Ekologické čistenie výleviek. Ako na to?

bika
4. apr 2008

Ahojte, viete mi niektorá poradiť, ako sa dajú ekologicky vyčistiť výlevky v umývadle a vani? Nechcem používať čističe typu Krtko a pod. je to riadna chémia. Máme relatívne novú kúpelku, takže ešte nie sú až tak zanesené. Vďaka za všetky rady! 😉

monkula
4. apr 2008

Bika, nasyp sodu bicarbonu a zalej teplym octom.

masinka
4. apr 2008

co presne myslis tou vylevkou? ja sifon cistim tak, ze ho rozsrobujem (ostane len trubka co trci zo steny), vsetky spiny vysparam zubnou kefkou, vydrhnem ho mydlovou vodou a namontujem naspat. skusala som aj rozne chemikalie ako Sifo alebo Aligator, ale vzdy tam 90 % odpadu ostalo. a aby sa aj rozne mastnoty v kuchyni vycistili, obcas nalejem do umyvadla vriacu vodu

bika
autor
5. apr 2008

diky, žienky, za rady. skusim tu sodu bicarbonu. myslela som samozrejme sifon (zle som sa vyjadrila): Dávnejšie som čítala, že sa to dá čistiť sódou, len som nevedela akou - lebo ešte existuje kryšlalická, čo sa používa do prania. Dnes som napr. čistila odkvapkávač na riad, už bol celý žltý od vodného kameňa, tak som ho najprv vydrhla tekutým práškom a potom som tú tácku zaliala trochou prevarenej vody s kys. citrónovou a je ako nový... 🙂 tak sa z toho vytešujem... 😀

ikke
7. apr 2008

kludne tam mozes dat tu krystalicku sodu - nasla som to prave v jednom holandskom casopise a odskusala, funguje. treba tam toho dat tak "za hrst". tu sodu bikarbonu nepoznaju 😅

aletka
7. apr 2008

Este doporucuju Pepsi colu.

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz