Dve deti mám a tretie na ceste. Čo s tým?

arabela82
22. máj 2012

Ahojte, chcem sa opýtať a poznať hlavne skúsenosti vás mamičiek , Neviem či ste niektorá boli v takej situácii ako ja ale ak áno tak mi dajte vedieť ako ste to riešili. Mám dve krásne deti 5 rocne a 8 mesacne babo. Zistila som ze som tehotna, ani neviem ako sa to stalo,proste necakane. Som v 7 tt...neviem co robit, pretoze najmladsi ma predsa len 8 mesiacov a je co robit okolo neho...a do toho este jedno take malinke?..neviem ale netrufam si...uvazujem nad UPT...manzel nechava rozhodnute na mne, pretoze ja som s tymi detmi doma, ja sa tocim okolo nich...aj ked priznal ze by to tretie chcel, aj ked by to bolo narocne...ale ak ten druhy nechce tak potom naco..Ja ked som videla tehotensky test, plakala som, proste nie som s tym zmierena, ze by som hned mala aj tretie dieta, je to na mna privelka zataz..viem, ze by som to nezvladla, hlavne psychycky....neviem co robit a ako to vyriesit? Neboli ste niektora v takej situacii?Ďakujem

anjelicek26
22. máj 2012

@arabela82 - dychaj, predychaj! Je to sok, to ti verim,ale nebudes mat novorodenca a 8 mesacne babo, ale novorodenca a 17 mesacne dietatko... kym sa novorodenec zacne hybat, prejde pol roka...jetu vela mamin, co ma rozdiel 1,5 roka medzi detmi a ziju, dokonca ich naraz dali do skolky,do skoly, proste si to ulahcili. Poriadnesi to premysli, pozri sa na svoje dve krasne zdrave deti a s kludnym svedomim zabi to tretie, lebo sa bojis, ze to nezvladnes 😔 Ludia rastu na vyzvach.

xlucia
22. máj 2012

@arabela82 rozhodne by som si dieta nechala. lebo takto to budes mat tazke prvy rok, ale po potretrate ta to bude matat cely celucky zivot. kym sa ti tretie narodi, bude mat prostredne cc 15 mesiacov, co je uz celkom slusne. aj manzel by ho chcel, NEMAS O COM VAHAT, babetko si vas vybralo. prijmi ho srdcom, ostatne sa postune doriesi. hlavne ho miluj

tea333
22. máj 2012

@arabela82 ste kompletna rodina, predpokladam ze byvat mate, muz dokonca dietatko chce. nechala by si si ho zobrat len pre vlastnu pohodlnost? lebo to bude tazke?
myslim ze by si si to neskor velmi vycitala.

stefit
22. máj 2012

@anjelicek26 PRESNE VYSTIHNUTE 🙂 Vsetko zvladneme...aj to co vyzera ako neprekonatelna hora !! Aj ja som plakala pri druhom necakanom tehotenstve, 18mes.vek.rozdiel, ale malu by som nedala nikomu na svete 🙂 a este bolo aj tretie neplanovane 🙂

jurkovamiluska
22. máj 2012

@arabela82 moja mamka nas ma tri a kazdu po roku. tretiu uz chcela nehat v nemocnici tak sa bala 😀 😀 ale nakoniec to vsetko zvladla a je stastna, ze nas ma vsetky tri aj ked to bolo zo zaciatku tazke. nerob unahlene zavery s upt aby si ta to nemrzelo, a neodpustis si to dokonca zivota. tomu ver. ja som na tom bola, bola som mlada a sprosta a v zivote si to neodpustim, velmi, velmi ma to mrzi, bude ta to prenasledovat cely zivot

seba1
22. máj 2012

Ahoj, kamarátka mala takto, len to staršie mala 3 ročné a zvládla to, ale mala to dosť náročné, ale dalo sa, ja mám väčšie rozostupy, takto je to ľahšie aj keď som na deti väčšinou sama, myslím, že UPT by si si časom vyčítala, sú tu aj maminky, čo majú rok po roku tri deti a nehovorím, že im to ide ľavou zadnou, ale ide to, rozhodnutie je však len na tebe...

monickapd
22. máj 2012

@arabela82 neviem ci som bola v rovnakej situacii, no rozhodne v podobnej...tiez som tak skoro neplanovala...tiez som revala pri teste 😉 ale manzel stal pri mne a nakoniec ma presvedcil nech si to nechame....on chcel este tretie..a je tiez pravda ze uz nie som najmladsia..... A nelutujem 🙂 ja milujem deticky najviac a nedala by som ich za nic...aj ked kazdy okolo hovori ake to bude tazke..nech 😉 my si to zariadime po svojom a bude dobre 🙂 najstarsi syn je uzasny a mudry az ma nestaci prekvapovat kazdym dnom..dcerka je nadherna a ked na mna vyvali tie modre okale som vzdy namakko...a ten treti drobec bude spojenie ich dvoch 😉 nemenila by som za ziadne kavickovanie a pohodlne vylozene nohy... 🙂 🙂 dufam som Ti aspon trosku "pomohla" Vies co staci? postav sa pred zrkadlo a dívaj sa na seba....pochopis co mas urobit a to sprav..

