Prosím o skúsenosti s používaním a legislatívou elektrokolobežky.

montemotherone
18. máj 2019

Ahojte. Prosím poraďte. Pokukujem po elektro-kolebežke, ako eko alternatíve na presun po meste (po cyklistických chodníkoch, ceste, chodníkoch, pešej zóne.... )
Zaujala ma Xiaomi Scooter a KugooS1... (zatiaľ)
*Máte nejaké iné tipy?
*Na čo sa zamerať pri kúpe?
*Na čo si dať pozor?
*A ako vôbec je ošetrená jazda na takejto kolobežke z hľadiska legislatívy? (Názory sa totiž dosť rozchádzajú a tuším v tom nie je celkom jasno) Som cyklista? Som chodec? Vodič motorového vozidla? 🤔😏 (V tomto bode prosím link na nejaké konštruktívne vyjadrenia odborníkov, linky vo vyhláške, citácia vyhlášky, nie vyjadrenia typu -"myslím si ... 😉 Ďakujem za pochopenie 😉

montemotherone
autor
19. máj 2019

Nikto nič? 😕 Ja som zatiaľ našla toto https://www.dnes24.sk/policia-radi-vo-videu-ake... ... potešia ma ďalšie skúsenosti z terénu 😉

gab_riella
30. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

skus pozriet cyklospeciality. Tak su aj elekt.bicyklie aj kolobežky . Moj manžel ma klasicku skladaciu, ale v okoli nepoznam nikoho, kto by mal tuto elekt. Ale v meste som ich už videla

hiro
30. máj 2019

Do jula kolobezka aj elektricka je chodec. Teda chodnik alebo cesta vlavo.
Od jula kolobezka bude aj nadalej chodec ale elektricka uz nie:
"Do praxe by mal vstúpiť už začiatkom leta a to už 1. júla 2019. Osoba na elektrickej kolobežke sa teda po novom zaradí medzi vodiča nemotorového vozidla"
"Dostáva sa na úroveň cyklistu. Napríklad priechod pre chodcov bude môcť použiť, len keď bude kolobežku tlačiť vedľa seba."
Takze netreba zabudnut - na obycajnej mozes ist na pivo aj po pive. Na elektickej by uz mohli dat pokutu ;)

mareri
25. jún 2019

za mna su lepšie klasicke kolobežky. Tie elektro m prijdu ako pre pohodlnych ludi.. Aspon si toho pekne vytvarujem zadok a nohy

zooeynka
25. jún 2019

@mareri ale na klasickej sa aj kvalitne spotis co pri elektrickej nehrozi. A ak to pouzivas(ako vela ludi)na presun do/z prace, tak je elektricka uplne top. Vyhnes sa mhd, kolonam...len dazd a sneh su nevhodne....

montemotherone
autor
25. jún 2019

@hiro ja už na nej jazdím takto teraz 😳 tak dúfam že ma nečapnú. Pri tej rýchlosti by som si po chodníku nedovolila, aj keď aj na takých kretenov už som narazila. Dobre, že sa to legislatívne doriesilo 😉

montemotherone
autor
25. jún 2019

@mareri noo, vyskúšaj a uvidíš. Nezamákneš si ako na klasickej, ale úplne pasívne vozenie to nie je. Je to vyššia rýchlosť a udržať sa na tom dá pekne zabrať 😉 je to iné ako elektrický bicykel, keďže tu máš ťažisko tela len tak vo vzduchu a hlavná opora je na nohách, takže treba pekne pružiť, inak ťa to vyhodí 😁
Mimochodom kúpila som nakoniec Xiaomi Scooter. Super. Odporúčam. Nafukovacie kolesá som uprednostnila pred Kugoo gumené a dobre som urobila. Cesty pre cyklistov u nás ešte nie sú tak rozšírené, takže by som si asi skoro narazila držku 😁 Inak tu v TN sa to pekne rozbehlo a hlavne u ľudí v strednom veku. Čo ma veľmi teší, že nie som sama 😉 Len by sa ešte niektorí mohli naučiť bezpečnejšie jazdiť. Ja už teraz chodím hlavne po cyklochodníkoch a cez prechod peši. Už sa správam ako cyklista. Mnoho z nich chodí po chodníku, akože fajn, ale dosť rýchlo... V podstate ten istý problém ako s cyklistami. Keď ti na pešej zóne skoro zrámuje dieťa a ešte kričí POZÓR... By som ho z toho bicykla skopla 😡

