Energetický upír. Máte skúsenosť, čo robiť?

potvorka88
13. okt 2009

Ahojte máte aj vy skúsenosti s energetickým upírom? Máte rady ako sa pred ním chrániť? Mám takého človeka vo svojom okolí a neustále ma vycucáva. Aj pred chvíľkou som prišla s tou osobou do styku a hrozne ma rozbolela hlava a som malátna. Nie je to vírus akoby niekto chcel napísať. Po kontakte s tou osobou som hrozne unavená a doslova vycicaná z energie. Čo s tým? Ako sa brániť?

elise
18. okt 2009

http://www.carodejnik.szm.sk/zaklinadla.htm tu sú zaklínadlá aj proti energetickým upírom je to na spodnej časti zaklínadiel 😉

inkinka
18. okt 2009

vznikla tu akási motanica názorov. Je to dosť komplikovaná téma, ale myslím, že my tu ani nechceme exaktne definovať energetické upírstvo, ale ako sa pred ním chrániť (teda konkrétne pred tým, čo si kto pod tým predstavuje ). Ak niekto použije ako psychologickú barličku svätenú vodu, škapuliar alebo žltú či červenú farbu a pomôže mu to , fajn. Ja si myslím,že použitie takýchto predmetov funguje z veľkej časti ako placebo. A to používajú aj ľudia pracujúci vedeckými metódami, takže ja by som to apriori neodsudzovala. Freudova metóda psychoanalýzy tiež nie je celkom kóšer vedecká metóda, na rozdiel od experimentálnej psychológie a v niečom funguje.

kubaka
18. okt 2009

ale jistě, placebo funguje - když jde jen o tvou osobu a když tě něco bolí - léky se takto testují.. Ale škapulířem nezavřeš ústa knězi, co tě veřejně pranýřuje v kostele před celou vesnicí. Tomu zavřu hubu jen trestním oznámením a stížností na jeho nekřesťanské praktiky jeho nadřízeným- blížmínu jednomu svatému posvěcenému. 😝

jinak nevím, proč bych měla stát o požehnání jiným člověkem. 😒
Věřit mohu čemu chci, ale když dojde na konkrétní skutky, musím je řešit adekvátním protitahem. Ne placebem.
To se snažím celou dobu říct.

inkinka
18. okt 2009

je pravda, že proti praktikám toho kňaza treba podniknúť konkrétne kroky, ale tu sa bavíme o spôsoboch, ako si dodať odvahy urobiť tie kroky napríklad. Proste, ako si pomôcť v tej prvej fáze, ako zmobilizovať svoje psychické sily. Ja to chápem tak 🙂 .

macka01
18. okt 2009

kubaka,ja na tvoju adresu len toľko,že v jednej teme píšeš,že si nedovoliš kritizovať niečie rozhodnutie,vzapetí inej téme napíšeš,že kritika je podmienka pohybu vpred.Takže?sa rozhodni 😝 😝 ty máš na nás názor akýmáš zrejme sa na nás smeješ,ja si zasa o tebe myslím,že máš ubohý duchovný život ako neveriaca,hlavne u teba sa smrtou všetko končí,nič ťa nečaká,nám sa smrťou začne niečo,čo nám ty môžeš len zavidieť 😒 viac sa na tvoju adresu vyjadrovať nebudem,neviem v ktorej teme máš fanúšičky,kde som čítala tvoje príspevky tam padala len kritika na tvoju pohrdavosť a nadradenosť.ale už dosť nestojiš my za to 🙄

inkinka
18. okt 2009

podľa mňa má kubaka pravdu v tom, že proti kňazovi treba niečo podniknúť, a macka ty v tom , že si pomáhaš tým čomu veríš.

macka01
18. okt 2009

ale tato tema nie je o kňazoch

emyly
18. okt 2009

macka neuveríš ale presne toto ma dnes napadlo,presne toto so smrťou... že takýchto ludí treba skôr lutovať, lebo ked im zomrie blízky, nemá už nádej....pre nich to končí,duchovno neexistuje.... keby som bola doma, tak to tu napíšem...ale predbehla si ma 😅

macka01
18. okt 2009

no vidíš,chodíš kade tade,nestíhaš 😀 😀 😀

potvorka88
autor
19. okt 2009

Tak ako vidím téma sa rozviedla dostatočne aj do iných sfér ako bolo pôvodne myslené. Kubaka a Mamutka, zdá sa, že nie ste tak duchovne založené a citlivé. V jednom smere chválabohu, že nemusíte nič podobné prežívať a cítiť a na strane druhej bohužiaľ ako Macka napísala, pre vás končí život smrťou. Sama som nevedela, že mám takého upíra vo svojom okolí. Som zdravá ako repa, mám dostatok oddychu, spánku, vitamínov, jedla a napriek tomu som bola vyšťavená ako citrón, zaspávala som postojačky a nedokázala som myslieť. Ako by si toto vysvetlila? Jasné, nejaká skrytá choroba 😝 . Moje barličky mi pomáhajú a je mi lepšie. Je mi jedno čo si kto myslí, ja na to verím. Neviem kto sa tu už pýtal čo mi poradila moja liečiteľka na toho upíra. Poradila mi vysielať k nemu lásku, že to funguje najviac na svete, ale ako som to už tu písala, neviem sa nad to ešte povzniesť, tak preto som hľadala iné rady 😉

