Dokument o pôrode "Orgasmic Birth" - v Košiciach

sashka.mst
22. jan 2009

Ahojte tehulky, som študentkou masmediálnej komunikácie a mamičkou 19 mesačného anjelika. To ma viedlo k tomu, že som si za tému diplomovky vybrala Tehotné ženy a média a chcela by som v nej dokázať, že žena vie správnym prístupom k informáciam docieliť nádherné tehotenstvo zavŕšené spokojným pôrodom. V rámci toho robím niekoľko výskumov. Jeden už prebehol dotazníkovou formou a ten druhý je premietanie dojímavého dokumentu o pôrodoch očami medicínsky vzedalných odborníkov a autentickými pôrodmi jedenástich párov. Ja som už dokument videla a som z neho nadšená. Myslím si, že každá žena, ktorá ho uvidí, uverí vo vlastnú silu porodiť a nielen to - porodiť tak, aby bola so svojím pôrodom spokojná. Premietanie by sa mohlo zúčastniť u nás doma, alebo keď nás bude viac, objednala by som miestnosť v Dobrej čajovni. Mojou prosbou na vás by bolo, aby ste za závesom (čiže vás bude vidno len ako čiernu siluetu na bielom plátne povedali na kameru, ako vnímate pôrody zobrazované médiami pred premietaním a po ňom). Mám vlastnú premietačku. Tak máte niektorá chuť? 🙂

geegee
22. jan 2009

ja len tak odveci...su rozne porody a podla mna sa neda povedat, ze porody niekto vnima jednoznacne pozitivne alebo negativne...tazky porod vnimam inak ako moj lahky a rychly, inak to bude vnimat zena pred porodom, inak zena po porode...a to je len podla kriteria lahky-tazky, resp. odrodene-neodrodene. Da sa vobec taka vec ako je vnimanie porodu zjednodusit na nejaky pocit, ktory v nas vznikne po uvideni cudzieho porodu? 😅 A ani si nemyslim, ze po uvideni filmu kazda zena uveri v silu porodit. Ak by to bolo take jednoduche, tak tie filmy by tehotne pozerali den-noc.
...drzim palce vo vyskume, viem ake je tazke zohnat respondentov, sama som tym parkrat presla 😉 Len mi nedalo zareagovat 😅

geegee
22. jan 2009

zareagovat chcelo byt nezareagovat 🙂

sashka.mst
autor
22. jan 2009

ďakujem za reakciu geegee, súhlasím s tebou, že pôrody sa nemusia vnímať jednoznačne pozitívne, alebo negatívne, ale takto sa o nich ani sama nevyjadrujem. To, že predpokladám taký účinok ako ho opisujem súdim podľa dotarajších reakcií priateľov, ktorí už Orgasmic Birth videli. Ostatne si môžeš ukážku pozrieť aj ty: http://orgasmicbirth.com/ ďakujem za podporu pri výskume, neberiem to ale tak, že to musí byť, ale poteším sa, keď mi hoc len jedna žienka povie, že ju tešilo sledovať niečo také. Maj sa pekne.

emjee
22. jan 2009

emjee • 38tt • Dnes o 18:38
skoda ze nie som z kosic ani blizkeho okolia

expertka8 • Dnes o 18:43
...je mozne experiment uskutocnit aj cez net????
...veeeeeeeelmi rada by som sa zucastnila.....
...kvoli tomu perfis dokumentu som oxotna si navodit aj "predstierane tehotenstvo"

betka14 • 1d • Dnes o 18:46
ahoj , ja som z KE
a mam 1 kamošku s 2 detni/10 mesiacov a 3 roky/
2 kamošku /tehotná 3 mesiac/
a 3 kamošku/ tehotná 8 mesiac a 1 dieťa myslím že 10 rokov/
možem im napísať či majú chut

prepošlem im tvoj mail
ja by som sa asi aj zúčastnila

zveron • 2d • Dnes o 20:11
Hm? Zeby som povedala kamoskam?
Nie je to zly napad, pomozeme dobrej veci...

Hadam aj hej

betka14 • 1d • Dnes o 20:12
zveron aj ty si tu? tak to by sme sa možo aj stretli

babatko88 • 1d • Dnes o 20:18
ahojček, aj ja by som si pozrela, len škoda, že je to tak ďaleko...
a nešlo by to nejako cez net? ako písala aj expertka8 hm, až teraz čítam

sashka.mst
autor
22. jan 2009

ahojte dievčatá, ďakujem, že sa ozývate a ešte máte chuť ozývať sa ďalším, veľmi si to cením.
Uvedomila som si, že je to dosť nefér voči žienkám z iného mesta, čo by chceli prísť, tak mi napadlo, že ak máte chuť, pošlite mi IP s adresou a pošlem vám kópiu pre osobné použitie, to dúfam nie je trestné.
No a pre betku, zveron a možno ďalšie mamičky by som navrhovala si už upresniť dátum. Tak keď budete mať správy aj od kamošiek, dajte vedieť a určíme si presný čas a miesto.
Teším sa na vás 🙂

kosicanka1
22. jan 2009

ahoj, tak sa rada zucastnim, hocikedy, hlavne po 16tej.

