Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

sandrika
1. sep 2008

Ahojte Luky si dnes pri prebalovaní soblizoval palec na nohe
pri cvičení , keď som hopustila sa zase krásne pretočil a od vtedy sa pretáča jedna radosť
a bol už aj v chodítku toje krásne ajkeď nebojte sa viem, že je skoro nechala som ho 4 min a dosť chodil do boku ako krabprešiel cez celú izbu , no vždy len do pravého boku....
iankplne kojím adúfam že budem ešťe rok 😵
geegee gratulujem aj ja k drobcovi

dadulienka2404
2. sep 2008

lubkagaa.nechcel cumlik ani nakojit som ho nemohla tak na striekacku na silu ale v noci sa to zlepsilo a uz je dobre.dnes sme boli na poradni tak mu nemam davat caj lebo sa zvraciava a dusi sa.vazi 5kg....

moni1412
autor
2. sep 2008

dadi na 1 mesiac mate peknu vahu 🙂 som rada ze uz to preslo...

dadulienka2404
2. sep 2008

moni aj doktorka vravela ze ked bude takto pokracovat atk ma zje.problem bol len caj najprv doktorka povedala ze ma pit caj ale kedze ho pil a potom po case mi zacal vracat ale tak ze nemohol dychat ani nosom a za kazdym sa skoro udusil tak dnes vravela ze mu caj davat nemusim.som mala problem ho prebrat stracal dych modrel mala som nenormalny strach ale dufam ze ked nebude pit caj tak uz sa to stavat nebude a ty ako????? 😉 😉 😉

graziela
2. sep 2008

Ahojte babenky,
Lubkagaa,
gratukujem k statniciam, tak si to zmakla, sikulka 🙂
My sme dnes s Jurkom boli u dr., ma zapalene hrdielko, priedusky boli ciste, predpisala nam kvapky do nosteka Vibrocil, nostek mame len vytierat 3xdenne + kvapky do pusy Sinupret, 3x10kvapiek + Fenistil kvapky na noc...Chudatko male, niekedy nad ranom kasle, az je cely cerveny...tak dufam, ze mu to prejde do tyzdna, potom uz ani nemusime ist na kontrolu...
Dadu,
tvoj malicky ma na mesiac ozaj krasnu vahu, nas Jurko mal len pred 2 tyzdnami, to mal 10 tyzdnov, cca. 5,5kg.
Inac, zabudla som sa opytat dr., ci mozem chodievat vonku...ale hadam, ked je tamto pekne, mu to nezaskodi...
Dnes v noci nas Jurko krasne ukazkovo spinkal: vecer zaspinkal pred 21, a zobudil sa az rano o 5,15, co je REKORD!!!! 🙂 🙂 🙂 Sice uz pred 5 sa zacal mrvit, ja som uz odvtedy nemohla spat, lebo som cakala, kedy sa zobudi, ale potom sme si este pospali doobeda skoro 4 hodiny...no zato poobede nespal vobec, teraz taha uz od 2, trosku mi pospinkal na cice, ale ked sme ho dali do postielky, tak spanie v nedohladne...Aspon vecer hned zaspinka...
Lubkagaa, to ma mrzi s tym mlieckom, ze mate malo...a neskusala si maleho castejsie prikladat? Alebo ti UM odporucil pediater?

dadulienka2404
2. sep 2008

ahojte akurat som sa chystala vas pytat o akej zaspavaju vase deticky a ako.pretoze ja mam s tym trosku problem.Kubko nezaspava pravidelne cez den je to otrs pretoze bud ho musim vozit v kociku alebo zaspi sam a obcas zaspi na rukach.vec zaspi aj sam ale musim mu tisic krat dat cumlik sice zaspi sam ale s tym cumlikom katastrofa.Cez den si vyzaduje vsetku moju pozornost mam cas len obcas ked zaspi tak neviem ako to bude dalej mozno ze ked nebudu deti doma tak nebude hluk a bude viac spat. ☹ ☹ ☹ Lubka aj ja gratulujemmmmm 😵 😵 😵 😵

lubkagaa
2. sep 2008

Ahojte babenky, dakujem 🙂. Som rada, ze to mam za sebou.
Aj my sme boli dnes v poradni, tak maly ma 4350 g, tak som stastna, lebo zacal uz normalne priberat. Druha vec je vsak, ze pani doktorke sa nepozdava srdiecko, asi ma na nom selest, tak pojdeme bud zajtra, alebo dalsi tyzdeb ku kardiologicke na vysetrenie a uvidime, co ona povie. Moze to byt asi aj tym, ze aj ja ako mala som mala selest na srdci, ale vyrastla som z toho...ako sa hovori. Tak uvidime, ako to bude u drobca.
Vy niktora nemate s tymto problem?

