Exekúcia

stevo60
12. jan 2010

Dobry den vedeli by ste mi poradit ci exekutor moze vyzvu o zacati exekucie s mojimi osobnymi udajmi poslat aj mojim susedom ked byvam v bytovke

mirufee
17. jún 2010

tento záznam je asi súčasť spisu, do ktorého ale nahliadnuť nemôžem, keďže meno nesedí. A to naozaj neviem, či sa takéto záznamy aj podpisujú, nepamätám si to, raz v živote ma chytili a odvtedy majú aj všetky moje údaje, keďže som ešte nemenila OP. Ešte ma napadlo, či nejako môžem využiť vo svoj prospech aj to, že zmieňujú náhradu cestovného 0,50 EUR a ja som mala vtedy nárok na zľavnené, tzn. 0,25 EUR a preukážku na poskytnutie zľavy som nosila stále so sebou. Alebo vždy píšu 0,50 EUR... hm. Dôkaz, že som nebola v Bratislave nemám. Uvádzajú koniec januára 2009, vtedy som mala skúškové v ČR a viem, že som sa učila tam a uvedenou linkou som nemala absolútne žiadny dôvod cestovať.

tin007
17. jún 2010

@mirufee ak si studovala v cr a mas napr. index, ci cokolvek, co by dokazovalo, ze si v januari bola v cr, tak si to najdi a nachystaj (napr. mail od kamosky, ze xx. januara idete do baru, lebo kamos oslavuje narodky, samotny index, ze v uvedene dni v januari si urobila skusky a pod)

mirufee
17. jún 2010

@tin007 nemáme indexy, takže by som mala ísť na študijné, nech mi dajú aspoň potvrdenie, že 20.1. som bola na zápočte a 4.2. na skúške. Toto sa že vraj stalo 30.1. Ale aj tak nemám dôkaz, že som medzitým nebola doma. No blbé. Pochybujem, že niečo vyštracham spred roka a pol. My sme totiž aj volali ešte pred rokom do tej advokátskej kancelárie, čo zastupuje DP, že u nás nikto taký nebýva (to som ešte nevedela, že sedí dátum nar.) a oni na nás nahučali, že prečo sa potom do toho staráme. A to je už fakt rok.

andzi
17. jún 2010

@mirufee ak ti prišlo zo súdu predvolanie na toto pojednávanie, tak ťa musia pustiť nahliadnuť do spisu, veď je to predsa tvoje zákonné právo ako účastníka konania nahliadnuť do súdneho spisu! Ak nesedí meno, odkiaľ vedia adresu tvojho zamestnávateľa a prečo ti prišlo predvolanie na pojednávanie?
No a nezdá sa mi to, najprv píšeš, že ťa žiadny revízor nechytil a potom píšeš, že raz ťa chytili. 😉 Ak si presvedčená o svojej pravde, tak si nachystaj obranu, lebo ak je DP ako píšeš zastúpený advokátskou kanceláriou, tak zaplatíš v prípade prehry aj trovy právneho zastúpenia, ktoré ver, že budú také, že budeš pozerať ako obarená. Advokátska kancelária ktorá zastupuje DP by určite na súd nezažalovala nejaký "blud" ktorý by nebol opretý o dôkazy.

somjezibaba
17. jún 2010

prosim o radu,jedna sa o aktualnu 2.vlnu kuponky,kde v roku 97 mnohym bola poskytnuta pozicka 2000sk a teraz to vymahaju exekutori.mne prislo upovedomenie o exekucii,ALE ja uz som to vyplatila v roku 2008 ,nezaplatila som to do 15 dni od dorucenia nakolko som mala vtedy len rodicovsky prispevok,ale trochu neskor.je to ale zaplatene.neviem preco teda zase mam platit co uz som zaplatila,navyse teraz je ta suma cca o 200euro vyssia,takze chcu odomna 344 euro.podavam hned namietku ale neviem ci si mam k tomu najst aj pravnika alebo obranu na sude zvladnem sama a ci ja mozem za toto neopravnene pozadovanie nejako byt odskodnena ,skratka ci mam sancu ziadat ja od proti strany nahradu skody a pod.co budem potrebovat dokazovat na sude,ked ocividne moja platba skoncila bohvie kde...poslala som ju na ucet ktory som mala v platobnom rozkaze....to tam predsa musia mat navyse,alebo co to je za bordel...