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mareri
5. sep 2019

na elektrickej sa da jazdit aj ako na klasickej kolobežke, že?

montemotherone
autor
5. sep 2019

@mareri áno

zooeynka
6. sep 2019

@montemotherone no podla mna neda...je tazka a nejde to lahko ako na obycajnej. Tiez mam xiaomi.

montemotherone
autor
6. sep 2019

@zooeynka veď ja nepíšem že to ide ľahko, ale že je to možné 😊

montemotherone
autor
6. sep 2019

@mareri ja si vytvarujem nohy a zadok v práci. Kancelárske krysy a IT si môžu zamáknuť keď chcú 😉

mareri
30. sep 2019

v práci? Tak tip ako 🙂 ja som m´parkrát šla do práce na kolobežke, ale teda nič moc. Musela som sa v rpaci prezliect a pod. Radšej na kolobežku pojdem po praci v ramci nejakeho relaxu

daniela1109
30. sep 2019

@montemotherone https://elektrokolobezky.heureka.sk/segway-kick...
Ja mam tuto ninebot es2 za 390,- a je lepsia ako xiaomi aj ako kugoo, ktore som skusala. Len nekupovat ninebot es1 co davaju v telekome lebo to je predchadzajuci slabsi model. Da sa na nej odrazat aj ako na neelektrickej.

essenceee
7. okt 2019

vyzera velmi dobre. Aky ma dojazd?

daniela1109
7. okt 2019

@essenceee ja som mala cca 26km a naj rychlost 27

mareri
18. okt 2019

ked som bola nedavno v meste, tak som videla, že zdielane bicykle a kolobežku su IN a som rada, pretože robi niečo pre svoje zdravie. Kurat musím suhlasit s tym, že bicykle su klasicke a kolobežky elektricke

essenceee
22. nov 2019

moja neter jazdi na kolobežke ( na klasickej) aj do a zo školy. Je to teraz medzi detmi velmi moderne

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomanpcm
26. okt 2020

nejake prakticke rady zo zivota
- mame zhruba 3 moznosti:
- 250W motor je naprd.... pre deti... - nebrat....
- priplatit si za 400-500W do 15kg nieco co vie ist aspon 35km/h a da sa preniest po schodoch, vlozit do auta, toto je taky rozumny zaklad na zaciatok, idealne su kolesa z dusou a k tomu odpruzenie, s tym sa da realne denne dochadzat do prace v rovinatom meste
- 1000W+ uz zvladne aj nejake mensie stupanie do kopceka... a pruzenie uz dokonca aj funguje.... jazde je uz zabava...., ale su to uz taske stroje 20-30kg, nosenie do schodou, nakladanie do kufra je uz problem.

- el kolobezka je super vec odporucam
- ale vhodne pre technicky zrucneho uzivatela, vsetok servis si natom budete muset spravit sami....
- po kupe treba dokladne nastavit polohu brzdy.... vyrobit podlozky do skladacieho klbu aby sa nevaklal....
- obvikle vsetky skrutky rozobrat, a zaistit vhodnym lepidlom proti samopovoleniu, skrutky maju americky UNF zavit, nahradne skrutky v zeleziarstve nekupite ani nahodou....
- treba sa starat o bateriu a ratat ze za 2-3 roky bude treba bateriu vymenit....
- dojazd treba ratat cca 2/3 pisaneho dojazdu
- z cinskych eshopou su za fajn ceny, ale bez zaruky.... racej si priplatit v kamennej predajni kde je 2r zaruka....