Dula - starostlivosť o tehotnú. Robí to niekto?

zvedavamt
15. feb 2007

„Dula“ je starý grécky názov, označujúci špeciálne vyškolenú ženu, ktorá poskytuje starostlivosť ženám počas tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a dojčenia.
počuli ste,že by to niekto robil? je to naročne? ako je to vlastne platene?
http://www.duly.sk/index.html

giza
2. mar 2010

Eridani, tak take su uz spatne popisane a tiez rozne tu na celom modrom konikovi by si hladala...aj medzi alternativnymi maminami a pod... 😉

mon1988
9. mar 2010

ahojte, neviete mi niekto poradit ci je nejaka dula aj v martine?
dakujem vopred za odpoved

magdal1
10. mar 2010

ahoj skus sa popytat tychto http://www.duly-zilina.sk/kontakt 🙂

barboragondova
10. mar 2010

Ahojte maminky, ano sme tu - zaciname posobit v Ziline, Cadci, aj Martine. Pan prednosta nema problem, aby sme prisli k porodu s mamickou. Zatial to ostalo v tej rovine, ze aj pritomnost duly pri porode si musi mamicka zaplatit ako sprievodnu osobu, ale slubujem, ze urobime vsetko pre to, aby sa to v kratkom case zmenilo. 🙂

alenk
11. mar 2010

jeeeej, super 🙂 a povolia pritomnost aj duly aj partnera?
a uz ste niektora boli realne v cadci pri porode?

barboragondova
11. mar 2010

Ahoj, prave dnes ideme na stretnutie s primarom do Cadce.......vysledok dam hned vediet. Drzte palce!

alenk
11. mar 2010

silno drzime 🙂

barboragondova
11. mar 2010

Takze stretnutie sa nekonalo, nemohol nas prijat, mam zavolat na druhy tyzden. Hned v pondelok idem na to.

alenk
12. mar 2010

no hadam to druhykrat vyjde
dalej drzim palce 😉

magdal1
22. mar 2010

ahojte mamicky, mate niektora osobnu skusenost s dulou ktora bola pritomna pri vasom porode? dakujem.

dulkagabulka
22. mar 2010

Magdal1...možno by bolo dobre tuto otazku položit v teme o dojčatach či batolatach...aj ked...možno je už niektora z nich pred dalšim porodom 🙂 🙂

bezaz
23. mar 2010

magda samozrejme, treba si precitat tuto temicu aj trosku dozadu 😉

magdal1
23. mar 2010

citala som, len som chcela prilakat dalsie mamicky, nech sa podelia o zazitok 😉

kamilakd
23. mar 2010

som rada ze konecne aj na slovensku su duly...myslim ze bolo nacase..ja som prvorodicka a mam zarezervovanu dulu...urcite je to podpora pri priebehu celeho porodu kedze moj mm nejde k porodu a nutit ho ani nebudem ...u nas ocko nie je taky odvazny aby to zvladol...a sama neviem ako budem reagovat ...s dulou som sa stretla a urobila na mna dobry dojem je to zdravotna sestra a prauje na novorodeneckom v nemocnici kde chcem aj rodit takze bude vo svojom prostredi aj to je plus.
tymto pozdravujem vsetky duly aj duly v zacviku aby vas bolo viac...moja svagrova si to nevedela vynachvalit stale s nou bola,pomahala v sprche....debatovali sa a hlavne tam nebola sama!

bezaz
23. mar 2010

kamila ides rodis s pani vlastou? 😉 ja som mala aj muza aj dulu a bolo to super, pri druhom dietati nevaham a volam pani vlastu opat 😵

kamilakd
23. mar 2010

BEZAZ ahoj ano idem rodit v bojniciach s pani vlastickou uz sa na nu tesim,no ja to stastie nemam mat muza pri porode ale asi by som ho tam ani nechcela lebo s nim by boli vacsie starosti...on je zlaty mily ale v tej chvilke by mi asi moc nepomohol 😅 ...a myslim ze pre mna to znamena nieco take ze je to predsa len zenska zalezitost takze budem rada ze tam vlasticka bude so mnou a nebudem tam sama 🙂 lebo byt sama to mam vacsi strach ako z porodu 🙂 a som rada si bola s vlastickou spokojna...

