Divný modrý konik - mení sa to tu na urážky a nadávky.

lana11
15. okt 2019

Dievčata neviem či to stále tak bolo, ale všimla som si, že ten modrý koník sa mení na samé uražky,nadávky, provokácie.Niekto dá nejakú tému a určití ludia sa snažia danú osobu strápniť.Nemáte taký pocit?

lana11
autor
17. okt 2019

@nelinka888 jasné že len zmieriť ale už ked uražam ludí tak si aspon dám svoju fotku 🙂

veronaela
17. okt 2019

@lana11 niektore baby su mozno viac precitlivele ale ked sa radia s cudzimi ludmi musia pocitat s tym ze si precitaju aj veci ktore sa nedobre pocuvaju. ja tiez sa neurazam ked mi ludia hovoria ze som chuda, pretoze som. ona ked napise ze je po porodoch pri sebe , tak ju nasmeruju ze treba s tym nieco robit. tak to proste je a myslim ze keby chcela so sebou nieco robit tak jej poradia ako na to.a psychika tej co jej muz je u rodicov. preco jej neukazat aj iny pohlad na vec, mozno by sa mohla potom vcitit do toho muza. vidis jeden prispevok a 2 pohlady: ty vidis to ze travi cas s rodicmi, ja vidim to, ze 1.5 hod cesty po nocnej 12stke je vela na ohrozenie seba a ostatnych ucastnikov premavky. a ci spi doma aleob u rodicov jej moze byt jedno.a ano z tej debaty vyplynulo ze vlastne sa o to dieta sama postarat nedokaze kedze k tomu sama naviedla diskutujuce.
na obranu zien, ktore napisali ze vedela si ze je taky, tak napr v pripade tucnej pani si vedeli pozriet spatne vsetky jej prispevky. a ano vedela to a toto je jej najmensi problem.
prispevok a chorej pani som necitala takze sa nevyjadrujem.

veronaela
17. okt 2019

@lana11 vidis aka si moralistka a potom spravis toto: lana11

Dnes o 10:29
@23121974 Trápne 🙂
co ked to teraz zamava s jej psychikou?
a urazas bez fotky?! no tak to nie ukaz nam svoju foto

sara07
17. okt 2019

@matkamirko podla mna je mk portál o plienkach, bolavych bruškách, svokrách, receptoch, byvaní , detoch, škole a bol dakedy doslova o tomto, nie o šírení viery neviem či rozumieš rozdiel v tých témach , hlavne posledný rok to tu sledujem doslova
a nie som sama čo im to šírenie vadí
predtým ako to tu začalo bol tu väčší klud, ano otravuje ma toto šírenie viery ,

sara07
17. okt 2019

@matkamirko vieš prečo lebo som doslova krestanskou obcou spamovaná,
aspon 1x tyždenne vyzvanaju a chcu debatovat aj ked ich fakt slušne povieš nech daju už pokoj
fb - reklama vkuse na nejaké krestanské skupiny, veci, križik sa ignoruje ako kedy , platené príspevky
čakám že aspon tento portál tu bude od tohto väčší klud, uplny nebude nikdy ale proste väčší
ano vadia mi tetušky čo idu z kostola a pritom viem že su drbny riadne čo riešia cudzie životy, odsudzuju
denne pred nemocnicou s plagatikom - milujem vysvetlovat 3 ročnému čo je interupcia, pecka dakujem neprosím, na namestí v meste vkuse nejaký postavači
v politike cez zákony ovplyvnovanie a zakazovanie atd
v učebniciahc etitka jasné musí byt aspon na zadnej strane božia básnička
čítanka tiež aspon občas
prvouka detto dobre velku noc vianoce som ochotná vysvetli ale prečo 15,9 ešte to ani srnky netušia
vlastiveda - tiež občas musím vysvetlit aj iny pohlad, než aky sa prezentuje
máš ešte pocit že mi krestanstvo nezasahuje do života , ja nie , ja by som si želala klud a ticho od týchto vecí, alebo ked teda musi byt tak okrajovo , a divíš sa že to mne alebo inym vadí ja teda nie
a ked vám to niekto vytkne tak vy máte právo, a načo máme pravo potom my ?

lana11
autor
17. okt 2019

@veronaela trápne je urážka?:D

veronaela
17. okt 2019

@lana11 pre citlive povahy je. nieco ako ponizenie. vidis a tiez si to tak nemyslela. na verejnych diskusiach si nikdy nebude ludia spolunazivat

stela01
17. okt 2019

Názor ktorý sa nám nepáči a nieje nám po chuti , je jedno ako bude napísaný vždy to bude na h...
Nie každý vie prijať iný názor .
A je úplne jedno či má niekto foto alebo nemá ....

jana_eyre_2
17. okt 2019

@sara07 zvlastne, musis mat nejake zle nastavenia na soc.sietach ze ta takto tato pre teba iritujuca tema prenasleduje.. ja mam v okoli plno krestanov a to aj takych naozaj poctivych, na fb ich mam velmi vela v priateloch a nie som tou temou atakovana takmer vobec.. nie som krestanka, ani nevyznavam ziadne nabozenstvo..

jana_eyre_2
17. okt 2019

ja si myslim, ze su zeny ktore sa urazia aj na obycajny opacny nazor a jeho vyslovenie je pre nich znamkou utoku, je ich vsak pomenej..

ale zase netvarme sa, ze sa na internete ludia nevedia pekne dourazat a etiketa v pisanych slovach casto dost chyba..

ja mam teda hlavne na fb skusenosti s urazkami (a to naozaj plytkymi za vyslovenie nazoru) ale da sa to najst aj tu celkom casto..

hivanik
17. okt 2019

@sara07 ....no a prave o to ide, ze sa navzajom nechapeme. Pretoze 100 ludi-100chuti.
Pozn.Inak to niesu utorky od budhistov.

sara07
17. okt 2019

@jana_eyre_2 volá sa to cockies , google +xy dalších funkcii a programíkov čo zbieraju dáta, slova , vyhladavače a potom podla toho čo riešiš ti min pol roka hádžu reklamy
nevšimla si ked si hladala dajme tomu dovolenku že ti začalo dávat reklamu na dovolenky, ked napr predaj bytov v prahe začne ti hádzat byt čo sa stavaju budu stavat atd
fb a reklama uplne chápem
vieš kolko krát sk poviem kašlem na to ale ked vidím to podsuvanie, manimupolovanie, presviedčanie tak prost krv vrie a to posledné že ak nemáš 28 hod a nevieš presne plodné neplodné dni tak chyba je v tebe to ako ma dostalo do kolien , ja viem že nie je ale kolko to tak zoberie, večne za všetko vinna žena

sara07
17. okt 2019

@jana_eyre_2 stačí ti napr len tu viac pisat a hned fb reaguje čo ja napr robím a keby som aj sekla s tým cielene občas hodia ,

jana_eyre_2
17. okt 2019

@sara07 ved ja to samozrejme poznam, preto pisem ze to mas zle nastavene, vsetko co nechces aby sa ti zobrazovalo staci zablokovat.. mna tiez nezaujimali stupidne rasisticke reci mojich niektorich znamych, sup zablokovane a uz ma nic nestve.. tak isto reklamy, google, vsetko sa da vypnut.. zivot je celkom kratky na to aby som sa rozculovala nad niecim co sa ma defakto nedotyka.. a ak mi niekto pretlaca nazor s kt. nesuhlasim? tak ho bud ignorujem a prestane ho to bavit, alebo s nim diskutujujem ak mam naladu, ale teda v tom pripade ratam s tym, ze pri niektorych tvrdeniach sa budem chytat za hlavu, zvacsa to potom iba predycham a mavnem rukou nech si mysli co chce.. to je ta asertivita, proste je kazdeho vec co si mysli a chce mi pretlacat..