dadulienka: napr. moj drobec zaspava ako kedy, ale vacsinou o tej osmej az devatej s tym, ze napr. od cca tej piatej mu uz nedovolim zaspat, hrame sa, debatime, nosime, kupeme o tej pol siedmej, papame nasledne, snazim sa ho akoby zaviest na daky rezim, aj ked teraz sa o pevnom rezime neda hovorit, ale tiez ho cez den napr. nedavam do posielky. Ked uz ho dam do positelky, tak poklopem uz tri dni za sebou mi spava do tej piatej rana, polsiestej. Ale kazdy drobec je iny, ja to skusam teraz takto, zuvidim, moznoo o chvilinku to fungovat uz nebude.

Inac my budeme mat krstinky 20. septembra, ak sa nic nezmeni, ja ako nepokrstena ale neviem, co mi vsetko treba k tomu, tak ak mate dake rady, rada si precitam.

moni1412
autor
2. sep 2008

dadi my fajn 🙂 snazime sa 😉 spokojne si zijeme 🙂

lubka kosielku, ked pojdes kupovat, asi si zajednas alebo si doma vysijes (?)... ma tam byt meno, datum narodenia a datum krstu. potom sviecku na krst, vreckovku ked budes malemu utierat hlavicku... inak ani nic.

avanka
3. sep 2008

Ahojte, Lubi gratulujem k statniciam, si sikulka 🙂
Dadi, my maleho kupeme o pol 7 vecer, potom sa napapa a ide spinkat do postielky...zaspava sam, niekedy hned, niekedy sa len obzera a zaspi za chvilku....
Inak, nas Lukasko je prestrasny spachtos
😅 😅 od vecera normalne vstava tak okolo pol 1 poobede, hodinku je hore, potom sa mu znova tak ziva, ze by aj mna zjedol 😀 , takze my spime skoro cele dni a noci....
a musim povedat, ze ho normalne ukladam do postielky cez den a pohoda, skor maproblemy zaspinkat vonku v kociku...respektive zaspinka, ale akonahe sa zastavi s kocikom, napr. na prechode, tak je hore...neplace, ale vidno po nom, ze by spal a nemoze...
Dnes o pol 11 mame poradnu, tak sa musim opytat doktorky, ci je to nadmerne spanie v pohode 😀 😀 dam vediet

jankapo
3. sep 2008

ahojte maminky, tak vy si tu veselo vypisujete, ze vas ani nemam kedy precitat 😵
Oj Lubka, tak zmaknut statnice pri malom mimcovi, no klobuk dolu a velka gratulace, tak si teraz mozes nastartovat karieru 😉 😀
S tym srdieckom sa neboj, ma to vela deticiek a ako pises vacsina z nich z toho vyrastie, srdiecko sa este dovyvija.

Avanka, bud rada ze maly spinka, aspon ti dokazuje aky je spokojnucky, ved kebyze ho nieco trapi, nezaspi (viem o com hovorim) Uzivaj si to, lebo donekonecna to tak pravdepodobne nebude. 🙂 Aspon stihnes doma porobit co treba, ze?