sladkasue
22. máj 2012

@arabela82 ja mam teda skoro 2 rocny poklad doma a asi by som tiez vedome dalsie dieta nechcela, ale... ak bude - omylom, ci chcene, urcite sa budeme tesit na jeho prichod...
urcite nie na potrat! to dieta si to nezasluzi a ked zvladas dve, zvladnes aj to tretie 🙂 lahko sa hovori, ale je tu vela mimin, ktore ti to potvrdia...

na druhej strane, nechapem, ako sa ti to mohlo stat... 🙂 ked sexyujete, vies co robis... a ked nemate ochranu je tam velka pravdepodobnost otehotnenia... verim, ze si vyspela zena a nemas 14, aby ti niekto hovoril ako mas, resp. nemas robit deti 🙂

PS: chce to odvahu, hlavne popremyslaj... a ako vravela @anjelicek26 ked sa ti tvoj treti pokladik narodi, deticky bude zase o cosi starsie...

monickapd
22. máj 2012

..inak..nemam rada reci typu "zabijes svoje dieta" ...ziadne dieta nezabije..ak sa rozhodne nemat ho, je to jej vec..

mummy01
22. máj 2012

@arabela82 ja som zo 4 surodencov a z toho traja sme sa rodili jeden po druhom 😀 Urcite sa to da ak sa chce.Ak si hned na zaciatku povies ze sa to neda a nechces sa o to pokusit tak sa vzdavas bez boja ale prehra je v tomto pripade dost draha-myslim pre tvoju dusu ☹ Ved si sadnite s muzom a urobte bojovy plan,prvy rok bude tazky ale potom ocenis ze maju deti k sebe vekovo velmi blizko.Mozu vam pomoct zo zaciatku pribuzny,rodina ci priatelia,treba aj manzela zapojit ked bude doma...Sestra ma 2 chlapcov takto za sebou a nevie si to vynachvalit.

lili777
22. máj 2012

@arabela82 aj nás takto prekvapilo druhé tehotenstvo. syn mal vtedy 10 mesiacov, je medzi nimi 1,5 roka. Bola som šoknutá, ale neplakala som. Trošku som to predýchala a začala sa tešiť. Druhé sme chceli, ale tak o rok neskôr. Keby si tu napísala, že nemáte kde bývať, nemáte podmienky a ste na ulici, tak možno by ti tu baby popísali iné názory. ÁNO, budeš to mať prvý rok ťažké! Ale potom si budeš môcť vydýchnuť, bude to všetko oveľa jednoduchšie a myslím, že nebudeš ľutovať, ak si to tretie bábo necháš. Ja by som dcérku nedala za nič na svete aj keď bola takým prekvapkom. Viem, čo je 1,5 ročný rozdiel, fyzicky sa to zvládnuť dá, psychicky je to ťažšie, ale nie nezvládnuteľné! Nemáš maminu, svokru, ktorá by ti občas pomohla? A keď sa ti po roku bude tie dve mladšie pekne hrať, štebotať a chechtať na seba v izbe, určite budeš veľmi šťastná. A s najstarším by už snáď nemal byť taký problém. Ten sa aspoň ako tak "oservisuje". Nemusíš s ním na záchod a obliekať, prebalovať. Rozumie všetkému a možno aj pomôže🙂 Ja tiež tretie dieťa nechcem resp. neplánujem teraz, ale ak by sa pošťastilo, vziať by som si ho nedala.

lauricka
22. máj 2012

prosim ta, vsetko zvladnes, bude to tazke, no ale zivot je tazky a potom si aj povies, ze je to aj krasne, fakt by si dokazala ist na potrat po dvoch detoch? rozhodnutie je na tebe, rozdiel je, ci ho nechces alebo sa len bojis, ci to zvladnes...to prve je problem, to druhe je normalne 😉

