Domáci maznáčikovia. Akých máte doma okrem detí?

ladyzak
10. apr 2009

Mate okrem deti cas na nejakeho maznačika?
akano na akeho -pochvalte sa 😉

ladyzak
autor
20. apr 2009

vsak som pocital o tom ako sa vyberaju klieste vela 🙂jeden radi to druhy ono
ale viem ziaden olej lebo vtedy pusta sliny ci ci ten kliest ked sa dusi
a vraj to vytacanie je tiez volovina staci vykyvat ja som vyberal psikom aj dcere kedyi
tak ze som ho vykyval a boloto v pohode
vela stastia z diplomovkou drzim palce

ladyzak
autor
5. máj 2009

musim sa vam pochvalit 🙂
boli sme v Banskej Bystrici na vystave a s jednou fenkou
sme vyhrali - najkrajsia mlada fenka vystavy 🙂)

penelope2066
5. máj 2009

Mam doma 4 mesacneho yorkshira.Uz ho mam doma dva mesiace a stale mi cika v byte.Kupujem mu aj podlozky co sa pouzivaju pre chorych ludi.Kedze chodim do prace tak byva doma vtedy sam-je len v jednej miestnosti- v chodbe kde ma aj pelech a vsetky svoje veci.Vtedy vsetko spravi na podlozku a ja na dlazke nenajdem ani jednu mlacku ani hovienko-iba 2x sa stalo,ze som po prchode nasla aj nieco mimi podlozky.No ked som doma a su pootvarane dvere na izbach a kuchyni tak to spravi hocikde.Vtedy do nho nakricim a capnem mu novinami.Ked som doma tak s nim chodim von casto a ked sa vycika vonku pochvalim ho.Tak teraz neviem ked niesom doma mam mu podlozku nechat a ked pridem domov tak mu ju zobrat?Alebo mu ju nedavat vobec?Prosim poradte mi,budem vam vdacna.

zuzpolka
6. máj 2009

penelope, neviem ako ti poradiť, my mame tiež s niečim podobnym problem 😒
tiež mame yorkshira, bude mať dokonca už 2 roky,,,
ked bol maly naučil sa pekne cikať na tu podložku a dlho mu to vydržalo ale teraz?? podložka je už sucha asi pol roka a ked sme neni doma tak ocika vždy roh gauča 😠 vždy to iste miesto 😖
ked sme doma tak jasne že sa pyta von,,,,to si nedovoli spraviť 😀 😝

penelope2066
6. máj 2009

ten moj to praveze robi kade- tade ked som doma.lebo moze behat po izbach.a ked je sam a je zavrety v chodbe tak to urobi na podlozku.tak neviem co teraz,ci mam podlozku vyhodit alebo ako?

aleela
6. máj 2009

a my mame najkrajsiu fenocku v okoli, nasu malu, chlpatu, zlatu, utulkovu, tak prekrizenu, ze je z nej stopercentny skye terier 😀 Ale inac je to nami zalozena nova rasa tzv. : Bananovy vodny pes . Uz len niekde zohnat rovnakeho psika a mozme mnozit novu uzastnu rasu 🙂
A este mame 21 rybiciek, nejakych slimakov a najnovsie aj mravce.
A tiez pouzivame frontline na klieste, je super, ale bohuzial ucinkuje kratko, asi iba do nejakych 4-5 tyzdnov. Mozno je to tym, ze sa psik kazdy den kupe v potoku....

aleela
6. máj 2009

A penelope a zuzpolka, s tym cikanim..... vonku ked sa vycika strasne chvalit, prehanajte ako sa len da, hladkajte a dajte malu odmenu, piskotku alebo nieco co psik miluje. Hodte mu lopticku a budte strasne stastne, nech citi, ze urobil nieco s coho sa strasne tesite. A po kazdom cikani aj kakani!!! Ked cika, pridajte povel "cikaj" . Nam sa teraz vycika aj na povel. Ak sa psik vycika v byte, ja by som ho hresila. Ale staci malo ...vycitavy pohlad, vyhresenie znechutenym hlasom.... Uplne male steniatka treba len vonku chvalit zo zaciatku a vnutri to neriesit, az po nejakom case treba vnutri postupne zacat hresit. Zuzpolka, ty uz mas dlho psika, isto by som ho hresila coraz doraznejsie, a ty penelope, si v podstate na zacaitku, tak psika nikdy necap, bude sa ta bat.... Hlavne vonku chvalit a davat odmeny. Psika naucite veciam pochvalami a odmenami, nie bitkou a krikom.... Aj ked viem, ze niekedy je to tazke....

penelope2066
6. máj 2009

a mam mu zobrat tu podlozku ked som doma?alebo mu ju zobrat uplne?

titkovamiriam
6. máj 2009

😀 u nas je pes-fenka pitbula Aida/starsi odisiel do psacieho neba 28 aprila/a potkan Thor 😀

zuzpolka
6. máj 2009

aleela,,, no jemu už hrešenie asi nepomože 😒 on dobre vie že spravil zle, lebo ked vidi že to miesto pozeram ked pridem domov či tam čural tak už zdrha 😀 on sa vie von vypytať ale ked sme neni doma tak asi nevie vydržať aj ked sa mi to zda čudne, lebo by mal 😖 No neviem prečo to robi 😔

aleela
6. máj 2009

Penelope, ja by som tu podlozku tam zatial nechala, a skusila tie pochvaly s odmenami. ZOber si do vrecka nejake odmeny, ktore bude dostavat iba za cikanie a kakanie vonku. Inac ich nedostane. Po cikani pochvalis, hned das odmenu. Uvidis, ze zanedlho uz po cikani pribehne za tebou sam a bude pytat odmenu. Nezabudni sa usmievat, nech vidi, ze sa z toho tesis 🙂, skus tyzden a potom prejdi na hresenie za mlacku ked si doma. Vycitavo sa s nim rozpravaj, hned to utri. A vonku chodiavaj velmi casto, aj kazdu hodinu, dve ak mozes. Neskor to budes predlzovat. On by postupne mal pochopit, ze doma sa necika, a potom sa to stane uz fakt iba vynimocne. Mlade psiky potrebuju cikat ovela castejsie ako dospele, preto s nim treba chodit cast von. My sme chodili prve dva tyzdne aj v noci. Po troch tyzdnoch sa doma vycikala len ked sme ju nechali samu dlhsie doma. Po 4tyzdnoch som zbalila gumeny obrus, kam cikavala a potom jej uslo asi len trikrat, aj to len ked bola fakt dlho sama doma. Myslim, ze je dost ludi, ktorym doma stale cikavaju aj dospele psiky a je to len o zanedbani toho doleziteho zaciatku. Psik si hned potrebuje osvojit zvyky a poznat pravidla. 😵

ladyzak
autor
6. máj 2009

moja skusenost k tomu cikaniu na podlozku mam naucene psiky aj na vonok aj na doma -ked ideme von vyvencia sa vonku ked nie tak na podlozku - jedna fena ked ziarli tak sa vycika hocikde ako naschval ale inak chodi na podlozku a teraz po novom si mlady pes zacal znackovat miesta cvrkne tiez kde si zmysli ale na to mam recept mam kupenu taku ohradku pre psov do nej dam podlozku a budku a tam byva kym sa nenauci ze ma cikat na podlozku ono mu to vetsinou dojde rychlo cez leto sa pytaju na balkon ale to si najskor musia zvyknut 🙂
ked som mal steniatka tak som kupil take kvapky to sa dalo par kvapiek na to miesto kde sa maju vencit (podlozka)a oni to citili a chodili tam a potom samozrejme odmena aby si to zapametali

detta
6. máj 2009

ja som nikdy nepouzivala ziadne podlozky ani noviny.............stale som ich nosila von a ked nieco spravili tak pochvala.....teraz len poviem,ze ideme piskat a uz su pri dverach.......najlepsie je nosit von po zobudeni, papani, hrani....traba to sledovat 😕

detta
6. máj 2009

ozaj na kablovke na Spektrum chodi jeden serial "Bud ja, nebo pes" tam su velmi dobre rady ako psikov vselico naucit a oducit od zlozvykov...