bezaz
24. mar 2010

kamila myslim, ze aj pre muza je dula prinos, lebo nie je na nom "zodpovednost"starat sa o trpiacu zenu 😀 pani vlasta bola skvela, robila naladicku az do konca, aj vdaka skoremu prilozeniu ninku stale kojim, ziadna trauma z porodu, bez epiduralu, bez nastrihu 😉
drzim palce, nech mas tiez taky fajn porod

kamilakd
24. mar 2010

bezaz dakujem a fakt drz palce 😅 ja mam troska stach ale viem ze tam bude pani vlasticka tak to zvladnem.ved musim niet cesty spat...a som rada ze ste s manzelom boli spokojny a malinkej nech sa dari a nech jej coskoro pribudne surodenec 😉

barboragondova
25. mar 2010

Mile mamicky v ocakavani ! V stredu sme navstivili (tri zilinske duly) martinsku porodnicu a p. profesor Danko nas oficialne prijal, aby sme sa dohodli na nasej spolocnej spolupraci. Mali sme z toho ten najlepsi pocit, krasne vynovene oddelenie, porodne boxy, velmi mila stanicna sestra, ktora nam ochotne vsetko poukazovala, a co bolo velmi prekvapive, aj sestricky sa tesia na nasu pritomnost. Cize co sa tyka martinskej porodnice, mamicka si k porodu moze zobrat aj manzela aj dulu. Jediny problem je ten, ze treba zaplatit za obe osoby po 33 eur. Pevne verim, ze aj toto je len otazkou casu a poplatok za dulu sa postupne zrusi ......... .

magdal1
25. mar 2010

Tak to je velmi potesujuca sprava, mat pri porode dve spriaznene duse 😅 , dufam,ze sa prida viacej porodnic ,akceptujuciich 2 sprevadzajuce osoby. 😉

alenk
26. mar 2010

a v tej cadci ste asi este neboli, co?

barboragondova
26. mar 2010

Este nie, zatial nas nepirjali, ale neustale na tom pracujeme 🙂 🙂 🙂

julia225
3. apr 2010

ahojte dulinky 🙂 a maminky bruskate...🙂 zdravim vas z ruzomberka... caka nas predposledny duli vikend, velmi sa nan tesim... krasne sviatky Vam prajeme, Jul a Des 😵

julia225
12. apr 2010

ahojte, kde ste vsetky? 🙂

dulkagabulka
12. apr 2010

Ahoj Julka...tu som 😝

zuzadula
13. apr 2010

babyyyyyyyyyyyyyyy 🙂 a to ste nevedeli povedat v Ba, ze tu je takato nasa temicka 😵 ... sa tesim.. 😀
v BA mi bolo uzasne.. som cela happy.. plna energie... sa tesaam na dalsi vikend 🙂

julia225
13. apr 2010

aj ja dievcata, som taka nabudena z tych kurzov, ze keby som mala koho, tak ho hned znasilnim a dam si urobit aspon dvojcata :D a rodila by som a dojcila...:D normalne som ohurena, super vikend a sa tesim na chatu... baby tehulky sem sa, nech mame komu rady rozdavat 🙂 chichi

etnicka
13. apr 2010

jej Julia, ked si z Ruzomberka, neprides teraz 24. a 25. aprila na kurz pre laktacne poradkyne? http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/no...

zuzadula
14. apr 2010

julia ty si expert!!!!. 😀 . no ja som tiez z tych nasich kurzov velmi povzbudena.. ale len k praci s maminkami..
Juli, tak niekoho rychlo zdrap.. a ide sa na vec 😀

giza
14. apr 2010

Etnicka bola si aj minule na 2. kole laktacnych v RK? 🙂

Dulinky - poznam dokonale ako opisujete svoje pocity....mna to nabudilo tiez, ale nie celkom ako Julinku 😀 😀 😵 - skor sa to snazim smerovat kam treba vsetku tuto nadobodnutu energiu i ked priznam sa, ze aj sukromne mi to veeeela dalo (a teda nielen mne ale celej mojej rodinke) 🙂 ....Teraz mam zrovna pohotovostne obdobie, tak drzte palceky, nech to ide najlepsie ako moze po vsetkych smeroch 😉 😉 😉

Pa a uzite si to v BA na vikendoch ( aj na chate je neskutocne uzasne!!!) a budem sa tesit v BA spolu na pani Koprivovej 😉 😎
OZAJ LUBKA - NEHODIS AJ SEM INFO O TOM?