Do ktorého týždňa ste užívali magnézium?

emakiki
7. apr 2013

Niekde som počula, že pred pôrodom, treba magnezium vysadiť...aby sa rozbehol pôrod...je to pravda a od kedy?

magic08
7. apr 2013

ja som brala do 36 tt, tak mi povedal lekar

blackcat8885
7. apr 2013

Ja som užívala do konca 35tt a potom lekár kázal vysadiť.

cuculiatko88
7. apr 2013

ja som brala do 36tt

vvia
7. apr 2013

36

emakiki
autor
7. apr 2013

aha, tak este nejake dva tyzdne a vysadim aj ja, ale pre istotu sa spýtam aj doktorky... dakujem

janie80
7. apr 2013

@emakiki Do ukonceneho 36tt... Tak mi kazala doktorka..

janinka13
26. apr 2013

na kurze nám vraveli do 36 týždňa

lionx
24. sep 2013

,,ahojte,,ja uzivam magnezko od 20tt,,a vraj do konca tehu aj mam,,chcem sa spytat,,ako si citam tak skoro kazdej z vas doki uz kazal vysadit povedal aj dovod ,,dakujem za odpovede,,ja mam kontrolu az o 3 tyzdne to budem uz v 37 tt,,dakujem sa odpovede 🙂

cawes
24. sep 2013

ja do 36

katarina53
25. sep 2013

"ahojte,teraz som v 27tt a magnezium som si nasadila sama asi pred 2tyzdnami koli krcom v nohach. Pomaha mi, aspon sa v noci az tolko nebudim. Na buducu stredu idem na kontrolu tak sa spytam na ukoncenie lieku. Nebyt Vas tak si ho v pohode davam stale...takze Dakujem za upozornenie!

hemka
26. sep 2013

Ahojte, mne doktor predpísal užívanie magnézia v 18 t.t., keď sme sa vrátili z dovolenky a ja som sa sťažovala na mierne pichanie akoby na vaječníkoch, křče v podbrušku. Po dobratí som mala mesiac pauzu a opäť mi ich sám od seba prepísal, ale nevravel mi nič, že po 36 t.t. už nie. o dva týždne idem na kontrolu, tak sa ho budem na to pýtať.
Ale mám informáciu aj o tom, že aj na gyn.-pôrod. oddelení podávajú tehotným ženám magnézium, o tom niečo neviete?

simca06022011
26. sep 2013

@hemka vieme, mne ho v nemocke davali az do porodu... a vsetky maminy zaradom to tam brali bez rozdielu

hemka
26. sep 2013

@simca06022011 tak teraz ako? brať magnézium až do pôrodu alebo prestať v 36 t.t., aby sa "rozbehol pôrod" ako bolo písané v predošlých príspevkoch?

simca06022011
26. sep 2013

@hemka podla mna sa treba dohodnut a poradit s lekarom, predsa najlepsie vie aky je tvoj stav.

terezka1947
26. sep 2013

mne lekarka povedala,ze mesiac pred porodom by som mala znizovat davky a postupne uplne obmedzit...

hemka
26. sep 2013

@simca06022011 ďakujem, budem sa ho určite na to pýtať

zeytin
26. sep 2013

@emakiki Necitala som vsetky prispevky, ale magnezko sa ma vysadit tal 4 tt pred porodom, aby nezlenivela maternica... 🙂

emakiki
autor
26. sep 2013

@zeytin dakujem za odpoved, ale uz som 3 a pol mesiaca po porode 😀 😉

zeytin
26. sep 2013

@emakiki jeeeejda, no to ma fakt pobavilo 😀

pe
26. sep 2013

ja som ho uzivala az do nejakeho 38. tyzdna, akosi mi zabudli v poradni povedat, ze ho mam vysadit, ja som mala dost bolesti, tak som ho pekne papala 2x denne, a potom ked mi zacali kontrakcie, tak nie a nie sa porod rozbehnut, pritom to bolo 2. dieta, takze malo ist rychlejsie, prve som porodila raz-dva a s druhym som sa natrapila 2 dni!, ktovie, mozno to bolo aj tym magneziom

barbara088
28. sep 2013

ja mam magnezium od zaciatku tehu a uvidim do kedy najprv som mala 1krat denne teraz 3krat denne 🙂

miselasmejata
30. sep 2013

Najlepsie je do 37 tt ja som to tak brala lepsie

veronika26r
7. okt 2013

mne povedala lekarka do 35tt

m_ij_ka
7. okt 2013

36

arabes
7. okt 2013

mne povedal doktor :" ak nemate bolesti nemusite"

palesandra
17. okt 2013

Ja som bola pri pr om otvorena od 32tyz a lezala som v nemocke do 36tyzpotom ma prepustili ze sa uz magnezium nedava,rodila som o 2 tyz nato

lenuska1709
26. okt 2013

Ja som bola vo stvrtok v nemocnici kvôli tvrdnutiu bruska a doktorka mi ho odporučila tri krát denne, a to som uz v 36 týždni, a ze ho mam užívat 2 týždne... Som otvorená na spic prsta, ale zase nechcem aby mi potom museli kvôli tomu vyvolávať pôrod... Teraz neviem či ho radšej užívať alebo nie.... Asi radšej zavolám môjmu dokimu, ze co on na to.....

katarina53
5. dec 2013

Ahojte baby. Tak teraz som v 38tta este stale magnezko uzivam vo forme sumivej tablety. brala som 1 za dena pretoze mi opuchaju nohy a ruky, tak mi moj doktor kazal davku zvysit,ze sumaky su slabe. Teraz uzivam 2xza den po 375mg. V poradni pre tehotne mi nikto nic nehovoril o vysadeni tak to beriem. 🙂

kazunomiya
5. dec 2013

Taka informacia je v pribalovych letakoch niektorych pripravkov s magneziom. Citujem z SPC pripravku Magnerot: "Dlhodobe uzivanie v poslednom trimestri tehotenstva moze vyvolat svalovu slabost novorodenca". Mam take povedomie, ze sa Mg odporuca vysadit od toho 36tt alebo 38tt (teraz si nepamatam presne), kvoli tejto veci. Ci to ma suvis s priebehom porodu neviem. Ak lekar o uzivani Mg vie, tak urcite by to mal byt on kto povie ci sa ma alebo nema nadalej brat. Predpokladam, ze su situacie, kedy je dovod ho nevysadit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre