Do polnoci vymýšľa. Čo s tým?

lubec
19. dec 2008

Maminky,prosim poradte,ak viete,zo dna na den moja 4 mesacna,zacala vystrajat vecer....po kupani zaspi na cca pol hodinu a potom sa zobudi a je hore az do polnoci,je v lehatku na zemi,mam ju otocenu k sebe,aby nas videla,ked pozerame telku,potom ju to omrzi,zacne revat a ked si ju vezmem na ruky,hlada cicik,ked jej ho dam,len sa zahryzne a natahuje a jeduje sa.Pritom mlieka mam dost,mozno sa jej nechce tahat..???Potom ked uz by aj spala nevie zaspat,alebo pocas spanku place.A tak je to do polnoci,nakoniec sa ukludni ,najje sa a zaspi az do rana ,medzitym sa 2x zobudi na jedenie.a potom ma posunute spanie aj do cca 9 hod.A Potom je hore asi 2 hodiny,neskor na asi hodinu zadrieme....a ked uz by aj chcela okolo 1-2 spat,drzim ju hore,lebo pobede musim ist von.A vonku sme asi do cca 5 hod.Kupeme sa o 7.

Inak to prislo takto necakane zo dna na den....dovtedy bolo vsetko ok,po kupani zaspala na celu noc s 2-mi krmeniami.Trva to necele dva tyzdne.Ja neviem,kde je problem.Muz si len mysli,ze je hladna,a mala by som ju po kupani dokrmovat flasou,ale ja som proti omu.

annag
19. dec 2008

lubec, toto je len zmena fáz spánku a bdenia, bábetká sa takto v období 3-4 mesiacov správajú a veľa zmien Vás ešte len čaká. Dobre si to odhadla, nevie zaspať a potrebuje sa to naučiť, na každé dieťa platí niečo iné, takže naštuduj témy tu na MK, možno nájdeš fintu, inšpiráciu ako na to, stále si však zachovaj chladnú hlavu a ber to tak, že je to prirodzené a malá za to nemôže

adoracion
19. dec 2008

No moja malicka robi presne to iste a robi to uz takmer od narodenia. Do polnoci nechce zaspat chce sa rozpravat kazdu hodinku a pol papkat zlosti sa krici akonahle odbije polnoc zavrie ocka a spinka az do osmej rano. A samozrejme dospava to dopoludnia.

lubec
autor
19. dec 2008

a moja ked sa do tej polnoci napchava cca kazdu pol hodinu,hodinu,tak aj to vie grckat.....aj si myslim,ze hladna neni,alepotrebuje sa dako zabavit???Hrkalky nepomahaju,brusko nebolieva............proste je na rukach a sa mece,krci,sponuje

annag
19. dec 2008

lubec, hladná nie je, a ani hračky nie sú dobrá voľba, ona skôr postrebuje utlmujúcu činnosť, ešte môžeš skúsiť presunúť kúpania na ráno, niekedy to pomáha a možno zaradiť aj večernú prechádzku, tak aby z nej išla prakticky rovno do postieľky

lubec
autor
19. dec 2008

akurat si tlacim tu knihu,co sa tu spominala,tak vyskusame ,ci to u nas zabere

dianga
19. dec 2008

ja mam uz rocneho chlapa a ten tiez vecer od desiatej do polnoci oziva, chce sa hrat a kym nie sme v tme vsetci traja v posteli tak spekuluje.... je kojeny ale papa aj vsetko co my.... neviem ako to prezivas ty, ale ja si myslim ze ked chcu spat spia a ked nie takychto malych ich nema zmysel tyrat.... to je moj nazor

lubec
autor
19. dec 2008

ano tiez si myslim,ze u takych malych deti treba vyhoviet,ale preboha,ja musim aj varit ,prat,a pod.....a to mam este jedno dieta a tiez tak treba mat daky rezim stanoveny...

zuza.m
19. dec 2008

no to iste je aj moj.na chlp rovnake len sa po kupani predriemka aje ho re do pol 11.a do rana spinka s dvoma krmeniami.
annag tak že je to normalna etapa,?a čo tvoja anička????spinka pekne????a papka???

kamilka12
19. dec 2008

Bože baby, ako by som tento príspevok písala ja 🙄 . Až a to, že náš malý zapsí až okolo 1.00-1.30 a potom spí ráno aj do 10tej samozrejme s prestávkami na krmenie. Neviem ako mu to mám zmeniť. Večer po kúpaní ho nakojím a on si popri tom podriemkavá, lebo je fakt hrozne unavený, snažím sa ho poobede udržiavať, aby sa unavil, no ale jemu to podriemkavanie zrejme stačí na to, aby sa potom prebral a znova nabral silu byť hore až do 1.00 rána. Je to hrozne únavné 😔

annag
19. dec 2008

zuzka - úplne normálna etapa, na to dokonca existujú seriózne vedecké štúdie a teórie 😀 . Naša sa ešte k ponocovaniu nedopracovala, som zvedavá,kedy sa prejaví, zatiaľ je to papkajúce a spinkajúce bábetko 🙂

mywiel
19. dec 2008

Lubec my to mame podobne... 😀 😉

lubec
autor
19. dec 2008

a ako na potvoru,dnes je cely den zla,ked je na rukach,je ok a uz hodinu zarabam cesto na linecke.....a dokedy asi trva tato etapa????? 🙂)