Dadi, pre teba a Kubkovom spani-nespani- mozno ta povzbudim- Matusko doslova a dopismena nespal cez den 2 mesiace, a ti poviem mne samej sa to nechce verit, ale bolo to tak. Spal len v noci a chvilkami aj cez den, ako pises, v kociku, potom prestalo aj to. ☹ Bol to horor (ale to si az teraz uvedomujem). Druha vec je ze mi potom prespal uuuplne celu noc. Tak aspon tak, ze som nabrala sily na cely den. Trapilo nas brusko, bolo to o tom ze mal proste vkuse krce, ktore ho nonstop budili.
Mne mamka stale tvrdila, neboj, pride osmy alebo desiaty tyzden a utne a bude to dobre...Ani nahodou som jej neverila a zmierila sa s tym ze Matulo je proste nespavec a hotovo. A ono to prislo. Jedneho dna utalo a zacal spat!!!!Zo zaciatku vobec nie pravidelne, ale bola som Bohu vdacna az za nepravidelny spanok. A teraz mozno tiez nie extra pravidelne a nie extra dlho ale spinkame krasne cez den a to je uuuplne super. Tak ti poviem- rano sa zobudi, napapa, vydrzi max. hodku kukuckovat z kresielka kym sa ja najem a dam dokopy, potom musim ho dat hajat. Nezaspava nikdy sam. Budes tu vela citat ze deticky zaspavaju same. Neries to a nechci to od Kubka a nehnevaj sa kvoli tomu ani na neho ani na seba. Vela maminiek tu na koniku si vycita ze to je ich chyba, ale ja osobne si myslim ze je to v detickach, proste su take, co potrebuju pomojkat a spinkaju pokojne potom. Ja uz to neriesim. Ja Matuska ked vidim ze je unavky, ulozim na nasu postel do kojeneckeho vankusa (taka podkova) na bok a hladkam mu cielko alebo licko a drzi mi ruku kym nezaspi. Zo zaciatku som musela drzat aj cumlicek, lebo mu vypadaval a bez neho to proste neslo. Teraz si ho viac-menej udrzi sam (tak aj toho sa dockas) Trva to max. 10min. a co? Radsej tak ako pocuvat 10 min. hystericky plac po ktorom by sice zaspal (mozno), ale....Ked vidim ako zaspava a tu a tam sa usmejka zo spanku, nic ma viac netesi. A este ked sa zobudi s usmevom.... 😵 😵 😵 Mozno dospejeme do stadia ze aj sam bude spinkat, teda urcite dospejeme.
Vecer takisto uspim na nasej posteli (uz na brusku) a ked ideme my spat s muzom, prelozime do postielky a tam prespinka celu noc.
Jednoducho som ti chcela napisat aby si nbezufala, ze sa to zmeni a ze je skoro cakat od 5-6 tyzdnoveho babatka pravidelnost. Zbytocne ta to frustruje a nerobi to dobrotu. Ono sa to upravi, ver mi.

My ideme tiez dnes po mesiaci na poradnu, tak som zvedava. Asi nas budu aj ockovat tak sa aj trosinku bojim ako to bude. Minule nas nemohli co sme brali tie ATB kvoli brusku. Inak ako som napisala, mame sa fajn. Matusko je zlato moje usmievave ukecane, ak nie je hladny, to je velke hlasne AAAAAAAAAA nadych AAAAAAAAAAA.....no a ked je unaveny. Brusko nas prestalo trapit, ak prave maminka nezaexperimentuje s nejakym jedlom, snazim sa postupne vsetko zaradit do jedalneho listka lebo pridem o vlasy. Spanie sa nam tiez upravilo, tak mam aspon trosinku casu. Aj ked spime max. 1hodku, aj to je nieco, najma ak si to pekne opakujeme aj 5x denne. To staci aby sme sa spokojne usmievali.
Cely august sme niekde lietali, normalne dovolenkovali, a teraz dohanam zameskane v domacnosti a zahradke a zavaram na zimu kompotiky, dzemiky a tak, stale mam co robit, plus sa snazim vyuzivat posledne teple dni na prechadzky s drobcom.
(Moni, nemam cas ani foto poslat, ale bude,bude)

Tazke dni mame len ked mam nejaku krizu a boli ma hlava a tuzim byt chvilku sama a viem ze to este tak skoro nebude, no priznam ze obcas aj nevladzem a nemam trpezlivost na Matulkove mrnkanie a aj to uspavanie ma zatazuje a tak, proste ked sa zaoberam sebou a nejak zabudnem nacuvat jeho potrebam a prestavam mu rozumiet a zbytocne potom place...deti su vacsinou odrazom nasej nalady, u nas to teda urcite plati, ale ja sa necitim byt dokonala a bezodna studna lasky a pohody a trpezlivosti, tak obcas to u mna hranici s hysteriou a depkou ale chvalabohu len obcas. Potom si uvedomim, ze je to zbytocne a zas vyjde slniecko. A je vsetko krasne.
Este som chcela- graziela, nech sa Jurko cim skor vylieci.
A geegee- gratulujem k dokonalemu donoseniu a malemu Tomaskovi 😀 krckom zdar. A mliecko nech sa rozbehne, vela vela prikladaj, najma v noci. Caj, vinea, melta, homeopatika (ricinnus 5), vsetko mam odskusane, vsetko pomaha, ale hlavne to kojenie v noci