zuzi0911
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
17. okt 2019

@matkamirko rodina je v pohode, nerieši, nevnucujem akceptuje, dokonca máme v rodine aj fararov do pohody ludia, poznaju môj názor a budeš sa divit mali potrebu ked sme pokecali si to tu pozriet a normálne čo som ako nečakala mi to uznali za pravdu, že ano takto to nie je fér a je to podsuvanie
a očividne nechápeš čo som písala, zase je problém len vo mne v nikom inom
ked tu bude prostredie ako pred rokom, dvoma , nebudem musiet nič riešit, systém akcia a reakcia
ak nemám čo riešit tak predsa neriešim
to ako fakt nemáš pocit že takéto vnucovanie viery a kres. zásad ohladne inetrupcie, anikoncepcie atd je fér, nuti vás ju niekto brat, nuti vas niekto niekam ist my nie ale vy máte potrebu ano
ale uprimne je ti to zbytočne vysvetlovat lebo klasika chyba je vo mne, vo vašom spravani ani náhodou, nie, je to spravne a tak to ma byt
a prečo by som mala opustit mk aby ste mali na širenie volné pole , ja na čisto krestanské web stránky nechodím nemám tam čo hladat doslova a nepatrím tam
tu mi vadia prispevky a ano reagujem na ne presne preto ,prečo by som nemala reagovat na tie bludy čo su tu , prečo aby ste mali klud? mohli ist aj dalej ,postupne a zrazu ale verejnost predsa ticho suhlasi nik nie je proti, ludia voliči to chu aha
cely ten tvôj prispevok je do pismenka o tom že chyba je len vo mne, vo vašom spravaní nie, manipuluješ slovami a ano to mi vadi
a prečo to robím aby sa raz moje nevesty nezobudili s tým že maju zakaznu antikoncepciu, rozhodovanie a podobne

sara07
17. okt 2019

@jana_eyre_2 všetko nezablokuješ ,
100x opakovaná lož sa stava pravdou, tam to nie je o asertivite, tam je to o tom že sa to časom prijme , nastane ale oni to chcu, ticho to toleruju, nik nepiše nepovie nie

nistika
17. okt 2019

keď som prečítala názov témy, ani ma nenapadlo, žeby sa niekto mohol za niečo tu pohádať, ale predsa :D :D :D milá lana máš smolu asi je taká doba, nemusíme s tým súhlasiť ale mali by sme sa s tým naučiť žiť, lepšie to už nebude

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
17. okt 2019

@matkamirko ale no ták skus u niekoho iného jasne zase odrhovačka plodne nepolodne atd boli na to tento aj minuly mesiac dve diskusie a jedine čo sme sa dozvedeli že my sme chybne
nie už nie

domculik
17. okt 2019

Nie, rozhodne to nie je Konikom, sto ludi, sto chuti, cast blbych, cast mudrych a najvacsiu hubu maju ti najsprostejsi. Tak to aspon byva ak sa diskusia zvrhne na hulvatstva. Toto clovek vidi na vsetkych forach. Ja som tu na Koniku zazila aj perfektne, inspirativne, mudre zeny, ktore poradili, podrzali, zabavili sa spolu, atd. A nemozem vobec povedat ze by ich bolo malo. Blbcov proste najdes vsade a v poslednej dobe sa veeelmi predieraju do popredia, aby ich bolo samozrejme co najviac vidno 🙂

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
17. okt 2019

To je vsade tak. Kazdy kazdeho len kritizuje,posmieva sa. Problem je v tom,ze ludia sa neberu taki,aki su,ale chcu toho druheho pretvarat,presviedcat o svojich pravdach a nutit svoje nazory.

vroni
17. okt 2019

Nuž, stačí zopár uziviateliek, ktoré nerozlisia iný názor od posmievania sa a vojna je na svete.
Nezaujíma ma make up a šatníky, väčšinu mam blokovaných, ostatne preskakujem. Ale beriem, že asi väčšinu žien zaujímajú a tak ma to ďalej neruší. Ale tie ostentativne veriace utorky mi lezú pekne na nervy. Keď označím 10 uziviateliek, ktorých sa to týka, fakt im to nemôžem poslať do IP? Treba naozaj vycapovať svoju vieru na plochu, aby všetci videli?

sajbula
6. júl 2021

Viem, že toto je už hodne stará téma...ale vyhľadala som si ju, či si to niekto takisto všimol... Nechcem túto správu nikomu adresovať, skôr napísať všeobecne...

