Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

avanka
3. aug 2008

Dadi, gratulujem 🙂 Jakubko je nadherny 🙂

graziela
3. aug 2008

Dadi, gratulujem ku Kubkovi, je zlatucky... 🙂 A si predstav, ze keby pockal este taku hodinku, tak by sa narodil presne na moje narodky (2807)
A vitam ta medzi nami uspesnymi ex ....Som rada, ze nas tu postupne pribuda coraz viac a viac 🙂 🙂 🙂
Inac, minule som napisala taky dost dlhy prispevok (skoro ako vzdy) k tej teme o podprdach a tak...a omylom som si uz tesne na konci mysou vratila o stranu spät, tak sa mi vsetko vymazalo... 😠 potom som uz nemala chut, to opakovat znova...ale povabilo ma to o tych slonich usiach... Ja podprdu v noci uz nedavam, zato musim striedat nocne kosele aj 2x, prip. uz ked sa blizi kriticka hodina, dam si plienku...Nas Jurko sa posl. dni budi v noci uz len raz, zlaty chlapcek, ten nas Jurko....
Prajem vam este krasny vecer vsetkym 🙂

graziela
3. aug 2008

Inac, este som zabudla sa pochvalit, aky je nas Jurko sikovny...pomalicky si uz ibjavuje rucicky, cmula si ich uz dobry tyzden a akoby vedome drgal do hrkalok, co ma zavesene nad sebou v postielke a tak velmi sa mu to paci, aj sa na ne usmieva...a tie usmevy su take nadherne, normalne mam vzdy slzy v ociach od dojatia, ked na mna vyceri ten bezzuby usmev 🙂 🙂 🙂 A uz aj prve slovka sa snazi hovorit, ako napr. aaaoooo, gaaaa....Boze, je to take kraaaaaaasne 🙂

dadulienka2404
4. aug 2008

ahojte babenky tak dnes sme boli na prvej poradni u lekarki.maly sa jej velmi pacil a aj hlavne to ze je taky buclaty a rychlo pribera.v noci ho nafukovalo takze sme sa velmi nevyspali.nevadiii 😉 😉 😉 mame sa slnit ocka ma este trosku zlte masirovat nozicky pretoze v brusku mu ich trosku potlacilo.ale inac je super vediet ze je zdravy.musim ist lebo maly je asi zas hladny a to este po deti do skolky ale asi poslem dceru...zatial sa majte pa

mirka8429
4. aug 2008

ahojte ako sa mate??my mame teraz vseliake dni..Samko niekedy cez den nechce hajat..a v noci je to tiez kadejake...no a boli sme na krvicku a je chudokrvny pretoze aj ja som a tak musi brat tabletocky aj kvapky na zelezo..ale inak je vsetko ok..akurat ze je nervoznejsi ked su tie horucavy 😒

moni ako sa mate??nestiham citat..a icq mam akosi pokazene preto som tam davno nebola...co Denisko??

moni1412
autor
5. aug 2008

mirka neuveris, ale vcera som akurat ba teba myslela. ze si tu dlho nebola a na icq veru tiez. uz som sa zacinala bat. som rada ze ste v poriadku.

my fajn, akurat maly stale chrci, nevieme z coho. a ked su horucavy, podobne, je nervozny, ale da sa to zvladnut. inak je perfektny. aj by som stihla porobit kopu veci pri nom, skoro stale mi spinka. len sa mi taaaak nechce. som nejaka "K.O." 😒

mirka8429
5. aug 2008

moni ja tiez na vas casto myslim ze ako sa mate...len musim prist na to co tomu môjmu icq je...neda sa ani odinstalovat ani nainstalovat nova verzia...ale uvidim co sa da robit..no a samulo niekedy nechce hajat..nehaja cely den..a niekedy v pohode...no a 25-26.8 mam statnice a nemam cas sa ani ucit..lebo ked samulo nehaja tak sa mu musim venovat hehe...inak fajn..len som brala zelezo pocas tehu a mala som brat aj po..ale nebrala som..a tak brali krv aj malemu a je tiez chudokrvny tak mu nasadili tablety a kvapky tak berie..uz som sa vybrala aj ja aby mi vzali krv lenze trcala som u doktora 2 hodiny a sestricka vzala asi 5 zien ktore prisli az po mne a nechapem preco..tak som odisla lebo aj maly uz bol nervozny...no tak neviem kedy sa zas dostanem k doktorovi...a tiez som nervozna z tych statnic..ale ta budem musiet nejak zvladnut...
inak to ze Denisko hajka dobre som rada...samulo ked nehaja cez den tak spinka v noci..tak aspon to 🙂
a s tou unavou..aj ja som taka akoby ma presiel parny valec..hhii to je uz asi tak 🙂

