Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

sorciera24
21. aug 2008

ok, posledne IP som ti poslala, ale sama vidis, ze ako tu vascina zien vyjadrila svoj nazor... 😒

sasenka
21. aug 2008

No ja som nastupovala na US pred 6 rokmi nastupné 14 teda neboli, a ani teraz nemám 14, ja som písala v čistom a ešte aj sa vezme pomer SK a CZK su na tom českí kolegovia nepomerne lepšie.

emilyz
21. aug 2008

sasenka jo, ale ja som pisala SKK, t.j. ja som nastupovala za necelych 14 SKK v hrubom, musis stale pozerat hruby plat, lebo aj v tabulkach mas hruby 😉

sasenka
21. aug 2008

no teraz ani neviem presne, ako budem mať tabulkový plat... ked sa vrátim po MD, trocha by mi mala prilepšiť 1.kvalifikačná skúška ... osobné u nas nehrozí, ked dostanem 200,- tak sa vytešujem 😠

lasama
24. aug 2008

Ahojte, ja som tiez ucitelka a ten clanok je teda trefny.

lasenka
25. aug 2008

ahojte
robite uz tie nove ucebne osnovy a plany?
je to hroza, vsak? 😖 😒 ☹

lasama
25. aug 2008

My sme to museli urobit uz v juli, predtym ako sme isli na dovolenku a viac menej to pre ten prvy a piaty rocnik mame hotove.
Ono to len tak strasidelne vyzera, ale v podstate to nie je az take hrozne, ked si k tomu sadnes.

sorciera24
25. aug 2008

my sme to zacali robit az dnes, ale mame na to cas.... a da sa to urobitjavascript:addEmoticon('😒','vBody')....hoci u nas sa idu ucit uplne nove predmety, co sa este nikde neucili, takze na tie musime robit plany od piky.... 😒

sasenka
25. aug 2008

kolegyne to robili v júli, teraz majú komisionálky a také veci, dokončujú niečo... mna to obišlo som na MD, ale aj ja to budem musieť robiť narok 😒
Ozi neviete ako to je v školstve, ked by som chcela nastúpiť až ked mi skončí materská, teda od februára??? Išla ste niektorá tak, alebo iba od septembra?

molnitko
25. aug 2008

ja som nastúpila v apríli,oni ťa musia / mali/ prijať keď ty budeš chcieť. mala by byť za treba prijatá sila, tej skončí zmluva a ty nastúpiš..............

sasenka
25. aug 2008

no len neviem čo na to povie riaditelka, malý bude mať v septembri 2,5 roka a ja by som ho tak predčasne do školky dávala len nerada... lenže u nas sa to vykrýva tak, že sa ten moj uväzok rozdelil medui kolegyne, majú nadčasy, všeliako to "lepia" len aby neíkoho nového nepríjmali... teraz ide na MD dalšia kolegyna, tak som sa dopočula, že berie niekoho na 15 hod.... no tak nadšená riaditelka isto nebude, ale mne je rodina a vlastne dieťa prednejšie... kolegyne si berú opatrovatelky a idu späť aj po polroku, ale ja som si tým prešla pri dcerke a 2.x to robiť nemienim... a ešte ak Tomanová zoberie pracujúcim maminkám ten rodičovský príspevok, tak nie je o čom, to by sa mi vobec neoplatilo, opatrovatelkám sa platí 6000,- a viac a žiadna to nerobí na živnosť, ale načierno, teda bez papiera...

lasama
25. aug 2008

Tak som prave dokoncila, este nejake vzorove hodiny do toho noveho vzdelavacieho programu.
Inak je tu aj niekto, kto uci dejepis alebo nemcinu alebo informatiku??? 🙂

hettie
26. aug 2008

ja učím NJ/AJ ale som na MD (Sasenka)

lasenka
26. aug 2008

lasama - ja ucim AJ... davas aj vzorove hodiny?

