Dotyky manžela k priateľkám

stratenanajdena
4. mar 2017

Ahojte, prosím, obraciam sa na vás s prosbou o radu. Manžel, s ktorým mám deti už viac ako desať rokov, sa dotýkal našej kamarátky tak, že ju viackrát za sebou hladil po celom ramene. Máme už pol roka vážnu manželskú krízu (vo všetkých oblastiach), a on si toto dovolil spraviť pred mojimi očami. Kamarátka je slobodná a manžel mi tvrdí, že ju iba povzbudzoval. Stála som od nich možno dva metre. On s ňou úplne blízko, takmer telo na tele, v intímnej zóne.Medzi nimi len nás synček. Nepočula som, o čom sa bavili, ale najprv párkrát striedavo hladkali syna po chrbáte a potom ju muž začal hladkať po ramene. Už mám naštudované snáď všetky neverbálne prejavy tela čo sa komunikácie týka, druhy zvadzania, dotyky, haptiku, ale nikde som sa nedocitala, čo znamená, keď muž hladká priateľku po ramene. Vie mi niekto poradiť? Prosím vás, skúste ma neodsudzovat, ale napísať, ak viete, čo takým gestom muz môže žene vyjadriť.velmi pekne vám ďakujem!!!

petulda333
4. mar 2017

Prosim ta len never tym blbym clankom o neverbalnej komunikacii. Ja som si par orecitala a podla toho som vysla ako stetka! A to som muza nikdy nepodviedla! Ja tiez niekedy kamosa pohladkam po ramene ked sa o niecom bavime a on sa mi vyzaluje,vobec to nemusi byt znak sexualneho niecoho. Na 100% viem ze ti tu par zien napise ze ta podvadza ale never tomu!!! Lebo si mozes pokazit vztah. Skus sa s nim otvorene porozpravat,ty ho poznas a budes vediet ci klame ci nie

ada274
4. mar 2017

@stratenanajdena obavam sa ze islo o prejav tuzby byt jej blizsie nez by sa patrilo. Moze to obkecavat ako chce, neviem ako inak sa da na to pozerat. Zial.

ada274
4. mar 2017

Ale je super ze hned 1. Reakcia je uplne opacna ako moja. Tak si vyber, drzim palce.

petulda333
4. mar 2017

@ada274 no vobec to nemusi nieco znamenat! Ved je uplne normalne ze niekoho pohladis alebo objimes ako povzbudenie a pod. Boze moj

dankabodvanka
4. mar 2017

@stratenanajdena Chce ju len "oprieť" 😢 Je to smutné, ale je to tak☹

ada274
4. mar 2017

@petulda333 ved dobre dobre.... stratenanajdena aj tak tusi kde je pravda.

petulda333
4. mar 2017

@ada274 podla mna netusi,len si precitala ,,odborne,, clanky kde vsetko nasvedcuje nevere. A to je chyba,ze ludia nekomunikuju a citaju hluposti a hlavne to riesia tam kde by nemali

stratenanajdena
autor
4. mar 2017

@ada274 ďakujem, ja to vidím tak isto. Keď bola ďalší deň u nás v čase, keď on akurát chvíľu nebol doma, a povedala som mu, že bola u nás, tak takým prekvapeným, akoby sklamaným tónom sa spýtal "áno???" Ale ten hlas na mňa neuhral, to sklamanie v ňom sa dalo krájať.

dankabodvanka
4. mar 2017

@petulda333 Nemusí ísť jednoznačne o neveru, skôr o to, že sa mu kamarátka páči a ako typický chlap ju chce len pretiahnuť 😝 Takže ku nevere to speje, začína to hladkaním a končí súložením😅

stratenanajdena
autor
4. mar 2017

@petulda333 my sme sa o Tom rozprávali, ale ja som vyšla z toho tá divná, lebo že on je dotykový a chcel ju iba povzbudiť. A to som mu deň predtým rozprávala, ako pôsobia rôzne dotyky na osamelé ženy a čo to v nich môže vzbudiť a vyvolávať. A na druhý deň toto. A to sme boli celý deň spolu, bola celý deň u nás, a vždy, keď som im zmizla z dohľadu, tak sa k nemu priblížila, prisunula... Všimla som si to viackrát, bolo to dosť okate. A na konci prechádzky večer ju čakalo takéto povzbudenie... Ako využili syna, že ho na striedačku hladkali, už to mi prišlo zvláštne. Podľa mňa sú tam obojstranné sympatie...

stratenanajdena
autor
4. mar 2017

@petulda333 chápem, čo chceš povedať, ale máme vážne rozpadnuté manželstvo pol roka, a on bude povzbudzovať inú? Tak nech hladká tu, ktorá ho miluje, X deti mu porodila a sú spolu celé roky a tvrdí že chce byť s ňou celý život... A on si vyberie nezadanu... Že je dotykový typ. A že ma svedomie čisté...