Zatial sa majte krasne, snad bude zas cas napisat.

moni1412
autor
3. sep 2008

lubka selest ma naozaj teraz kazde druhe babo.... neboj, aj my ho mame. chodime na kontroly na kardio.... ale nezhorsuje sa to,tak sa tesime 🙂 deticky z toho naozaj vyrastu, ako pise janka 😉

avanka
3. sep 2008

Ahojte, Jani, prekrasny prispevok 🙂 🙂
My sme prisli teraz z poradne, mame skoro 10 tyzdnov, 5900g, 61 cm a obvod hlavicky je 40 cm...
Uz sme prestali aj tak zurivo rast, ale aj tak je z nasho drobceka dlhe babetko.....
Dalsia poradna je s ockovanim za 2 mesiace....
Davali ste deturence ockovat proti rotavirusovym hnackam? Bolo mi to dnes ponuknute, tak neviem, ako sa mame rozhodnut......
Aj Prevenar (streptokoky ) ste predpokladam davali....vraj to je nepovinne, ale davaju to vsetky mamicky

dadulienka2404
3. sep 2008

dakujem babenky za rady jankapo asi mas pravdu ved ma este len 5 tyzdnou takze to asi tak ma byt.ale ako aj ty pises stale ho budia krce nafukujeho a tak dnes som ho dala do kocika a na balkone spal dost dlho.ale teraz je na gazúci a nebudi sa zaspal sam mozno bude aj problem v tom ze ked boli deti doma tak kricali a jeho to budilo.Lubi co sa tyka selestu ma ho aj mirka teda teraz uz neviem ale v 2 rokoch ho este stale mala ale co som aj pocula kopu babetiek sa takto narodi nieje to ziadna vada. 😉 😉 😉 mali sme ist dnes na ortopediu ale nakoniec som si to rozmyslela kedze mi trebalo po detoch a prazdninach konecne vypratat a uz to mam aj za sebou co sa cudujem ale kubko je dnes v poho.takze sa to dalo... 🙂 🙂 🙂 Kedy je prve ockovanie po narodeni???

moni1412
autor
3. sep 2008

avanka my sme dali prevenar, rotarix som aj rozmyslala, ale nakoniec sme nedali 😒

geegee
3. sep 2008

dadulienka, mne maleho nafukovalo z vody, co som pila - bylinkovy Rajec. A ked sa nesiel vyprdkat, dala som si ho na seba, ja som bola tak v polosede, on na brusku lezal na mne a pomohlo trosku a potom samozrejme pomasirovat brusko. Teraz uz je to celkom fajn. KLop, klop, klop.

avanka, nas Prevenar pre Matuska caka o tyzden. To zas bude kriku 😀 Ideme naraz s obidvomi k Dr., tak neviem, ktoreho bude treba viac tisit 😀

Skusala som kolko mlieka sa mi podari odstriekat, tak mam teraz 120ml MM v chladnicke. Cize Tominovi by malo byt dost. Takze mi z toho vyplyva, ze je lenivcek a nechce sa mu tahat 😠 2-3x potiahne a zaspi. Uz nech sa to nejako utrasie a bude veget 🙂

dadulienka2404
3. sep 2008

geegee Jaakubko sa stale dobre napapa ale dnes je tak isto asi kus lenivy potaha zaspi a hodinku hodinku a pol stane a zas..lenze tvoj maly ma dva tyzdne a moj mesiac a tyzden.takze neviem co na nho prisla dnes lenivost a mlieka mas dost ja som si tiez odstriekavala do flase a bolo to v priemere 100ml takze si na tom este lepsie ako ja..