mirka1210
22. máj 2012

@arabela82 ahoj moja,ja som takéto niečo riešila pred pár mesiacmi 😉 tiež to bol riadny šok,nakoľko máme 13 ročnú dcéru a skoro 3 ročnú 🙂 a myslela som si,že už skrátka toto - teda tehotenstvo je už za mňou,nakoľko sme 10 rokov nemohli mať druhé,bola som ešte nedávno zmierená aj s jedináčikom a v podstate už som si žila aj taký vlastný život pri veľkej dcére.Potom som chcene ale nečakane / nedúfali sme/ otehotnela s druhou - poviem ti,že som to znášala horšie ako toto tretie otehotnenie,lebo na jednej strane som chcela,ale na druhej strane som už žila aj zmierená s tým,že druhé nebude 😒 minulý rok sme boli v októbri na svadbe,po nej mi zostalo veľmi zle,menzes som dostala...všetko som pripisovala pokazenému žalúdku 😀 test som si vôbec nemienila robiť,veď načo? ale keď som si tak postupne začala uvedomovať,či ja vlastne nie som tehotná???tak som si ho spravila - bol pozitívny....bol to šok,no čo ti poviem,ale akosik som sa s tým vyrovnala aj keď som si poplakala ☹ finančne na tom nie sme najlepšie,muž je stále v práci,už by sa bolo zišlo ísť do roboty a zarobiť nejakú ú korunku 😉 avšak, nejako to zvládneme,nemám nárok ani na matreské,ale viem,že potrat by som psychicky nezvládla,teda ani som nad ním nerozmýšľala....čoby dali iné ženy za takúto správu,alebo vždy byť radšej tehotná,ako si nájsť nejakú hrčku na prsníku,či mať nádor na maternici 🙂 žije sa nám ťažko,prevraciame každé euro,na deti som väčšinou sama,ale som v 36tt a už sa nevieme dočkať nášho Miška 🙂 🙂 🙂 želám ti to správne rozhodnutie 🙂 .Pre mňa na svete nie je väčšia radosť ako moje deti 🙂 A tento rok budem mať 37 rokov

bebel
22. máj 2012

@arabela82 ja som bola v podobnej situácii ako ty 😉 a pozri môj fotoblog, ako nám je dobre...že je Iza 5. člen rodiny....len pes musel ísť z domu, lebo to by už na mňa bolo príliš. 🤐

marya
22. máj 2012

@arabela82 pozri sa na svoje dve krasne deti...a predstav si, ze by si ich nemala...o 9 mesiacov si nebudes vediet predstavit, ze by si nemala to tretie 🙂 😵

monickapd
22. máj 2012

joj nemam rada niektore Vase reci..holt, moj problem 😎

silvia0201
22. máj 2012

@arabela82 ty sama nevieš čo chceš!! alebo lepšie povedané vieš. tu ti ženy neporadia čo na UPT si vziať , laebo sa mýlim????
ak si nechcela tretie, mala si sa chrániť hneď od pôrodu druhého dieťaťa.

m.i.r.i
22. máj 2012

@arabela82 ono tu ti ziadna maminka nenapise, ze ta podporuje v UPT...je to len tvoje rozhodnutie, ale tym, ze tu pises a potrebujes sa z toho vyzalovat mi je jasne, ze ta to len napadlo ako riesenie zo zufalej situacie, ale spravit to naozaj nechces..
Ono ked niekto uz deticky naozaj nechce, tak su sposoby ako po druhom dietatku uz tomu zabranit...kedze vy ste to tak neurobili, asi ste si boli vedomi, ze ked mate sex a uplna ochrana nie je, ze sa to moze stat..a ked sa uz stalo, tak mas pred sebou tazke rozhodovanie..ja ti na jednej strane uprimne zavidim, ze manzel ta podporuje v tom to dietatko si nechat..ja mat takeho muza, tak som rozhodnuta! Je pravda, ze pises, ze starostlivost je na tebe, ale nemoze ti niekto vypomoct?Co tak maminka, svokra, kamaratka..pripadne aj nejaka opatrovatelka...ja viem, ze to s 3 detmi nie je lahke, este ked je maly vekovy rozdiel a niekedy to robi vela zloby, kvoli stresu, nevyspatosti, nervom...ale skus sa s muzom porozpravat, ze by ti trebars niekto pomahal..ak mate strechu nad hlavou, zijete slusne, lubite sa...ja by som do toho sla...mne sa moj sen o 3 detoch pri mojom muzovi nikdy nesplni...istym sposobom by som s tebou aj menila, aj ked maly vekovy rozdiel tiez neuprednostnujem 😉 drzim palce, aby si sa rozhodla spravne

monickapd
22. máj 2012

@silvia0201 ja jej poradim v kazdom smere ak bude chciet...

mummy01
22. máj 2012

@arabela82 a zapoj do toho rozhodovania aj muza.Ziadne ze ty sa staras o deti tak sa sama rozhodni-to by teda u mna neobstalo.Ved to dieta si nesplodila sama,bol pri tom.....Nech sa rozhodnete akokolvek,rozhodnite sa spolu.

