Dula - starostlivosť o tehotnú. Robí to niekto?

zvedavamt
15. feb 2007

„Dula“ je starý grécky názov, označujúci špeciálne vyškolenú ženu, ktorá poskytuje starostlivosť ženám počas tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a dojčenia.
počuli ste,že by to niekto robil? je to naročne? ako je to vlastne platene?
http://www.duly.sk/index.html

ewelyne
22. okt 2010

kontakt na dulu v Ip 😉

zuzka6.6.
23. okt 2010

@ewelyne velmi pekne dakujem 🙂 dufam ze tiez na to budem napokon spominat s usmevom...

dulkagabulka
23. okt 2010

@ewelyne dobre sa to čita, že aspon maličkymi kročkami a aspon mladi lekari, začinaju premyslat inak 🙂

luculele
23. okt 2010

@ewelyne Ahoj, dakujeme ze si sa s nami podelila o tvoje zazitky. Chcela by som sa opytat na to podpisovanie porodneho planu. Je to nieco, co sa bezne robi? Ja som myslela, ze ten plan je len na informovanie lekara... Da sa dosiahnut, ze ten plan je zavazny?

zuzi118
23. okt 2010

@luculele nedavno som sa dozvedela o moznosti spravit prilohu k informovanemu suhlasu, ktory na zaciatku podpisujes.. to by uz malo byt pravne zavazne.

luculele
23. okt 2010

@zuzi118 🙂 dakujem

brumca
2. nov 2010

ahojte 🙂 chcem sa spytat ci je tu nejaka mamina, ktora rodila s dulou v Trencine, ze ci je to mozne...nemam este ziadny prehlad co a ako, cakame prve dietatko a paci sa mi myslienka mat dulu pri porode 🙂

magdal1
3. nov 2010

@brumca giza je dula v Trencine, skus sa jej popytat....je tusim aj v teme porodnica trencin.

osobne poznam niektore duly a doporucujem k porodu 🙂

giza
8. nov 2010
brumca
8. nov 2010

@giza ahojky 🙂 dakujem velmi pekne, idem popozerat 🙂

cucuriedka
20. nov 2010

ahojte kocky, neviete ako to funguje s dulou pri porode - konkretne ci sa za to treba platit ako za manzela?
Ja som sa predbezne dohodla s dulou Renkou, este sa musime osobne stretnut (sa velmo tesim), len z administrativneho hladiska ci uz nema niekto skusenosti... ?

etnicka
21. nov 2010

@cucuriedka myslim, ze za to treba platit, ale najlepsie urobis, ked sa spytas priamo v porodnici.

cucuriedka
21. nov 2010

@etnicka dakujem, asi mas pravdu... ja sa len obavam ze ked tam pridem s touto ideou tak sa budu divne kukat... aspon mam taku predstavu kedze nase zdravotnictvo je co sa tyka tejto temy troska zaostale nanestastie 😕

magdal1
21. nov 2010

@cucuriedka poznam par zien ,kt. rodili s dulou....aj v ZA napr., mozu duly chodit k porodom...takze v porodniciach o nich vedia...
a plati sa za ne ako za manzela...

cucuriedka
21. nov 2010

@magdal1 aha oki, tak naozaj sa tam asi plati, dakujem za rady!

magdal1
21. nov 2010

@cucuriedka a dobra volba dula k porodu.....

viem,ze sa duly snazia robit vsetko pre to, aby sa za to platit nemuselo, vsetko chce svoj cas....takze zatial sa musi

dulkagabulka
21. nov 2010

@cucuriedka najskor si musiš zistit, či v porodnici, v ktorej chceš rodit, dovolia pritomnost dvoch osob...zakonom ma matka totiž povolenu iba jednu osobu...napriklad v Dunajskej strede viem,ze mohol byt tatino aj dula...v Trnavskej porodnici som napisala požiadavku , čakam,ako ju posudia, či to dovolia a ako to bude s platbou..v inych porodniciach neviem ako to je...

bezaz
22. nov 2010

@dulkagabulka v bojniciach sa za dulu neplati, kedze pani vlasta je nemocnicny personal 😉

tehulka2011
22. nov 2010

Ahojte 🙂
Hladam dulu, ktora by bola ochotna prist k mojmu porodu do Rakuska (asi hodina cesty z Bratislavy), idealne so znalostou nemciny, ale nie je to podmienka 🙂

dulkagabulka
23. nov 2010

@tehulka2011 napis mi od ip tvoj mail, napisem dulam 🙂

minix
23. dec 2010

ahojte, chcem sa len spytat - nechodili ste tento rok niektora na ten "vycvik", aby ste sa mohli stat dulou? Ja chcem ist v januari na vyberovy pohovor a zaujima ma, ako to prebieha a o com to je.. 🙂
@dulkagabulka aj ty si nim presla? 🙂

dulkagabulka
23. dec 2010

@minix ano..ja som teraz koncila....
chce sa spytat na pohovor ze ako prebieha alebo vycvik?
pohovor je iba o "pohovore"..hehe..teda spytaju sa ta niečo a budeš odpovedat..nič strašneho 🙂 ani odborneho..nie je čoho sa obavat.. 🙂 skratka bud sama sebou a hovor čo ti na rozum pride 🙂

dulkagabulka
23. dec 2010

@cucuriedka ano..plati sa za nu tak isto ako za kazdu sprevadzajucu osobu..ale to je snad v kazdej porodnici ine..treba sa pytat priamo v porodnici,kde budes rodit

prsky
23. dec 2010

ahojte, neviem sa dopatrat, ako je to na Antolskej..viem, ze tam dula nie je este celkom vitana, ale je mozne rodit tam s dulou a manzelom? neviete niekto?

minix
23. dec 2010

@prsky ked to zistis, tak daj vediet, tiez ma to zaujima. 🙂)

prsky
23. dec 2010

@minix no neviem, nikto mi nevie povedat, takze mi ostava len sa popytat rovno na Antolskej 😅

minix
23. dec 2010

@prsky tak ked zistis, napis😉 chcela by si s dulou?

dulkagabulka
25. dec 2010

@prsky skus ist na stranku dul a tam vyhladaj niektoru z BA...skus Zuzku BAjkaiovú, ona mozno bude vediet ti odpvoedat..alebo hociktora z BA....isto budu vediet..

cucuriedka
26. dec 2010

ahojte, bola som rozhodnuta pre dulu, a bohuzial som narazila na nepochopenie zo strany doktora aj sestricky v ambulancii, ked som si prisla vypytat od neho suhlas s druhou osobou pri porode ☹ Stale beru duly ako nevzdelanu konkurenciu alebo co, namiesto toho aby to pochopili skor ako inu formu 'nadstandardu' (?) ktoru si mamicky vyberaju, a nanestastie tu doktori stale beru mamicky pomaly ako niekoho kto nema pravo sa ich pytat na cokolvek co sa vymyka zo zabehaneho standardu...
Prvy porod som si vybrala ruzinov... nabuduce (teraz uz je dost neskoro) si zvazim ako vyber doktora tak aj nemocnice ... vobec nie som ztotoznena s Bratislavskym porodnym 'standardom' fnuk

minix
26. dec 2010

@cucuriedka zaujimalo by ma, co ti povedali, aký argument, ak môžeš, daj😉