Dopravná nehoda štyroch áut a poistenie

simivaneska
12. júl 2013

Zdravím všetkých a zátoven vas prosím o radu. Včera sme mali s manželom dopravnu nehodu. Išli sme do mesta a na jednej ceste sme museli zastavit, pred nami auta tiež stali, lebo tam bola uzavreta cesta kvoli dopravnej nehode 🙂 , takže sme stáli, za nami fabia tiež a za nou oktavia neubrzdila a vrazila do fabie, tá nasledne do nas a nas to odhodilo do auta ktore bolo pred nami ☹ . Takže 4 auta v sebe. Ide o to, že vinnikom bol posledný vodič oktavie, čo povedali aj policajti. Len mna zaujíma či nam škodu na aute / obstali sme najhoršie / ma preplatit poisťovna vinnika, alebo poisťovna fabie, ktora do nas narazila nasledne po tom, čo do neho vrazila ta oktavia?? Dakujem za všetky odpovede..........

sense
12. júl 2013

@simivaneska kedze vinnikom je vodic oktavie tak by to mala zaplatit jeho poistka....musi to byt aj v papieroch od policie kto je za skodu zodpovedni, lebo keby to ma urobit poistovna fabie vy by ste museli zaplatit skodu autu pred vami....

ziarcanka
12. júl 2013

poisťovňa majiteľa oktávie platí všetkým okrem neho

simivaneska
autor
12. júl 2013

@sense
@ziarcanka dakujem krasne za vaše odpovede maminky

zuzik307
13. júl 2013

@simivaneska prave v case, ked si tu vcera pisala sa nam stalo to iste :( zrazka 3 aut, my sme boli prvi, mame nastastie poskodeny "len" zadok...nevies nahodou, ako je to s obhliadkou...ci sa caka, kedy sa niekto ozve z poistovne vinnika, alebo sa mame sami niekam prihlasit?

simivaneska
autor
13. júl 2013

@zuzik307 ahoj, no musite volať do poisťovne vinnika a tam vam navrhnu obhliadku, nam sa maju ozvať v pondelok, že kedy pridu pozrieť na auto

biba04
30. júl 2013

ahojte, je to tak, ze ak do vas vrazi auto a vy nasledkom toho vrazite do ineho , pred vami stojaceho auta, ste vinni aj vy, nakolko mate dodrzat odstup
ale vsetko zalezi od poistenia auta, ako je poistka nastavena, preto nie je dobre zakladat poistky iba tak "zbrucha" ale je dobre sa poradit 😕

strapatymajo
30. júl 2013

@simivaneska Ahoj, vinník je dôležitý , takže ak máte údaje toho posledného treba to riešiť.

Taktiež si treba uvedomiť, že ak to pôjde len z PZP a máte staršie auto, pokojne sa môže stať, že Vám dajú menej nakoľko zohľadnia amortizáciu. Tiež sa môže stať a to viem nakoľko takéto niečo sme s kamarátom riešili pri pive, že aj obyčajný nárazník môže stáť viac ako cena vozidla v čase a tým pádom nastane tzv. finančná totálna škoda ...

Ak máte ale KASKO/havárijné poistenie, tak rozhodne treba ísť nahlásiť túto poistnú udalosť cez toto poistenie ... vaša poisťovňa si vyžiada plnenie z PZP toho posledného :D

atď ...

silvia123
30. júl 2013

Je to pravda, aj ja som mala vinníka -nedobrzdil, ale šla som cez moje havarijné. Preplatili mi celú faktúru za opravu, okrem spoluúčasti -tú som vyžiadala z PZP vinníka. Takže potom som mala uhradené všetko na chlp! Keby si to dám z jeho PZP, tak by odpočítali amortizáciu.

janula2511
23. sep 2016

Ahojte vie mi tu niekdo poradiť?muž je sofer kamionu u jednej firmi.mal dopravnu nehodu rozbil kamion.poistovna ohodnotila ako totalnu skodu.je na tom havarijne poistenie s spoluucastov 5percent.a vie mi niekdo povedat s cim môžme rátať ako poistovna hodnoti a ráta totalnu skodu?a čo je lepsie pre sofera kamionu pri havarii ked poistovna ohodnoti totalnu škodu alebo nie?co výjde lacneisie?

jurojuro
29. sep 2016

@janula2511 Muž ako vodič kamionu by sa mal pre istotu do budúcnosti poistit a to profesne. V tomto prípade je pre muža jedno či to bude totálka alebo nie. Poistovna pri havarijnom ráta totálku podla konkrétnej poistnej zmluvy a moze to byt 50 až 100% z ceny auta buď na začiatku poistenie, alebo v čase nehody. To fakt závisí od konkrétneho poistenia. Mužovu zodpovednosť musí firma preukázať, môže to byť nepekné doťahovanie, ak nehodu sposbil on, je potrebné aby postupoval podobne ako poisťovna postupuje kedy vypláca náhradu škody (zahrať sa na poisťovňu) To znamená zistiť si koľko by stál rovnaký kamion v čase nehody a od toho odpočítať plnenie z havarijného poistenia a výsledna suma by bola škody ktorú musí preplatiť majiteľovi. Inak to je ale v prípade ak je manžel zamestnanec, potom je výšky jeho povinnosti nahradiť škodu limitovaná. Čo ti poviem je to hotová veda.

lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beky1813
2. jún 2019

@lenka123321 a ako to pomoze pri autonehode? 😃😃😃😃 Ked uz spamujes, aspon čítaj, o com to je