dankabodvanka
4. mar 2017

@stratenanajdena Vnímaš to triezvo a nemáš ružové okuliare, čo ti slúži ku cti🙂 Ale dávala by som si na nich obrovský pozor, lebo príležitosť robí zlodeja 😂 a môže to byť aj tak, že ona ide po ňom a jemu to lichotí, no a chytil sa ako mucha na med😝

petulda333
4. mar 2017

@stratenanajdena no ja do vasho vztahu nevidim,len tvrdim ze to nic nemusi znamenat. Mozno si to vsetko takto spajas kvoli krize.
@dankabodvanka no podla mna to tak vobec nemusi byt! Nie vsetko hned musi znamenat neveru a pod

stratenanajdena
autor
4. mar 2017

@dankabodvanka presne toto!!! Ona má jedno dieťa, žijú sami, manžel žiaľ nežije... Bolo u nej na návšteve jedno z našich deti. Manžel večer poňho išiel a vzal na prechádzku aj ostatné deti, nech doma toho porobím viac. Ona býva od nás desať minút chôdze aj s malymi deťmi kebyže ideš, Max 15 minút slimacej chôdze, žeby sa fakt museli vliect. Šiel len po dieťatko, malo zísť dolu do brány. Boli preč dve hodiny! Vrátili sa o pol deviatej, keď už mali deti dávno spat! Samozrejme že s taškou veci on od nej... Nato mi povedal, vraj DETI TO CHCELI. ja nato v šoku, že či máme my deti poslúchať, keď on dobre vie, že uz bolo veľa hodin...

miadi
5. mar 2017

to uz musis vediet ty najlepsie aky typ cloveka je...mm keby toto robil tak fakt by to bolo na rozvod :D on si nedovoli hladkat ine zeny proste to nema v sebe aby bol takto pritulny k cudzim.. a niektori chlapi toto beru ako normalne a hocikoho chcu objimat vybozkavat na lico proste zvyk...cize...ak toto bolo aj kym ste boli happy a vsetko vam klapalo bolo by to prirodzene ze by kamosku pohladkal po ramene kedby mu fnukala ze sa jej nieco zleho stalo...a ked tam bol vas syn pri nich tak urcite by to nemalo byt sexualne hladkanie alebo zvadzanie..no pri chlapoch nikdy nevies jeden politik posielal zenam fotky svoje s erekciou a vedla neho na foto spal jeho rocny syn...mne by to bolo neprijemne keby ma kamoskyn chlap hladkal jedine zeby som bola brutalne zufala plakala a bolo by mi jedno kto mi v tom momente ponukne oporu ale to sa mi tiez nestava ..nech je to ako chce mal by sa viac venovat tebe a vasmu vztahu ako kamoke skus obmedzit jej navstevy u vas doma a stretni sa snou mimo domu bez muza ..

stratenanajdena
autor
5. mar 2017

@petulda333 šak práve to, že máme krízu! Aj som mu povedala, že by som sa nato inak pozerala, keby sme mali pekný vztah. Ale nieže vlastnú zanedbáva a cudziu povzbudzuje... A fakt to sklamanie v hlase, ako ju na druhý deň nezastihol u nás... 😢
A tiež to, že ona k nemu inklinuje, mi udrelo do očí už dávnejšie. Asi to robí príliš okato.

sunny8
5. mar 2017

Clanky o neverbalnej komunikacii su hlupost nie vsetko je pravda ... A co sa tyka toho pohladenia po ramene moze to nieco znamenat ale aj nemusi. Nepocula si o com.hovorili takze by som z toho az taku vedu nerobila. A ked to urobil a vedel ze si poblizku tak celkom nie. Aj mne sa stane ze ked sa mi niekto vyzaluje ze ho/ju pohladkam po ramene ci chrbate. Neberiem to tak ze ho chcem. Aj mna xkrat takto pohladili a tiez som nemala pocit ze ide o viac. Nerobila by som z toho taku dramu

stratenanajdena
autor
5. mar 2017

@miadi ďakujem, veľmi pekne si to napísala!!! Tie dotyky sme riešili už na začiatku vzťahu a je to vyše desať rokov. Vo mne dotyky vzbudzujú alebo môžu vyvolať viac, beriem si ich osobnejsie. Takže keď sa opieral celou nohou o ženu, ktorá sa mu kedysi páčila, a sedeli tým pádom telo na telo, ubližovalo mi to. Skratka niektoré dotyky podľa mňa patria iba do manzelstva. Teraz z neho po tejto situácii vyšlo, že celé roky to kvôli mne potláča, lebo on je dotykový. Tak sa nazval. Na otázku, prečo sa teda nedotýka mňa, keď vie, že po jeho dotykoch túžim, že ma vzrušuje, a že sa pri ňom cítim dobre, ani neviem, či vôbec niečo povedal... Jej sa nestalo nič zlé, iba sa rozpravali. Stáli ale príliš blízko seba na môj vkus, a to chodíme pravidelne medzi priateľov. A ako striedavo hladkali nášho synčeka po chrbáte, akoby ho využili! Aj keby rozprávali o ňom, i tak... Hlavne, keď si spomeniem,ako to on ukončil tým niekolko nasobnym hladením od ramena az po lakeť... ☹ ju možno povzbudil, ale mňa len v tom, ako nám to naozaj nefunguje.