emilyz
19. okt 2009

kubaka: ja beriem tvoje nazory ako istu formu hladania nabozenstva a Boha.
niekedy sa clovek ocitne v situaciach, ked cela veda zlyhava a lekari zasnu napr. nad uzdravenim cloveka, aj ked oni svoje zbrane uz vzdali. to je viera. moc Boha, kt. dokaze vsetko. V mojom zivote sa mi to viackrat potvrdilo - neriesitelne sa stalo riesitelnym. pomocou modlitby, omse, viery.
maruschka: som rada, ze modlitby zaberaju. drzim palce aj nadalej! 😉

kubaka
19. okt 2009

mě zcela postačí život, který žiju nyní. To s kritikou si špatně citovala. Nenavážím se do člověka jako osoby, ale do názorů a argumentuju proti. Nesouhlasit je přípustné.¨To je rozdíl.
A prosím tě, co ty víš o mém duševním životě? 😅 Proč automaticky předpokládáte, že ateista má omezený duchovní život? 😅 Není to trochu omezené vidění? - duchovní život neznamená přeci jen víru v boha a ve věčnost. Má mnoho podob a dimenzí 😅 Bůh mě stvořil, aby žila a pak se obrátila v prach. Tak to dělám a snažím se, aby ten život za něco stál. Co je po smrti, mě nezajímá, protože to s jistotou neví nikdo. A kdyby smrt znamenala úplný konec: no a? Proč ne? Proč by to nemohl být definitivní konec? Mě to neděsí - v tom je asi mezi ateisty a věřícími rozdíl. Mě neděsí konečnost života. Mě baví život sám.
🙂

potvorka88
autor
19. okt 2009

Kubaka nechápem aký ty môžeš mať duchovný život, keď neveríš na duchov, energie, nič medzi nebom a zemou. Pre teba sú to táraniny a všetko chceš postaviť na hmotnom vysvetlení. Ale to je iná téma. Keď ťa život baví taký aký ho máš, tak buď spokojná. Nechoď prosím témy, keď nemáš k nej čo povedať a pokiaľ chceš iba rýpať a presviedčať iných o svojej pravde.

inkinka
19. okt 2009

kubaka, macka hovorila o duchovnom živote a ty hovoríš o duševnom, hovoríte o dvoch rôznych veciach. Pravda ale je, že by som neposudzovala, aký má kto či už duševný alebo duchovný život, to sú útoky ad hominem a to sem nepatrí.

emyly
19. okt 2009

kubaka - aké rozporuplné 🙄 v Boha neveríš ale veríš že ťa stvoril... 😀
potvorka - až na velký žial ktorý teraz nosím v srdci som tiež chvalabohu zdravá, a predsa sa mi občas stáva že som vycicaná,roztrasená so spotenými rukami.... ale zaujímavé vždy len ked stretnem upíra 😀

emilyz
19. okt 2009

holky nehadajte sa a neutocte na seba. vacsina pritomnych tu hlada pokoj a nie rozbroje

kubaka
19. okt 2009

ježiš marjá - mít duchovní život neznámená věřit v duchy, v ezoteriku. Oduševnělý život může mít i skeptik.
Stvořil mě Bůh, vajíčko se spermií - to byla řečnická fráze. Žádný protimluv.

macka01
19. okt 2009

kubaka,som veľmi rada,že nie si moja blízka osoba ani susedka a nemusím ťa dennodenne stretávať,jednoducho nemám rada prízemných ľudí 🙄

hlavinka
19. okt 2009

cafte holky 🙂 , tak energeticky upir je moje mama - fakt jsem z ni desne unavena, vysata, bez energie a to staci treba jen pul hodiny jeji pritomnosti. jinak tedy slysela jsem, ze pry stari lide odsavaji energii vseobecne - hlavne detem. takze kdyz je nemocne dite, nemelo by se tulit ke staremu cloveku, aby se uzdravovani nezpomalilo....

macka01
19. okt 2009

no to som nevedela o tých starých ľudoch a bývaš s mamou dennodenne?

inkinka
19. okt 2009

hej, ja som tu už tiež spomínala, že starí a chorí ľudia by nemali byť dlhodobo s malými deťmi, konkrétne o tom píše Břetislav Kafka v knihe "Experimentálna psychológia a Parapsychológia" takej trochu zvláštnej knihe, ale tomuto celkom verím

emyly
19. okt 2009

kubaka - 🙄 🙄 dochádzajú mi slová, zastavaš si tu svoj prázdny život,snažíš sa nám vnútiť svoj názor, tu medzi kresťanmi, a potom sa čuduješ že ti oponujeme....na teba je lepšie nereagovať 🙄

inkinka, myslím že to nie je pravda, prečo si myslíš že starí ludia nemajú byť s malými deťmi? nechápem... 😅

inkinka
19. okt 2009

emyly, napísala som, že dlhodobo, napríklad že by stále spávali v izbe so starou chorou babkou 🙂 , tak tomu verím, že to nemusí dobre vplývať

emyly
19. okt 2009

ale prečo? myslela som že práve starkí sú takí ukludňujúci pre deti...aspoň starká tak dobre pôsobila na deti.. síce nebývali spolu dlhodobo, ale veľmi často...

kubaka
19. okt 2009

tak pravila emyly z výšiny své duchovní vyspělosti - fakt není co dodat 😀 😀 😀 To je teda povýšenost - jen zarámovat. Hlavně jak přesně víš, jaký vůbec žiju život - fakt paráda - jestli jsem možná měla nějaké malé výčitky - tak po tomhle tvém projevu už je fakt nemám a o aroganci křesťanství jsem se opět bohatě přesvědčila. Kdo nevěří v Boha a v duchy - žije prázdný život? To podle tvé logiky toho v životě k žití už teda moc nezbývá. 😀 😀 😀 😀 To je fakt bomba pohled na svět.
Vnucovat a polemizovat je rozdíl.

emyly
19. okt 2009

kubaka - my máme svojho Boha, ty máš len fylozofiu,myslím že toto je ten prázdny život.... polemizovať vieš jedna radosť, ale v mnohých témach si odporuješ.... podla mňa opovrhuješ tým najvyšším, čo existuje, a namiesto toho sa snažíš na všetko nájisť logické odpovede, ale nie vždy sa ti to darí....
Myslíš že na teba hladím z výšin? nie,ani náhodou... tvoj posledný príspevok bol úplným výsmechom, ale možno to je tvoj cieľ tuna na fore....

nie sme v téme náboženstvo, tak už končím.... píš si čo chceš, viac nereagujem.... 😎

maruschka
19. okt 2009

emyly, nás jedna pani doktorka na psychológii učila, že starí ľudia odoberajú deťom energiu-nevedome,, lebo jej sami nemajú dosť, preto deti často v ich prítomnosti bývajú unavené a neskôr aj nepokojné.. 😉

emyly
19. okt 2009

maruschka dakujem za vysvetlenie 🙂 preto sa pýtam, lebo moja starká mala na deti velmi dobrý vplyv,presne opačný ako píšeš...nielen na moje deti, ale aj na sestrine, vedela ich ukludniť, ale možno to robil len ten jej prístup, vedela ako na ne,ale psycholog nie som ani zdaleka 😅 tak si nedovolim tvrdiť že to tak nie je...

inkinka
19. okt 2009

kubaka, prosím, prosím, nenechaj sa strhnúť, negeneralizuj - arogancia kresťanstva - ty nepoznáš žiadneho kresťana s dobrým láskavým srdcom? Určite áno. A ešte, mnohé tvoje názory v iných témach si vážim a niečo som vďaka tebe aj pochopila, ale tu musím nesúhlasiť. Tebe stačilo na opätovné bohaté presvedčenie o arogancii kresťanstva to, čo odznelo v tejto diskusii? Hm. Spomínam si v tejto súvislosti na Gándhího spôsob boja proti Britskej nadvláde metódou pasívnej rezistencie. Toť kresťanské posolstvo v praxi. On zobral Kristovo učenie naozaj vážne a bolo to učenie práve kolonizátorov, ktorému ho naučili oni, ale oni ho neuplatňovali v praxi. Aj dnes mnohí ľudia, ktorí sa vyhlasujú za kresťanov,ho neuplatňujú v praxi , ako ten vyššie spomínaný farár, ale veď podľa toho nemôžeme posudzovať kresťanstvo všeobecne.

hlavinka
19. okt 2009

presne jak jste psaly hore - dlouhodoby pobyt se starsimi lidmi nebo i nemocnymi, odebira energii. taky odebira energii travit cas s negativne naladenymi lidmi - ale to je jasny, kdyz je nekdo nastvanej v praci, dokaze zkazit naladu a vzit energii vsem ve svem okoli 😒

nevim, zda nazem teto diskuze souvisi s nabozenstvim ci ne, spis bych rekla, ze ne, ale kazdy muze verit v neco a je fuk, jak tomu kdo rika. holky, proto se nehadejte. na co se rozcilovat na internetu, kdyz ma kazdy svych starosti dost? reknete svuj nazor, prectete si druhy nazor a je to. Pokud se nekdo o tema energeticti upiri nezajima, at sem nechodi. to je prece logicke, ze jdu jen do te diskuze, ktera mne zajima a ktere vlastne i verim, ne? 🙂

tak mir s vami, hezky vecer a dobrou noc, dobijte si baterky 😵