graziela
3. sep 2008

Ahojte,
Jankapo, vitaj medzi nami po dlhsej pauze 🙂 a dakujeme, ze na nas myslis, myslim Jurka a chorobu...
Dadu, rezim este od tak malickeho babätka ocakavat nemozes, ved si to urcite pamätas este ked boli tvoje prve deticky malicke...aj ked vela toho clovek uz pozabudal, to ti verim...Nas Jurko cez den tiez spava, kedy potrebuje a vobec to nie je v pravidelnych hodinach..napr. minule sa stalo, ze za celucky den od rana 6 do vecera pol9 spinkal dokopy len 3,5 hodiny, co normalne zvykne tolko vkuse pospat poobede...spavat chodime väcsinou vzdy do tej p vecer, niekedy aj o 8, no a budime sa raz v noci, to je tiez rozne, ale nie skor ako o 2 rano...niekedy az okolo 4, no a napr. predminulu noc spinkal maly az do stvrt na 6 a to sa nam uz aj zacal den, viac uz nezaspal...takze mi zaciname rano fungovat dost zavcasu..ale mne to celkom takto aj vyhovuje, lebo tak ci tak musim vychystat este aj starsiu dcerku so skolky, pripravit jej ranajky, dohliadnut na to, aby sa umyla, obliekla, urobit uces a pod.Ocino väcsinou chodi z nocnej o 7, potom ju on zasikuje do skolky...
Dadu, pytala si na na 1.ockovanie - to je najskor po 9.tyzdni, ale kazdy dr. to planuje podla seba asi...
My sme okrem povinneho ockovania nedavali zatial Jurka dotatocne ockovat...uvidime...
Dnes mame ocina na nocnej, som sama s deturmi...Jurko uz takmer spi...len obcas pocut mrnkanie zo spalne...cumlik som mu bola uz asi tak zo 3x dat, lebo mu vypadol...inac, on ma pri zaspavani straaasne rad hladkanie po hlavicke, ked mu prilozim ku hlavicke dlan, tak si ju tak pritisne svojimi rucickami, akoby ma nechcel ani pustit...a ked ho kojim, tak sa tiez hrame s rucickami, to zboznujem 🙂 🙂 🙂
Dnes som mu kupila taku novu hrkalku, je to nejake zvieratko s nostekom, ktr. svieti, ked sa stlaci srdiecko na hrudi a hra to aj..ked som mu to 1.krat zapla, tak krasne sa na to usmial....je to strasne zlate, taky bezzuby krasny usmev 🙂 🙂 🙂
No, musim este dcerusu moju odprevadit do postele..toto je inac este narocnejsie niekedy ako uspat maleho...tolko sa vecer uvymysla a taaaaak jej to vsetko dlho trva...vsetko jej treba hovorit 10x...ked uz ona zalahne do postele, konecne sa mi ulavi a mam konecne cas pre seba...väcsinou po veceroch este trosku cvicim, teda uvolnujem chrbat na zemi...
Dnes som sa inac konecne vybrala, ze idem ku gyndosovi na kontr. po 600-nedeli a aj k zubarovi, lebo tam uz mam 4 tyzdne vlozku, manzel zobral maleho na prechadzku zatial, lebo tak je zarucene, ze bude spat...no ale moc som nepochodila, lebo obaja dr. mali dovolenku..ma islo porazit..smola...ale vzdy mam takeho tusaka...neviem, kedy sa vyberiem zas...
No, prajem vam dobru nocku, nech vam aj drobci sladko spinkaju 🙂

lubkagaa
5. sep 2008

Ahojte babenky,
tak my sme pobehali po vysetreniach, maly ma teda medzierku v srdiecku o mesiac mame ist na kontrolu, ale vraj by sa to malo zrast, tak uvidime. Len sa kardiologycke nepozdaval maly v tom, ze je bledunky, tak sme boli aj na krvicke, aby sa zistilo, ci´nie je chudokrvny, aj ja idem na odber asi dalsi tyzden, tak uvidim, ale aj pred porodom aj po som mala dost taky zly krvny obraz, takze moze byt, ze sme na tom obaja rovnako.
grazielka: tak to vas spinka asi ako nas. A ten usmev, aj by som ho chcela zachytit na fotak, ale dako sa mi to nikdy nepodari.
dadi, geegee a co robite s takymto lenivym drobcom?
jankapo: dokonala matka podla mna ani neexistuje, a jeden clovek mi povedal, ze sa ani nemam snazit byt dokonalou matkou. Vsade citam, ze sa mame s drobcom vela rozpravat, ale teda ja dako niekedy nemam chut hovorit ani slovo...

geegee
6. sep 2008

lubkagaa, hadam sa to srdiecko spravi 😔 😵
A s lenivym drobcom? Necham ho cuckat kym ho to bavi a potom dokrmim - najskor som davala UM, teraz uz 2 dni odstriekavam, tak je len na MM, no a ked ho prestane bavit cuckat z prsnika, dam MM z flase, tak okolo 50ml. A ked je cas papat, musim ho koplet rozbalit, nechat pokopkat, aby sa prebral a papal 🙂

Od polnoci ma maly teplotu - 38,5 v konecniku. Nechce uz ani trosku cuckat MM? tak papa len z flase odstriekane. Stale spinka, anle ziadne ine priznaky choroby na nom nevidim, tak netusim, co sa deje ☹

graziela
6. sep 2008

Ahojte,pridala som nove fotecky do albumu, tak kuknite...su sice este z augusta, musim postahovat nove este, neskor pridam aj tie...
Ako sa mavate?
Geegee, dufam, ze s Tomaskom to nebude nic vazne 😖 Vsimaj si, ci sa mu neobjavia cervene flaky po telicku...v tom pripade by to mohla byt siesta detska choroba, pokial by sa nevyskytli ziadne ine priznaky...co nie je az take strasne...bezne to mavaju dojcata...
Joj, to je mi luto, ze odmieta mliecko z cicika, ale hadam ho to rychlo prejde...len sa nevzdavaj a bojuj, stoji to za to..Keby ti nasi drobci vedeli, ako nas niekedy potrapia, ze? Ja to vidim na nasej 5-roc. bambulke, ta odplata ...
Asi jej zacnem kazdy den pustat videopasky, ako sme sa starali o nu a kolko sme sa jej venovali, ked bola ona malicka...aby si nemyslela, ze s Jurkovi sa venujeme viac ako jej, ked ona bola taka ako Jurko...Minule sme si aj pozreli a porovnali si ich sikovnost..a poviem vam, ona bola ovela viac sikovnejsia a aj taka pokojnejsia ako Jurko...No ale vraj chlapci su trosku lenivsi...Si to veru vedia zariadit 😲

dadulienka2404
7. sep 2008

geegee ja som to robila tiez ze som davala do flase mlieko a potom odmietal prsnik.ak fo nechces oducit od kojenia nedavaj mu flasu babo sa rychlo oduci a neostane ti nic ine ako odstriekavat alebo umela vyziva.myslim ze je este malicky a dobre by bolo ho kojit.sice ja som nemala problem s tym aby mi prii kojeni zaspaval iba jeden den.ale ved ked zaspi vstane a bude zas hladny tak mu zas daj hoc budes davat casto ale on hladny nebude a cim bude starsi tak bude menej kolo kojenia zaspavat..zalezi to na tebe ako ho naucit bud flasa alebo prsnik..a teplota?moj maly mal vcera sice "len"37,5 ale myslim ze ked nema ine priznaky staci dat cipok austu pi.my sme boli vcera u manzelovej babky hned od 8.00 malemu tam vytiahli kocikk z roku 15 urcite pametate ale normalne tam do vecera von spal.budil sa len na kojenie.jaky je rozdiel medzi starimi kocikmy vsak??v tom keby sme mali uspavat babetka je lahky a jedna radost sa kolise dnesne sa tak lahko kolisat nedaju.niezeby som jakuby chcela naucit na kocik ale je to lepsie ako na ruky,ja ho nemozem mat dlho hned ma pali a boli chrbtica a kostrc.to s chrbticou sa zacalo uz pri prvej dcere 10 rokov do zadu.ustupilo a teraz sa to vratilo neviem co s tym nemozem ani 10min sediet aby to nezacalo palit.GRAZI s tou starostlivostou o deti mas pravdu clovek sa koli nim trapi a nielen pocas tehotenstva a aka odplata..ja svoje deti nebijem ale zasluzili by si po zadku taku fajnu vychovnu ale ako??zakony nepustia ja nepotrebujem ist do basy za tyranie ☹ ☹ ☹ je to vssetko postavene na hlavu-oni budu rozkazovatt nam 😖 😖 😖

lubkagaa
7. sep 2008

Ahojte babenky: Inac ja normalne drobca aj kojim, aj mu davam pit z flasky, najskor som nechcela a davala som mu po lyzickach, prave kvoli tomu, ze som sa bala, ze bude odmietat prsnik, ale ked pri papani lyzickou, to bol horor, tak som to riskla, a poklopem, nemam problem s tym, ze by odmietal prsnik, v noci napr. mu davam len prsnik, a vzdy pred pitim z flase mu najskor dam vycucat, co sa da z prsnika, az potom, ak je este hladny mu davam z flasky doplnit zasobu. Ja pouzivam ie Avant flasky, aj cumliky a osvedcili sa mi zatial, davam presne podla mesiacov, tam je roozdielny pocet dierok.
ake vy pouzivate flasky, tie ktore pouzivate flasky?

