Domáci maznáčikovia. Akých máte doma okrem detí?

ladyzak
10. apr 2009

Mate okrem deti cas na nejakeho maznačika?
akano na akeho -pochvalte sa 😉

vinifera
15. apr 2009

Ahoj Sanny. Áno všetko od mopsa je zlaté. Je to najoddanejší pes akého som kedy zažila. Ten môj je na mna neskutočne naviazaný. Tak som rada, že môjho malého synátora zobral ako ďalšieho člena rodiny a nežiarli. Inak by to bola katastrofa. Akurát čo ma neskutočne na ňom vytáča je to nonstop plznutie. Keďže je to celoročne plznúce plemeno. Absolúúúúúúúúúúútne všade sú chlpy (pod sedačkou na sedačke v posteli v skrini v práčke... všadeeeeeeeeee) Mám vysávanie nadbehnuté aj do ďalších troch životov 😀

ladyzak
autor
15. apr 2009

jenie jack je do bytu idealny je maly ale je to hyperaktivny pes teda dlhe prechadzky vycvik alebo agility az sa nenudi 🙂

sanny
15. apr 2009

vinifera veru ..plznutie... obcas najdem chlpy aj v toustovaci 😝, ale o jeho oddanosti pochybujem, lebo je tak skorumpovany ze za kus akehokolvek jedla by odisiel s hocikym 😀, je neuveritelne trpezlivy, lebo co s nim stvara moj krpec... a najvacsi kaamosi sediac v pelechu a krmiac sa..
aj vas tak chrape? 😀

no jo jack je riadne hyperaktivny, kamaratka ma a je perfektny ako sa az tesi na agility aktivitach, a je vecne v pohybe

penelope2066
16. apr 2009

neviete mi poradit ci je normalne,ze moj 3 mesacny yorkshir ma uz 1,5 kg?chovatelka povedala,ze vraj ma mat v dospelosti 3-3,5 kg.mam taky pocit,ze mi nepovedala pravdu a ja teraz cakam aky velky mi narastie.mate s tym niekto skusenost?

bihan
16. apr 2009

Jack Russel jej do bytu absolútne nevhodný. Je to teriér, ktorý potrebuje loviť, behať a to celý deň nie len pol hodinky denne na prechádzke. Ak nemá dostatok pohybu a aktivít tak demoluje zariadenie v byte.

bihan
16. apr 2009

A my tiež máme Birmanku - zaľúbila som sa do nej na jednej výstave a doniesla som si ju domov.. Psa sme mali v byte, keď som bola dieťa, ale už by som si psa do bytu nekúpila (teda k má viac než 5kg). Mačka mi v tomto príde ideálna.. tá naša nás dokonca chodí čakať ku dverám, keď sa vraciame domov 😀

zuzpolka
16. apr 2009

ahojte 🙂
my mame tiež maznačika 😅 yorkshirika 😵 trvalo dlllllho kym som manžela prehovorila,,,a teraz neda nanho dopustiť 😀 ešte aj spavaju spolu 😅
dlho som nemohla otehotnieť a ked sme si ho kupili za mesiac som otehotnela 😲 😀

penelope,,, ked ma mať tvoj 3-3,5 kg možno je to OK ked teraz tak važi 😒 😒 😒 neviem, mi mame menšieho naš bude mať 2 roky a važi niečo cez 2 kg 😵

penelope2066
16. apr 2009

ale ja mam yorkshirika toho stredneho,moj nieje mini.
tak som zvedava...

elly111
16. apr 2009

ahojte, my máve dve parsonky jack russell a chovateľskú stanicu, jedna má totálne bytovú, gaučovú povahu, jej sa ani von nechce chodiť a druhá je lovec a miluje byť vonku 😀

ladyzak
autor
16. apr 2009

penelope nemam konkretne skusenost s tymtoplemenom alemoje stenata priberali zozaciatku neskutocne rychlo a muslelsom size budu obrovske potom sa to ustalilo a maju akurat 🙂)ale aj u psikov je jeden vetsi akodruhy drzim palce az sa ti zmesti do standartu plemena

penelope2066
16. apr 2009

no som zvedava,aky velky vyrastie.chovatelka slubovala,ze v dospelosti max 3,5 kg,no ale mne sa to nezda.kazde dva tyzdne mi priberie zhruba 250 g

kili
16. apr 2009

penelope, myslím, že je to v pohode. asi do 3m sa naberá rýchlo, potom sa to trošku spomalí do takého 6m a potom ešte do roka sa priberá ale už pozvolna a potom už veľmi málo. teda aspoň myslím, ale teda sa mi zdá, že by to malo byť ok

maca793
17. apr 2009

pene ahoj neboj nebude veľký aj kamoškin hafan rýchlo rástol a teraz je vo fáze "pokoja" 🙂
zožere veľa ale väčší už nebude má totiž toho najmenšieho

vinifera
17. apr 2009

Ahoj Bihan. Máš birmu? Krásna mačka. (Len je drahá....)
Ahoj Sanny. Keďze môj mops je vlastne len polomops tak má dlhšiu papuľku (asi po otcovi) takže nechrápe. Ale môj francúzsky buldoček chrááápe neskutočne. Ten je aj neskutočne pažravý. A toho mi dokonca aj na kus šunky alebo niečoho podobného odlákali. Takže ho dva týždne nebolo. Tak sme dali inzerát, že ponúkame za nájdenie finančnú odmenu. A chlapec sa chytil. Tvrdil síce, že pes tam prišiel sám... No ale pri psovi, ktorý je lenivý jak svina a prejde asi tak od gauča k miske zo žrádlom sa dá ťažko očakávať, že by sám len tak prešiel 15 km🙂)) A že by zablúdil zrovna do dvora, kde je viacero francúzskych buldočkov.(Nehovoriac o tom, že by prešiel mestom Žilina na svojich minilabách bez ujmy na zdraví, pri dnešnej premkávke) Bol tam teda priateľ (pre toho psa zatúlaného) a tvrdil mi, že časť zo sľúbenej finančnej odmeny tomu chalanovi dall ( len neviem v akej mene a forme🙂)
Teraz to už máme pekne doma pokope. Mamin jazvečík a dve mačky. Môje dva psi a susedov kocúr.

silvia0412
18. apr 2009

ahojte, idem sa tiež ku vám pridať. 🙂 My máme doma dva psy teda fenky, jedna je zlatý retríver a tá druhá je aljašský malamut. A okrem týchto dvoch slečien máme ešte tri tarantuly, rybičky a kanárika. A predtým sme mali papagája, škrečky, morčatá a nesmiem zabudnúť na bieleho boxera ☹ , ktorý mi uhynul pred dvomi rokmi. Takže taká malá zoo. Ale podstatné je že psie slečny majú radi naše deti. 😀

monca4ever
18. apr 2009

• 12. apr 2009 o 09:47

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ja mám čivavku dlhosrstú NELKA (moja láska najväčšia) a alpského Jazvečíkovitého brakira HENKA a rybičky NONAME a Zajačika bobenku a papagájca ARANU Jašteričku múrovú LEPIAK a ešte vodných slimáčikov... Chcem si ešte kúpiť havka Maltezáčika... Ja zvieratká strašne lúbim aj holúbka sommala donedávna, ale som ho pustila. Zveratká sú moja radosť, nedala by som ich z nič na svvete !!! 🙂 🙂

Dnes pribudlirybičky a chcem si ešte kúpiť žaka asi som vadná 🙂 no čo už to ja od bábatka 🙂

bihan
18. apr 2009

Vanifera, jj, bol to môj dvojitý darček 😀 (narodeniny s niečím) ale nemenila by som... hrozne mi vyhovuje ich pokojná povaha a keď na nás kuká tými modrými očami 😵 a zase to mám jedno či dám tie prachy za papierového psa alebo mačku.

Monča, ty máš fakt parádny zverinec 😅

lucia283
18. apr 2009

ahojte...ja sice nemam deti,ale mam fenocku a sestra mam fenocku krizenu labradorku ,brat zase jej mladsieho brata psika potom este mame rybky a vtacika:D domaci maznacik podla mna v rodine jednoducho musi byt...kamoska ma maleho syna a 2jack rusellov🙂

saska.t
18. apr 2009

no to mam aj ja male babo a 2 jack russelov 😀

lucia283
18. apr 2009

:D no kamoska bola s nimi dokonca v jednoizbaku,ale uz sa prestahovalo do velkeho 2izboveho :D

ladyzak
autor
18. apr 2009

vinifera ty si zo ziliny??

denduska
18. apr 2009

caute tak aj ja sa pridavam, my mame takmer 1,5 rocnu fenku bernskeho salasnickeho psa, a je to uzasne zviera 😵 a ozaj, perspektivne jej hladame frajera 😀

lucia283
18. apr 2009

jej ja som ho amla mat,ale nakoniec dom sme kupili az o pol roka tak teraz strazi ovecky:D

denduska
18. apr 2009

luci, no tak ked sa nam postastia steniatka, jedno ti poslem 😉 😀

mamartinka
18. apr 2009

baby neviete mi poradit kde sa okrem internetu da kupit mriezka do kufra auta pre cestovanie so psom?dakujem

vinifera
18. apr 2009

Ahoj ladyzak. Bývala som rok a pol v Žiline. Ale kedže sme čakali bábo, môj priateľ je od rána do večera v práci a potrebujem dopísať diplomovú prácu tak už som zasa v rodičovskom dome v KNM. Mamina mi predsa len pomôže. Je to lepšie ako byť na byte celý den sama. Ved by mi hrablo za týžden. 😀 Prečo sa pýtaš? Si niekde za rohom🙂)

ladyzak
autor
19. apr 2009

na vlcincoch na II🙂) bracha chodil do KNM na priemyslovku

monca4ever
19. apr 2009

Dnes mala moja čivavka Nelinka na labôčke kliešťa som sa o nu bala jak vadná chodila okolo po špičkách a mama ju vzala vybrala pijáka a basta 😵 teraz sa trasiem či nebol infikovaný aj ked všetučky očkovania má môj poklad...

ladyzak
autor
19. apr 2009

ked spominas klieste dakde som videl v knihe taku pinzetu ma to 3 ramena na vyberanie kliestov ale nazivo neviem kde by sa dala kupit

vinifera
19. apr 2009

Na Vlkoch som nebývala. Bola som pol roka na Solinkách a pol roka na Hájiku. Na priemyslovku som chodila aj ja - Je tam aj obchodná akadémia. Uff to bolo dávno - teraz sa už morím s diplomovkou.
Tu pinzetu som už videla. Je to super. Ono to akoby samo vyťahovalo kliešťa. Taký otočný systém to má. Len to nekupujem.Moja mamina vyťahuje všetkým naším zverom kliešte bud normálnou pinzetou alebo rukou. Ona je už na to profík🙂))