Dula - starostlivosť o tehotnú. Robí to niekto?

zvedavamt
15. feb 2007

„Dula“ je starý grécky názov, označujúci špeciálne vyškolenú ženu, ktorá poskytuje starostlivosť ženám počas tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a dojčenia.
počuli ste,že by to niekto robil? je to naročne? ako je to vlastne platene?
http://www.duly.sk/index.html

vlastadula
22. okt 2008

Tak, ahojte moje zlaté - Renka a aj Bezazka! 😵 Srdečne Vás pozdravujem, ako Vaša stará známa - dula. Bezazke ďakujem, že mi verí a rozhodla si ma pozvať k niečomu tak úžasnému, ako je narodenie jej dieťatka 😅o, ako vidím, aj ja som mala správneho tušáka, že to už príde čoskoro na tento svet a pripomínam, že som na telefone, no a na budúci týždeň mám dovolenku...takže poprosíme miminko, že ak chce prísť, sme mu k dispozícii. Mamičku má šikulku, veci si pobalí raz-dva.. Pozdravujem aj ostatné maminky, ktoré tu píšu, vidno, že sa o svoje tehotenstvo zaujímajú a nie je im ľahostajné, ako bude prebiehať ich "veľký deň". 🙂 😵 😅 Držím palce a nedajte sa nikým a ničím odradiť!

dula_renka
22. okt 2008

ahoj Vlasti, kde mas fotku? Nech Ta vidim aspon na fotke, ked uz v reale to nejde ☹

vlastadula
22. okt 2008

No, to si musíš ešte chvíľu počkať..veď vieš, ja televízna hviezda, obhajujúca duly na JOJ-ke, musím dáko vyzerať, keď mi ten najvyšší krásy málo nadelil..Ha-ha...

dula_renka
22. okt 2008

vlastadula...len sa nestazuj Ty jedna. Som Ta videla aj v reale a neni to tak ako pises 😀

bezaz
22. okt 2008

jeeej pani vlasta, uz ste online aj na konovi 😀

dula_renka
22. okt 2008

bezaz...no to je cela Vlasta....ze stara znama dula.....sak sme mlade nie ? 🙂

vlastadula
22. okt 2008

Ja si myslím, že pri tých maličkých a pri maminkách ani nebudem mať kedy zostarnúť..Dobre, že to nečíta môj muž,ten by mal asi iný názor..cha-cha-cha--- No Zuzanka, už aj ja som sa zapojila, nech som v obraze, čo mamičky budú odo mňa očakávať..Som už síce stará páka, 30 rokov s babatkami, ale nikdy si nedovolím povedať, že ich dobre poznám. Ten malý človiečik nás vždy dokáže niečím prekvapiť..To, čo je u 999 novorodencov normálne, tak u toho 1000 neplatí. a tak je to aj s ich maminkami pri rodení..Príroda je proste svojská a nik ju neprerobí, len jej môžeme v dobrom pomôcť.

dula_renka
22. okt 2008

vlastadula...veru tak, zivot je stale o prekvapeniach. A to je super. Ja mam dve deti a velmi su rozdielne. A to su obe moje 🙂

gween
26. okt 2008

Reni, naozaj ? No, síce matka je vždy istá, ale otec??????? 😝 😝 😝 😝 Máte poštára alebo poštárku? Cha-cha-cha! 😀 😀 😀

dula_renka
26. okt 2008

gwen...ty opica jedna 😝 😝 😝 ...istá je matka aj otec....oči síce mali obidvaja modré po poštárovi 😝 😝 😝 , ale nejako sa predsa len vyfarbili na ocina 😀 😀 😀

gween
26. okt 2008

Renka, však sranda musí byť, no nie? 😎

etnicka
26. okt 2008

bezaz nestretli sme sa nahodou na kurze sdravotnickeho minima teraz v sobotu???

etnicka
26. okt 2008

😀 ale je tu dnes veselo

dula_renka
27. okt 2008

Gwen....vsak ja zartujem stale, ale moj muz nech to radsej necita 😀 😀 😀

etnicka
27. okt 2008

🙂 dobre rano damy, utekam do prace...

dula_renka
27. okt 2008

dobre ranko...vsak my uz pracujeme moja tak sup sup do prace 🙂

bezaz
27. okt 2008

etnicka myslis v piatok? jasne 😀
mile duly, teraz prosim poradte, ide na mna nejaka choroba, skriabe ma v hrdle, co si mozem okrem bylinkoveho caju dat? 😅

dula_renka
27. okt 2008

bezaz...na kasel skus stodal, alebo ak ta vyslovene boli hrdlo, homeovox.....ci bude z toho angina? nefim, to je na dialku hrozne tazka otazka ☹

bezaz
27. okt 2008

renka, tak v anginu "nedufam", mam vybrate mandle, len nerada by som rodila s upchatym nosom..
homeovox pomaha aj na zapalene hrdlo? lebo to som si davala kedysi, ked som stratila hlas 🙂

dula_renka
27. okt 2008

moze byt homeovox, ale aj homeogene, kazdy reaguje inak.....a na ucpany nos su tiez fantasticke homeopatika a ja si teraz neviem spomenut na nazov, ale opytaj sa v lekarni, je to tiez viac kompozitne homeopatikum a ulavi aj od bolesti hlavy, co je pri upchatom nose normalne, inak monokompozitne na ucpanie je dobra sticta 9Ch.....ale pri porode to nemusis riesit, hormony sa postaraju, aby si dobra dychala a krasne rodila 😉

bezaz
27. okt 2008

renka dakujem, uz som instruovala manzela, nech sa stara... zatial vydrzim na caji s medom a citronom 🙂

dula_renka
27. okt 2008

bezaz...coryzalia sa volaju tie na nadchu, ja hlava derava, uz som si spomenula 🙂

bezaz
27. okt 2008

renka to je sprej do nosa alebo normalne tabletky?

iris12345
27. okt 2008

renka, ja ked mam alergicku celorocnu nadchu a mam zapchaty nos, myslis ze aj mne pomozu hormony a budem moct dychat?

dula_renka
27. okt 2008

bezaz su to tabletky, mam s nimi velmi dobru skusenost, aj pre deti...uvolni dychacie cesty, pomoze od bolesti hlavy 🙂

dula_renka
27. okt 2008

iris12345...ja som alergicka od 5 rokov, uz sa liecim u homeopatky, ale pocas tehu mi z hladiska alergie nebolo nic 🙂 ...ty mas teraz dake prejavy alergie?

iris12345
27. okt 2008

mam stale upchaty nos, hlavne ked lezim je to najhorsie

dula_renka
27. okt 2008

iris12345...no skus si kupit tu stictu v lekarni, mne velmi pomohla a ak chces, odporucim ti aj homeopatku 🙂

iris12345
27. okt 2008

diky, moze, lebo aj moje dcery su alergicky

dula_renka
27. okt 2008

iris12345, dam ti cislo tel. do IP, kludne sa mozes na mna odvolat, chodim tam ja aj obe moje deti 🙂