Dopravná nehoda. Vydiera ma poškodený. Čo mám robiť?

jjlaura
11. apr 2009

Ahojte!
Som v 6. mesiaci tehotenstva a minuly tyzden soms posobila dopravnu nehodu, vyletela som z vedlajsej na hlavnu pricom som buchla do kufra auta,ktore islo po hlavnej. Nastastie sa nikomu nic nestalo, ani mne, straaasne som sa zlakla,ze som ani nevedela kto som. So soferom som si vymenila cislo, pricom nebol nik zraneny, akurat jeden pan,co sedel v zadu na tej strane,do ktorej som narazila mi hovoril,ze si buchol hlavu. Pytala som sa ci mu mam zavolat sanitku, ze netreba, potom som mu este navrhla,ze zachvilu pride manzel, ze ho odvezie k lekarke. On, ze nie, ze ak mu nieco bude, vecer pojde k lekarovi. Bala som sa,aby sa mu nieco nestalo,ked si buchol hlavu a pod,... bolo mi to strasne luto, aj je... tak som mu dala cislo,ze vecer mu zavolam, ci je to v pohode alebo nie. Na to,ked odchadzali mi povedal, ze ak nieco vecer pojde k lekarovi a ze ak bude na PN-ke, ze si to budem platit. Nasadli a odisli, za soferom auta bol manzel a dal mu na opravu skody na jeho aute, za otrhnuty naraznik nejake 2.000,-. Policajti pri nehode neboli, kedze sme sa dohodli. Dany pan - ten co si buchol hlavu - mi vsak este vecer volal, ze ma otras mozgu a ze je v nemocnici. Bol tam len na pozorovanie a v po ho pustili domov ako som sa dozvedela. Chvalabohu,ze to nebolo nic vazne. Odvtedy mi vsak vola a pisal mi sms, ze on nikomu este nenahlasil,ze zalezi od mojho spravania, ze je na PN-ke a nevie dokedy a nech mu poslem moje udaje... neviem ale co mam teraz robit alebo ako to riesit... stale ma to trapi a neda mi to spat, mam strach, co vsetko z toho pre mna vyplyva... som rada, ze sa nestalo nic horsie...avsak neviem ako to mam s danym panom riesit. Bola by som ochotna mu dat nejake peniaze ako odskodne, avsak pripada mi to, ze prave to caka a zasa mu nemienim platit PN-ku neviem ako dlho len preto aby odomna vytiahol nejake peniaze a pritom v skutocnosti mu nic asi nie je - teda myslim si, lebo ak by mu naozaj nieco bolo tak ho po 2 dnoch z nemocnice nepustia a zasa to nebol taky naraz, ze by skutocne doslo k nejakemu vaznemu urazu. Prosim vas neviete mi niekto poradit co mam robit? Co by bolo najlepsie a najspravnejsie? Zatial som vypisala informacie pre poistovnu, aby v pripade, ze bude ziadat odomna nahradu skody do 3 rokov som bola kryta, pretoze na rizikovom a s manzelovym platom to mame akurat na zaplatenie hypoteky a na jedlo... ☹ Co mam robit? Mam mu poskytnut moje udaje? Dohodnut sa s nim, ze mu zaplatim, co si povie? Alebo ako vlastne? Resp. co moze on urobit? Podat na mna trestne oznamenie? Co to pre mna znamena? Poradte prosim... chcem to doriesit, lebo ma to trapi, nemozem spat a pre maleho to moc dobre asi nie je, tak by som to rada mala za sebou...

alisek
11. apr 2009

jjlaura, žádné údaje bych mu neposkytla a po velikonocích bych se poradila s právníkem co ajak. Jinak něco podobného zažili moji známí a ten člověk co později fingoval svoje bolesti je stál pěknej balík peněz, normálně je vydíral.
Jo a k tvému řidičskému umění, mělas kliku, žes tímhle nesejmula motorkáře nebo cyklistu, ty by natom nebyli tak dobře jako ti v druhém autě...na silnici nejezdí jenom auta, tak pro příště si dávej pozor. Jo a hlavně, že se nestalo nic tomu malýmu, tak se opatrujte. 😉

jjlaura
autor
11. apr 2009

alisek, co sa tyka tejto nehody neviem si to vysvetlit, vyse roka som jazdila do BA do prace a kade-tade, dodrzujem rychlost tak ako je predpisana, raz som nevyhodila akurat smerovku ked som odbacala z hlavnej na vedlajsiu a inak vsetky predpisy dodrzujem... neviem si vysvetlit co sa stalo, netelefonovala som, lebo MT som nasla v taske, pamatam si, ze bolo priserne horko a bola som unavena, lebo som predtym nemohla v noci spat - nervozne nohy... nechapem, co som robila ako sa mi to stalo... ale mas pravdu, hlavne ze sa nic nestalo, ze to bolo auto...

alisek
11. apr 2009

jjlaura, to se stane asi každýmu ale ted at se spíš vypořádáte s tím pánem co vám tak často píše. Řekne si jednou o peníze a pak vás bude obtěžovat-vydírat stále. nic bych mu nedala a poradila se s právníkem.

eva7780
11. apr 2009

jjlaura ja ti moc neporadím,len škoda že si mu nechala telefonne číslo,ked ťa bude moc otravovať zmen číslo

kili
11. apr 2009

vychcánek jeden 😠
niekde som už počula, že sa odporúča zavolať policajtov aj v prípade, že sa obaja dohodnete, lebo človek si v tej cvhíli vinu prizná, ale keď príde domov, nahucká ho rodina a potom sa už ťažko dokazuje, že ako to bolo.
ale teraz neviem, myslím, že to dať proste na poisťovňu, trebárs zavolať tam, a poradiť sa s nimi, ako máš postupovať. oblbovať poisťovňu určite nebude, to si oni nenechajú. a tuším poistka sa vzťahuje aj na zranenia, čiže prípadne by aj jemu mali zaplatiť škodu. a keď si zistíš info na poisťovni, tak mu rovno aj napíš, že to postupuješ poisťovni a myslím, že hneď sklapne 🙄

denduska
11. apr 2009

jjlaura - moj muz ti radi jedoznacne - najmi si pravnika a jedine co tomu chlapikovi daj je cislo na toho pravnika. Inak sa do toho velmi zapleties a urcite ta oberie o nejake peniaze. Vravi ze ak je pri nehode zranena osoba, musia byt k nehode zavolani policajti - ak tam zranena osoba je a policajti nie su volani, je to porusenie zakona. Dalej vravi, ze ak mal otras mozgu, tak nie je na PN (moj muz robi lekara na zachranke). Ak je na PN, tak to nebol otras mozgu.,lk Ze je to urcite nejaky spekulant, vobec s nim nekomunikuj, lebo sa velmi do toho emotivne zatiahnes, co ti urcite neprospeje ani tvojmu babatku, A dalej - po otrase mozgu byva amnezia, teda by si ujo nemal vobec alebo aspon nie uplne presne pamatat co sa stalo. Moja kamaratka mala otras mozgu pri autonehode a nepamatala si ani co robila potom cely den. A to do nich len naburali kym stali na parakovisku.
A inak v zakonnej poistke je nejake krytie nakladov na ujme na zdravi ci co...

jaduska
11. apr 2009

niečo podobné sa stalo známemu môjho otca - narazil do tetušky, dohodol sa s ňou, všetko bolo OK a večer za ním prišli policajti....no mal z toho opletačky, ani to tu rozpisovať nebudem....

správanie toho pána bolo sa mi vidí od začiatku čudné, keby si hlavu buchol, tak by chcel ísť k lekárovi....ako píšu babenky, radšej obetuj pár euráčov teraz a poraď sa s nejakým právnikom, čo robiť...
predpokladám, že ani na tých 2000 Sk nemáte žiadne potvrdenie, však?

v každom prípade si mala radšej zavolať policajtov, ale už je neskoro, tak fakt asi jedine ten právnik....držím palce, nech to dobre dopadne....daj vedieť, ako si dopadla, nech sa iné šoférky poučia.... 😉

darina77
11. apr 2009

Urobila si dobre, že si to nahlásila na poisťovňu, a nemuseli ste mu ani ten blatník platiť, išlo by to z tvojej zákonnej poistky. Ked sa ti bude ozývať tak mu povedz, že si to nahlásila do poisťovne a teda so svojimi žiadosťami nech sa obráti na ňu. Samozrejme zo zákonnej poistky sa dá preplatiť aj to že je na PN, aj bolestné ,ale nie na základe jeho subjektívnych pocitov ale na základe lekárskych správ. Takže buď v pohode, od teba nemôže žiadať nič, môže len od poisťovne, ale ak mu nič nie je tam si netrúfne vymýšlať.

trixi
11. apr 2009

Ahoj jjlaura, preco ste soferovi davali nejake peniaze??? Auto mate urcite aspon zakonne poistene a aj ked ste sa dohodli, mali ste vyplnit formular pre poistovnu a ak bol uraz, tak ako pise denduska, tak ste boli povinni volat policajtov. A presne ako radia ostatne zienky, ziadne udaje tomu vypocitavcovi neposkytuj, radsej si najdi pravnika a porad sa. Jedno sedenie s pravnikom bude lacnejsie ako vydieranie tym panom.

darina77
11. apr 2009

Poskytni mu len číslo tvojej poistky. Jeho nemá čo zaujímať nič iné. Pokiaľ nemáš zvyšné peniaze na právnika, v cene zákonnej poistky máš aj služby ich právnikov, ktorý majú na takýchto chytrákov svoje páky.

sacvi
11. apr 2009

jjlaura - můj muž tomu docela rozumí a říkal že pokuď jsi to nahlásila pojišťovně tak už nemáš ani s tím pánem co řešit..to si musí vyřídit pojišťovny mezi sebou. Já bych mu žádné údajem neposkytovala.

jjlaura
autor
11. apr 2009

Ahojte dievcata! Dakujem kraaasne za vsetky ohlasi, velmi ste mi pomohli a hlavne ty dedunska si ma upokojila... keby som bola schopna v tej chvili rozmyslat, urcite volam hned policajtov... nic podobne sa mi este nestalo, nevedela som ani co mam robit, zle mi bolo a bala som sa hlavne o maleho... predtym dva tyzdne som sa len vratila z nemocnice, takze nerada by som sa tam do porodu vracala...no a policajtov sme nevolali, lebo nikomu nic nebolo... ja som sa ako prve pytala,ci mam volat sanitku , policajtov alebo co vlastne no a sofer hned ze sa dohodneme ze na co a tak... neuvedomila som si, ze mozem mat z toho taketo tahanice a neprijemnosti,ked tych policajtov nezavolam... do buducna uz budem vediet... v tej chvili som moc nerozmyslala, naozaj som nevedela ani ako sa volam, kde byvam a bala som ci sa nieco malemu nestalo... po VN zbehnem za pravnikom sa poradit, to je najrozumnejsie... este raz Dakujemmmmm!!!!!!

maruschka
11. apr 2009

jjlaura...určite to rieš cez poisťovňu..nenechaj sa vydierať tým, že niekto nafinguje otras mozgu a hodí sa na pol roka na maródku a ty to budeš cvakať!!! On sa môže sťažovať na bolesť hlavy ešte rok a čo urobíš ty, zakaždým mu budeš platiť??

určite to rieš oficiálnou cestou a nie tichou dohodou..To sa nevypláca nikdy..Veď ho vidíš špekulanta jedného, na čo všetko prišiel v priebehu pár hodín-jednoducho si vie zrátať dva a dva a aké všelijaké výhody mu z toho vyšli..Blíži sa leto a ty mu zaplatíš dovolenku..nie,nie..nenechaj sa obalamutiť...treba to vybaviť hneď a s konečnou platnosťou..

jjlaura
autor
11. apr 2009

denduska: Po VN vam dam vediet, co povedal pravnik... uz som si nastudovala vsetko mozne, co bolo k dispozicii na internete, ale nenasla som tam to, co pises, ze ak je pri nehode zranena osoba, ze treba volat policajtov, ze je porusenie zakona ak nie, to som nenasla... pravdupovediac som o tom doteraz ani nevedela, ani nepocula...ale ak to tak je, neznalost zakona neospravedlnuje... zohladnuje sa nejako, ze dotycny odmietol, aby som volala sanitku alebo aby ho manzel odviezol na vysetrenie? On sa vyjadril,ze si buchol hlavu...zrejme nebol ani priputany... ale ten naraz nebol velky, isla som max 45 km a asi meter pred som zacala brzdit, takze ja som ten kufor len zachytila a nie priamo narazila... a pokial by to bolo nieco vazne, tak by asi nevystupil z auta a zapalil si cigaretu... strasne ma mrzi, ze som zavinila,co som zavinila a o to viac ma to tazi, ze on teraz udava, ze som mu ublizila... stve ma to, lebo ak naozaj iba na mna skusa ako sa dostat len tak k peniazom tak sa kvoli nemu zbytocne trapim....ale pojdem za pravnikom nech poradi co mam robit a budem rada, ak to bude potom riesit poistovna alebo niekto, tam sa urcite zisti, ci naozaj som mu sposobila bolest alebo islo o nieco ine...

denduska
11. apr 2009

nevadi, hlavne ze sa nic nestalo, a poucis sa, a mozno aj niekto kto to tiez precita 😉
no, tak mi to tvrdil - policajti sa musia volat ak je zranena osoba, alebo ak dojde ku skode na verejnom majetku (napr semafor) alebo ak skoda na vozidle presiahne tusim 50000 SK..teraz neviem ako je to v eurach. Tak uz snad len vie co vravi ked na tie nehody chodi😅
Toto ze odmietol...to neviem ci sa zohladnuje, musim sa opytat...

Nam sa stalo nieco podobne, pohli sme sa z krizovatky, pred nami slo auto a oproti jeden debil predbiehal v protismere....tam bola siroka cesta lenze ta baba pred nami zastresovala a zabrzdila...a my do nej....ze sme nedodrzali 2 metre odstup tak sme platili skodu my z nasej poistky...neviem ako sme ten odstup mali dodrzat ked to bolo 20 metrov za krizovatkou...ale nic...a ta baba tiez nechcela sanitku, ale moj muz jej zavolal a dobre urobil, lebo mi potom vyvolavala a bola totalne sibnuta...ale kedze lekar vtedy zhodnotil ze jej nic nie je a k zraneniu nedoslo, tak mala smolu.... Mali sme brzdnu drahu asi 30 cm, takze tak rychlo sme sli.... 🙄 ako sa ona vyjadrila - Ako sialenci!!! 🙄 akoby zabudla na toho idiota co siel oproti...

denduska
11. apr 2009

a clovek s otrasom mozgu si isto cigu nezapali 😀 asi si nasiel vydumaneho doktorika, ktory je ochotny ho vypisat... 🙂

vroni
11. apr 2009

Prave som chcela napisat, ze k nehodam bez zranenych a skodach do 50000 (aj ja viem este SKK) sa policajti volat nemusia. Ak vsetci ucastnici vyhlasia, ze zraneni neboli, tak je to nehoda bez zranenych. Nie si lekar ani jasnovidec a zakon to napodiv ani nevyzaduje. Na panoch, ktori dodatocne zistia, ze predsa len zraneni boli si pochuti kazda poistovna. A dufam, ze si si nechala jeho sms o tom, ze zavisi od tvojho spravania, ci nieco nahlasi.... To je totiz vydieranie a pekne pisomne (debil!)

bibula
12. apr 2009

uricte nerob zaidne dohody na vlastnu past-nieco podobne bolo myslim aj v sudnej sieni 😅 😖

