Elektronická cigareta

ewuska
9. júl 2009

Ahoj 🙂
Chtěla jsem se zeptat zda s ní nemá někdo zkušenosti. Můj chlap je těžký závislák, prokouří 3500kč za měsíc občas i víc. Chtěla bych mu jí pořídit v rámci úspory, ale i zdraví. Četla jsem, že tou elektronickou cigaretou se do těla dostává pouze nikotin na kterým je vlastně člověk závislý a ty ostatní škodlivý látky už ne.

Budu ráda když mi někdo napíše zkušenosti ať už vaše nebo třeba manželů.....

vrana40
31. máj 2013

@miparime - ja by som osobne neodporučal tuto sadu. 1.Slabšia bateria, ale slabšiemu fajčiarovi postačí,ale problem vydím v závite baterie (je to atipický) vyzera iný než ego, čiže 99% vecí čo je na trhu nebude nato pasovať. Po mesiaci oddídu clearomizery a musiš kupovat iba tam,kde toto kupiš,aby to pasovalo. Stratiš tým možnosť volby vyskúšať na svojej baterke aj iné systémy, lebo nikde nieje zaručene že Ti dany clearomizer(systém) bude sedieť a vyhovovať. Ale cena podozrivo dobrá, no 50% zľava , asi kôli tomu závitu, lebo univerzalny závit na ecige je už skoro povinnosť .......

lauritka
2. jún 2013

.. nejake nove e-cig a liquidy, vyrabane v CZ .. hmmm 😕
http://www.okaysk.eu/novinky/elektronicka-cigar...

lauritka
2. jún 2013

este par zaujiamvych nazorov na e-fajcenie : ;)
" Vysvětlete mi někdo, jak může e-cigareta podporovat vznik závislosti na nikotinu, když si ji pořizují kuřáci hořlavých, smradlavých, ale hlavně pěkně předaněných cigaret?!
Po e-cigaretě šáhne kuřák pro její menší škodlivost a hlavně podstatně nižší náklady. Pořizovací výdaje se vrátí dřív než za měsíc podle typu cigarety. Nekuřák si ji nekoupí. Na to aby si zafrajeřil nevydá víc než za jednu krabičku, spíš si ale vyžebrá od smradlavého kouřícího kamaráda. "

"nesmrdim ani ostatnim ani sobe, nikoho neobtezuji at uz vypoustenim koure z cigaret nebo odhazovanim vajglu, vetsine nekuraku hlavne ovocne naplne vylozene voni, soudni a normalni lide, jichz je zaplatpanbu naprosta vetsina a nejsou, jako nekteri nasi politici, ovlivneni tabakovou loby, nejsou proti elektronicke cigarete, jejiz paru v podstate neciti, nebo jim prijemne a nevtirave voni nijak zaujati a jeji inhalovani (vapovani, e-koureni) podporuji a e-kuraky nevyhaneji ven na mraz...
pouze politici, kteri placou nad danemi, ktere jim e-kuraci ze zdravi prokazatelne skodlivych cigaret uz neodvadi a navic hrozi realne "nebezpeci", ze se doziji az o 10 let vice a tudiz tim "okradou" stat o duchod, ktery by jim jako kurakum normalnich cigaret nemuseli vyplatit, biji na poplach a snazi se e-kuraky nacpat zpet mezi smradlave kuraky, do mrazu, smradlavych kuraren a kurackych casti restauraci s nadeji, ze se sve e-cigarety vzdaji a zacnou kourit a tim podporovat jejich tucna konta, a pokud to nepujde podobrem, jsou ochotni preze vsechna fakta a dobrozdani lekaru e-cigarety zakazat uplne, protoze statni a kasa se na jejich plytvani penezi necim naplnit musi..."

"Kouřil jsem téměř 30 let, ke konci denně 60 cigaret. Před 15-ti měsíci jsem si koupil e-cigaretu a od té doby jsem klasickou cigaretu neměl. Zkoušel jsem ji, ale dost mě to natáhlo, jako by byla první v životě. Upřímně mě štvou lidi, kteří brojí proti elektronickým cigaretám. Nejlepší je, když je to lékař, který čudí dvacku denně. Politikům se nedivím, jenom já sám jsem loni do rozpočtu nepřispěl min 50.000,- Kč. "

vrana40
3. jún 2013

už ani nerozčulujem nad tým, lebo e-cigy su iba odvarom toho ako prepuklo to, že lieky na rôzne druhy rakoviny už existuju roky rokúce, ibaže pre giganty farmateutických firiem je finančne zaujmavejšie človeka s rakovinou liečiť 10rokov, ako ho vyliečiť za 3mesiace a preto popieraju že existuje liek nato a tvrdia že sa to liečiť neda iba zmiernovat dopady choroby. Je to rovnaka básnička ako ked ohladom e-cigariet nám odpovedaju stále dookola(už to vravia aspoň 4roky to isté), že ,,my nevieme čo liquid skutočne obsahuje , že treba študie na to atd atd,, pričom študie a jasne výsledky sú tu od desiatok a desiatok rôznych inštitucii z celej EU - su verejne dostupné po internete. Pražské nezavisle laboratorium robilo pre jedneho českeho predajcu rozbor liquidov a rozbor stál 1500 českých korún a výsledky dopadli ako inak dobre - škodliva latka bola iba nikotín, hoci nikotin je návyková látka rovnako ako kofein, no ale COCA COLA a dane s dovozu kávy su štátu prospešné tak hadam to nebudu zakazovať 🙂
. ZDRAVOTNICTVO A FARMACEUTICKE SPOLOČNOSTI VAS POTREBUJE LIEČIT A NIE VYLIEČIŤ !
Smutná realita .......

lauritka
3. jún 2013

@vrana40 no ja sa obavam, ze sa onedlho dockame nejakych obmedzeni aj tu 😖 bud sa budu predavat naplne len bez nikotinu, alebo sa vobec zakaze predaj e-cig. 😒
radsej chcu chorych ludi, aby sa vratili k cigaretam, naplnali statnu kasu a nemocnice 🙄

lauritka
9. jún 2013

@vrana40 este k tvojim slovam toto :
Kontrolné orgány SR ako napríklad SOI začali intenzívne postihovať predajcov e-cigariet. Ak by sa neprimerane rozšíril ich predaj, miliardové zisky farmaceutických firiem z liečenia rakoviny, impotencie, srdcovocievnych ochorení, mŕtvice a iných chorôb spôsobených fajčením by boli ohrozené.

Podla mňa Slovenská republika týmto prístupom zvyšuje chorobnosť a úmrtia vlastných občanov protiprávne, lebo: Nikotínová náplň nieje tabakový výrobok /Tabakové výrobky sú výrobky vyrobené z tabakovej suroviny alebo z technologicky upraveného tabaku, určené na fajčenie, žuvanie, šnupanie a cmúľanie, ak sú, hoci len čiastočne, vyrobené z tabaku/

Neslúži na fajčenie, neobsahuje tabak.

Fajčenie je vdychovanie produktov tlenia pri teplote 1200 stupňov,

ako napr.: oxid uhličitý, decht, popol, čpavok, fenoly, kyanid sodný, aldehydy, Kadmium, Arzén, Metán, Nikel, Nitrobenzén, Voľné radikály, Rádioizotopy, a ďalších viac, ako 4 000 škodlivín obsiahnutých v cigaretovom dyme.

Nikotínová náplň NEOBSAHUJE žiadne z týchto nebezpečných zlúčenín.

Je to čistý nikotín rozpustený v Propylenglykole, ktorý sa používa v ústnych vodách a ako nosič pre lieky v tekutom stave – sirupy.

Preto nehrozí ani pasívne fajčenie.

Inhalovanie nemá s fajčením nič spoločné. Kvapalina sa zahreje na 60 stupňov a odparí sa. V plúcach kondenzuje a vydýchne sa stopové množstvo, ktoré následne kondenzuje úplne. Vôbec nezostáva vo vzduchu ako rakovinotvorný cigaretový dym.

Vo všetkých lekárňach sa predávajú nikotínové náplasti a nikotínové žuvačky. Tiež protiprávne?

Nikotín je rovnako nebezpečný a návykový ako kofein a kávomaty sú v zravotníckych zariadeniach bežné.

Elektronický nikotínový inhalátor by sa mal propagovať a distribuovať hlavne v zdravotníckych zariadeniach a štát by ichmal dotovať.

Realita je však taká, že ludí trba liečiť, ale v žiadnom prípade vyliečiť.

irriss
9. jún 2013

@lauritka
Tady v Italii jsou cerstve ZAKAZANE ..mohou se kupovat uz jen ty v lekarne..o kterych se ale take zacalo pochybovat.. 🤐
i reklamy jsou stazene..a kdo kouril "el" v tehotenstvi?? 😔 zrejme "zle".. ☹ 😔

lauritka
9. jún 2013

@irriss ..... 😖 no ved.... nechcu aby boli ludia zdravsi... 🙄

irriss
9. jún 2013

@lauritka zrejme pujde o stejny zpusob jako alternativni energie
PROC zdravi a setreni prirody, kdyz to vynasi malo, naopak vyzaduje investice?? 😵

irriss
9. jún 2013

@lauritka
tady je dokonce reklama,chvili byla stazena, ale je opet v malem mnozstvi v rannich zpravach , ale je..sedi tusim v kavarne opravdovy Princ Savoya a tvrdi, ze s el cigaretou je i vice SEXU...a jeho spolecnice sexy se nastve 😀 Zrejme by to chtelo zkloubit i s prezervativama a antikoncepci ve forme "zdraveho doutniku" 🤐
Ja uz prestavam rozumet tomuto svetu... 😕

lauritka
9. jún 2013

@irriss no ked to zakazu aj u nas tak neviem.. dufam, ze aspon z usa sa bude dat objednat 😔

irriss
9. jún 2013

@lauritka
..chystas se na roli paseraka?? 😅
..nemusis chodit daleko..ver tomu, ze v Italii sezenes vsechno!! dokonce i ockovani,ktere je stazeno vsude, tu jeste je funkcni 😅 a uznane jako NO PROBLEM.. 🙄

lauritka
9. jún 2013

@irriss ja tomu rozumim, ide len o skur...ne prachy 🙄

lauritka
9. jún 2013

@irriss 😀 😕 tak ta Italie je nejaka sikovna ne ? 😀

lauritka
28. jún 2013

pozor na falzifikaty pri znackovych liquidoch LIQUA:
http://www.elcigareta.sk/clanky/vyskyt-falzifik...