mamartinka
6. máj 2009

detta a kedy a o kolkej ten program chodi?

detta
6. máj 2009

v nedelu 18.30, ozaj sa tam clovek priuci....

penelope2066
7. máj 2009

mne niektori ludia povedali,ze ked mam podlozku tak ho len metiem a ze ked som doma mam mu ju zobrat.tak teraz som zmetena ja 😒

detta
7. máj 2009

podla mna je to najlepsie bez podlozky a neustale ju nosit von.....a ked uvidis, ze prave pisa na zem vtedy povedz "FUJ! ale musi to byt presne vtedy ked to robi.....neskor to uz nema vyznam....psik nechape, ze urobil zle, o pol hodinu napr........ a ked sa vonku vyspini, tak ju velmi pochval, pohladkaj.............takze podlozku odloz, zober koberce a chod na to......najlepsie bude ak si zoberies volno a budes sa tomu intenzivne venovat aby sa to naucila.....ja som chodievala so steniatkom aj 20- krat von. potom staci menej-krat...drzim ti palce 😀 ak budes dosledna, tak sa to rychlo nauci....

penelope2066
7. máj 2009

ahojte.volno si zobrat nemozem ani koberce sa nam nedaju dat dole,jedine ze by som do miestnosti(moja izba) kde najviac chodi dala igelit na tu polku izby kde sa uz parkrat vycikal,lebo na tu druhu polku sa mi nevycikal ani raz.ja ho aj chvalim ked sa vonku vyspini a ked som doma chodim s nim von tak casto ako sa len da...

grenadinka
9. máj 2009

my mame fenku bieleho krizenca Blechu, mai sme problemy s cikanim, nerobilo jej problem urobit to aj predo mnou. 😒
ale ked sme sa prestahovali, tak to uplne prestalo. 🙂
aj ked nemamcely den cas ist s nou von, tak vydrziaz do vecera. je to strasny poklad. 😀
pred nou sme mali tiez krizenca ciernu Cokoladu ale tu nam zrazil vlak 😢 , bola magor za zajacmi.

detta
9. máj 2009

ten program na Spektrume "Bud ja, nebo pes" chodi uz kazdy den o 19.00. 🙂

ladyzak
autor
10. máj 2009

moj nazor na podlozku - chodime von ano ale mam dlhosrste psy srst az po zem
viete si predstavit ked je vonku mokro alebo prach co to s nimi spravi
pozametaju mi cestu 🙂takze podlozka ma zelenu 🙂))
a ako vyzeraju moji psikovia sa mozete pozriet tu

---www.shih-tzu-ztibetskejrise.snadno.eu---

ladyzak
autor
10. máj 2009
detta
11. máj 2009

ladyzak - nadherne 😵, nezavidim tu starostlivost o srst 😝 ...........ja chovam okrem psov a ineho aj teddy kralicky a tam sa tiez namakam na uprave srsti a to su len kraliky.... 😉

ladyzak
autor
12. máj 2009

diki za pochvalu 🙂potesila

penny13
13. máj 2009

My máme yorkerských terirov Muffyho a Viki. A máme aj bernského salašnického psa Susan. A baby majú ešte papagája Robina.

penny13
13. máj 2009

Som veľmi šťastná, že sme sa pred polrokom presťahovlali do rodinného domu. Od detstva(11rokov) som si priala Bernského salašnického psa. A teraz ho mám. 🙂

ladyzak
autor
13. máj 2009

gatulujem 🙂bernsky je pekny super sfarbeny 🙂
ono kazdy pes ma na sebe daco pekne 😉

aleela
14. máj 2009

ladyzak, to ako ked je spatne niekolko dni po sebe, tak nejdete niekolko dni von aby sa nezaspinili?

ladyzak
autor
16. máj 2009

🙂 odmalicka su naucene na bednicku pytaju sana loggiu -nemusim ist s nimi von vobec