lasama
26. aug 2008

No nedavala som ich tam a teraz to odo mna zastupkyna chcela. Jednu vzorovu hodinu v triede, a jednu mimo triedy. Ale ja si myslim, ze to asi zavisi aj od vedenia ake maju poziadavky a predstavy o tom vzdelavacom programe, lebo kazda skola si robi svoj vlastny.

vm72
26. aug 2008

Ahoj! Moc vás všechny zdravím.
Na vaši diskusi jsem narazila náhodou,když jsem si tak listovala Modrým Koníkem... Jsem v sekci Snažilek a jsem na neschopence od června a přes IVF se pokoušíme o mimi...
To ale není to hlavní proč píšu.
Mám doma dcerku-je jí 9 let a za týden nastoupí do 3.třídy.
Těsně před koncem školního roku jsme podstoupily vyšetření v Pedagog.-psychol.poradně,protože měla celý rok problémy s matematikou.Bohužel se nám potvrdilo,že malí´á má mozkovou dysfunkci dyskalkulii...

Chtěla jsem se vás zeptat,jestli o tom některá víte něco víc a jestli by jste mi případně mohly alespoň trošičku pomoct a poradit,jak na ni alespoň trošičku vyzrát. 😉 Vím,že to nebude jednoduché.Malá má z matematiky opravdu panickou hrůzu a bylo mi i řečeno,že s obtížemi budeme zvládat učivo na trojky. 😖

zab_ka
26. aug 2008

ahojte, prepacte, ze sa vam sem pletiem, len by som sa rada skontaktovala cez IP s ucitelkami chemie pripadne studijnymi poradkynami na chemickych skolach a gymploch (ak sa tu vobec najdu) 😉

mysojc
26. aug 2008

AHoj holky, to je fajn, že mají učitelky svou diskuzi 🙂 Já jsem na MD, učím Nj a Hv... 😎 na ZŠ...teda teď zrovna se připravuju na trochu jinou formu výchovy 😉

vm...to je těžký, měla jsem holčinu ve třídě s dyskalkulií a myslím, že jediný, co na to pomáhalo byla fakt trpělivá práce s rodiči, připadně potom doučování, kde to s ní všechno procházeli znova a znova... ☹ Nic moc rada, já vím, ale fakt se s těma poruchama nedá nic moc dělat jinýho...jen prostě makat a nesnažit se na to vymluvit a omluvit dítě...mám např.kamarádku, která je dyslektik a rodiče ji dřeli, takže nakonec se nezařadila do "šuplete" se slabšíma dětma a vystudovala VŠ a dneska taky učí...

nera
27. aug 2008

vm72 - ja som mala skúsenosť, teda učila som deti s dislexiou a disgrafiou(disnumerika nebola u jedného dievčaťa až taká silná), ale viem, že keď sme zistili, že majú daný problém, tak sme zavolali psychologičky a s nimi sa poradili. My sme mali aj jednu psychologičku na škole, tak sme to s ňou konzultovali, keďže ona poznala aj tie deti a aj nás.
Ja som to osobne riešila aj tak, že som jej dávala ešte hodiny navyše(po vyučovaní), takže to celkom zvládala na 2-3, samozrejme pri každodennom učení.
Ozaj teraz som si spomenula na prípad, keď som učila na inej škole, kde sme nemali svoju školskú psychologičku, no my sme si ju zavolali z kraja a podobne sme to riešili. Takže ja by som poradila ísť za psychológom konzultovať to s ním. Zájsť aj za učiteľom, aby to akceptoval a prípadne aj pomohol, neviem aké máte tam vzťahy, ale ja som s tým nemala žiaden problém.
Závisí od toho s čím má problém, každý mal s niečim iným...jeden nerozlišoval písmenká, jedna čiarky, v MAT zas zátvorky atď.....keď som vedela čo je jej problém, tak tam som viac dávala pozor či to robí správne a spočiatku musela všetko popisovať ako to robí a prečo nahlas a samozrejme aj viackrát za sebou.
Asi veľmi som nepomohla, ale aj tak držím siiiilno palce a prajem veeeľa trpezlivosti 😵