nika251
12. apr 2009

Ahoj. Podobne sa stalo aj mojim rodicom. Ale trosku inak.Mame dost primitivneho suseda, ktory ich uz snad 100x bol hlasit na MNV- za napriklad v lete ked bolo 37C polievali v zahrade stromky postrekovacom a ta voda polievala aj na jeho pozemku kukuricu 😀 😀 alebo ze z psej voliery steka dazdova voda na jeho pozemok za jeho domom a nici mu tam krasnu 2m vysoku burinu 😀 😀 . Tak sa raz pochytili cez plot a za dva dni bol mily susedko na pohotovosti ze mu hodili kamen do hlavy. Dr. mu napisal do spravy ze zranenie nejasneho povodu 🙄 a bol z toho aj sud. Chcel po rodicoch 5000Sk odskodne +PN. Ale nastastie ziadny sud mu to neuznal a musel platit aj sudne trovy. Samozrejme, kym by na to doslo, odvolal to cele a nas super system to aj umoznil a tak tie trovy neplatil- teda nasho advokata.
Myslim si, ze ak nebol volany policajt tak by mu ta PN tazko presla pred sudom.Ale tiez by som sa radila najskor s pravnikom. Ziadne peniaze ako odskodne ani PN bez sudneho prikazu by som NEVYPLACALA!!!!! Porad mu, nech to samozrejme da na sud a potom budes platit.

sirinka
12. apr 2009

no ja neviem, pokial neexistuje ziadny zaznam o nehode...ako ti dokaze, ze prave tvojou vinou je na pn?
ja teda neviem, ako to funguje...len tak rozmyslam...

ankam
12. apr 2009

nika 251 😀 😀 😀 😀 😀

kamoska ma taku susedu co ich hlasi za to ze kuria v zime drevom a jej vraj dym ide do okien 😀
alebo ze zasadila stromceky dost blizko jej plota-tak ich museli prekopavat 😀

sirinka asi nieco v tom bude-nema ako dokazat ze mu jj laura sposobila uraz 😖

bezaz
13. apr 2009

jjlaura, ako pise sirinka, pokial neexistuje zaznam o dopravnej nehode, plus nema lekarske potvrdenie z pohotovosti alebo chirurgie, ze ma uraz sposobeny nehodou a preto je PN, tak si moze maximalne hvizdat.. 😉 musi byt jasne preukazane, ze zranenie a tym praceneschopnost bolo sposobene nehodou..
inak my sme mali nehodu 2tyzdne po svadbe, chlapik sa tvaril, ze on nic a nakoniec {ako lekar} si vybavil potvrdenie, ze mal otras mozgu {bol v nemocnici asi pol hodinu} a z toho vraj ma dozivotne nasledky - bolesti krcnej chrbtice, tak muza odsudili na 2roky bez vodicaku, ledva mu ho vratili davno po uplynuti polovice trestu, kedy moze sudca odpustit zbytok a skoro som sa sama viezla do porodnice 😝 pan poskodeny mal kamaratku prokuratorku, ktora jedina riesi dopravne nehody, takze si to pekne vybavil.. a to len preto, ze sme mu odmietli zaplatit 200.000 "odskodne" 😝

gavrilka
13. apr 2009

Presne tak. Ak dotycny vypocitavec nema ziaden dokaz, ze sa vobec nejaka nehoda stala, tak co chce? Ja by som mu na tvojom mieste prestala uplne dvihat telefon keby som uvidela jeho cislo, alebo vobec nejake cudzie cislo a viac by som sa s nim nebavila. Je to viac nez iste, ze je to vypocitavy sviniar a s takymi sa netreba bavit, toboz sa nimi nechat zastrasovat, ci manipulovat. Drzim Ti palce, kasli nanho a mysli na svoje babatko. VEEEEEEEEELA stastia Ti zelam. 🙂

darina77
13. apr 2009

Nepovedala by som, že nemá dôkazy. Je to hlásené na poisťovňu, kde zrejme uviedla, že on v tom aute bol, Ďalej má svedkov, nebol v aute sám. Tu jej pomôže jedine poisťovna.

denduska
13. apr 2009

tak ja neviem, ale myslim si, ze je urcite jednoduchsie, ak by na mieste nehody bola sanitka a priamo tam by bol spisany zaznam ze dotycnemu nie je nic. To je dokaz z prvej ruky. Lenze ak to tak nie je, vobec nie je vylucene, ze si moze vybavit nejake potvrdenie o pourazovom stave a jednoducho povie, ze si fakt myslel ze mu nic nie je ale nebolo to tak... To zas len ja tak uvazujem a vobec to jjlaura neprajem 😖

denisocka
13. apr 2009

v dnešnom svete je fakt všetko možné, za peniaze su ludia schopny urobiť čokolvek ☹