lubec
autor
20. dec 2008

tak ja som vcera vecer ju okupala o necelu hodin skor,preventivne som si aj kafco uvarila (na malu nema vplyv),potom zaspala po kupani a kojeni na pol hodinu,ked sa zobudila sla som za nou po 3 minutach,trosku ju utisila,ale vzala som ju aj na ruky,keby chcela odgrgnut a hned plozila.Ostala ticho,za chvilku zase spustila,tak som prisla po 5 mintutach a dala som jej jest.Potom zadriemala na chvilku a ked spustila som to opakovala,vedela byt ticho a zmolit mojkacieho macika aj 10 min.,-po 2x,potom z nudy zase,ale bolo vidiet,ze chce spat,ale nebol to desny plac.A takto sa jej podarilo zaspat pred pol 10 vecer.A na papanie sa zobudila az o 5 rano. 😕 Tak dufam,ze takto "krasne",a mozno aj krajsie zaspi dnes.A papanie som jej davala v spalni,potme,svetielko nam slo z chodby.Predtym som ju prenasala do obyvky.

zuza.m
20. dec 2008

no ja som mojmu nedala podriemkat tu polhodinku po kupani a len som ho nosila a hrala sa snim ,a o trištvrte na desat začal driemat, lahla som si snim.za pol hodinu sa zobudil a poobzeral situaciu videl že som ttam aj ja tak zaspinkal dalej .žiadne plače ani kukanie do pol jedenastej.začnem mu tu dobu postupne skracovat a hadam sa to upravi.som zvedava na dnešny večer ale budem to asi opakovat tak to.

slaviq81
20. dec 2008

my sme tiez este nedavno boli o jedenastej cule, ale zmenila som system, necham ju doobedu i poobede pospinkat, no podvecer uz nie, snazim sa ju zabavit. Takto sa unavi a vacsinou mi uz o desiatej pekne zaspi na prsniku. 😉

zuza.m
20. dec 2008

ale moj je strašne unaveny a potom aj uplakany ked ho nenecham podriemkat.plačka aj na rukach. aj ja som to skušala ale nebola žiadna zmena aj tak sa len o 9predriemal a bol hore do pol 11 😖 .

slaviq81
20. dec 2008

Zuzi, ani na cicke ti nezaspi? Ja malu kojim az kym nezaspi 😀

zuza.m
20. dec 2008

no moj cicku neche,nebola mu dost dobra 😅 😠 .ked bude väčši tak ho nejako zamestnam teras sa to neda tak že to hadam len pretrpime. 😉

u2jana
20. dec 2008

ahojte, tak nasa zacala pre zmenu dnes robit cirkus od polnoci... ona zvycajne zaspava okolo 18-19hod (vsetky pokusy posunut ju, zlyhali)... od polnoci do rana spala vseho vsudy 3 hod, potom cez den svojich 2x 45min a teraz len 20 min... zobudila sa so straaasnym revom, nie a nie utisit... tak sme ju ani nekupali, len sme ju ponosili a dali jest... a teraz zaspala (uvidime dokedy)... nema ani soplik, ani horucku, aj kakala dnes 2x, tak neviem, co je to... zeby sa je fakt menil rezim 😒 na zuby je to skoro, nie? (ma 3,5 mes)

ivanuska77
20. dec 2008

Jana,
na zmenu nikdy nie je skoro ani neskoro 😀 . Robia si snami co chcu.
Natalka mi spi cez den 3x po 30min. Ona je presna ako hodiky 🙂 . Vecer po kupani zaspi o 7hod. a o 10 je hore na papanie, zasa ako hodinky a do polnoci, niekedy aj d 1hod. je hore a reve co sa nevie ulozit. Potom spi do 7 rana, a takto to mame dokola.
Myslim, ze ziadne figle nam nepomozu. Co sme si napiekli to si aj zjeme. A ked sme pri tom peceni idem robit suhajdy, do 10hod mam volno. Klop,klop, aby som to nezakrikla 😀

luciaakubko
20. dec 2008

moja ked mala tri mesiace tiez takmer vobec pocas dna nespavala. potom sa to nejako vo stvrtom mesiaci upravilo a teraz spinkava pravidelne doobeda hodku a pol a poobede aj dve-tri. som zvedava, dokedy jej to vydrzi 😀 co sa noci tyka, tiez sme mali problem so zaspavanim, aj to sa upravilo samo. odkedy sme presli na UM prespinka celu noc bez papania. cca od 2. mesiaca.

bubinko83
21. dec 2008

vidim,že nie som sama čo maju takyto problem.My sme na tom čoraz horšie,do pol nci nezaspime a potom sa už budime každu hodinu a po zachvatoch plaču ked už robim aj nemožne nezaspi pokial mu nedam cicku.Určite je hladny,lebo ked si ho priložim tak saje jak blaznivy.Ja neviem už ale čo mam robit som už taka unavena. ☹

ivanuska77
21. dec 2008

Tie suhajdy sa vcera nekonali 🙄 . Natalka bola hore len co som vypla pocitac, ako by to tusila 🙂

Bubinko vydrz, urcite sa to coskoro upravy same. My sme to mali podobne. Ked mala asi 2-3 mes. Vecer plakavala, akoby mala koliku, aj 2 hodky. Tak sme ju nosili masirovali brusko, az sme nakoniec zistili, ze popri tom zasa vyhladla a uz place od hladu 😝 . Len som sa bala, ze ked je dam papat, tak to zacne s tym brusko od znova. Ale nejko uz len zaspala. 😝
Ked si unavena, spi s nim cez. Ja som zalahla pokazde, ked Natalka. Svokra len zirala 🤐 , no a co 😝