mysojc
27. aug 2008

vm72, souhlasím s nerou, chtělo by to hlavně hodně spolupracovat s pí.uč., ta vám minimálně řekne, kde je současný problém, na co se soustředit, měla by mít na každý děcko s nějakou poruchou učení vypracovanej plán ( ostatně ten byste měli i vy podepsat jako rodiče) a tam stojí, co by měla mít tvoje dcerka za pomocný pomůcky a jak postupovat...třeba že můžou děti s kalkulačkou nebo tabulkama si pomoci v hodině nebo že by měla dbát na slovní vysyvětlení atd)

emilyz
28. aug 2008

sasenka da sa tak nastupit, lebo moja kolegyna nastupovala tiez po materskej v decembri, akurat ina isla na matersku, tak miesto nej
vsade je fluktuacia a moze sa vyskytnut, ze niekto odide prec v zime a uvolni ti miesto

lessia21
28. aug 2008

ahojt baby, ja som tiez ucitelka...teraz na MD a staram sa o nasu diskoteku, ale po MD idem so skolz....velmi si chcem zariadit svoju vlastu skolu...a ucit podla svojich predstav....ziadna alternativna skola..to velmi neberem, ale humanisticky pristup je u mna velmi dolezity....
vzdy som chcela ucit a je to pre mna to najuzasnejsie povolanie ake moze byt....
tak co? som naivka? nevadi... 🙂

sharlotta
3. okt 2008

Ahojte ucitelky. Davno tu nikto nepachol...Chcela by som sa opytat, hlavne tych, co ucia jazyky, co hovorite na Callanovu metodu? Zvazujem ist ucit do takej jazykovky, ale ja osobne tomu neverim, ani moje kolegyne nie...Co vy na to?
http://www.ijav.sk/kurzy/jazykove-kurzy/callano...

sassi
3. okt 2008

žiadna zazračna metoda nefunguje... funguje precvičovanie, venovanie sa tomu a ak možno, pobyt v krajine, ked sa tym jazykom hovorí....
na tej stránke sa hovorí, že to nie je zázzračna metoda, ani s nou nemám skúsenosti, neviem posúdiť ...

Ale Brainy neodporúčam 😉

sharlotta
3. okt 2008

Tam sa prave pise, ze nepatri medzi zazracne metody...Do istej miery suhlasim, ze clovek sa nauci jazyk najlepsie tak, ze ho pouziva, len sa mi nechce verit, ze to funguje aj u uplnych zaciatocnikov bez prekladov slovicok a bez vysvetlenia v slovencine, ked ten clovek ani nevie, o com tocim. Na mna by mohol niekto hovorit svedstinou aj osem hodin, ale nerozumela by som mu ani slovo...

sassi
3. okt 2008

ano je to niečo pre ludí, čo sa napr. učili na SŠ a potom to par rokov nepoužívali, " na obnovenie" ano, ale od piky sa to podla mna takto naučiť neda

sharlotta
3. okt 2008

Aj ja si myslim, ale asi to skusim, ved uvidime...potrebujem uz zmenit robotu, k torej mi uz takmer vsetci lezu krkom a ked mi zaplatia, budem ucit aj Callanovou metodou, pre mna za mna... 😅

sassi
3. okt 2008

ja by som sa skor orientovala na preklady... neskúšala si? lje to lukratívnejšie aj si viac "pánom svojho času"

a do Brainy nechod, neplatia!!!

etnicka
3. okt 2008

S tymi prekladmi to nie je take ruzove - ja aj prekladam aj ucim (v jazykovke, nie v skolstve) a prekladanie sa mi neoplati, takze teraz som dokoncila posledny preklad a budem uz len ucit - viac ma to bavi, som s ludmi, nemagorim sama doma pri pocitaci a aj mam za to viac penazi 😉 Inak je super, ze je tu ucitelska diskusia 😀