matullienka
14. apr 2009

ahojte aj ja sa pripajam k debate ja by som mu na ruku ziadne peniaze nevyplacala je to poldla mna len obycajny vypocitavec ktory to vie dobre zahrat a ma znamosti

majussa3
14. apr 2009

staci ze si si to nahlasila v poistovni na svoju zakonnu poistku tym ze si si priznala zavinenie sa uz o nic starat nemusis svoju povinnost si si splnila ostatok nech si riesia s poistovnou nato tie poistky su a hlavne nikomu ziadne peniaze nedavaj - aj to ze ste im dali na ten naraznik bola chyba a ja na tvojom mieste by som to oznamila poistovni urcite aj ked o tom nemas sice ziadny doklad ale tak pre istotu keby si poskodeny uplatnil narok a teda bol by fer a priznal ze ste mu tie peniaze dali tak by mu sla nahrada skody o tie prasule nizsia ale tak ked si to neprizna nedokazes mu to ale nahlasit by som to urcite nahlasila na tvojom mieste...a dedulo nech ti uz nevypisuje ked nieco chce nech sa obrati na tvoju pzp poistovnu (uz by som s nim na tvojom mieste nekomunikovala len ho odkaz na poistovnu 😉 ) pojde mu to z tvojej poistky ak bude mat na nieco narok ale vsetko musi zdokladovat..hlavne klidek takychto nehod sa stava denne hroozne vela (robim s tym tak mam teda doobry prehlad) a hlavne je ze ste vsetci oka co tam po pokrcenych plechoch tie sa lahko opravia, hlavne ze sa nic horsie nestalo 🙂 a nezabudajte nikdy nedavajte poskodenym peniaze na ruku (ak ano spiste si o tom nejaky doklad s podpismi) nemaju nato narok - nato je povinne zmluvne poistenie 🙂 🙂 krasny dnik a uz sa tym netrap vsetko bude v poho

sirinka
14. apr 2009

inac mna raz normalne surovo zastavila na dialnici sanitka...zacala ma brzdit a vytlacat a potom ze vraj som im rozbila celne sklo kamenom, co odletel od mojho auta...a ze nech im dam svoje meno, adresu a tak...
tak som im odporucila, ze nech sa obratia na svoju PZP, moju spz maju a ja si nie som nicoho vedoma, navyse nie su dopravni policajti a tym padom nemaju ziadne pravo ma zastavovat a dovidenia...nikdy viac som o nich nepocula... 😉

krokodil1976
21. aug 2012

Ahojte mal som autonehodu ,boli tam hasiči, policajti,sanitka mal som vinu bol som na vedlajšej ale on zase išiel viac ako 50 bolo to v obci .....
Bol odvezený do nemocnice policajt povedal ak bude zraneny mám po vodičáku niečo zlomené a tak podobne.
Cakal som pred policajnou stanicou na neho 3 hodiny ,došiel z nemocnice že len 2 štychy čo mu zašili na ruke od odšprgnutého skla .
Policajt sa ho pýtal či ide maródovať ak bi išiel mam po vodičáku , on povedal že nie podpísal u policajta že pri nehode sa mu nič nestalo aj ja aj on to podpísal . Teraz po 10 dnoch špekuluje ako odo mna vytiahnuť peniaze lebo ho nezobrali do roboty . Môže vôbec napadnúť ten papier že nič sa mu nestalo, a podpísal to pre policajtom ????????????
do 15 dni mam odniest papiere na poistovnu ohladom auta idem na 12 den tým splnim zakonu povinnosť a hotovo či???

LEN čI TO MOŹE NAPADNUT A CO VLASTNE KED PODPISAL ZE MU NIC NEBOLO A ZRAZU PYTA PENIAZE ODOMNA LEBO ZMEŚKAL POHOVOR DO PRACE TAK PYTA ODSKODNE , TO JE JEHO PROBLEM ZE JE LENIVY NO NIE A CHCE PENIAZE A CEZ SMS VYPISUJE , A ZE KED NIE TAK ZAJTRA IDE NA KONTROLU A NECHA SA NA MARODKE TO JE VIDIERANIE ???