alenkaa74
22. máj 2012

urcite by vobec neprichadzal do uvahy potrat nad tym prosim ta ani neuvazuj ved je to vrazda vycitala by si si to kazducky den mas dve krasne a zdrave deticky a co na tom ze je to tak rychlo za sebou je to tak ako to ma byt mi to neovplyvnime ono sa tu nepytaloa nie si na to sama mas manzela ktory to babo chce a urcite ti pomoze vzdy ked bude moct a deticky sa budu aspon spolu hrat ja mam len dve moj zdravotny stav mi nedovoli mat treie aj ked by som velmi chcela maju 12 a 15 ale oni uz maju svojich kamosov takze bud su v skole a ja v praci alebo behaju vonku takze uzivaj si ich pokial mozes a si na materskej a este nieco cim mensi vekovy rozdiel tak si deti viac medzi sebou rozumia moj stale beha za susedom lebo su v rovnakom veku a spolu sa hraju zo segrou sa len hada je starsia o 5 rokov a navyse je dievca ja verim ze ti chces tiez to babo len sa bojis ci ich vsetkych zvladnes a le ved aj rodicia pomozu alebo kamosky manzel a predsa to najstarsie uz pojde do skolky takze zelam pevne zdravie a vela siiiiiil uzi si tehotenstvo a nestresuj neboj saten hore na nas dohliada a vie ze ti to zvladnes ...ten cas tak leti a ani sa nenazdas abudu deti dospele a este nico moja segra uz mala väcsie deti a otehotnela 3 raz a cakala dvojicky a nebola na tom ani zdravotne najlepsie dokonca sa chcela aj s manzelom rozviest vobec jej nepomaha a zvladla to aj sama a je rada ze ich ma su to dievcatka a su velmi zlatucke dala ich do skolky ked mali tri roky abys i aspon trosku odychla tak vidis ze sa to da drzim ti palce a ozvi sa ako sa mas ...cauko

monickapd
22. máj 2012

a hlavne sa nespoliehajte stale na pomoc od ineho....ved niekto nam pomoze.. Nam nikto nepomaha a sme tu 🙂

silvia0201
22. máj 2012

@monickapd nechce, lebo sa pýta čo si má vziať na UPT. ale je to jej vec...

monickapd
22. máj 2012

@silvia0201 ži a nechaj žiť 😎

oskvarka
22. máj 2012

podla mna tvoje pociti pramenia z toho soku podla mna ked si to nechas prejst hlavou a srdcom tak hned budes rozhodnuta... ;)

stanislavao
22. máj 2012

@arabela82 zvladli by ste to, urcite. musite sa pozbierat a byt silna. zena je velmi silny tvor a zvladne vsetko na svete, ked chce. predstavte si, ze by ste mali dvojicky, trojicky. jedno bude mat cca 1,5 roka a druhe sa vam narodi. je to urcite velmi tazka situacia, ale zvyknete si na nu. to 1,5 rocne uz bude mat svoj rezim, navyky, bude rozumnejsie. dolezite je sa s tym vyrovnat. moja teta mala po roku deti, znama ma tie po roku, druha po 1,5 roku a zvladnete to aj vy. nemoze vam pomoct mama, svokra - aspon v zaciatkoch? ak nie, nevadi, zvladnete to. urcite by ste cely zivot lutovali, keby ste isli na prerusenie. teste sa, ze budete mat zdrave babatko, ze ste vytvorili dalsi novy zivot.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monickapd
22. máj 2012

@stvura aj moja mala je take mojkatko, tak uvidime ako to bude u nas 🙂 opatrujte sa 🙂

silvia0201
22. máj 2012

@monickapd malo by to tak byť, ale nakoľko sme pánmi tvorstva, myslím tým človeka, niekedy nevieme čo máme od dobroty robiť....
zvieratá na UPT nechodia...

xenicka13
22. máj 2012

@arabela82 casto sa citim ako v blazinci ale 3 deti sa daju zvladnut

miaklaudia
22. máj 2012

ahoj, ak môžem aj ja prispieť, nie som v takej istej situácii, ale v podobnej, keď som otehotnela tiež neplánovane, doma sme už mali 2 dievčatá, na sone sa nám ukázalo že detičky budú dve, tiež som mala obavy a aj preto, že môj manžel nebol nikdy na prebaľovanie, kúpanie, bavenie a pod. veci okolo detičiek o UPT som ani neuvažovala, beriem to ako to je, život si vždy všetko nejak zariadi,že sa to nejak zvládne a tak máme ešte dve krásne deti chlapca a dievčatko, už máme pol roka, ubehlo mi to veľmi rýchlo, však bábätká sú nenáročné spinkajú papajú,náročnejšie obdobie ešte len príde,keď začnú chodiť,ale tvoje staršie dieťatko už bude samostatné,keď začne chodiť tvoje ešte nenarodené dieťatko,takže držím palce a určite to zvládneš, však roky letia ako voda a ani sa nenazdáme a naše deti budú dospelé a pôjdu svojou cestou, tak si ich užime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre