Domáca meteostanica. Ktorá je najlepšia?

dada07
13. nov 2008

Ahojte,

chceme svokrovcom kúpiť meteostanicu, ktorá by merala teplotu vnútri, vonku, tlak a vlhkosť vonku, predpovedala počasie. Našla som niekoľko značiek, ale vôbec neviem, ktorá je lepšia a predavači nie sú o nič múdrejší. Máte skúsenosti s domácimi meteostanicami?

Vďaka za radu.

Dada

bodka13
13. nov 2008

my máme z Lidlu,nenašla som na nej nijaku značku,stála 1100sk,meria všetko čo píšeš a je nanej panáčik ktorý sa oblieka podľa počasia

tamia
13. nov 2008

my mame z quelle + ma dva semzory bezdrotove. je tam slniečko a šípka podla toho či sa bude počasko zhoršovať alebo nie. meria vlhkost vonkajšiu, vnutornu, tlak, teplotu, + je tam datum, den, cas...
mame ju už tri roky a sme s nou spokojní..

adulik23
13. nov 2008

neviem, ktore su dobre a ktore nie.
my mame oregon a sme spokojni. 😉 muz to kupoval kdesi cez net. stranku si nepamatam.

bibula
13. nov 2008

my sme take mali kedyse-este ako dieta-bol tam chlapcek a dievcatko-v stede boli tie "hodiny" chlapcek-zamracene ,dazd a dievcatko-teplucko,slniecko---si mi to pripomennula 🙂

ankam
13. nov 2008

aj brat ma tu z lidlu a su velmi spokojni-ale neviem co za znacku 😉

skuli
13. nov 2008

Taky jsem uvažovala,že to koupím tchánům na Vánoce.Kdo má pořád ty dárky vymýšlet 😝

roasha
13. nov 2008

bibula 😀
ja to mam na balkone,len chlapcek s dievcatkom ma maju na haku,vykukaju von obaja rovnako,a pocasie,ze by si ani psa nevyhnala. 😀

bibula
13. nov 2008

jezis,to je parada,ze este niekto to ma.....to uz mas potom starzitnost🙂 a chlapcek ma aj dazdnik? to si uz nepamatam. 😅

roasha
13. nov 2008

hej ma dazdnik. 😀
si predstav,ze ziadna starozitnost,obcas sa to objavi v quelle,ja som si to objednala z nostalgie. 😵
no a mozno by aj boli ukazovali,len mala ich dopretacala,a pokial viem tak tam je konsky vlas,ktory reaguje na "vlhkost",tak to dofujdila.-aspon ich vidim oboch. 😀

kamilecka
13. nov 2008

Ahoj

My mame dve 🙂 Jedna je z Lidlu,kupil nam moj brat na Vianoce a druhu sme dostali od svokra 🙂

Tak jednu zakladnu mame v obyvacke a druhu v spalni a obidva snimace su na balkone,cize vidim aj ked sa zobudim kolko je vonku stupnov. Obidve meraju teploty aj dnu aj vonkajsie,vlhkost vzduchu,co je super na spalnu aby sme napr pri kureni velmi nevysusili vzduch. Datum,cas a slniecko ktore je bud po mrakom alebo krasne svieti,alebo prsi z mracika 🙂

Podla mna je jedno aku znacku si kupis,vsetky su ten isty princip,je len otazne co vsetko ty chces aby ti ukazovalo 🙂 Niekedy su lepsie aj tie lacnejsie ako niejake extra drahe 😉 ver mi

dada07
autor
13. nov 2008

Dakujem.

Este mam jednu asi dost blbu otazku: to externe cidlo je vlastne akysi elektronicky aparatik s kablom, na ktoreho konci je kovovy cudlik. Ako a kde to mate umiestnene? Ten aparatik je na baterku a vraj nesmie byt v chlade a vlhku. Lenze okno byva predsa vzdy mokre od dazda. Logickejsie mi prislo prestrcit kabel cez okno, cudlik nechat vonku a aparatik vnutri.
Dik.

bodka13
16. nov 2008

naša meteostanica má vonku taký snímač aj s displejom,máme to zavesené v oknovom výklenku/neviem ako to nazvať,bývame v paneláku/-je to tam vyše roka a zatiaľ sme nezbadali žeby tomu vadilo vlhko,dážď alebo zima.Vo vnútri je tiež dispej-zam ukazuje vnút. a vonk.teplotu,hodiny vlhkosť tlak,vietor,...

susik77
16. nov 2008

my to mame na balkone-v krabicke-blizko okna 😉

dada07
autor
9. dec 2008

Ahojte,

meteostanica prisla. Manzel zvolil znacku AXIS. Ma velke cisla, jednoduche ovladanie, proste vhodna pre dochodcov. 🙂

Na zaklade tlaku predpoveda pocasie. Dnes je vsak krasne jasno, zajtra sa ma zamracit (BA), ale cely den ukazuje "zamracene" alebo "dazd". Stava sa to aj Vam? Teploty su spravne.

Diky.

Dada

mikalove
9. dec 2008

nam teraz ukazuje že sneží 😅 ,a nesneží...teploty sú ok,myslím že si to vyhodnocuje na zaklade vlhkosti a teploty vonku

ivuss01
9. dec 2008

ahojte, mikalove, myslim si, ze meteostenice predpovedaju pocasie zhruba 1-2 dni dopredu.
aspon mne tak jedna 1 den druha 2 dni do predu, ani raz sa nepomylili... 😎
momentalme obidve ukazuju slnko, Horna orava
inak super meteostanice su na www.conrad.sk, neviem ako dat link 😀

ivuss01
9. dec 2008

aha, ono to samo spravilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kalerat
9. dec 2008

My máme meteostanici Hyundai. A má všechno to co píšeš. Ještě zkus kouknout na meteo stanice Goedess. 🙂

mikalove
9. dec 2008

to nemôže predpovedať počasie,či hej?ja si to vysvetlujem že ked je ako teraz 0 stupnov a 90 % vlhkosť tak si to vyhodnotí akože sneží,preto mi to ukazuje,ved to je aj logické že pri nule mrzne voda...no musím sa opýtať MM,dufam že nebudem za debila 😅

kocurik16
10. dec 2008

čítam tieto riadky a vraciam sa do detstva.Aj my sme mali domček asi 20 rokov,vyhodili sme ho lebo bol uplne vyblednutý a nedávno som nepamätám kde videla ten domček 😀

babatko37
29. okt 2010

Poraďte mi, prosím, meteostanicu, konkrétny typ, nielen značku. Prípadne ma upozornite, že túto určite nie. Chcela by som s vnútornou a vonkajšou teplotou, vnútornou a vnonkajšou vlhkosťou, predpoveďou počasia. Ďakujem.