Dokázali by ste sa pretvarovať, aby vám iní závideli?

moonday
2. jún 2009

napadlo ma to, ked som si za posledné dni dávala dokopy život. chcela som si ho zariadiť ako moja kamarátka a zmeniť sa na moju novú susedu. kamarátka má rovnako staré deti,milujúceho muža, ktorý jej do haliera odovzdá výplatu, stále niečo kupuje a prerába, lieta po kozmetike a kávičkách, no proste super život. moja nová suseda je emancipovaná vysokoškoláčka, matka dvoch detí s perfektnou prácou a živnosťou popri tom, nedá si od nikoho skákať po hlave a vždy vyzerá tip top.
včera, ked som sa hrala s deťmi, sa zastavila suseda.len tak, čo nikdy neurobila. vypýtala si cigu a rozplakala sa.vraj už nezvláda, manžel je nezamestnaný, len po nej hučí, prádlo sa jej kopí, v práci ide na doraz a jm odmieta byť s malým doma, lebo ho nemôže dať do jaslí.to, čo mi ešte porozprávala, nie je pre verejnosť.ale bol to v podstate náš prvý dlhší rozhovor a ja som ju zrazu neobdivovala, ale ľutovala.
večer som fajčila na balkone a začula známy hlas. aha, manžel mojej kamošky! chcela som ho pozdraviť, ale on ma nepočúval. telefonoval totiž so svojou milenkou. nebudem vysvetľovať, ako som to zistila, jedno je však isté. dnes mi kamoška rozprávala, aký prišiel jm domov v noci unavený, a ako ho ona ľutovala. chcela som jej povedať, odkial prišiel, ale určite by mi neverila.
otázka znie: dokázali by ste sa pretvarovať, aby Vám iní závideli?

twinflame
2. jún 2009

Neviem, či je to o pretvárke. Niekedy sami nemáme o vlastnom živote dostatok informácií a žijeme v ilúzii dokonalosti. Ak suseda verila tomu, že sa manžel v noci vrátil unavený z práce, zjavne ani netuší to, čo bolo odkryté Tebe počas jeho rozhovoru po telefóne.

zuzana030
2. jún 2009

určite nie, a už vôbec nie, keď je v tom niekto tretí. mám svoju hrdosť a toto by bola silná káva pre mňa, a taký cirkus, čo by som urobila, tak taký ešte nevideli ani obidvaja. minimálne by som ho pobalila a poslala odkiaľ prišiel. mne osobne je úplne jedno, čo si o mne iní myslia, tí, čo ma poznajú vedia aká som a tí ostatní, nech si pozrú za svoje dvere.

womenne
2. jún 2009

ja si tiežmyslim že jej určite nejde o zavist asi len nechce prist o manžela a iluzie.

bodka13
2. jún 2009

možno nie aby závideli ☹ ale hrala sa na spokojnú a šťastnú ženu preto aby ju neľutovali 😉
...moja rada znie: nikdy sa nemiešať do vzťahov iných 😉 ...ako by si jej to chcela povedať?len tak,pomedzi reči o deťoch?...keď sa príde vyrozprávať,vypočuj ju,možno poraď a povedz svoj názor,no ja by som určite nehovorila že som ho počula telefonovať s milenkou...nemáš dôkaz,mohla to byť mama,sestra,kolegyňa...

titkovamiriam
2. jún 2009

pokial by to slo 😀 😀 😀

ale nie asi by zalezalo ze preco a pred kym,no snazim sa nepretvarovat a nemam rada ludi ktory to robia.

blau
2. jún 2009

Fuha, tazka situacia. Niektori ludia sa hanbia za to co maju doma, tak sa chcu pred inymi ukazat v dobrom svetle. Ale ako si sama zistila, ziadna pretvarka nepotrva dlho.
Naco by som sa mala pretvarovat? Asi by som riesila problemy a nie pretvarovala. Aj tak to vzdy vyjde na povrch. Ty by si na to aj sama prisla, ked si pocula jej muza telefonovat a ani by ti nemusela nic hovorit.
Mozno by si jej mala povedat, co si videla a pocula. Ale neviem aka je ti to kamoska, ci velmi dobra, alebo len znama.