Súhlasím s tým, že jedno je mať iný, odlišný názor a druhé ako to človek podá... Ak niekomu príde, že tá žena, čo jej muž prespával u rodičov je hystérka, tak je rozdiel napísať napríklad "si zbytočne hysterická" a napísať "skús ho trošku pochopiť, že po práci je unavený a nechce sa mu tak dlho cestovať domov... Skúste sa porozprávať, či to nemôže striedať, že prespávať bude trikrát do týždňa u rodičov, zbytok doma" myslím, že aj tá žena sa skôr zamysli nad tou druhou formuláciou ako keď niekto ju názve hysterkou..čo ju len v tom zlom psychickom rozpoložení môže rozladiť ešte viac a nemá to žiaden zmysel.. 🤷

Tiež som videla fóra, kde ženy chceli schudnúť, boli tam pridružené dg a namiesto viet podpory tam ženy používali slová ako "prasa", že sa na všetko vyhovára, reči typu, že ešte priberie a že to, že má nejaké dg je nepodstatné, že sa na to len vyhovára... Ako môže niekto také tvrdiť? A okolo toho samé vysmesky... Ak sa mi zdá, že si človek akosi nechce dať poradiť, môže to byť pravda, ale ani nemusí...nepoznáme človeka na tej druhej strane, nevieme aký má život... Ako sa s tými diagnózami cíti psychicky či fyzicky... Ja si neviem predstaviť, že za tie hodiny, ktoré deň má, keď večer uspim dieťa by som tu mala ešte zmykat pot, keď človek je rád, že môže kukať na tv, alebo ľahnúť do vane a kus oddýchnuť po šialenom dní... Podľa týchto žien sa zase človek vyhovara, lebo namiesto oddychu má predsa makať a nebude tlsta... Diagnózy sú len výhovorky ako všetko ostatné...

Ja tiež niekedy nechápem témy typu "som tehotná?" No, téma tehotenstva je naozaj zložitá a komplikovaná téma... Mám kamošku, ktorá neplánovala, otehotnela a to tak, že ešte 4 mesiaca mala normálne menštruáciu a nič si nevšimla... Lebo ako keď všetko bolo ako pred tým? Až obyčajná preventívna prehliadka ukázala, že je tehotná... Na ďalšej strane sú dostupné testy v lekárňach na odhalenie tehotenstva... Ale nebudem tejto žene, ktorá možno nemá veľa skúseností písať drzo, že je blba, nech ide k dr alebo nech si kúpi test.. napíšem jej to bez urážok... Že napríklad vynechaná menštruácia môže ale vôbec nemusí signalizovať tehotenstvo... Ja sama som mnoho veci o otehotnení nevedela, kým sme sami nezačali riešiť to, že sa nedarilo... A ďalšia vec, snazilky... Takáto žena je psychicky velkrat na dne, a zúfalá a keď niekto do nej útočí tak to naozaj je už silné kafe... Takisto ako tučná žena, môže byť na tom psychicky zle a dočká sa posmeškov...

Nerozumiem, prečo za každú cenu musia tieto ženy písať, hoci vidia, že tá druhá osoba nemá záujem možno ani o tie rady resp. Veľakrát nemajú záujem práve o tento štýl komunikácie...

Videla som rôzne vyjadrenia žien na tejto stránke... A potom vo svojom profile mali príspevky o svojich deťoch, ako sa vzorne starajú a neviem čo... Ale vo fórach používali rôzne nadávky a tak sa čudujeme, že sa deti v školách šikanujú a vysmievajú slabším alebo nejakým spôsobom znevýhodneným spolužiakom... Keď toto počujú od rodičov... Lenže my sme tí dospelí a máme mať úroveň, máme mať vnútorný pokoj a keď ho niekto nemá, skúsme mu pomôcť nájsť ho, poradiť, ak to nepôjde a človeka budú svrbiet prsty lebo chce napísať niečo drzé, ustipacne, vysmesne... Také ľahká rada - nerobme to a rolujme ďalej... Možno tak svet bude krajší...

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sajbula
7. júl 2021

@matkamirko áno, ale to nemení nič na tom, že sa ľudia správajú ako hyeny