Drobné darčeky. Prečo ich od drahého nedostávam?

stansun
2. júl 2008

Ahojte babule, rada by som zalozila tuto temu pretoze mam taky mensi problem s mojim drahym. Je vychovavany tak, ze prenho male darceky alebo pozornosti nic neznamenaju a ani mu to nenapadne mi niekedy obcas nieco mile kupit alebo nieco podobne. Mne zase na tom dost zalezi a sama sa mu snazim ukazat, ze je to mile ked si raz za cas dame nieco pekneho. Uz sme sa o tom aj rozpravali a vtedy vzdy povie ze hej mal by mi niekedy nieco doniest ale potom vzdy na to zabudne. Jednoducho to nepovazuje za dolezite. Ja som potom z toho smutna ☹ (mam na mysli darceky ako napriklad neaku cokoladku malinku alebo nieco v tom zmysle, cukrik...)

mimkao
2. júl 2008

hmmm, teraz sa už nad tým smejem, ale vtedy som myslela, že... a ešte stále mi nepovedali, že z čijej hlavy vyšiel ten nápad, či z manželovej, alebo svokrovej... 😠

stansun
autor
2. júl 2008

ja ked drahemu poviem, ze by mi mal nieco dat tak on prikyvne a povie, ze teraz ale mi nemoze nic dat lebo by to vyzeralo, ze mi to dava na zaklade toho, ze mi to povedal, ze musi chvilku pockat... no a potom ked by mi uz mal nieco po case dat tak zabudne 🙂

jaduska
2. júl 2008

Náš tatino každý piatok, keď príde z týždňovky donesie dcérke sladkosti a mne banán v čokoláde... 🙂

annaola
2. júl 2008

u nas je to tak ze ja si nepamatam datumy a mam co robit aby som na nejaky nezabudla. vsetko si vopred vyznacim v diari,a ked nahodou nieco zabudnem napisat, tak smola. podarilo sa mi nadherne zabudnut na vyrocie svadby 😢
ale na male darceky som tu ja, a ked sa da, tak mu kupim nejaku drobnost, najcastejsie je to tricko s nejakym smiesnym obrazkom, alebo sexy boxerky🙂 .kupujem to co sa mi na nom paci. a nakoniec sa to zacne pacit aj jemu, este ked mu niekto pochvali ake to ma pekne, tak je straasne spokojny. na velke dary je tu on, napr. akoze pre mna kupil na vianoce notebook, a telefon. ale to sme aj tak potrebovali.

lefika
2. júl 2008

tak, neda mi nepodelit sa s cerstvou skusenostou: chlapa som poslal na nakup a jednou polozkou boli aj jogurty. nespecifikovala som (chyba!), a kedze mame radi nejake ine, pokladala som za samozrejme, ze kupi dcerke, lebo ta ich zje denne tak 3-4. a on mi pride z tesca s jogurtmi len pre SEBA!!! som myslela, ze ho prizabijem. mozem tam zajtra ist znova 😠 😠 😠

jaduska
2. júl 2008

no, lefika, aspoň, že si si uznala chybu 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😉

stansun
autor
3. júl 2008

lefka, una ked bol na nakupe tak mi tiez doniesol jogurty take co nemusim 😖 a pri tom dobre vedel ake mam rada a to su iba dva druhy 🙂

bihan
3. júl 2008

Hm... darčeky sú aj u nás dosť vzácne, ale občas ma MM prekvapí kyticou "len tak" a vždy by som ho najradšej zožrala 😵 ale zase u nás sa nekupujú napr. darčeky na narodeniny a výročia...keď niečo chcem (kedykoľvek v roku), tak si to kúpim bez toho, aby som musela čakať napr. na Vianoce.

Ten príspevok o jazyku lásky sa mi veľmi páčil.. pre mňa nie sú darčeky najdôležitejším prejavom lásky, MM mi nehovorí často, že ma miluje, ale u nás sú to skôr skutky (napr. že v supermarkete nakúpi veci o ktorých vie, že ich mám rada 😀) a fyzická blízkosť ;)

lefika
3. júl 2008

v noci to malo este dohru: vycital mi, ze som nenapisala, pre koho ma kupit jogurty a jeho v obchode vobec nenapadlo, ze pre dcerku 😝 a ked som sa ho spytala, preco mne alebo jej niekedy len tak nieco nekupi, spytal sama, ci nemame doma dost haraburd, naco su mi dalsie 🙄 ☹ 😠 😒
baby, niektora, kto mate v tomto normalneho chlapa, mohla by som k nemu toho moho poslat na zaucenie? 😉