lubkagaa
5. aug 2008

ahojte babenky:
najskor gratulujeeeeeeeeeeeeeem Dadke,k syncekovi krasnemu, drzkajte sa a budtehlvne obaja zdravucki.
s tou unavou je to asi u vsetkych rovnako, aj tie horucavy a ked nie su horucavy, tak je clovek este viac unaveny.

graziela
5. aug 2008

Ahojte babenky,
v posl. dobe piseme akosi poriedko...ale je to pochopitelne, ved väcsinu casu travime s nasimi drobcami a ked je krasne, isto nikto nebude sediet doma za compom, vsakze?
My mame za sebou aj pred sebou celkom narocny den..doobeda som sa nahanala, lebo som musela skocit do mesta s mojimi 2 drobcami, zatial co manzel spal po nocnej, aby sme mu kupili darcek k zajtrajsim narodkam...Okrem toho som bola v meste zo 2 hodky aj poobede, s krstnou nasho Jurka, jej dcerkou, deti sa riadne vysaleli, mame v meste pri priehrade skakaci hrad a plno takych blbosti, tak mali co robit...No a dnes sme si na noc zobrali tu dcerku kmotrickinu, ma sice uz 9 rokov, ale s nasou 5-roc. Sasulkou su velke kamosky...no ale obidve su rozkokosene, takze si to viete predstavit..Ale uz su navecerane (urobila som im puding), osprchovane a uz len zaspat...no, poviem vam, mat 3 deti, to je veru riadna makacka... 😉
Chystame sa s manzelom, dat si dneska este jedno tmave pivko napoly a potom uz len do postele...
Inac, babenky, ktr. kojite..da sa vam v noci spat na bruchu? Mne to nie je moc prijemne, hlavne ked mam naliate prsia...predtym som velmi rada spavala na brusku...no, budem si musiet pockat... 😲

moni1412
autor
6. aug 2008

grazi mas pravdu, je tu nejak pusto 😒

Mirka neboj, statnice dopadnu super 🙂 ty si sikovna, aj ked sa nebudes stale ucit, spravis, verim ti 😉

my dnes od siedmej po lekaroch - n oskoda aj pisat. maleho poslali na krcne, tak mu dal nejake zarobene kvapky, dufam ze mu uz konecne zaberu 🙂

graziela
6. aug 2008

Moni a vy ste chorucki? Skoda, tak prajem malemu skore uzdravenie, nech ho to rychlo prejde...
Nasa prazdninova kamoska si predlzila prazdniny este na jednu noc...ale pohoda, ani nevieme, ze mame 2 deti, tak sa aspolu tie dve dorky vahraju...mozeme sa tak plne venovat nasmu Jurkovi 😉
Dnes sme mu kupili detsku ohradku...necudujte sa, ze nejako skoro...je to skoro, to je pravda, ale to mame vlastne ako darcek od Jurkovych krstnych rodicov, ktr.nam dali peniazky a my sme radsej hned kupili, aby sa nahodou peniazky neminuli na nieco ine...ved to poznate 😲 Pridam potom aj foto, resp. tu je link, presne takuto mame:
http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?pr...
Je to vlastne novinka a super na tom je, ze je tam aj zboku odomykatelny zips na jednej strane...

moni1412
autor
6. aug 2008

grazi velmi pekna ohradka. ver tomu ze pozname to 😉 😀 😀 sice maleho peniazky sa vzdy minu len nanho, ale predsa..... nie na to na co boli odlozene 😅
my mame novu klokanku, tyzden a dnes sme boli na prechadzke, super 🙂 maly pozeral, nateseny 😀

