Eurovízia. Čo na ňu hovoríte?

lenny22
27. feb 2009

Aké sú Vaše názory na Eurovíziu? kto je Váš favorit? 🙂

barborenka
14. máj 2009

no co uz.ten posledny,Grecko,ten bol otrasny

mukky
14. máj 2009

anaxamon dakujem,ake zimomriavky mam z pesnicky,to sa mi uz davno nestalo,spievali krasne 😀

lalupa
14. máj 2009

dnes bola nakoniec dost silna zostava, nelka chudatko s takym stavom , ale profesionalne a prekrasne!!! tak som sa cely den bala,ci to zvladne a ci vobec vystupi...bolo to nadherne!!! aj s tou kulisou sviecok, ani obecenstvo nedychalo...kvalitna muzika, bezchybne prevedenie a s takym zdravotnym problemom...
strasne smetie sa dostalo do 10, nechapem, ludia chcu show somari...
nor bol super, polka pekne spievala, slovinci podobne ako my, ukrajinka hergotka
nech si trhnu nohou , snad nasich pri sledovani 110 milionov ich tam niekto zaregistroval a bude to k niecomu dobre...
mozno bezdeda by sa dostal dalej 😀 😀 😀 (kto sledoval, pochopi narazku)

marika80
14. máj 2009

Jaj ja som normalne sklamana a smutna z toho ☹ . Skoda, v utorok tam nebola taka silna tlacenica.

anaxamon
14. máj 2009

nesmute, sak co by tam robili medzi tolkymi "umeleckymi" dielami a vykonmi...by priliz trcali 😀 😀

marika80
14. máj 2009

😀 , inak sa mi pacil aj ten Nor, tak aspon cosi.
Ozaj nevie niekto preco to maju tie 4 krajiny vzdy iste?

anaxamon
14. máj 2009

marika lebo su to tzv. vela stvorka, plus krajina ktora vyhrala rok predtym je tam automaticky 😉

Princíp súťaže [upraviť]

Každá zúčastnená krajina si v národnom kole vyberie jedného zástupcu, ktorý ju bude reprezentovať na súťaži. Ten pokračuje nasledovne:
ak reprezentuje jednú z krajín Big 4 ("Veľkej štvorky" - Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Španielsko a Nemecko - členovia EBU, ktorý najviac finančne prispievajú na jej fungovanie) postupuje priamo do finále
ak minulý rok vyhrala Eurovíziu, postupuje taktiež priamo do finále (do roku 2007 toto platilo pre prvých desať krajín)
v prípade, že nespĺňa ani jednu z týchto podmienok postupuje do jedného z dvoch semifinále, ktoré sa koná v utorok a štvrtok pred finále. Semifinalisti odspievajú svoje piesne a na základe diváckeho hlasovania 20 z nich postúpi do finále. Semifinále sa zaviedlo až v roku 2004, predtým všetci postupovali priamo do finále.

marika80
14. máj 2009

No sak este , ze prispievaju lebo inak by asi tiez nikto z nich nepostupil 😉 .

marika80
14. máj 2009

a dik za odpoved 🙂

siskatan
14. máj 2009

no skoda... tajne som dufala, ze sa to Nele s Kamilom podari... a veru mi takmer vobec nevysiel tip...

mne sa pacili Irky, Cypercanka, Moldavsko...

jednicka boli pre mna nasi samozrejme 🙂

no ja tomu asi nerozumiem... dobru noc vospolok... snad to vyjde inokedy 😎

diddi
14. máj 2009

a preco sme vlastne na eurovizii neboli 10 rokov?.....kvoli comu?...financie?...spevaci/ky?

lilusiatko
14. máj 2009

Aj ja smutim, ze nasi nepostupili ☹ skodaaa...naozaj krasne zaspievali, mala som zimomriavky pocas celej pesnicky 😵 som na nich hrdaaa 😉

anaxamon
14. máj 2009

diddi no najskor to je spajane s tym ze zanikla bratislavska lyra, z ktorej povodne boli vitazi posielani na auroviziu, ehm pardon po dnesku u mna na disckoviziu...a dalej otazka financii tiez asi vela zohrala...ale ked pogooglujes najdes kopec odpovedi, myslienok, dohadov, diskusii 😉

diddi
14. máj 2009

ked spominali,ze Tublatanka tusim skoncila na 18mieste,Polonder na 19,Hasprova na 21m.....to sa akoze Polonder dostal do finale....aj Tubla?...lebo finale ma 20 ucastnikov....tak nechapem

marika80
14. máj 2009

to bol kazdy v inom roku.

ukana
15. máj 2009

nepostupii?........skoda.........ale zasa medzi taky odpad postupit 😀 ..........este mi povedzte, ci postupil teply Madar, dufam, ze nie........ 😖 😝 😀

sijen
15. máj 2009

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209542157... Myslím že nepostoupily.. škoda☹ nevíte?

https://www.youtube.com/watch?v=TaSshKURz7g

-tak to se chytne, a máme to tu hitovku 😀 😀 😅 /zpěvák má ale pěknou barvu hlasu/
A velká škoda že nepostoupili GIPSY.CZ...aspoň trochu kreativivní ..s vtipem a sebeironií 😀

luci
15. máj 2009

diddi -tublatanka,palonder aj hasprova boli priamo vo finale...v tych rokoch neboli semifinale..lebo nebolo tolko krajin....takze hned boli vo finale a mohli sutazit....a krajin je vo finale vzdy 25

inak nasi boli uzasniiiiiiiii....ja som z toho mala zimomriavky na celom tele...

no skoda je to hlavne o politike...... 😒

siskatan
15. máj 2009

veru, osobne si myslim, po zhliadnuti vcerajsieho semifginale, ze postupili viac krajiny, ktore viac ukazali ako zaspievali... napriklad ukrajinka sa mi spevom nejako extra nepacila, ale zato pre oci to bolo urcite zaujimave... skoda, ale takyto je svet, kolko ludi tolko chuti a urcite ide aj o velke peniaze, takze sa s tym musime zmierit.. v kazdom pripade vykon nasich bol skutocne uzasny a tiez som mala zimomriavky, bolo to nadherne a pre mna su aj tak vitazi 😉

angelik
15. máj 2009

skoda, ze nepostupili, mne sa velmi pacili
a je to pesnickova sutaz a teda o to viac mi vadia tie 'tanecne kreacie spevakov, co ide myslim na ukor spevu (grecko, ukraina, madarsko...)
ale co uz...

zuzka1.
15. máj 2009

Pripajam sa, je mi luto, ze ansi nepostupili, ale ako uz bolo vysvetlovane mylsim aj tu,
ono sutaz uz nie ani tak o speve ako o sympatiach jednotlivych krajin. Ludia neposielaju hlasy ani tak pensicke ako krajine. Kto pozna a sleduje euroviziu pravidelne vie o om hovorim. Priklad: Norsko dava hlasy Dansku, Svedsku a pdobne. My sme sa teoreticky mohli podrzat vcera s POlskom a Madarksom, ale zjavne nie.
A tiez si mylim, ze sme boli jedny z najlepsich v obidvoch semifinale. Tie trapne pop-disko-nieco, to co je? to sa este hrava??????najhorsi asi Madari, Azerbajdzan, Croatia. Pacil sa mi Nor a my.

tilly
15. máj 2009

zuzka, úplne s tebou súhlasím, ten maďar bol strašný 😀 a ten nór bol zlatunký...

naši sa mi strašne páčili, ale nečakala som, že postúpia
ešte sa mi celkom páčili tie baby, čo tam boli s tými husličkami a tak, tá kočka bola fakt pekná, melódia taká chytlavá... oni tuším tiež nepostúpili

majinaf
15. máj 2009

Ved posupili same staty byvaleho cccp,a balkanu.Asi je to ruska politika 😀 .

horallka
15. máj 2009

Presne, v tejto súťaži nejde o spev- ale o lobing, show a sympatie divákov k tej ktorej krajine, pretože ak by to tak nebolo, Nela s Kamilom by určite postúpili - kto mal uši, musel ich jednoznačne oceniť. Boli tam jedni z najlepších. Ešte sa mi páčil ten Nór Alexander Rybak- mal veľmi zaujímavú pesničku a tie Estónky, čo hrali na violách, boli tiež chutné - aj Dán, ktorému napísal pesničku Ronan Keating sa ešte dal počúvať- ale ostané- riadny odpad. Tá Ukrajinka, čo ju tak preferovali ako ukrajinskú Madonu, spievať vôbec nevedela, urobila len show a tým všetkým zalepila oči- tak isto aj ten Grék- vraj najkrajší muž sveta, ináč Kamil je podľa mňa sto razy krajší. Maďar a ten Srb a Chorvát na začiatku- no des a hrôza a toto sa tam dostane. Teda okrem Maďara, lebo to by už bol vrchol. Nie preto, že je Maďar- ale jeho vystúpenie bolo jedno z najhorších. A neočarila ma ani Moldavia.Mne sa napr. vôbec nepáčila ani tá mladá Albánka a Arash tam nemal čo hľadať. Myslím ,že prvé semifinálové kolo bolo na vyššej úrovni.Mne osobne sa najviac páčla portugalská kapela Flordelis.

tilly
15. máj 2009

grék bol akože najkrajší muž sveta??? no teda videla som v grécku aj krajších mužov... 😀

jul
15. máj 2009

aj ja som mala zimomriavky ked spievali nasi 🙂

maryah
15. máj 2009

jul, mne tiez behali simomriavky po tele... ani som skoro nedychala. spievali super a som sklamana, ze nepostupili.

liaah
15. máj 2009

No podla mna, boli nasi vcera uplne najlepsi, je mi luto ze sme nepostupili, ale nic ine som necakala... lebo nam totiz nemal kto posielat hlasy ☹ ☹ ☹ ☹ a keby aj, podla mna by nas do finale neposunuli, moc by sme vycnievali... Mne sa este pacilo velmi Norsko a moldavsko, to bolo take energicke, svojske a zapamatatelne. trapni bol grek, ten tam skakal z toho piedestalu jak kreten, a ze najkrajsi, ts ts ts, trapny,o madarovi nehovoriac.... a arašid, ten nechal hlas asi doma, lebo chudak nejak mu to neslo 😀 😀 😀 😀 som sa aj dobre nasmiala....

Jednoznacne si uroven zachovalo polsko, my, norsko a aj irsko sa mi pacilo, ostatni nic moc. Nasi mali postupit, podla mna uroven ich spevu a hudba a to vsetko malo aj na vyhru ale mame smolu ze nie sme vacsia a vplyvnejsia krajina 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

nanyka
15. máj 2009

ja som si vela od eurovizie neslubovala - vid vitazi minulych rocnikov...kazdy po jednom hite a skoncili..
cisty priemer tato sutaz, takisto ako superstar ci american idol..