Dula - starostlivosť o tehotnú. Robí to niekto?

zvedavamt
15. feb 2007

„Dula“ je starý grécky názov, označujúci špeciálne vyškolenú ženu, ktorá poskytuje starostlivosť ženám počas tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a dojčenia.
počuli ste,že by to niekto robil? je to naročne? ako je to vlastne platene?
http://www.duly.sk/index.html

dula_renka
15. okt 2008

kľudne sa ma cez IP opýtaj čo potrebuješ vedieť, ak s je to súkromné a dnes večer zavolám kolegynke z blízkeho okolia a dám Ti vedieť, myslím, že Nitra je pre ňu reálna a keby to nešlo, tak kľudne prídem aj ja, som za hodinku v Nitre, mne cestovanie nevadí, mám svoje auto 🙂

tweetinkapp
15. okt 2008

dula_renka
Rada by som sa Vas opytala, ze ci uz v mojom tyzdni, cize 36t nie je neskoro na dulu. Lebo som citala, ze vraj s dulou sa dohaduju stretnutia uz v ranom stadiu tehotenstva. Ja som o dule spociatku nerozmyslala, kedze som netusila, ze aj v mojom okoli jedna je, ale teraz by som aj rada vyuzila jej pomoc.

dula_renka
16. okt 2008

twetinkapp...nikdy nie je neskoro 🙂 Mamičky sú rôzne. Ja som včera bola pri pôrode s mamičkou, ktorú som videla týždeň pred pôrodom asi hodinku. Rýchlo sa rozhodla na podnet svojej kamarátky a všetko dopadlo úžasne 🙂. Je to pre mňa ťažšie, keď tú mamičku menej poznám, ale vždy rešpektujem jej rozhodnutia a potreby a snažím sa vyjsť v ústrety. Ak ste sa rozhodli, treba zavolať Ľubke. Za opýtanie to stojí 🙂

delilah1
16. okt 2008

Myslíte, že aj v okolí NZ alebo teda v Nitrianskom kraji by som našla šikovnú dulu? Ako a kde sa o týchto veciach informovať?

dula_renka
16. okt 2008

delilah1, kam sa chystas rodit?

delilah1
17. okt 2008

ja do Topoľčian, ale my sme iba vo fáze "snaženia" tak ja iba informácie naberám....
😉

etnicka
20. okt 2008

kocky a hlavne gween, zalozila som novu temu "porodne asistentky", tak ak mate nejake info, napiste tam prosim, lebo ja neviem nic 😉. Ta tema je pod hlavickou "tehotenstvo".

gween
20. okt 2008

Ďakujem Etnicka, určite tam budem prispievať a ak viem , pomôžem! Dočítala som sa , že si učiteľka. Ja pochádzam z čisto učiteľskej rodiny , len moja sestra je detská lekárka a aj ja pracujem v zdravotníctve. Rodičia, svokrovci sú učitelia / a možno aj ja sam tam dostanem, keď dokončím vysokú/. Ale to len tak na margo! 😀 Bola by som rada, keby som ti mohla poskytnúť informácie, ktoré potrebuješ.

dula_renka
20. okt 2008

gween som rada, že si sa našla stratená 🙂

kisorka
20. okt 2008

jeeej maminky, my sme mali pri porode dulu aj tatina a bolo to skvele, muzsko zenska podpora, perfektne rozdelena, stretavali sme sa cele tehotenstvo a dnes je uz nenahraditelnou blizkou priatelkou nasej rodinky.
pomohla mi radami aj po porode, pri dojceni a prvych chorobkach, psychickych vykyvoch. dnes uz je aj na slovensku vela dul, nasa bola v case porodu este v dula zacviku- tj nemala dokonceny kurz.

