Dohoda o poskytovaní lekárskej starostlivosti. Ako dlho musím zostať po jej podpise u lekára?

kanana
17. apr 2008

ahojky, xcem sa spýtať ako dlho musím zostať po podpise dohody u lekára? Nie som spokojná a xcem zmeniť gynekológa

kacka.va
17. apr 2008

V Čechách se mohl měnit doktor 1x za 3 měsíce, ale jestli to ještě platí, to nevím.

alexandra
17. apr 2008

Mas slobodu vyberu, takze aj po 1 dni. V pripadne, ze by robil problemy, staci pohrozit lekarskou komorou..

pietra
18. apr 2008

pokial ja viem, lekar sa moze zmenit raz za pol roka

sstefi
18. apr 2008

presne 6 mesiacov, mám svoje skusenosti. lekárska komora, či špajza - nedalo sa skôr. nevravím, že som bola u ministra zdravotnictva, ale na kraskom lekárskom niečom 😅 (nepamatam si presny nazov, tak nebudem pisať bludy) a nedalo sa. 😒

pampuliacik
1. máj 2008

caute, neviem ci je to este aktualne- ta otazka, ale mozem poradit z vlastnej skusenosti. podla zakona (da sa najst konkretny paragraf- uz neviem presne, ale staci nahodit do googlu) sa lekar moze menit raz za 6 mesiacov. ALE- ako som si vytelefonovala na infolinke v poistovni- zakon samozrejme chrani aj pacientku- takze ak je clovek nespokojny s vyberom lekara - MOZE odist aj skor ako po uplynuti 6 mesiacov. neexistuje nic, co by tomu branilo, ale treba to urobit oficialne (to je podla odporucania poistovne a vyplyva to aj zo zakona, ze poistenec moze vypovedat zmluvu s lekarom). Oficialne -to znamena - napisat pisomnu vypoved, t.j. ze chces odstupit od dohody o poskytovani o zdravotnej starostlivosti s uvedenym lekarom. dovody nemusis uvadzat. vypoved mozno dorucit osobne lekarovi (ale bude dobre mat potvrdenie, ze to prevzali) alebo poslat doporucene postou- to mas doklad ze to bolo odoslane. ja som uviedla vo vypovedi meno a adresu noveho lekara, kam maju poslat moje zaznamy, nakolko mi ich odmietali vydat. ak sa to takto urobi, ani poistovna nebude mat ziadny problem. ale je potrebne mat vybrateho noveho lekara, ist sa s nim porozpravat pred prestupom, prip. u neho hned podpisat novu dohodu. tak to bolo u mna a vsetko nakoniec bolo ok. samozrejme, povodny lekar tvrdil ze sa neda a kecali blbosti, tak som sa nakoniec nahnevala a zistila si to sama v poistovni.... 😀