Denisko ma upchaty nostek, uz od narodenia. dokonca mal pred 2.tyzdnami aj atb. dnes sa krcny cudoval preco ich vlastne bral 😒 pekne...... 😖 tak mu vytierame nostek zarobenymi kvapkami.... dakujem, dufam ze to uz prejde, lebu buduci tyzden mame ist na ockovanie.

dadulienka2404
7. aug 2008

moni ja som bola s kubkom na poradni a taktiez ma zapchaty nos od narodenia tak mi povedala ze ked bude mat 2 tyzdne tak mu mam kupit Physiomer to su dajake davkovacie kvapky ci co a ze to prejde.kubko je zlaty len tuto noc akosi stale chcel jest tak sme boli vela krat hore.ale asi to bude aj tym ze ho nafukuje hoc si davam pozor co jem stale zjem nieco od coho ho nafukne.. ☹ ☹ ☹

moni1412
autor
7. aug 2008

dadi, len u nas to trva uz 3 mesiace...... a krcny sa divil preco sme mu davali vobec kvapky, spreje..... mali sme aj physiomer, to je sprej..... tak vraj takym drobcom sa nema nic davat 😒

dadulienka2404
8. aug 2008

tak moni neviem mne to povedala jeho doktorka.a tri mesiace je dost.nemal by to mat tri mesiace...tak skusim a uvidim ci to pomoze.inac je maly v poho..vcera bol taky cudny stale bol hore az ked vecer sme ho okupali tak zaspal a noc bola dobra dvakrat bol hore..dnes je s nim svagrina von pretoze musim urobit poriadok a chcem aby sa vyspal tak vonku spi.. 🙂 🙂 🙂

moni1412
autor
8. aug 2008

dadi ved to, ze tri mesiace je strasne dlho..... a asi zbytocne sme ho trapili kvapkami a sprejmi.... chuda 😒 😖

mirka8429
8. aug 2008

ahojte..tak ja som mala chvilu laktacnu krizu a tak som dala vecer jednu davku malemu nutrilon..ale uz je to lepsie chvala bohu s mlieckom..uvidime ako bude dnes..vcera sme boli na chate na grilovacke a maly pekne spinkal od 21:30 do 5 rana🙂)

moni si zlata ako mi veris ale ucit budem musiet lebo bez toho to neide..ale nemam cas a termin sa bliži ☹ ☹

lubkagaa
8. aug 2008

ahojte babenky. Dadka, Kubko jenadherny, pozerala som fotky.
moni: ak ide aj o nostek a sopliky, tak my mame tiez, ale to len odsavame prave preto, ze nam odporucali nic nedavat do nosteka, ale zasa ak Vam to doktorka predpisala, myslim si, ze az tak by to nemalo mu ublizit.
U mna to zasa vyzera, ze mam asi riedke mliecko, teda malo zivin, lebo ked sme boli u doktorky, tak maly pribral velmi malo, co sa doktorke nezda, takze ideme zistovat co a ako. a tiez sa mu na tvaicke vyhadzali take vyrazticky, resp. take nieco ako krupicka, tak aj to ideme dako riesit, no uvidim, ako to dopadne.
mirka: aj ja by som sa mala uuz ucit, ale neviem sa k tomu dostat, stale nieco je a deje sa a vecer som taka grogy, ze ani nestiham a mi to ani nemysli.
Drzkajte sa zatial pa

moni1412
autor
8. aug 2008

lubka nam prave odsavat zakazali 😒 sopliky ani nema...... vies co, ja uz som z toho taka zmagorena 😖 len dufam ze uz ho konecne bude moct zaockovat. buduci tyzden mame ist.

moni1412
autor
8. aug 2008

mirka no ved som nemyslela uplne a neucit 😀 ale ako sa bude dat pri malom....... ved odovzdaj tatinovi alebo babkam a ty sadaj ku kniham 🙂 budem na vas mysliet, studentky...... kedy to vlastne ktora mate?