zveron
23. jan 2009

ja tiez poobede, ked pride posila k deckam, ale aj cez vikend sa da

betka14
23. jan 2009

od kamošiek nemám info, ale určite poobede od 16-tej tiež

silvia.t
23. jan 2009

ahojte tak aj ja sa rada pridam 🙂 ....mne to vyhovuje kedykolvek

zveron
23. jan 2009

to sa ti este zije silvi 😉

sashka.mst
autor
23. jan 2009

ahojte baby, tak si to môžeme dať na štvrtok - 29.1. o 16:30 u nás doma (Hronská 17, 6. posch.), keďže naša kapacita je cca 15 ľudí a viac nás asi nebude?keby bolo, objednám mistnosť 😉

silvia.t
23. jan 2009

mne to vyhovuje, ale prosim napis presnejsie kde sa to bude konat,lebo ja som v KE este len 3mesiace a velmi sa tu nevyznam...

sashka.mst
autor
24. jan 2009

ani ja sa tu velmi nevyznam podla adries a to tu zijem cely zivot🙂)))
byvame v pozdlznom bloku, ktory je z jednej strany tvarou k novostavbe, dalej je biely Dom a z druhej strany je kino Druzba. a brana je to hned prva od cesty - hned pri nas je zastavka elektricky kino Druzba, a oproti pumpa Slovnaft. a mozno aj mapa navedie http://mapy.atlas.sk/ a keby ani to nie, moje cislo je 0918161516, nefunguje nam zvoncek, tak treba prezvonit a potom sieste poschodie;) a inak pridu aj dalsie moje tri priatelky tehulky, tak bude veselo🙂)

betka14
24. jan 2009

idem dohodnúť mangela, rada pridem ešte ti dám vediet a bývam nedaleko-myslava/kvp

silvia.t
24. jan 2009

no teraz uz viem ja byvam pri tip tope,csl.armady... tak myslim ze ak nasadnem na el.cislo 6 nemala by som zabludit...ak by tu bol niekto kto by mal spolocnu cestu,moze mi zavolat na 0907299069 a mozme to potom hladat spolu 😀

zveron
24. jan 2009

sashka.mst
termin je ok

betka14,

ahoj, manzel ti postrazi malu?

betka14
25. jan 2009

postráži už som dohodnutá, takže j a stopro prídem, pojdem autom hoc to nemám daleko, len kojím takže o siedmej musím byť doma, manžel nenakojí- skúšala som ho nahovoriť aj an to a nič 😀 😀

betka14
26. jan 2009

zveron prídeš?
moje kamošky nejdú, tak pojdem solo ale budem tam asi plno super báb
tak an tie čo prídu sa teším 😉
silvia- zmenila si foto?

silvia.t
26. jan 2009

betka14 ano zmenila... 🙂

betka14
26. jan 2009

ty prídeš?

silvia.t
26. jan 2009

ja mam zatial naplanovane,ze ano....ked mi do toho nic nepride tak sa vidime 😉

betka14
27. jan 2009

sashka a je to aj pre netehu?
pozrela somsi to video čo si dala link ja mám 6 mesiacov po porode,
daj vedieť
dík
pa b

sashka.mst
autor
27. jan 2009

ahoj betka, davala som pozvanku aj pre tehu aj netehulky lebo som bola leniva na citanie pravidiel na konovi a admin to hodila do jedneho, tak vznikla poloinformacia, ze je to len pre tehu.
prid, velmi sa potesime;)

betka14
27. jan 2009

ok nejak som sa nadchla a potom som ešte čítala a nebola som si itá, nie že tam, budem jediná bez bandera/ bruška/

sashka.mst
autor
28. jan 2009

a este som zabudla povedat, ze to ma hodinu a pol 🙂

tilly
28. jan 2009

no teda, som si pozrela tie ukážky, tak môže to byť fakt zaujímavé video

betka14
28. jan 2009

to stíham fajn o siedmej mam byť doma

sashka.mst
autor
28. jan 2009

tesim sa na vas a keby este niekto mal chut, pridte, bude prekvapko;)

betka14
29. jan 2009

to počasie je dnes otrasné, aj keby si chcela tak také nenaplánuješ 😒

sashka.mst
autor
29. jan 2009

hm, to hej, ale prekazky su tu na to, aby nas po prekonani posuvali dalej 🙂