Energetický upír. Máte skúsenosť, čo robiť?

potvorka88
13. okt 2009

Ahojte máte aj vy skúsenosti s energetickým upírom? Máte rady ako sa pred ním chrániť? Mám takého človeka vo svojom okolí a neustále ma vycucáva. Aj pred chvíľkou som prišla s tou osobou do styku a hrozne ma rozbolela hlava a som malátna. Nie je to vírus akoby niekto chcel napísať. Po kontakte s tou osobou som hrozne unavená a doslova vycicaná z energie. Čo s tým? Ako sa brániť?

inkinka
14. okt 2009

potvorka, upíri ťahajú energiu z pesimistov a ľudí, ktorí majú momentálne nejaké problémy, optimizmus ich odstrašuje. Takže buď optimista a niečo žlté na seba, to vraj nemajú radi 🙂

yvetta
14. okt 2009

holky mne sa paci co napisala yanna - v podstate s nou suhlasim ...inak ja som sa este s takym nestretla a moc to tak neprezivam ako Vy - asi preto, ze si ludi nepustam hned k telu a snazim sa mat uzavretu mysel pred ostatnymi, ked ich este dobre nepoznam 😉

linette
14. okt 2009

yanna.o lenze tej osobe vsetci zeru z ruky, takze ja sa mozem aj na hlavu postavit aj tak ani len svoj nazor pred inymi neviem vyjadrit, v momente som ja ta zla. verim, ze aj ostatni pridu na to aka je to s.v.i.n.a co nasjkor kym neni neskoro. ja by som ju nielen poslala do prdele ale aj strcila 😀 teda nie do mojej 😝
vsetko je pekne, co radis, ale je zaroven najtazsie sa nad tym vsetkym povzniest ☹ ja sa snazim na to nemysliet a predsa na to myslim, ale stale menej a menej. chcem na tu osobu zabudnut, ale pokym je v mojej blizkosti sa to neda

yanna.o
14. okt 2009

lenette a to je nadřízená, podřízená, kolegyně? já tě chápu, taky jsem tuhle situaci zažila.. snaž se jí nezabývat, nemysli na ní, ať tě to neužírá... taková hnida nepřejícná hloupá ti za to nestojí.. vždyť je s tím trapná. 😝 😉
a ostatním to může trvat klidně pár měsíců.. 😒

linette
14. okt 2009

yanna.o bola by som rada, kebyze to je kolegyna, lenze neni ☹ 😢 (je to skoro rodinny prislusnik)

yanna.o
14. okt 2009

linette, ajaj.. 😖 tak v rodině bych toto mít nechtěla

linette
14. okt 2009

ved ani ja to nechcem mat v rodine 😢 😢 😢 berem to ako skusku, ktoru musim prejst a potom bude vsetko v poriadku. teda verim, musim sa naucit pozitivne mysliet a vsetko bude krajsie

macka01
14. okt 2009

ja len toľko,že ľudia ktorí niečo také neuznávaju a neveria tomu lebo to sami nezažili,robia si z tých druhých posmech a pomalu by ich nazvali psychopatmi.Keď neveríš,tak napíš že neveríš ale neposudzuj tých čo veria akí sú či nie sú.Mám byť optimista a nestane sa mi to? Ja som a stálo sa mi to.Nemám na to myslieť že mi bude zle keď ju stretnem?veď ja na to nemyslím,ale keď prídem domov a je mi ako mi je,tak mi je jasné prečo.Vôbec sa stou osobou ani nerozprávam....mohla by som pokračovať ale na ukážku to stačí.Tým všetkýmchcem povedať,že netreba zatracovať tých čo inač rozmýšľajú ako vy,čo si viete všetko vysvetliť racionálne.Veď keďd ty neveríš mne tým neubližuješ a je mi to jedno,ale tých čo veria tak ich neodsudzuj,neposmievaj sa a nezraňuj priblbými pripomienkami.Toto nie je namierené na konkrétnu osobu,kto sa v tom spoznal sa spoznal 😢

emilyz
14. okt 2009

macka klidek, skor sa mi zda, ze sa v tejto teme stretli vacsinou ludia, kt. to zazili 😉

potvorka88
autor
14. okt 2009

nie je mi jasná jedna vec, niektoré ste tu radili dať si na seba niečo žlté, že to neznášajú také osoby, ale aj ona nosí žltú farbu. Nie je mi jasné to pôsobenie tej farby

aponchie
14. okt 2009

zluta je zavist

linette
14. okt 2009

potvorka skus si kupit nejaky kamienok, nabi si ho energiou, nos ho vo vacku a mozno bude lepsie. ten kamienok ta bude chranit. budes aj ty mysliet, ze ta chrani a bude lepsie mozno

yanna.o
14. okt 2009

aponchie 😀 😀
já nevím, v tomhle se nevyznám 😀 .. podle mě je žlutá v přírodě se běžně vyskytující barva 🙂 😉 ale asi to mělo být myšleno tak, že žlutá je optimistická barva. A je fakt, že tyhle protivové se nedostanou na někoho, kdo je v pohodě a nic neřeší.. Ale ty výsavky se prostě nasajou i tak, ani o tom nemusíte vědět (a oni taky ne). Tohle (s tím optimismem) spíš platí na ty typy, co zenpříjemňují život svým chováním.

