na vselijake sutaze, na strednej som bola sefredaktorkou casopisu a od zaciatku strednej pisem 🙂 hlavne rozpravky, mozno ich raz aj vydam 😀

anjelinka
27. mar 2008

Ahojte, pridavam sa, teraz som skoncila filozoficku v Presove. Slovencinu - pedagogiku 😉

anjelinka
27. mar 2008

no, a este...ucila som od septembra tri mesiace na ciganskej skole...nikdy viac...a pracu si hladam bud na strednej, inde nechcem alebo uplne mimo skolstva..a asi aj lutujem, ze som sla studovat tam, kam som sla... 😒

maja22
27. mar 2008

ja som písala také detské príbehy na ZŠ... na príbehy či rozprávky asi nemám črevo, ja skôr články - keď ma niečo naštve, tak sa vybúrim... 🙂

weroni
27. mar 2008

anjelinka: no tak tu cigansku skolu ti nezavidim 😅

zuzanockamt
27. mar 2008

anjelinka ... mame podobne nazory 😉 ... ja ked pridem z UK, tak budem hladat pracu tiez mimo skolstva a ked nic ine nenajdem, tak len vtedy sa vratim pred tabulu ... aj mna s odstupom casu mrzi, ze som nevystudovala nieco ine a hlavne, ze som sa nevenovala jazykom 😒

maja22
27. mar 2008

tak tie jazyky štvú aj mňa... ale som lenivá s tým niečo robiť.. resp. závislá na koníku, toľko, čo tu presedím... už som mohla študovať druhú vš... 😠

anjelinka
27. mar 2008

weroni..ale ja som nevedela, ze do coho idem, lebo to bolo cez prazdniny, tak som myslela, ze idem na pohovor, tak pohodka...vraj skola pre socialne slabsich..myslela som si aj, ze to bude fajn, ze par socialnych pripadov, par romov, ale....ked som tam prisla, tak bieli boli asi len ucitelia 😀
a samozrejme...v skusobnej som dala vypoved 😎

zuzanka, ano, ja mam ziadosti vsade mozne, aj na skolach, ale len na gymnaziach a strednych priemyselnych, ucilista som vylucila uplne...
a mrzi ma tiez, ze som nesla studovat nieco ine, pretoze aj tak, darmo mam strednu skolu obchodnu akademiu, mozem sa ohanat, ze mam stredne ekonomicke vzdelanie, ale v takej banke napriklad je im to prd jedno, hladaju ekonomov s VS 😖 😖

alami
autor
27. mar 2008

tak ja som nejak extra netúžila byť učiteľka, ani neviem, prečo som sa nakoniec tak rozhodla. ale som sa v tom našla. Učila som síce len 2 roky(po VŠ materská, potom 2 roky učenia a teraz zase MD), ale až sa mi ťažko odchádzalo. Aj teraz by som hneď išla učiť, ma to proste baví 😉

anjelinka
27. mar 2008

ja fandim tym, ktorych to bavi...mna vobec...navyse, preto bojujem o strednu, ak by inde praca nebola, lebo mam rada literaturu a tam sa mozem vyzit...kdezto na takej ZS by som musela ucit viac gramatiky, to neznasam. a vlastne, slovinu sme mali na dost takej vysokej urovni, ze ked som dosla na prax na ZS tak som sa nevedela znizit, nieze znizit, aby ste ma dobre pochopili, nevedela som to zrazu vysvetlovat ako detom...do ust mi sli slova, ktore decka nerozumeli, morfemi, vokaly, sonory a podobne...az potom som sa uvedomila...tak preto radsej ak ucit, tak vyssie...rozhodne stredna.

zuzanockamt
27. mar 2008

anjelinka ... inac aj na "normalnej" zakladke je to niekedy o nervy, tieto dnesne deti su desne (samozrejme nie vsetky) a kazde druhe sa ohana vyvinovou poruchou spravania a ucenia a myslia si, ze ked sa neucia,tak nemozu prepadnut, lebo maju "papier" ... a kedze skoly bojuju o kazde dieta, tak clovek nema pomaly sancu 😠 ... ja uvazujem o praci v medialnej oblasti - nejaky casopis, dennik alebo redakcia spravodajstva v TV ... ale ak sa zdokonalim v AJ, urobim si statnicu a mozem robit lektorku v jazykovke 😉

maja22
27. mar 2008

ja som učila na sš tri roky hneď po škole.... dalo sa... aj keď každý rok sa našla 1 trieda, v ktorej ma niekto tak "vytáčal", že som mala z toho žlčníkové problémy... 😠 no kolektív učiteľov bol fajn, doteraz som s nimi v kontakte... 🙂 ale na materskej mi je zatiaľ úúúúúúúúúúúžasne... kríza prišla len raz - koncom letných prázdnin... a ako prišla, aj odišla... 😀

alami
autor
27. mar 2008

no, to aj mňa mrzí, že nás nikto na VŠ neučil, ako to tým deťom vysvetliť, aby to pochopili - na ich úrovni. Hlavne, že sme sa učili veľa sprostostí, ktoré nikdy nevyužijem. A tiež nič o integrácii a to by som tak potrebovala...toľko je tých detí. Všetko si musí človek sám doštudovať.

zuzanockamt
27. mar 2008

ja by som tiez radsej na strednej ucila, ale bohuzial mam aprobaciu len na ZS ... inak mna strasne vytaca ta lenivost deti, ich absolutne nic nebavi a sedeli by len pred TV a PC ... to viacere kolegyne vravia

maja22
27. mar 2008

podľa zaujímavý predmet na vš by bol - ako odrážať sprosté a ironické poznámky nevychovaných stredoškolákov...

maja22
27. mar 2008

teraz to vyzerá, akoby som učila "nasilu", ale mňa to fakt baví(lo... 😀

zuzanockamt
27. mar 2008

maja22 ... najlepsie si nevsimat asi a odpovedat v podobnom duchu ... nam sa to osvecilo 😀

anjelinka
27. mar 2008

zuzanocka, tak cudzi jazyk je super. lenze ja moc nie som na cudzie jazyky, ucila som sa anglinu devat rokov, ale to bolo fakt vydretych devat rokov, hlavne styri na strednej. aj som potom slusne vedela, no casom sa mi vsetko vyparilo z hlavy.
a dnes v skolstve je tazko podla mna, deti su ine, viac si dovoluju. ved neboha stara mama stale vravela, ze dakedy na dedine bol prvy ucitel, richtar a knaz...no dnes decka skacu po hlave aj ucitelovi, ved na kamosku ziak na praxi hodil stolicku.
a mam aj ziadost v novinach...uvidime...

zuzanockamt
27. mar 2008

no ja otvorene poviem, ze posledny polrok som ucila vyslovene nasilu a som rada, ze od 1.aprila som volna a tesim sa uz na cudzinu 😀 😀