dula_renka
21. okt 2008

Kisorka to som rada, ze sa ti to pacilo. A Kde ste boli v porodnici? 🙂

gween
21. okt 2008

Renka- nie som stratená, len mám veľa práce a už sa začínam učiť na aj skúšky, aby som toho naraz nemala veľa. Ale ja sa ozvem. 🙄

dula_renka
21. okt 2008

gween... tak sa uc moja, aby si vsetko vedela 🙂 🙂 To sa zide v tom novom porodnom dome 😉 😉

bezaz
21. okt 2008

ahojte, ani som nezreferovala, v sobotu som mala stretko s dulou, len som sa utvrdila v tom, ze to bol dobry vyber.. a podla vyjadrenia porodnika z nedele to urcite bude coskoro, tak uz len cakam, kedy si ju "vyskusam" nazivo 😉

dula_renka
21. okt 2008

bezaz....ty ides tusim do tych bojnic, ked si dobre pamatam 🙂

gween
21. okt 2008

Renka- robíš si zo mňa srandičky? 😀 😀 😀 Veď ja už som aj teraz múúúúúdra ako rádio- aspoň to tvrdí môj manžel! 😠

gween
21. okt 2008

Ozaj Renka- my mávame sústredenia v harmónii a ty si asi z PK. Mohli by sme si dať aj nejaké stretko! 🙂 😀

dula_renka
21. okt 2008

gween....nikdy never chlapovi!!!!! 😀 😀 😀 ....a so stretkom súhlasím, daj vedieť, až tam pôjdeš, ja som tam co by dup 😉 😉 😉

bezaz
21. okt 2008

renka jojo, do bojnic.. 😉 aj mi este pozicala knihu, neviem, ci ju stihnem precitat 😅

dula_renka
21. okt 2008

aku knizocku Ti Vlasta požičala ? 😉

etnicka
21. okt 2008

renka kedy je podla Teba vhodne zacat sa stretavat s dulou? a kolko takych stretnuti pred porodom obvykle byva? Uz sa mi to pomalicky blizi 🙂

dula_renka
21. okt 2008

etnicka....vies tie stretávania sú pre teba a riadiť sa treba vlastnými potrebami. Žiadne normy ani predpisy neexistujú. Každá mamička je iná. Jedna sa ptrebuje stretnúť 5x a iná zasa len raz. Napríkald treťorodička v pohodičke zvláda tehotenstvo, akurát si che zabezpečiť pôrod. Počúvaj seba, Ty najlepšie vieš koľko stretnutí potrebuješ 🙂 🙂 🙂

etnicka
21. okt 2008

🙂 tak ja som podla toho asi tretorodicka 😀

kisorka
21. okt 2008

dula renka, pocula som uz chyri o porodnom dome, nevies viac?ma to byt niekde okolo zvolena?

etnicka
21. okt 2008

Je to mozne na Slovensku? same prijemne prekvapenia v poslednom case 🙂

dula_renka
22. okt 2008

etnicka myslim, ze si prvorodicka, ale si scitana osobka a s vela vecami si vies poradit sama a to je najlepsia rada aku mozes dostat, poradit sama sebe 🙂

bezaz
22. okt 2008

etnicka ja som mala 2stretka s dulou, mne to stacilo.. v podstate je stale v dispo na maily a telefone, takze keby cosi, mozem jej zavolat
renka Pruvodce premyslive zeny na ceste k lepsimu porodu 😉
dnes v poradni zasa potvrdili, ze to moze prist kazdym dnom a ja nemam nic nachystane 😝

dula_renka
22. okt 2008

bezas....ma to prist kazdym dnom? ved je este daleko do terminu....kam sa ponahlate? 😉

bezaz
22. okt 2008

renka no neviem, ved uz len trochu viac ako 2tyzdne do terminu, takze nie je to az tak moc skoro... nakoniec som aj rada, lebo ma doki strasil, ak neporodim do 40tt, tak koli diabetes mi budu vyvolavat porod, co ja teda nechcem ani za svet 🤐 takze uvedomele ditko sa samo rozhodne prist trosku skor 😵 minuly tyzden som este stihla zvladnut statnicu, muzovi vcera konecne po 13tich mesiacoch vratili vodicak, tak sme vlastne nachystani.. to ze nemam veci zbalene je len moja chyba, nie mimiska 😉

dula_renka
22. okt 2008

bezaz....zacni balit, do 11. 11. vsetko stihnes....inak krasny termin 😉