inkinka
14. okt 2009

potvorka, to som napísala ja, na nej jej tá farba asi nevadí, ale na tebe možno bude...vyskúšaj, za to nič nedáš. Žltá je optimistická farba, slniečková, tak možno preto 🙂

potvorka88
autor
14. okt 2009

dik za vysvetlenie, skúsim. Nejaké žlté veci doma mám a aspoň nimi donesiem do práce aj trošku toho slniečka keď je tak pľuhavo vonku 😀

inkinka
14. okt 2009

skús potvorka 🙂 ja som teraz mala nepríjemný pracovný telefonický rozhovor s človekom, ktorého ani neosobne nepoznám, tak tam ani tá žltá farba nepomôže 😒 , ale netreba sa dať 🙂

macka01
14. okt 2009

emilyz sa som v poho,ale vždy sa najdu nejaký podrypávači,čo zdvíhnu adrenalín,inač myslela som,že treba nosiť niečo červené nie?teraz ozaj neviem.Aj deťom som dávala červenú mašličku na kočík,že preto,keď niekto kukne,takta červená mu pritiahne pohľad,upúta ho,a na dieťa až druhy pohľad ide.Tak žltá či červená? 🙂

dzio2
14. okt 2009

macka 😀 😀 😀 nerozculuj sa nema to vyznam

emyly
14. okt 2009

macka oni tú osobu nepoznajú, nemôžu potom vedieť o čom hovoríš.... keby ju poznali,vyhýbali by sa jej,aby im nebodaj nepobosorovala... viem veľmi dobre o čom píšeš, my vieme že je to osoba ktorá nenávidí všetkých ludí dookola, s každým má spory.... môžem uviesť príklad....bolo to už dávno... jedna moja kamoška išla autobusom, s dalšími kamaratkami....hovorili si nejaké srandy,zo školy,neviem.... ked vystúpila, táto dotyčná pani ju počkala a vyfackala ju za to, že si myslela že sa smiali na nej.... čo k tomu dodať.... ten kto má v srdci zlobu, ju rozsieva všade kde sa dá....preto si myslím že je lepšie sa takej osobe vyhýbať, a to že vysiela okolo seba negatívnu energiu, tomu verím..

draga
14. okt 2009

holky já nevím nechci vám do toho moc zasahovat ale podle mě energetický upír nemusí být zrovna protivná kolegyně, kamarádka., švagrová, tchýně... 😔 ...to upírství je trochu o něčem jiném....

emyly
14. okt 2009

draga úplne s tebou súhlasím.... jedna vec je protivná svokra,kamaratka,švagriná...a druhá vec je človek vysielajúci zo seba zlo.... dalo by sa povedať človek posadnutý zlým duchom, ale až tak do hlbky ísť nechcem.... ja len tolko, že verím tomu že existujú ludia čo cicajú z druhých energiu, že pôsobia na druhých negatívne, napr. ako opisuje macka...

draga
14. okt 2009

emyly jj to rozhodně ano... 😉

maznacik007
14. okt 2009

hej aj ja to tak vnimam ako baby nado mnou...

ja mam ale tu smolu ze moja svokra nie je protivna ale proste je do pismena ten upir..
clvoek co vysiela zlo... a ja si tiez myslim ze je posadnuta zlym.. proste neznesie stastneho cloveka v okoli.. je plna zloby zavisti a negativnej energie...

ja som sa predtym s takym clovekom nestretla.. aspon nie v takej miere..

inkinka
14. okt 2009

asi je viac názorov, čo to vlastne ten energetický upír je. Ja osobne som si pod tým predstavovala niečo také, ako píše Draga, ale aj názor, že to je osoba čo vedome škodí, vyvoláva hádky beriem - takú poznám a naozaj sa stretnutiam vyhýbam, pokiaľ sa dá. Potom poznám takého, čo nie je zlý, ale svojimi ťažkými, pesimistickými rečami ma deptá. A potom sú takí, ako napísala Draga. Draga, sem píše veľa ľudí, ktorí sa sťažujú, že niekto ubližuje im a tebe naopak je ľúto, že nechtiac odoberáš energiu - a možno to ani nie je pravda, ako ti tu niekto napísal a trápiš sa zbytočne

draga
14. okt 2009

inkinka díky 🙂 já jsem s tím pracovala a snad to trochu odbourala...taky změna v mém životě a příchod dítka tomu dost napomohlo...já nechci být protivná hnusná zlá baba 😀 😎 ne ale vážně...chápu, že taková osoba v blízosti je hodně nepříjemná věc 😔

linette
14. okt 2009

neviem presne co je to energeticky upir, ale viem, ze su osoby, z ktorych nam je zle.
nasla som na nete:

Energetického upíra jste už určitě měli "tu čest" potkat. Jen jste možná netušili, proč se náhle cítíte unavení, vyčerpaní, bolí vás hlava, jste náhle bez nálady, z ničeho nic jste se rozzívali...
Energetičtí upíři jsou všude kolem nás, a často to o sobě ani nevědí. Čerpají energii z ostatních nevědomky, nasávají ji všude, kde se pro ně najde zdroj.
Nejčastěji je můžeme potkat v autobusech, v nákupních centrech, v kině, v divadle - zkrátka tam, kde se shlukuje hodně lidí.

1. Stupeň – Chvilkový energetický upír
Není nijak nebezpečný a může se jím stát kdokoliv z nás. Pokud jsme nemocní, nastydlí, ženy při menstruaci, nebo jen psychicky vyčerpaní, můžeme si vzít od druhého energii, aniž bychom o tom věděli.
Druhému člověku tím nijak neublížíme. Jedná se o tak mizivé množství energie, že se s tím tělo rychle a bez problémů vypořádá a aura se opět nabije.
Tito upíři se také často vyskytují mezi starými lidmi, kteří energii čerpají dotykem. Proto se nás babičky tak rády dotýkají, pohladí, chytnou za ruku.
Bez obav se s nimi podělte o svoji energii. Jim pomůže, vám to neublíží.

2. Stupeň – Neúmyslný energetický upír
Tento typ je nebezpečný v tom, že vysává energii z druhých, aniž by o tom věděl. Nedělá to sice záměrně, ale může napáchat hodně škod, pokud se pohybuje často mezi stejnými lidmi. Například v rodině.
Najít tyto upíry můžeme mezi matkami, které se nikdy nedokázaly úplně oprostit od svého dítě a jsou na něm závislé. Stejně tak se vyskytují mezi kamarádkami, které jsou na nás závislé, vyžadují naši společnost, chtějí s námi trávit maximum času.
Jak tyto upíry poznáme?
V jejich přítomnosti nám klesá nálada. Po jejich odchodu jsme unavení, chce se nám spát, pobolívá nás hlava..
V další fázi pak nastupuje přirozená obrana, kdy se s těmito lidmi nechceme vídat a nedokážeme vysvětlit proč.

3. Stupeň – Úmyslný energetický upír
Zcela záměrně kradou energii druhým ve svůj prospěch. Vyhledávají davy lidí a jsou schopni vysávat energii z kohokoliv, koho potkají. Neberou ohledy. Tito lidé bývají i násilnické povahy, kdy čerpají energii ze strachu druhých, líbí se jim ubližovat a záměrně vyvolávat v obětech zoufalství a paniku.

Malý test:
Ukazováček a prostředník vztyčte do písmena V.
Z palce a prsteníčku utvořte kruh.
Ruku namiřte proti člověku.
Pokud vás prsty (ruka) začne brnět, nebo pálit, máte před sebou energetického upíra.
Používáme vždy dominantní ruku (tu kterou píšeme), protože ta energii vysílá.

Proti energetickým upírům se lze bránit AMULETY, KAMENY, ZAKLÍNADLY, ovšem ne vždy je tato ochrana účinná. Zde záleží, o jak silného upíra se jedná. V řadě případů je třeba pomoc čarodějky.

mywiel
14. okt 2009

Uz chapem preco ma vzdy boli hlava ked sa vratim z nakupov a pritom rada nakupujem, ale prave v tych velkych obchodnych centrach ma to vzdy vyzmyka z energie. 😅

inkinka
14. okt 2009

linette, takže naozaj tých upírov je viac druhov 😒 ja som včera spomenula manželovi túto tému a on mi povedal, že pred jedným bývalým kolegom vyslovene utekal, lebo ho vysával, aj chlapi to poznajú 😒

emilyz
14. okt 2009

ja tuto temu vnimam z hladiska veriaceho cloveka, no nemusite so mnou suhlasit, je to o diskusii, ale ja si myslim, ze clovek, kt. nezije s Bohom (a tym nemyslim, ze by musel byt kazdy den v kostole! myslim tym vnutorny vztah a otvorenost dobru a laske k bliznym) je nachylny k zlu a nechava priestor posobeniu zleho a preto sa nemoze zmierit so stastim a dobrom.
rozpravala som sa na tuto temu s knazom a potvrdil mi, ze ludia zijuci v hriechu, v zle, alebo resp. taky, co praju zlo, dokazu zle vplyvat na druhych, ale ten, kto sa modli a chodi ku sviatostiam, nabera silu v tom, ze sa ho to zlo nedotkne

dzio2
14. okt 2009

linette dobra si 😉 ummmmm velmi poucne 😉