A zavist? No tak to je hnusoba, kto zavidi uzerie sa sam...

lienocka235
2. jún 2009

mozno ty si jej v tak skryto zavidela ale myslim ze z jej strany to nebola pretvarka... zena je vo vacsien rpipadov t apsoeldna cos a to dozvie.. ze jej je muz neverny...

moonday
autor
2. jún 2009

for je v tom, že on jej už raz zahol, dokonca by sa to dalo nazvať vzťahom. 😒 vie o tom asi každý,a babu, ktorá jej to v dobrom povedala teraz bohorovne ignoruje.a ked tak, ju ponižuje pri každom náhodnom stretnutí. dokola potom omieľa, aký je jm manžel úžasný, ako im to klape v posteli, ako ju zbožňuje...no, a väčší pruser je to, že asi pred mesiacom to skúšal na mňa 😠

womenne
2. jún 2009

byt tebou nemiešam sa do toho pretože nakoniec ztoho vyjdeš najhoršia 😉 ona možno otom vie,alebo tuši a nechce to vidiet.ako pišu baby len vypočut....

bodka13
2. jún 2009

blau 😕 ...riešiť problémy je normálne,ale po ulici nebudem chodiť ako kopa nešťastia,a pred dieťaťom vyplakávať tiež nie 😉 ...neviem ako by som sa pozerala na susedu,s ktorou som prehodila iba pár slov,že mi príde oznámiť že môj muž má milenku 😉 ...neviem či by som to vedela povedať najlepšej kamoške 😒 možno iba naznačiť

moonday
autor
2. jún 2009

ja som jej nezávidela, len mi bolo niekedy ľúto. ja už dávno hovorím, že som blbá, pretože ja vždy poviem, ako to u nás doma funguje a aj za to sú u nás doma hádky 😒

susik77
2. jún 2009

moonday: tiez si myslim, ze sa do toho nemiesaj, sama mas doma problemy, urcite padne dobre, ze nie si v tom sama, ale ak to budes rozmazavat, tak ti mozu pribudnut dalsie 😔

bodka13
2. jún 2009

asi nie zbytočne sa hovorí "čo sa doma navarí,to sa má doma aj zjesť" 😉

moonday
autor
2. jún 2009

ja som len rozmýšľala o babách, čo sa vždy tvátia, že sú nad vecou a super ženy. chcem len vedieť, prečo to robia? a ako sa to robí? ja som totiž vždy až moc úprimná. a jasne, že jej to nepoviem, čo jej ukážem? sms, kde ma chce jej muž pretiahnuť?

susik77
2. jún 2009

to je snad normalne, ze nebudem kazdemu na ulici rozpravat svoje problemy-keby ma podvadzal mm a pod. a budem sa tvarit ze som v poho...skor by som si myslela ze baby, kt. sa zveruju so svojimi chulostivymi problemami kazdemu ze su divne...ja som mala kolegynu, kt. vo firme na chodbe popisovala ako jej praskol prezerv. s nahod. milencom a ze ho nemohla vytiahnut...tak to mi pride dost pod uroven 😖

blau
2. jún 2009

bodka... 😕 ?
Ja, keby mam kamaratku a vie, ze ma moj muz podvadza a nepovedala by mi to: by ma mrzelo. Ked je to kamaratka. No, ale ako pises moonday, ked sa ona ide pretvarovat a sama vidis ako to je, tak by som sa do toho nestarala. Bohuzial su take zeny, co to vedia a robia sa slepe. Poznam par takych co sa pretvaruju, ze je doma vsetko v najlepsom poriadku a pritom sa z nich cele mesto smeje a ich zivot je verejne tajomstvo.
Preco to robia neviem?? Su to take povahy, s tym mi nic nenarobime... 😖

bodka13
2. jún 2009

blau...nemyslela som to zle alebo že nesúhlasím s tebou,asi som to predtým zle napísala 😉
...myslela som to tak,že tiež by som problémy riešila=neprehliadala,netvárila sa že ich nevidím ale pred druhými ľuďmi by som nevyplakávala a myslím že to nie je pretvárka

moonday
autor
2. jún 2009

susik,to beriem...ale podľa mňa je divné, ked sedíš s babami pri káve a riešite všetko od detí po splátky, ked jediná stále omieľa, aký je jej muž úžasný.a pozerá na Vás zvrchu. napadlo ma to a chcela som vedieť Váš názor 😎

moonday
autor
2. jún 2009

no ja len preto, že včera mi tá suseda vyrazila dych a manžel kamoškyma dorazil 😝

titkovamiriam
2. jún 2009

ja jednej kamoske nemozem povedat krutu pravdu o jej kamoske na ziadost jej manzela uz skoro mesiac ju klame o tom ze pri porode zomrela,je mi aj divne ze uz to nevie od niekoho ineho. ☹ a sama by som bola nestastna keby mi nieco take tajili aj keby som bola tehu ☹

darina77
2. jún 2009

Moonday, posla zlých správ vždy zastrelia. A k tej susede, ona sa ti vždy chválila, že má všetko dokonalé, alebo si si to iba ty myslela o nej. Vôbec to nemusí byť pretvárka, jednoducho sú ľudia, ktorí nevešajú svoje problémy každému na nos. Napríklad moja kamoška ked sa poháda s mužom hned uteká k mame a spolu to rozoberajú, a ja som nikdy v živote mame nepovedala, že sme sa vtedy a vtedy pohádali, alebo máme tichú domácnosť.

macka01
2. jún 2009

Je to sliepka,keď vie o nevere svojho muža a vychváľuje ho na verejnosti len aby to nejak vyzeralo.Strka hlavu do piesku pred problemom miesto toho aby ho riešila,myslím že na to doplatí.Ty sa netrap nemáš to za potreby.Ži si svoj život,nič lepšie ti neporadím.Sú ľudia,ktorí nepríjmu pomocnú ruku,aby sa náhodou neponížili a nakoniec obratia všetko proti tebe.Treba ich v tom nechať.Raz vytriezvia aj same.Len či nebude neskoro.Čas ukaže.Monitoruj,ale nerieš.PA

moonday
autor
2. jún 2009

na celej situácii je blbé to, že sa kamarátia aj naši chlapi a uznajte,že mne už na stretávačky nejak prešla chuť a ani jm ma už zrazu nemusí. neviem to ale tomu môjmu vysvetliť, čo mu poviem, že som mu nechcela dať, tak sa nasral? 😝

twinflame
2. jún 2009

Volila by som nemiešať sa do toho, nechať si to pre seba. Skomplikovala by si si to sama a hrozilo by vážne, že sa to obráti proti Tebe. Aj keď tým pádom sa budeš musieť pretvarovať Ty, akože o ničom nevieš.

felicia1
2. jún 2009

monday ja by som si snou pokecala vzdy ked to bude potrebovat,daj jej pocitit,ze sa ti moze vyrozpravat,no v ziadnom pripade by som jej nic nevravela,aspon zatial a asi aj keby sa ti uz priznala ze to vie tak by som asi ani nepovedala ze ty si o tom tiez vedela,bola by si najhorsia tak,ci tak,je to len na tebe,ale tazka situacia a nechcela by som ju zazit

flamenga
2. jún 2009

moonday... načo riešiš takto verejne cudzie problémy? 🤐 Táto téma mi príde iba ako obyčajná "drbárna..."... ohováranie, osočovanie... vyberte si 🤐 😔 😖

briketa
2. jún 2009

flamenga, take typicko slovenske, nie? 😉

monkula
2. jún 2009

flamenga, presne tak...
briketa, veru, typické... 😉

jabadaba
2. jún 2009

Moonday, a si si ista, ze tvoja suseda sa pretvaruje a struha akoze stastnu zenu len za ucelom vyvolania zavisti u druhych? Mas to trosku povrchne videnie. Ale zrejme zavist dobre poznas, ak ju u teba stastne vyzerajuci clovek vyvolava. Prepac, ale to je dost smutna charakterova crta. Mozno sa vsak mylim. 😉

A teraz z trochu psychologickeho sudka - to, ze sa niekto "pretvaruje", ze je stastny moze byt len jeho obranny mechanizmus, aby ako tak dokazal, aj napriek nepriazni osudu, fungovat. Mozno je len silnou osobnostou, ktora vela unesie a padne na nos az ked je uz toho privela. Nie kazdy sa zlozi hned co mu manzel pride domov neskoro, nie kazdy bezi vytarat svoje male trapenia susedom naokolo. Najma partnerske zalezitosti su velmi chulostive veci a kazdy normalny clovek si ich najprv riesi sam a za murmi svojho pribytku. Tvoja "statna" suseda uz musela byt totalne zufala, ked sa Ti zdoverila. Zrejme to uz neuniesla a potrebovala to niekomu povedat. Lenze mam take nemile tusenie, ze Ty si jej prejavenu doveru totalne porusila a zneuzila. Ja osobne by som si teba za kamaratku nevybrala ani omylom - nielenze nie si hodna niecej dovery, ale vies byt aj pekne zavistliva a posudzujes cloveka hrozne povrchne. Nabuduce sa treba aj trochen zamysliet nez urobime o niekom unahlene zavery. Ako vidis dobry job, dve deti, asertivita a muzova vyplata na stole nie su zarukou stastia. 😉

monkula
2. jún 2009

jabadaba, krásne a výstižné, ak dovolíš, súhlasím do bodky....