graziela
8. aug 2008

Ahojte,
Mirka, ako si prisla na to, ze mate krizu?Ono sa to, inac, hovori, ze okolo 6 a 12 tyzdna väcsinou sa obj. laktacna kriza...A ako ste to vyriesilI? Okrem toho Nutrilonu teda...Nas Jurko je totizto uz 2dni taky nervoznejsi, niekedy vobec neviem preco...raz ma kaknute v plienke, prebalime, je chvilu pokoj....potom sa napapame, tiez je chvilu pokoj, o chvilu plac, nosenie na rukach...a ked uz aj potom je plac, tak zasa papame...niekedy mu staci len rozbalit ortopedaky, nech si pokopka len v pamperske..taaaak sa z toho vytesuje, je cely bez seba, dychci pritom a vyska,jooj, taky je zlaty 🙂 🙂 🙂 Ale nemyslim si, zeby som mala krizu, lebo aj vecer sa napapa okolo tej 20-21hod. a vydrzi do takej 2-3 hod. rano...no a nadranom to uz je hustejsie, potom sa budi okolo tej 5, potom niekedy o hodku, alebo o 7...Podla mna to nie je az take zle...posl. 2 noci boli sice take trosku mimo rezimu, aj ked o rezime ako takom sa este hovorit neda..no ale uz som si tak naivne myslela, ze sa bude budit len raz, dva... 😲
No, pojdem ja uz spinkat, lebo vcera vecer som este do pol 11 vecer zehlila a ja sa potom citim vzdy tak hrozne, ked zaspim a napr. o hodinu, dve musim vstavat k malemu, v tom najlepsom proste....
Ja som inac dnes musela ist urgentne k zubarovi...vcera sa mi na ryzi ulomil kusok zo stolicky....cely ten jeden kopcek...som bola nastvana, lebo poctivo som aj pocas tehu chodila k zubarovi.... 😠 No a teraz sa mi to muselo stat...a este k tomu moj zubar mal dovolenku, osetril ma chvalabohu druhy, ktr. ho zastupoval, dal mi tam len vlozku a o 3 tyzdne pojdem zasa k mojmu...a boli sme (manzel) aj s nasou starsou dcerkou u dr., lebo uz vyse 2 tyzdnov poriadne kaslala a mala aj nadchu...najvyssi cas...presne som tusila, ze to budu priedusky...a aj sa to potvrdilo, len s tym, ze to bude takeho alergickeho povodu..malej totizto v marci zistili alergiu na pupavy a vysoke travy...No tak sme sa dnes nachodili a este sa len nachodime... ja musim ist so sebou este na kontrolu po 600-nedeli na gyndu, potom na interne kvoli tomu tlaku (inac, ten sa mi uz krasne upravil, neberiem uz ani lieky, sama som vysadila 🙂 🙂 🙂 ) a este na nefrologiu...a s malym Jurkom na dalsi tyzden na 1.ockovanie...no, mame to perne....ale co uz, ved mame male deticky, s tym sa musi ratat ... hlavne, ze to nie je nic vazne...
Babenky-studentky, obdivujem vam, ze stihate studovat aj popri drobcoch...to mne by sa uz asi nechcelo...asi som uz moc stara na to...ved 30-tku uz mam za sebou 😲 😲 😲

avanka
9. aug 2008

Ahojte, my sme boli vcera na poradni a Lukasko v 6 tyzdnoch a 5 dnoch meria 58.5 cm a vazi 5000 gramov...(por. 3300g a 49 cm)...je z neho strasny dlhan, doktorka nam aj povedaa, ze v 18 bude mat 2 metre 😀
Inak je vsetko v poho....
Grazi, aj my mame niektore dni super, niektore horsie, s ohladom na to, ze Lukasko v podstate cele dni aj noci este prespinka, len niekedy si zmysli, ze nie a vtedy je tak nervozny, ze len poplakava....taky bol len asi 3 krat...
7 noci napr. spinka od pol 8 do zhruba 1,pol 2, papa, potom bo hore okolo 5 a spal az do 9, niekedy do 10, tuto noc si vsak zmyslel, ze bude vystrajat a ako sa o polnoci zobudil, bol hore do pol 2, poplakaval, bol nervozny, chcelo sa mu spinkat a neslo to.... teraz dospava 😀 😀
dnes nad rnom sme aj my papali o 5, o 7, o 9 tej...pritom mlieka mam dost...tak neviem, ci si ho maly potiahol malo, alebo co....
Lubi, to su asi potnicky, tie mame aj my....zmiznu same....
Drzim vam palce, aby ste zvladli statnice...ja mam za sebou uz dvoje z 2 vysokych skol a uvidite, ze to bude pohoda.....

mirka8429
9. aug 2008

lubkaga a ucis sa na statnice??kedy ich mas..ja uz o 2 tyzdne a presne ako vravis..ked samulo cez den nespinka tak som snim a vecer grogy 😖

moni no ved mas pravdu...ale ja som aj cez den ako zbity pes..a este u nas aj prsi tak pocasie na nic...tatino je v praci a mamina sa pohra aj je s nim ale tak on sa taha aj kumne...hihi a aj kojim casto tak vies...sem tam moja mama nieje doma ked chodi po lekaroch alebo nieco vybavit no vies..a moja babka ho zas dlho na rukach neudrzi...

graziela no uz je to zas ok s tym mlieckom..ale zistila som to tak ze papal z prsnika aj viac ako pol hodinu a reval o dusu..ked som mu dala nutrilon lebo davala som len jednu davku vecer...tak vypil 90ml a tak sa prisal na flasu akoby nejedol vôbec..a po vypiti nutrilonu zaspal hned...no a ked som ho len kojila..tak z 1 prsnika pil 45 min..z druheho 30 min a nezaspinkal hned..plakal.bolo to o 23:00..a nebolelo ho ani brusko lebo davame infacol,aj prdkat môze aj prebaleny jea uz o 1 rano bol zas hore... a ja mu cez den nedavam stale tie postolky..len 1 plienku a tiez ho rozbalim ze je aj bez plienky aby trochu pokopkal 🙂 🙂 tiez vyska od radosti hihi...no a ked ho chcem zabalit spoji kolienka 😀 ale teraz mam viac mliecka tak uvidime ako to bude..lebo cez den mu celkom staci mliecko..kritickejsi je cas okolo 21:00-22:00...no a priberal tak akurat..ze mohol by aj viac..ako dokina vravela ze v pohode ale ine babatka viac priberaju...tak som myslela aj preto..ale mohlo to byt aj tym ze maly mal malo zeleza..teraz berie tabletky a kvapky..lebo bol chudokrvny kôli tomu ze aj ja som brala zelezo pocas tehu...
aj mne by trebalo ist k zubarovi ale pokial kojim neidem lebo sa bojim a nemohol by mi dat umrtvovacku..mne treba len zaplombovat zub lebo mi teraz vypadla polka plomby...ale je dost citlivy...

lubkagaa
9. aug 2008

ahojte babenky, no tak ja mam statnice tiez 25.6.ale v Presove a zo Zvolena cestujeme do presova rano o polstvrtej aj s drobcom, tak som zvedava ako to zvladneme a vkuse sa mi sniva, ze odpovedam a pritom kojim maleho. Obcas mam pocit, ze nervoznejsia som, z toho, co je s malym ako zo statnic samotnych, hadam sa dako vykeciam v anglictine, len horsie su okruhy, morfologia, fonteika a pod. proste teoria anglickeho jazyka.

Maly mi zasa placka, takidem zistit, co a ako. Pozerali ste inac soravy na jojke? Ako sa mame vraj spravat k malym drobcom?
Kolke z vas spinkaju s drobcami?

avanka
10. aug 2008

Lubi, ja som maa 25.6 promocie 🙂 Kolko ti vazi a meria Danko???
My s malym nespime, spinka sam v postielke......myslim, ze je to pre neho lepsie, aj my sa vyspime,aj Luky si nezvykne na spanie s nami 😀