stratenanajdena
autor
5. mar 2017

@sunny8 áno, ale len pár dní dozadu u nej skončili v byte večer na dve hodiny, i keď s deťmi, zatiaľ, čo som ho ja doma čakala. Takže on večer u nej a ja doma sama. Deti už mali dávno spat. Ale vyhovoril sa na ne, že to oni zato môžu. Potom u nás bola celý deň a fakt za ním dosť dobiedzala. To si všimnes. Len sa otočis opačným smerom, a ona sa hneď k nemu prisuvala. A nie jedenkrát. Keď píše, volá, tak jemu... A potom to sklamanie v hlase že nebol doma, keď prišla. Ja hneď v šoku že čo sa tak čuduje a snažil sa to potom zakecat ale ten tón hlasu neuhral... Poznám ho dobre.

jeennyv
5. mar 2017

@stratenanajdena ak prejavu prilis blizky vztah dobre to clovek vyciti, ze sa moze nieco diat..to beriem mas pravdu, ked to beries tak triezvo, ale to s neverbalnou komunikaciou prehanas podla mna, ako tu bolo napisane striktne sa toho drzat nemozes...proste citam po tebe a pripadas mi na prasky z toho..studovala si to, citas ci venujes sa tomu?? Ono aj to vela dobroty do vztahu neprinasa...ja si cloveka, ktory analyzuje kazdy moj dotyk predstavit neviem..

sunny8
5. mar 2017

@stratenanajdena este davnejsie som tiez bola ziarliva a kazda sukna ktora sa k mojmu priblizila bola automaticky jeho milenka. Nechcem tym povedat ze si ziarliva furia ano mas pravo byt nahnevana kvoli okolnostiam ale ked tam boli deti no. Je to takto blbe. Ale preto som bola taka ziarliva lebo mi chybalo sebavedomie som si myslela ze kazda je odo mna krajsia ze moj muz ma naviac ze ma pravo mat krajsiu pri sebe ze sa zalubi do nejakej krajsej a stale som seba odsuvala nabok. Potom som sla do hlbky. Co m na tom presne trapi? Co ma ona lepsie? Co ja nemam ? Ano mala vacsie prsia ale oproti mne mala mozno aj o 15kg viac jasne prsia su tuk. Tucne zeny maju prsia. Mozno som si myslela ze ma krajsiu tvar krajsie vlasy nenavidela som seba ziarlila som a zavidela som druhym babam. Muz sa jej ukazal v boxerkach vtedy som mala totalne dost skandal ako sa patri chodila za nim ked som.nebola doma. Ale ked mi vysvetlil ze ju nechce ze lubi iba mna uverila som mu. Popracovala som na sebavedomi a ziarlivost u mna uplne zmizla. A prisla do vztahu dovera lebo verim sama sebe. Povahovo si velmi sedime s muzm a ked sa ja pacim sama sebe on to vyciti a budem sa mu pacit stale taka aka som. Nema dovod hladat krajsiu.

miadi
5. mar 2017

@stratenanajdena
Mne to znie divne preco bol on u tvojej kamosky bez teba a ty sama doma ?nejak moc je zapletena do vasho života ked mate krizu netreba vam riesit druhych ludi on nech ide Von s kamošom ty s kamoškou a doma sa venujte jeden druhemu potrebujete prekonat krizu treba na tom popracovat

mas48
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
5. mar 2017

A nemyslim si ze si precitlivena a ze prehanaš .. počuvaj svoj inštinkt malokedy sa človek myli v takychto veciach ..drzim palce nech sa vam zlepši vztah

stratenanajdena
autor
5. mar 2017

@jeennyv neanalyzujem každý dotyk, čítala som o tom až teraz, lebo som si myslela, že možno existuje univerzálna odpoveď na môj problém, ale nie, neexistuje... Mne nevadí keď sa hoc aj silno objíme s inou kamaratkou, lebo poznám aj ju a vidím, že ona nemá žiaden úmysel, iba ozajstné priateľstvo. A muž tiež, poznám ich roky oboch... Kdežto táto kamarátka je novšia, a za posledné dni už viac zvláštnych reakcií mi od manžela ohľadom nej prišlo, tak som spozornela. On vie, že také dotyky sú pre mna velmi osobne a intímneho charakteru. Možno nečakal, že sa otočím na nich, išla som už k bráne smerom domov. A možno si je istý tým, že je iba "dotykový" a že ma touto jeho zvláštnou, potrebou dotýkať sa druhých, ukeca... 😢