dadulienka2404
7. sep 2008

ja som pouzila obycajne flase a mozno mas pravdu ze moze byt rozdiel ale myslim ze je to aj na babetkach ved hoc su male niektore su lenivejsie a mozno im je lepsie pit s flase a mozno zalezi aj na prsnikoch neviem moj nazor ale uz som vela pocula ze davali na flasu a potom odmietali prsnik lebo to asi bolo pre ne lahsie tahat z cumlika 😉 😉 😉

dadulienka2404
7. sep 2008

ja som est etoho nazoru ze napr.ked davate babetku z flase vidite kolko vypije ale ked to je umele mlieko nie mm tak to neschvalujem pokial moze zena kojit.

avanka
7. sep 2008

Aj my pouzivame Aventku flasku, ked maleho varovala mamina, ked sme isli do Ciech a maly este nemal pas...
V pohode, akurat sa vraj jedoval, lebo tam mal novorodenecky cumlik a pri nom sa viac narobi 😀
Z prsnika mu to tecie rychlejsie 😉 Tak vypil len 60 ml, aby utisil ten najvacsi hlad...lenivcek moj.....
Inak je plne kojeny, aj prevarenu vodu dostava plastovou lyzickou...

geegee
8. sep 2008

Ahojte, nakoniec sme isli na pohotovost vsobotu, a Dr. dala malemu antibiotika, ze ma ruzove hrdielko. No skoro ma slahlo. Zrazala som teplotu, vypil neskutocne mnozstva vodicky a MM a teplota klesla az tak, ze odvcera nema ziadnu. Antibiotika mam vybrate, ale nedala som mu ich, chcela som to skonzultovat s nasou Dr. A ta mu vysetrila dnes hned aj zapalove parametre nejake, a ziadny zapal nema, takze antibiotika by mu boli nanic. Chvalabohu, ze som ich nedala. Takze mu v podstate nic nie je. Robili vyter z konecnika, nosteka, aj hrdla, este zajtra donesieme moc. Nastastie uz teplotu nema, tak som kludnejsia. O to viac ma stve jeho naladovost . ked sa mu chce, tak sa prisaje pekne a napapa sa a ked sa mu nechce, hoci je aj hladny, tak ruci ako tur.

Ja pouzivam Aventku flasu a Chicco. Cumliky nepouzivame.

A dnes nas aj odvazili, a pekne pribral krpec 🙂 Z 3 450 pri prepusteni ma 4 150 🙂

dadulienka2404
10. sep 2008

ahoj geegee tak ako ty aj mi mame cervene hrdlo maly v kuse place nechce jest doktorka mu nedala antibiotika uvidime zajtra dostal panadol sirup a dithiaden.neviem co mam robit ked bol minule chori tak som si mlieko vystriekala ale teraz to nejde tak neviem ci mam malo mlieka alebo co.kazdy ma odhovara ze ho nemam prikrmovat lebo ze pribera ale casto je hladny tak neviem co budem robit sak ani 10ml si nemozem odstriekat.idem bo uz place pa baby.. ☹ ☹ ☹

geegee
10. sep 2008

u nas pohoda, zvladli sme kojenie, maly je zdravy, takze som happy. Na vikend ide Matusko k mame do BB, tak ma caka vegeeeet 🙂

dadu, ja ked som mala malo mlieka tak som prikrmovala UM. Nemalo by sa, ja viem...ale co vsetko by sa nemalo a mne to naozaj pomohlo vtedy. Ked sa mi zacalo robit viac, tak som davala MM. Ja som odstriekala niekedy 50ml, inokedy aj 120ml.

dadulienka2404
10. sep 2008

geegee myslis ze by som to mala aspon skusit raz UM a raz MM nejako na striedacku???a co si mu davala???ja este pijem rascovu polievkku a kupim si aj cierne pivo.maly vstal podarilo sa mi odstriekat 100ml tak vypil z flase.uvidime aky bude len aby sa mu to hrdielko nezhorsilo 😢 😢 😢

dadulienka2404
10. sep 2008

najhorsie je ze neviem ci mam skusit ho prikrmovat pretoze kazdy vravi ze ked pribera tak je to ok ale on je stale hladny v noci nepokojny...fakt neviem co si myslite babenky??? 😉 😉 😉