lauritka
17. júl 2013

novy cartomizer..mm si to chvali, najlepsie aky zatial mal ;) cista chut, super dymivost, netecie nikde liquid.
je aj vacsia verzia s kapacitou naplnenia 3,5 ml-. toto ma 1,8ml 🙂 http://www.elcigareta.sk/mini-bcc-ismoka

lauritka
29. aug 2013

Test náplní LIQUA na Slovensku :
http://www.elcigareta.sk/clanky/test-naplni-liq...

matab2
26. sep 2013

Ahoj...vyskúšaj zavolať na jeden e-shop, čo tam moj priateľ kupuje náplne. Jemu tam tiež ochotne telefonicky poradili. číslo je na stránke. www.novacigareta.sk

lauritka
26. sep 2013

@matab2 to si komu pisal ???

lauritka
26. sep 2013

@matab2 porovnala som si ceny.. a teda napriklad baterky maju ovela drahsie ako na verne. maly vybeer liquidov
a verne ma postovne zdarma a maju stale zlavy na tovar a liquidy. asi propagujes stranku ci ??? ;)

matab2
27. sep 2013

Ahoj lauritka...nie nepropagujem. Ja sa do toho moc nevyznám, priateľ len raz spomínal, že verne nemá e-liquidy Joyetech a Liqua v cigarete eroll preteká. Že je redšia či čo. A pozerám, že ceny konkrétne na eRoll baterky má verne o 25% vyššie. 2xbaterky+2x30ml liquid..bum 6€ doma:D aj s tým poštovným :D

lauritka
28. sep 2013

@matab2 no ja neviem tie joytech liquidy , to je otazka chuti... a oni maju ale orignal liqua.
verne je autorizovana predajna firmy joytech. oni si nedovolia faky. sady su mozno niektore drahsie, to neviem, ale bum 6 eur doma, budes mat aj ked budes nakupovat ked ti pride 20-30% zlava na email od nich. 🙂
a sadu nekupujes kazdy den, to kupis raz a potom uz len dokupujes.. bud baterky alebo clearomizery. tak to si potom porovnaj. stale je to super, ze ako jedini si neuctuju ziadne balne ani postovne. a maju aj dobru cenu na liquidy liqua.
v obchode u nas som videla za 10,60 30ml.

a teraz cez leto mali na liqua 40% zlavu.. 😉

pwr78
6. nov 2013

zdravim..na zaciatok je toto dobra volba?: http://www.e-smokes.eu/zdravefajcenie/eshop/7-1... dakujem

lauritka
9. nov 2013

uz len do zajtra:
AKCIA PLATÍ LEN DO 10.11.2013

POŠTOVNE A BALNÉ U NÁS ÚPLNE ZDARMA
www.elcigareta.
-50 % z nákupu náplní LIQUA 10ml a 30ml v e-shope www.elcigareta.sk
Kód kupónu vložte do políčka v poslednom kroku objednávky /Číslo slevového kupónu:/.
Kód kupónu:
L1Y8JGEYE2NGPV

lauritka
5. dec 2013
lauritka
11. dec 2013

LEN DO 13.12 !!! -50% z nákupu LIQUA 30 ml a 10 ml v e-shope www.elcigareta.sk
Kód kupónu vložte do políčka v poslednom kroku objednávky /Číslo slevového kupónu:/.
Kód kupónu:

H926P9H9SDZZDV

nlukas
5. jan 2014

Zdravim, taky přidám svůj názor. Vyměnil jsem po 5 letech kouření klasickou cigaretu za e-cigaretu. Už rok tak kouřím zdravěji a snažím se snižovat dávky nikotinu. Snad se jednou dostanu na 0 🙂 Měl jsem ale na začátku hodně špatné zkušenosti s levnými e-cigaretami, proto jsem si na vánoce pořídíl tuto: http://mojeelektronickacigareta.cz/ego-cc-joyet... . Zatím neljepší co jsem měl...jak po stránce kvality, tak i co se samotného kouření týče, můžu jen doporučit🙂 Máte ji také někdo?

vrana40
18. jan 2014

Ja za seba môžem potvrdiť zo skúseností veľmi spolahlivé e-shopy na slovensku a to verne www.elcigareta.sk ,alebo www.ego-cigarety.sk

tinusicka
24. jan 2014

ahoojte... ja som skoncila s fajcením a to práve pomocou elektronickej cigarety.. keby mal dakto zaujem mam na predaj elektronicku cigaretu ego - T za 15eur... viac info/fotky IP posta.... 😀 😀