jeennyv
5. mar 2017

@stratenanajdena uz to chapem blizsie z predoslych prispevkov vyzeralo to trochu inak..jedina moznost riesit, ak vie ze ti je neprijemne jeho spravanie tak bud nech si vyberie rodinu alebo svoje "zaujmy"

stratenanajdena
autor
5. mar 2017

@sunny8 Ona je odo mňa pribratejsia, a nemienim sa s ňou porovnávať. Manželovi sa aj páčim, ale nemam dlhodobo naplnené potreby ako ani prejavy lásky, nepíšem teraz len o milovaní. A ako píše
@miadi, naozaj je moc tá kamaratka zapletená do nášho života. V snahe pomôcť, že je na synčeka sama, jej vychádzam(e) v ústrety až príliš. Môj muž nemôže nahrádzať otca iným deťom a ani muža iným ženám. Myslím, že sa ešte skúsim porozprávať s manželom na túto tému a pokiaľ sa s tým sama nevyrovnam a nás vzťah sa neupravi, obmedzime asi troška stretávania a hlavne návštevy.

stratenanajdena
autor
5. mar 2017

@jeennyv ďakujem pekne za povzbudenie! Vies, ja som mu povedala, že čo na tom, že to bude u druhých potláčať, aby sa ich nedotýkal, keď vo svojom srdci to bude mať stále. On sa obhajuje tym, že sa dotýka aj mužov... No naozaj je to komplikované, minimálne s tou kamarátkou som na pozore. A teda práve teraz sa zobudil a došiel za mnou, že mi pomasiruje nohy čo mám kŕče až tak, že si ich musím viazať. Tak idem za ním a som v pozitivnom šoku a zároveň si vážim, že spravil takýto krok. Moja prvá otázka v šoku bola, že či niečo vyviedol 😉 Dobrú noc a DAKUJEM za rady!!!

juliet86
5. mar 2017

@stratenanajdena vies. Bud si paranoidna alebo mas spravnu intuiciu. Ak ju mas spravnu tak radsej ubliz jej ako ona tvojej rodine. My ako rodina sme pomahali kamaratke s detmi ktorej nahle zomrel manzel. A vies co? Zacala si smojim otcom! Nasi sa po 30rokoch rozviedli tahali po sudoch 8 rokov. Pre dobrotu na zobrotu. Je dolezite pomoct blizkym ale vdaka tejto skusenost som schopna zenu co sa mi toci okolo manzela za vlasy vytiahnut a hodit do dveri. Asi tak. Drzim vam palce. Skuste poradnu

alexandraalexandrova
5. mar 2017

@stratenanajdena takto...pises ze mate krizu...ked mate krizu je uplne normane za ta manzel hladkat nebude. Neviem co je medzi vami, aka prekazka, ale ja osobne som velmi dotykovy typ a napriek tomu ak voci niekomu citim krivdu, hnev, alebo akukolvek negativnu emociu ( co voci tebe manzel samozrejme citi kedze mate krizu) tak sa toho cloveka netuzim dotykat. Proste nie, je tam medzi nimi bariera a je to normalne. Na druhej strane manzel mozno v tvojej kamaratke teraz nachadza to co v tebe uz najst nevie. Mozno ma pocit ze kym si vy dvaja uz nerozumiete, tak tvoja kamoska mu naopak rozumie. Kym ty ho nepotrebujes tak ako by si on prijal, tvoja kamoska ho tak potrebuje. Pri nej moze byt znova princ ochranca, povzbudzovatel, moze sa citit plnohodnotnym muzom, co sa pri manzelke s ktorym zije 10 rokov a ktora ho pozna aj so vsetkymi nedostatkami a chybami sa uz neda. Obzvlast ak mate krizu. Kamoska ho este zerie, lebo ho skutocne nepozna, pred tebou uz ale nemoze hrat divadlo, vies o nom privela a to ho obera o ten spravy pocit mača. Ja to vidim tak ze ku kamoske nieco asi zacina citit a je to potencionalne riziko pre vas vztah. Ak chcete spolu ostat v buducnosti, mali by ste si sadnut a porozpravat sa ci obaja chcete vztah zachranit a ist do manzelsej poradne kym nie je neskoro...ak sa muz uz zalubil, asi neskoro bude...ale to sa musis spytat jeho, triezvo, bez hysterie ako si vas zivot dalej predstavuje, ci spolu, alebo od seba a co teda dalej...