Dovolili by ste 14 ročnému dievčaťu piercing do pupku?

larka123
20. aug 2018

Ahojte. Moja 14 ročná dcéra už dlhšiu dobu túži po piercingu do pupku. Dovolili by ste jej to? Poprípade máte s tým nejakú skúsenosť?😄 Ďakujem za odpovedi.🙂

ninek73
20. aug 2018

@larka123 Ja som si tiež dávala cca keď som mala tých 14-15. Mama bola samozrejme proti, ale keď som jej s tým stále pílila uši, tak nakoniec na narodky mi to povolila. Nie je to nič strašné, predsalen je to “len” pupok, nič viditeľné ako napr nos alebo obočie...

galioska
20. aug 2018

@larka123 ja by som dovolila

saxana000
20. aug 2018

Aspon 15.
Ked pojde na strednu.na zakladnej este nie.

tempera
20. aug 2018

Jasné, dovolila. Keď sa už teda rozhodne, podporte ju v tom nakoniec. Treba ju dopredu upozorniť, ze to moze bolieť, cize bolesť bude znášať ona. Možno si ďalší piercing rozmysli.
U nás to tak bolo. A pupok nie je tak viditeľný ako usi a obočie, ci pera a jazyk.
A keď jej to nebude vyhovovať, dierka zarastie.

sonica
20. aug 2018

radsej odborne a poriadne, ako by si to mala doma spravit sama a nieco si pri tom vyviest...
nerobila by som z toho taku vedu...

xeonela
20. aug 2018

@larka123 Asi nie. Pockala by som do 16, kym bude aspon na strednej. 14 je za mna este skoro. Keby som si to dala na zakladnej a uvidela by ma s tym ucitelka, hned by volala rodicom domov, ze co to ma znamenat :D :D

jancejance
20. aug 2018

@larka123 lepšie piercing v pupku ako nejaké tetovanie... asi by som jej to dovolila, ale možno až k 15tim narodeninám...

susul
20. aug 2018

Dohodla by som sa s nou, ze nech pocka do 16 a potom nech si ho da, ale chcela by som vediet, kde jej to budu robit. No a uprimne by som dufala, ze si to rozmysli.

bkiddo
20. aug 2018

Nie, ale nemala by som problem s piercingom do ucha. Musela by vsak byt uz na strednej

pribinak
20. aug 2018

ak by sa dalo, dohodla by som sa, ze nech si ho da, ked skonci ZS, ale radsej dovolit a ist do nejakeho studia, ako ked jej to ma robit kamos, alebo kamoska a skonci este s nejakou infekciou
inak radsej piercing, ten zarastie, ako tetovanie, ktore sa odstranuje len velmi tazko

candii
20. aug 2018

Ano

deginko
20. aug 2018

Za mna je 14 skoro je jasne,ze baby v tomto veku su uz vyvinutejsie atd..a vyzeraju mozno starsie,ale 14 je stale dieta..a nech si vravi kto chce co chce ja by som to v 14 nedivolila..najskor okolo 17tky..do ucha by som maximal by som dovolila

ebi88
20. aug 2018

Ja by som asi medovolila, ale nie kvoli spolocenskym nazorom, ale pupok je velmi citlivy, prestudujte si o tom kym sa rizhodnete

ankaevka
20. aug 2018

Ja urcite nie, nech si ho da po 18r, ked si to do vtedy nerozmysli..pre mna je 14r este dieta, ma na take veci cas..do ucha dalsiu dierku by som dovolila jedine

tehula
20. aug 2018

Nie, nie z dovodu veku, ale, ze piercing v pupku oslabi brucho a casto pocas tehu vznika diastaza a pupocny pruh. Ja som zivym prikladom. Telo to vnima ako cudzi predmet a do buducna potom riesit herniu a rezat, nic super pre mlade brucho

jana_eyre
20. aug 2018

podla toho aka je.. ak je to v pohode dievca, co nepapuluje a pomaha, tak ano.. urcite lepsie aby to urobili profesionali, lebo sa moze stat ze natruc si to da prepichnut neodborne a to je nebezpecne..

ja som si v 14 dala prepichnut obocie u kamaratky v pivnici (niekolko krat som si aj sama prepichla usi zicherkou).. nastastie sa mi nic nestalo, neskor sa mi roztrhlo a telo piersing neprijalo bez zapalenia... ked ale teraz viem o rizikach, davala by som si pozor.. povedala som si, ze ak sa mi podari mat doma normalnych a rozumnych pubertakov, nebudem im branit v podobnych veciach, ale zase budem trvat na odbornosti..

hettinka
20. aug 2018

Nie. Načo by jej to bolo? Aby s tým frajerila?

katka17787
20. aug 2018

@larka123 určite nie nie možno ak by už bola na strednej, ale pre dievča ktoré ešte návštevuje ZŠ sa to rozhodne nehodí .

sasesoe
20. aug 2018

@larka123 ja o piercingu- prevedeni, moznych nasledkoch, komplikacich nic neviem. Takze by som chcela, aby si o tom vsetko pozistovala z relevantnych udajov a potom mi to vysvetlila (nenazvala by som to referatom ci projektom i ked cca o nieco take by mi slo). Ked sa nudi cez prazdniny, tak nech si spracuje temu, kt ju zaujima a potom moze zacat diskusia a ak by stale chcela, nakoniec by som dovolila. Ale nech si je hlavne ona vedoma vsetkych moznych dosledkov, lebo tieto komenty co tu baby popisali ju asi neodhovoria,ak ich jej len Ty ukazes. Ale ak si sama najde taketo a podobne referencie,tak mozno zvazi.

rora
20. aug 2018

A to je dnes este moderne?? Sa divim teda.... ja osobne by som to nedovolila.... za "mladych" casov som mala tiez ale v brade a teda riadna somarina musim uznat... :D uz je tomu chvalabohu dost rokov.... medzi kamoskami to bolo inak tiez popularne a nezabudnem ked som to u druhych videla hnisat.... boze moj.... ak tuzi pubertiacka po nejakom "vystrelku" co teda u mladych chapem, skor vymyslite nieco ine.... ficia farebne prelivy na vlasoch (samozrejme nie po domacky robene), pripadne mini tatoo na prste ci nejakom "nerusivom mieste" (tiez mam :D :D z mladosti.... ach jaj :D

jana_eyre
20. aug 2018

@sasesoe toto je velmi dobry napad, co sa hodi asi na vela veci co nas stretnu v puberte.. to si musim zapamatat 😁

deti95060810
20. aug 2018

v 14 r. nie

ariannazara
20. aug 2018

Ja som si ho dala asi sa mi zdá v 15tich, mama o tom ani nevedela potajme 😂mam ho dodnes mam 26 😜 ale sakramensky to boli a hlavne potom to hnisa treba sa o to starať. Ja osobne by som dovolila ale až na 15 narodeniny 💋

mm2008
20. aug 2018

pomoc. no mňa bolí pupok už len pri čítaní takýchto vecí... ja neviem, ved pupok je citlivý sám o sebe nie? či len ja to tak mám? a nieto si tam ešte niečo dávať ... už len čakám, kedy budú chcieť pupočnú šnúru s5 do pupku .. no ...

anickaaa6aaa
20. aug 2018

Ja asi ano...V tom veku som mala aj ja a mám ho do dnes... sice 2x opravovaný, ale tak... nevidím na to nič hrozne

tatianaba
20. aug 2018

Ja len cisto teoreticky...niektore mamicky davaju dievcatkam prepichnut usi,ked su este babätka,ale prepichnut pupok,ked maju 14,15 je problem? Preco?

chinwag
20. aug 2018

Nedovolila.

eludka
20. aug 2018

nedovolila, trochu lacne byt vynimocny sperkom v bruchu, nech pracuje na sebe, este je velmi mlada

kk77
20. aug 2018

moja dcera velmi chcela druhu nausnicu na jedno ucho, tak som jej to dovolila, ked uspesne spravila prijimacky na strednu skolu, bola si to dat pekne nastrelit. vacsi problem bol s ucesom, velmi chcela vyholenu (resp. na kratko vystrihanu) jednu stranu hlavy, dovolila som, lebo aj mne sa to pacilo a hodilo sa jej to, ale farbenie som nedovolila, ani malovanie do skoly. myslim si, ze niektorym ucitelom na ZS sa to nepacilo, ale nedostala ziadne konkretne napomenutie napr. za moc extravagantny uces. je to dobra ziacka a aj clovek, tak asi preto. a podla mna to az take vyzyvave nebolo. skuste aj vy ten piersing za odmenu, niekedy na jar, aby sa jej to do leta vyhojilo a moze to kludne nosit.

malinajahoda
20. aug 2018

@larka123 Ahoj, síce nemám ešte také skúsenosti, ale v budúcnosti sa to môže stať aj mne. Ak mám napísať za seba, tak v 14 určite nie. O rok neskôr už áno v tých 15. To už by sa dalo. Nech ešte tvoja dcérka ten rok počká. Ale ty si jej mamina, takže ty to asi najlepšie zhodnotíš 🙂.