bihan
3. júl 2008

No a MM raz kúpil svojej bývalej priateľke ako darček ďalekohľad 😀 Jeho by určite potešil, ju už o dosť menej a odvtedy ženám radšej kupoval šperky 😀

stansun
autor
3. júl 2008

lefika, u nas by asi moc nepochodil 😒 aj ked to nie je az take horzne 😉

lefika
3. júl 2008

stansun, podla mna si uvedomil, ze vcera prestrelil, uvidime, co bude, ked pride domov...
ja len nedokazem pochopit, ako moze pred chladiacim boxom zabudnut, ze ma dceru, ktora skonzumuje denne pol kila jogurtov, hlavne, ze mame teraz chladnicku plnu veci, ktore okrem neho nikto nema rad 🙄

stansun
autor
3. júl 2008

jemi to lefka naouzaj velmi luto ☹ ale moj nazor je taky, ze aj tak sa muzi nedaju moc zmenit a hlavne v tejto veci 😒

lefika
3. júl 2008

ved ja viem, snazim sa uz 8 rokov, a vysledok: datumy menin a narodenin si dal do mobilu do pripomienkovaca, aby mu to den vopred zacalo hulakat a on nemal zase pruser 😔

stansun
autor
3. júl 2008

lefika a ked ste spolu boli ako este priatelia tak ti tiez nikdy nic nedoniesol?

lefika
3. júl 2008

stansun, rozmyslam, rozmyslam.....
raz som dostala ruzu, ked sme spolu zacali chodit, ale inak "len tak" nic.
na vianoce nezabudol nikdy, to by uz bolo moc 😀 😀 ale narodky a meniny: no, kazdy rok zabudne aspon na jedno ☹

stansun
autor
3. júl 2008

hmm to uz je tahsi pripad ☹

janka1874
3. júl 2008

no u nás dostáva darčeky len malá vždy keď ide sám do obchodu tak sa s niečím vráti ja už len na sviatky ale zatiaľ na to nikdy nezabudol väčšinou mu poviem viac vecí a on nejakú vyberie aby to bolo aj prekvapko

tretulka
3. júl 2008

my si tiez kupujeme sem tam nejaku drobnost, sladkost a podobne 🙂 ...darceky na Vianoce a narodeniny to je uz horsie, ja si vzdy lamem hlavu, co kupit aby som MM urobila radost, on je strasny praktik...darmo vysvetlujem, ze dar by mal byt osobny...cize napr. umyvacka riadu na Vianoce nie je najlepsi darcek pre mna 😀 😀 😀 ...vacsinou mi je vysvetlene, ze on nevie co ma kupit...ale uz sa lepsi, snazi sa...

stansun
autor
3. júl 2008

tretulka, ved mu daj neake typy aby sa chudacik netrapil 😀 a budes isto spokojnejsia

tretulka
3. júl 2008

vsak nadhadzujem jedna radost 😀

stansun
autor
3. júl 2008

a nic? 😀

bronislava1701
18. júl 2018

Tak u nás je to tak že ja všetko platím, dávam mu drobnosti no on mi dá preplatiť aj rožky, nepochvali ma ani mi nič nedá, kašle na mňa a keď mu to poviem tak vraví že to nieje pravda a že on mi dá všetko na svete ale radšej investuje do blbosti než aby mi kúpil len maličkosť, nežiadam o drahé darčeky ale aspoň keby zaplatil večeru tiež by mu z rúk neodpadlo

alice.jant
18. júl 2018

@bronislava1701 prepáč a to načo ti je taky chlap co si dá preplatiť aj rožky? To sa ti chceš povedať dobre žije s takým?

sasesoe
18. júl 2018

@stansun ahoj, odporucam Ti precitat knihu Pat jazykov lasky, myslim, ze Ti vela veci osvetli. A potom sa ho skus opytat na nazor na tu knihu (mozno ho to podnieti k tomu, aby si ju precital tiez)

taga
18. júl 2018

@sasesoe
@bronislava1701 všimli ste si, že ste v 10 rokov starej diskusii, však?

sasesoe
18. júl 2018

@taga 😀 nie, vdaka 😀 co uz, stane sa... 😀

bronislava1701
19. júl 2018

@taga áno všimla ale dufala som že nejaká dobra duša si to všimne

bronislava1701
19. júl 2018

@alice.jant ako to povedať žije sa mi s ním dobre len táto vec ma štve na ňom

sasesoe
19. júl 2018

@bronislava1701 tak pozri moj koment 😉