graziela
11. aug 2008

Ahojte,
Lubkaga, drzim palce na statniciach...apropo, myslela si 25/08?Avanka, ty to uz budes mat trosku veselsie s promociami...Spominala si tusim, ze mas 2 vys.skoly, smiem vediet ake?
Aj nas Jurko spinkava väcsinou sam v postielke, hlavne vecer ho nechavame sameho zaspat, aby si nezvykol na rukach zaspavat a podobne...Ale casto aj cez den sa stava, ze zaspinka pri krmeni, ani pri odgrgnuti sa nezobudi a ked ho dame do postielky, spinka dalej...horsie je to vtedy, ked sa prebudi v postielke po par minutach...vtedy viem, ze sa mu spinkat asi nechce, len ho "opilo" to mliecko...tak ho vyberieme a hrame sa, kym na nom nevidim, ze uz by chcel spinkat...Ale dnes sme sa "prehresili" trosku...rano okolo 7 som maleho nakrmila..a taaak sa nam dokakal, ze som ho musela celeho poumyvat a poprezliekat hned, chvilku sme sa potom na nasej manz. posteli hrali s hrkalkami, potom som ho znova nakrmila, lebo mrncal uz a on tak kraaaasne zaspinkal medzi nami...tak som ho nedala ani odgrgnut, chcela som si vychutnat jeho pritomnost.... 😲
Ked tak rozmyslam, dokedy treba vlastne nechavat nasich drobcov odgrgavat? Uz som akosi zabudla, ako to bolo pri 1.dcerke...Fakt niekedy, ked drobcek pri krmeni zaspinka, nemam to srdce zobrat ho na plece a prebudit, ked si tak spokojne odfukuje...
Inac, na mna uz par dni cosi lezie, skrabe ma v hrdle a mam aj nadchu trochu...Aj mala je chora, ma zapal priedusiek, uz 2.tyzden kasle, podla dr. to ma alergickeho charakteru, 3xdenne inhalujeme taky sprej...Zajtra ideme na kontrolu..len neviem, ako to poriesim s Jurkom, lebo manzel bude cez den v praci a nema mi ho kto prizriet...tak uvidime...

moni1412
autor
12. aug 2008

lubka ja som to pozerala a raz pocujes tak, raz onak...... z hygienickych a bezpecnostnych dovodov by nemalo spinkat male s rodicmi, z hladiska vytvorenia vztahu odporucaju... no vysomar sa z toho 😀 Denisko spinka vo svojej postielke, mame stastie, lebo su deticky, ktore tam nechcu byt ....... a vytvorit vztah sa da podla mna ja inak 🙂 vy co kojite to mate este jednoduchsie 😉

lubkagaa
12. aug 2008

ahojte, ano myslela som 25.8. este stale asi na mne funguje oblbovanie z tehotenstva...vela veci mi nedochadza, muz obcas podotkne, ze 600nedelie a tehotenstvo uz mam za sebou, tak neviem na co sa teraz vyhovorit xi.
Inac nas drobec ma 3700 g a cm neviem kolko, to doktorka nemeria. takze od poridu vpodstate nepribral vela. Tak uvidim, ako to pojde dalej.

avanka
12. aug 2008

Grazi, ale pred 5-timi rokmi 😀
takze mam ukoncene denne studium pedagogiky volneho casu v Banskej Bystrici a ked som zacala pracovat s mentanle postihnutymi, musela som ist este studovat do Ziliny na 2 roky dialkovo Pedagogiku socialne a emocionalne narusenych...chvalabohu, ze to mame za sebou...
Lubi, to ste moc nepribrali 🙂 Lukasko je stale tazsi a tazsi 😀 , on to vsak vyvazuje tymi centimetrami, ved za 7 tyzdnov narastol o 10 cm 🙂 pocitam, ze este tyzden a budem musiet vyradit 56 veci, aj tak ich nosime dlhsie, ako som predpokladala
Len mi lezu na nervy ti, ktori stale komentuju, ze aky je nas maly velky....a mna stale nebavi odpovedat, ze ved ma po kom...ja 177 cm, Rasto 188 cm, moj bracho ma 197 cm, z Rastovej rodiny su vsetci vysoki...
Najhorsie vsak je, ze ho o chvilu nedame do kocika ☹ mame x-lander a asi o 3-4 mesiace bude vanicka beznadejne mala, tak neviem, co v zime....

moni1412
autor
12. aug 2008

avanka tak ich jednoducho ignoruj.... ked ti povedia ze je velky...... 🙂