mirufee
18. jún 2010

@andzi neprišlo predvolanie, ale výzva na vyjadrenie. A prišlo to na to zlé meno na adresu môjho bývalého zamestnávateľa, ktorý už mimochodom tri mesiace neexistuje, respektíve zanikol zlúčením a ja tam už nepracujem, takže kto na to ako kedy prišiel, neviem. Žiadny revízor ma nekontroloval ten deň, ktorý je uvedený v návrhu na vydanie plaťáku, (kópia tohto návrhu je priložená k výzve na vyjadrenie), nebola som tu. Bez cestovného lístka som cestovala cca pred 6 rokmi, stalo sa, zabudla som, že už nemám električenku.
Volala som na súd a povedali mi, že po mojom vyjadrení sa sudkyňa rozhodne, či to mám byť ja a pošlú mi predvolanie na moje dobré meno, tzn. budem môcť ísť nahliadnuť do spisu a prísť na pojednávanie, alebo sa niekto pomýlil.
Trovy právneho zastúpenia sú vyčíslené na 80 EUR.
Bludy sa žalujú bežne, hlavne z osobnej skúsenosti viem, ako fungujú advokátske kancelárie, ktoré sa zaoberajú vymáhaním pohľadávok. Škoda reči. Je to smutné. Ja nemám problém zaplatiť za svoje chyby, keď ich spravím. Však sama viem, kam to až môže zájsť..Exekúcia blabla..Ale tak už sama o sebe pochybujem, či som behala námesačná po Bratislave alebo čo.

tin007
18. jún 2010

@mirufee ak este mas odlozene (alebo vidis v internet bankingu) vypisu z uctu, tak si pozri, ci tam napr. nemas platbu kartou, ci vyber z bankomatu alebo vyber v hotovosti v pobocke banky, v ten den 30.1. v prahe! to by bol velmi padny argument! maili si pozri, diar stary (ak mas odlozeny), cokolvek, kde by mohli byt nejake poznamky (napr. ci nemas fotky z toho datumu a pod.) rok a pol nie je tak davno

andzi
18. jún 2010

@mirufee
@tin007
To, že bola v ten deň v Prahe, nedokazuje, že nebola aj v Bratislave! A to že by bol výber z účtu alebo platbou, je tiež len nepriamy dôkaz, lebo s kartou mohol disponovať aj niekto iný. No ale to už je na dlhú diskusiu. O priestupku, t.j. o cestovaní v MHD načierno musí existovať písomný záznam podpísaný revízorom aj osobou, ktorá cestovala načierno. Ak súd plaťák vydal, tak tento záznam existuje, alebo je aj v súdnom spise. No a čo sa týka trov 80 € sú trovy doteraz, na to nezabúdaj, lebo každé pojednávanie, každé vyjadrenie alebo iné písomné podanie na súd je úkon, za ktorý tiež zaplatíš + samozrejme súdny poplatok. Samozrejme, že ti prajem, aby to dobre dopadlo, ale neverím tomu, že by DP len tak zažaloval pokutu, ak by si nebola cestovala načierno.

tin007
18. jún 2010

@andzi iste je to nepriamy dokaz, ale ak je napr. na zazname z dp napisane, ze pokuta bola udelena o 15tej a mirufee by mala vyber z bankomatu o 14tej, tak by mohla spochybnit zalobu.

maznacik007
19. jún 2010

no ja by som tak dp neverila... nam sa stalo v rodine.. podobne.. ze prichadzali pokuty... kocka bola v UK... a potom sa to doriesilo... a zistilo sa ze ona sice mala v minulosti pokutu ktoru dostala opravnene tu zaplatila .. a potom jej dosla dalsia platit ale v tom case vobec nebola na SVK vtedy sme po tom patrali a viem ze nebola jedina co ju takto chceli obabrat.. mali jej udaje a podpis napodobnili..
takze pozistovat vsetko co sa da k tomu datumu..

nibiru
20. jún 2010

ved to je to revizori si mozu udaje opisat a kedykolvek ich znovu pouzit kedze vy ziadne doklady nepodpisujete ani sa nemate ako branit tak ako ja nic ine mi neostava len to splatit a revizori su plateny od poctu pokut a tym to len vyhovuje...ze to takto je ked som sa na tento pristup stazovala priamo v dopravnom ma vysmiali ze vsetko je v poriadku podla zakona a ked som povedala ze ta informacia je priamo od ich byvaleho zamestnanca tak sa ma snazili presvedcitze to neni pravda 🙄 a chce im len uskodit!

lawyersr
9. júl 2010

doporucujem www.google.sk a tam heslo Združenie HOOS

mirufee
10. okt 2010

neviem ci to tu este niekto cita, ale pribeh dopadol tak, ze pravnicka DP poslala na to neexistujuce meno odpustenie pokuty. ked nastupila pred par rokmi na DP, vymyslela tento institut, lebo vela ludi sa stazovalo, ze im chodia pokuty a oni vtedy necestovali/mali listok/chyba v udajoch....hlavne sa treba branit hned od zaciatku, nech vidno nejaku aktivitu, aj ked si nemyslim, ze toto je ta spravna cesta. ja tomu nerozumiem, ze si hocijaky revizor napise pokutu na hocikoho a vaecsinou ten chudak (myslim teraz toho neopravnene pokutovaneho) aj plati. mno smutne, ale stale muoze byt horsie, ze?

adulka691
15. aug 2011

@kaktusik007
@andzi
@hga
@nibiru
Neviete mi prosim poradit ako to je ked ma niekto exekuciu na dom a chce odist do anglicka? Mozu siahnut aj v anglicku na plat? POdla mna ano ze? A ako sa pokracuje..je exekucia na dome, nemali by v nom uz byvat ale byvaju-do kedy mozu? Ako to je? Vie mi niekto poradit?

adulka691
15. aug 2011

@cigaretka5
Neviete mi prosim poradit ako to je ked ma niekto exekuciu na dom a chce odist do anglicka? Mozu siahnut aj v anglicku na plat? POdla mna ano ze? A ako sa pokracuje..je exekucia na dome, nemali by v nom uz byvat ale byvaju-do kedy mozu? Ako to je? Vie mi niekto poradit?

nibiru
15. aug 2011

@adulka691 neviem ale mozno ich tam nechaju kym nebude drazba a dom sa nepreda ale kludne mozu zajtra zazvonit nech sa vystahuju ze dom je zapecateny a postupuje drazbe na vyplatenie dlzoby najhorsie je ze dom moze byt predany pod cenu kedze exekutora zaujima iba jeho dlh.a co sa tyka anglicka no neviem ako by ta tam nasli ale dlhy sa dedia a urocia takze sa moze stat ze sa budete chcet vratit ty alebo deti a zistia ze sa nemozu zamestnat lebo maju exekucie.inak pokial vsetkok majetok prepises na deti exekutor ti nic nemoze vziat kamoska takto funguje par rokou dokonca rodiovsky jej chodi na vkladnu knizku dietata inak ma vsetky ucty bloknute no na detcku knizku siahnut nemoze tak sa da vyriesit to ked je matkla sama a nechce aby jej zobrali aj ten chudobny rodicovsky napr.za revizora kedze oni bloknu ucet a nestaraju sa.

adulka691
15. aug 2011

@nibiru Dakujem.. To nejde o mna ale o svagrinu... Maju dlhy vsade asi kde sa da.. a dom je uz v drazbe ale zatial nikto asi ho nechce.. a ten co mu bol rucit asi bude platit za nich.. Takze mozno ked pojdu do anglicka tak ich tam nenajdu aj ked budu pracovat? Ale nemozu siahnut im na byt rodicov alebo podobne ze? A za to vsetko mozu ist do basy alebo nie?

nibiru
15. aug 2011

@adulka691 no do basy neviem ak im da banka umyselny podvod ano to znamena ze ak nieco zamlcali a aj ten co rucil platit bude muset ale na sud moze podat na nich zalobu takze tak ci tak to budu muset zaplatit jemu a verim ze on si ich hladat bude da echo a urcite sa stym bude daco dat robit neverim ze tak jednoducho sa da pred dlzobami utiect 😠 s tym bytom je to skoda kedze keby ho predali uz pred drazbou kupili si mensi mohli si splatit dlhy a nie takto zbytočne dojst o byt!

cigaretka5
16. aug 2011

@nibiru
@adulka691 neviem celkom ako je to sexekuciou a plrijmmom v zahranici, ale myslim ze ak je oficialny tak je predmetom exekucie. Ked sa dlzmik dostal do tejto exekucie, ma este moznost podat na seba maly konkurz a cast dlhov umorit a cast splacat. vetdy sa exekucne konanie zastavi. . AK exekucia bezi majetok sa uz prepisovat nemoze, islo by o odporovatelny teda neplatny pravny ukon a prepis by bol vlastne neuciny. Prepisat sa to da ak vies ze asi bude exekucia ale este nebolo exekucne konanie zacate.
CO sa tyka domu, je to vyslovene na exekutorovi ako trva na vystahovani a kedy urci datum drazby

nibiru
16. aug 2011

@cigaretka5 som to zle napisala myslela som ze pred exekucoiuu byt mohli predat 😒 jasne ze ak uz je vydana exekucia nic s majetkom nemoze robit moj brat takto kupil auto v exekucii a tym padom nema ani auto ani peniaze auto zabavili kedze na slovensku nieje register v ktorom by si si mohla overit ci auto nieje v exekucii ostal s holym zadkom. 😠

vefi89
26. nov 2011

Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť, do akej výšky sa môžu maximálne vyšplhať exekútorské trovy? Má to vôbec nejakú hranicu? ak áno, ktorý zákon o tom píše?
a námietky voči výške trov exekúcie sa dá podať do troch dní- myslia sa pracovné, či bežné dni?

Ďakujem

petinka11
26. jan 2012

DOBRY DEN...poprosim vas o pomoc lebo si fakt neviem rady....mala som exekuciu za zdravotnu poistovnu,ktoru som uradila na ucet exekutora,ale oni neposlali peniaze zdravotnej poistovni a ta odomna teraz vy vymaha tu sumu uz zaplatenu exekutorovy a plus si nahodili vyse 100% pokuty za omeskanie splatenia....pritom som to mala uz daaavno zaplatene....exekutorovy som pisala maily,telefonovala ale je nemozne sa s nim spojit.....a zdravotnu poistovnu to nezaujma ,ze im ziadne peniaze neprisli...........takto vlastne preplatim nieco co som uz davno zaplatila len s 3krat vecsou sumou.....co robit porddte....dakuejm

petinka11
26. jan 2012

babulky ak sa v tom vyznate poprosim o raduuuuuuuuuuuuu

viki2912
26. jan 2012

nemyslim,susedia s tymto nic nemaju...

vefi89
29. jan 2012

@petinka11 máš doklad o zaplatení? ak áno, podala by som trestné oznámenie na exekútora!
prinajmenšom si zavolaj, napíš, alebo zájdi na UDZS, to je orgán,. ktorý by ti poradil, pomohol. ja som mala tiež patálie so ZP a veru pomohli mi

sisaha
31. jan 2012

@petinka11 ale poistovna predsa musela na tieto ukony splnomocnit exekutora...jedine, ze on oklamal aj ich a oni sa svoje dlhy snazia vymahat druhy krat. Nic by som im neplatila. Poistovni poskytla vsetky kopie a doklady o zaplateni dlznej sumy. A zaroven zdôvodnila preco im druhy krat nezaplatis...

lutia
31. jan 2012

@petinka11 ahoj, ja by som tiež radila, aby si poslala doklady o zaplatení poisťovni s uvedením všetkých značiek... ale este popri tom ma napadlo ci to nie je dalsi dlh....to sa moze stat - a ano poistovne mavaju uroky z omeskania platieb - moze ist o to iste obdobie akurat su to uroky z omeskania platieb - viem ze pred casom si mohla poistovnu poziadat o odpustenie urokov ale teraz neviem ci to este stale plati...

petinka11
17. feb 2012

@lutia ahoj,tak no su to uroky z omeskania...ale nechapem ako si mozu pytat urok uz za splatenu vec....do novemdra som vsetko splatila do posledneho centu,a v january mi poslali ze si za to mam este zaplatit uroky z omeskania,a to v 75%vyske uz teda zaplatenej sume.....je toto vobec mozne???v takychto pravnych veciach sa vobec nevyznam a preto dakujem za kazdu radu...

lutia
17. feb 2012

@petinka11 no len ide o tom ze platby neboli vykonane tak ako mali byt...a ano postovne maju neskutocne vysoke uroky z omeskania (stat) a je to mozne aby si to vymahali...ako som uz pisala skus sa informovat ci je moznost poziadat o odpustenie urokov....a ak ti to nerobi problem napis o aku ide, skusim sa info u kamaratky ako to je teraz...

petinka11
19. feb 2012

@lutia ide o zdravotnu poistovnu dovera...dakujem