Dvojaké občianstvo. Ako postupovať pri vybavovaní?

blue04
2. okt 2008

Ahojte!
Ma niekto s tymto skusenost?Moj syn ma anglicky rodny list a je obcan Velkej Britanie.Chcem mu vybavit aj Slovenske obcianstvo(dualne) len neviem presne ako zacat.Rodny list mam uz prelozeny do Slovenciny.
Diky
xxx 🙂

lucia79
2. okt 2008

dieťa nadobúda občianstvo SR narodením, ak je aspoň jeden z rodičov občanom SR. asi by si mala zájsť na konzulárny úrad.

blue04
autor
3. okt 2008

dakujem za odpoved 🙂 xxx

mirka414
3. okt 2008

ako vravi lucia na konzulate v abglicku vam daju presne instrukcie 😉 u nas to bolo vo svajciarsku tiez tak...

blue04
autor
3. okt 2008

ja som Mirka414 momentalne na Slovensku a na web to nejako nemozem najst.

adina22
3. okt 2008

blue - nie som si ista,ale na slovenske obcianstvo nepostrebujes aj slovensky rodny list? 😅 Teda nie len prelozeny do slovenciny ale aj vydany na SR,osobitnu matrikou v Bratislave.

shela
3. okt 2008

blue..nie je to take jednoduche ako to tu pisu dievcata...moja mala ma svedske obcianstvo a aj slovenske...sice slovenske nadobuda automaticky po matke...no ale hacik je v tom ze SR o tvojom dietati nevie...kedze nemocnica ani ich urady o tom nasu ambasadu neinformuju...takze musis mat vsetky papiere z porodnice, od midwife( tusim ...u nas je to barnmuska) , potom este musis predlozit poziadanie o vystavenie slov. rodneho listu...to je tusim vse.. no len mi sme mali s tym kusok problem kedze na SK je iba jeden prekladatel zo svedciny aj to je sudny..takze ako najjednoduchsia cesta je ist na slov. ambasadu a oni vsetko za teba vybavia...iba im das papiere a je po starostiach

blue04
autor
3. okt 2008

ano Shela,nie je to take jednoduche.uz pri rodnom liste sme potrebovali apostillu a potom preklad.Skusim ist na Matriku a dat ho zapisat ale urcite tam bude hacik,lebo nic sa tu neda vybavit bez problemov.Nikde sa neda najst ako postupovat a to mi vadi.nemam sa od coho odrazit.Ja nechcem aby maly stratil britske obcianstvo a preto sa snazim o dvojite.no uvidim co a ako dalej 😕

lucia79
3. okt 2008

blue, keď sa nachádzaš na Slovensku, tak skús obvodný úrad v sídle kraja.

mirka414
3. okt 2008

ble04 ja to upresnim ako to bolo u nas...nasa malinka sa mi narodila na sk,dokonca este ako slobodnej maminke,lebo nam do porodu tiez chybala apostila,na papieri,kde ocko napisal vyhlasenie o otcovstve...jeden blby papier a mala nemala ocka v papieroch 😠 😠 .tak dostala moje obcianstvo.po 3mesiacoch sme odisli do svajciarska a potom isli na konzulat a tam ocko spisal papier o otcovstve a bolo to.dostala hned aj obcianstvo a aj zmenu priezviska sme tam hned vybavili...nieje to az take zlozite,len musia mat uradnici ako to nazvat?chut spolupracovat 😒 😒

blue04
autor
4. okt 2008

Mirka414.Kde si vo Svajciarsku?Aj ja som bola v Basel skoro rok.Ale to bolo uz davno.rada by som sa isla este pozriet ale uz nikoho nepoznam.
Ked niektore veci vybavuje muz cez Britsku ambasadu,vsetko ide rychlo,to len nasi maju na vsetko cas a vymyslaju si tolke veci,ze neviem kde a naco to potrebuju.Moj muz si bol vybavovat papiere na cudzineckej policii a tu BA za papier pytali 7000Sk a v Partizanskom za ten isty 150Sk.Tak to je iny rozdiel!!!Ako sa toto moze stat? 😕

mirka414
5. okt 2008

blue04 my sme pri Zurichu,je tu nadherne...pridi knam ak chces este niekedy vidiet svajciarsko 😉 to my o tom nieco hovor co vsetko nasi na uradoch potrebuju a kolko maju casu 😠 nastastie od nasej svadby 07.07.07 islo vsetko plynulo ako po masle,obcianstvo dcerky,zmena priezviska moje povolenie,vodicak vsetko je uz stastlivo zanami...

blue04
autor
5. okt 2008

Mirka414,ja som bola vo Svajci nejako 98-99 a pamatam,ze s kamaratkou sme kazde 3 mesiace chodili za francuzske alebo nemecke hranice skrz peciatky.z baselu sme videli na hranice,tak to bol len kusok.V jednom bare kde som robila,bola raz razia a skoncila som na policii ale vtedajsi priatel(Juhos-vsak inych ano nestretned!) sa za mna prihovoril a rano ma pustili bez problemov domov a este ma ja odviezli pre dvere domu 😀 .Mam pekne a aj zle zazitky ale teraz ma to uz ani netrapi,bolo to davno.dakujem za pozvanie,ak nahodou budem mat cestu cez zurich,zastavim sa 😀

mirka414
5. okt 2008

super ach jaj co ja som tu tiez zazila,nechcem ani hovorit aky strach mali nasi ked som povedala,,dala som vypoved uvidime co a ako bude 😀 😀 boze ja som im narobila sedivych vlasou kym som sa usadila a skludnela...teraz uz po takom vzruse netuzim som spokojna a stastna.dufam,ze mi moja dcerka nebude robit to som som stvarala ja 😉 😉 primam ked pojdes okolo zastavte sa 😀

blue04
autor
5. okt 2008

Tak to sme asi kazda navyvadzali!Ja sa tiez niekedy sama sebe divym co som dokazala!teraz by som bola urcite opatrnejsia a asi by som nemala odvahu ani vycestovat. 🙂 drzte sa 😀

cvika
10. okt 2008

ja som v irsku, bola som sa na slovensku pytat ci mozem dat maleju dvojite obcianstvo adostala som odpoved zedvojite obcianstvi slovensko neakceptuje nie sme amerika povedala ta pani co tam sedela.musim povedat ze tam boli strasne neochotne tie pani.....

shela
10. okt 2008

cvika..to je dobra blbost...praveze akceptujeme 2-jite obcianstvo..dokonca uz aj USA to zacali akceptovat

cvika
10. okt 2008

shela my sme boli teraz v maji doma na matrike lebo mala sa mala narodit v juli, a ona mi povedala ze na slovensku to neakceptuju, ba naopak v amerike je to mozne...a dokonca mi povedala ze keby som dala malej len irske obcianstvo mala by problemy na slovenku s vybavovanim a tak keby sa rozhodneme vratit na slovensko..tak nam to povedali

shela
10. okt 2008

cvika...tak ked veris im prosim...google existuje tiez tak si tam klikni a popozeraj...potom neviem akym zazrakom ma kopec deticiek kombinovane obcianstva...natrafila si na totalnych deb...lov

cvika
10. okt 2008

lenze netvrdili mi to len ony, dokonca aj prokuratorka an sude kde sme boli dat pravne potrvdit papiere..nechajme to tak tu nejde o to komu verim, mas pravdu vo vacsine uradov na slovensku sedia deb...

blue04
autor
10. okt 2008

Cvika,slovenska republika akceptuje dvojite obcianstvo.pozri si http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat... 🙂

cvika
10. okt 2008

ved ja sa s vami nehadam len mn e na slovensku urady tvrdili ze nie..............

cvika
10. okt 2008

ked najblizsie pojdem na slovensko pojdem im tam vynadat lebo uz davno som mohla ist domov s malou na zaklade irskeh o pasu

petramilion
3. sep 2012

ako je mozne, ze deti mozu mat dvojite obcianstvo a dospeli nie?? Vsade citam, ze nadobudnutim anglickeho sa o slovenske prichadza..