Existujú dokonalé matky?

dsfsf
11. jan 2012

☹ je to už neznesiteľnééé zo všade počúwam, ako sa ma čo robiť... či aji mám robiť... Mám syna, je to moje prvé dieťa.. zdá sa mi, že je toho už na mna priveľa.. som asi príliž mladaaa ☹ ☹ ☹ ☹

dsfsf
autor
15. jan 2012

@tea333 Dufam, že to pojde :P

zuzka83
8. jan 2013

Nemyslím si, že existujú dokonalé matky, niektoré sa o to fanaticky snažia, ale neuvedomujú si, že tým svojim deťom vlastne ubližujú, keď od nich vyžadujú aby boli tiež dokonalé a presne zodpovedali nejakým tabuľkám, ktoré zostavili pravdepodobne chlapi alebo ľudia, ktorí ani nemajú vlastné deti 🙂 Moje dieťa určite tabuľkám nezodpovedá, máme problém s jedením, neje skoro nič, a to doslova, je živý z mlieka a rožkov a krupicovej kaše, už rok a pol, od svojich necelých 2 rôčkov. A čo som sa ja napočúvala rád ako ho mám presvedčiť papať, hrou, krikom, vyhladovaním a neviem čím ešte, áno skúsila som všetko, aj som všetkých v rodine nechala si tú svoju radu vyskúšať v praxi, a všetci nakoniec uznali že sa to proste nedá... A veľakrát som si večer v posteli hovorila, že som "naprd" mama keď ani neviem donútiť svoje dieťa zjesť kúsok polievky alebo mäska s ryžou, a ešte nevie rátať ani do 5 a kamarátkina dcérka už ráta do 10, a rozprávať tiež dlho nevedel bohvieako, ale aj tak som si istá, že som dobrá mama, určite nie dokonalá, ale drobček je spokojné, šťastné, bystré dieťa, príšerne tvrdohlavé, ale milujem ho nadovšetko. A ty určite svojho Filipka tiež ľúbiš ako najviac vieš, a to je hlavná úloha mamy, na to ostatné sa vykašli, rob veci podľa svojho srdca a rady počúvaj len tie, ktoré si sama vypýtaš alebo ktoré sa Ti zdajú múdre a realizovateľné v Tvojom prípade, lebo na každé dieťa platí úplne iný meter. Si mladučká mama, teraz j eto možno trochu nevýhoda, ale za pár rokov to bude výhoda, lebo keď naše deti budú v puberte, my už budeme mať po 40 a nervy v čudu, budeme bojovať svoj boj so starnutím a vráskami a Ty budeš stále mladá a plná elánu a s pubertou v čerstvej pamäti 🙂 Takže všetko má svoje pre a proti.

dsfsf
autor
25. jan 2013

Ďakujeeem za všetký reakcie 🙂 ukazali ste mi že som dokonala... aspon pre vlastné dieťa 🙂

amouramour
25. jan 2013

ano na MK, teda aspon si to myslia🙂

lalinko2010
25. jan 2013

@zuzka83 každá matka je dokonalá, len pod pojmoj dokonalá si každá predstavuje niečo iné, hlavné je že pre seba a svoje deti sme najdokonalejšie, nie?

zuzka83
25. jan 2013

@lalinko2010 Samozrejme, veď takto som to myslela aj ja, každá mama je pre svoje dieťa bohyňou. A tak to má byť. Ja som tými prvými vetami myslela mamičky, ktoré sa snažia presne na chlp držať tabuliek a rád psychológov a nepočúvajú potreby vlastných detí, nútia ich byť dokonalými v zmysle presne zapadať do tabuliek. Poznám takého chlapčeka, ktorý sa v škôlke vždy keď niečo vytvárajú trasie, či bude maminka spojoná. A nemyslím si, že je to zdravé pre jeho psychický vývoj.... Ale to je len môj názor. Možno sa o 20 rokov ukáže, že ten malý je oveľa šťastnejší a úspejnejší človek ako bude môj drobec. Ja viem, že robím veľa chýb pri výchove, aspoň podľa nových pravidiel, ale vychovávam ho najlepšie ako viem.

trnka77
25. jan 2013

niektoré si myslia,že sú 😀 😀 😀 😀

ivett1
29. jan 2013

jasné, že sú dokonalé matky ... ja si tiež o sebe myslím, že som dokonalá matka😀 ...
PS: ... teda aspoň pre naše deti😉 ... a že to niektorí ľudia vidia inak ... to je ich problém ... 🙂

sirinka
29. jan 2013

Uz ste sa pytali vasich deti??? Ja pre tie moje zatial dokonala maminka som 😉

mandragora22
17. feb 2013

@dsfsf ahoj, si uplne v poriadku 😀

mandragora22
17. feb 2013

@ivett1 pekna veta, ale snad das za pravdu, ze je rozdiel byt dokonalou matkou pre vlastne dieta a byt dokonalou matkou, ktora vsade naokolo rozdava svoje rozumy a hlada chyby napr. prave v tebe! 😉 😀

ivett1
18. feb 2013

@mandragora22 no, zatiaľ také, čo by mi rozdávali rozumy "nasilu", našťastie nepoznám ... a kritizuje ma (teda nejaké tie moje "chybičky" síce nehľadá , ale ... potvora jedna ...sem-tam nájde... ) skôr môj manžel a rovnako aj ja vidím chybičky u neho ... (kamošky nerátam, lebo tam si hneď povieme, aké sme ... a rozumy si dávame stále, šak by sme boli "blbé", keby sme sa furt neradili😀) 😀
... ale ... musím priznať, že odkedy sa mi narodili deti, moja maminka a svokra sa mi snažili dať nejaké múdre rady, že ako to alebo ono mám robiť... ale ... nerobili to vedome a mali len tie najlepšie úmysly a chceli (a stále chcú) pre svoje dieťa (to akože pre mňa a mm) a pre svoje vnúčatká, len to najlepšie ... takže ... zase.... sú dokonalé matky ... a ešte aj babky 😉 ...strašné ...😀
uznávam, niekedy tá "dokonalosť"...hlavne toho druhého... lezie poriadne na nervy... 😉 😀

luckaprima
25. jan 2014

áno existujú.. všetky sme dokonalé matky !! Riaď sa srdcom, prijmi rady, ale nenechaj sa manipulovať, ale sama si vyberaj ktoré "múdrosti" si vezmeš od iných 🙂 Ak niekedy starosti nezvládaš, nechaj ich nech sa vyriešia samé.. a nesmej sa, toto fakt funguje 🙂 pekný dník prajem

luckaprima
25. jan 2014

áno existujú.. všetky sme dokonalé matky !! Riaď sa srdcom, prijmi rady, ale nenechaj sa manipulovať, ale sama si vyberaj ktoré "múdrosti" si vezmeš od iných 🙂 Ak niekedy starosti nezvládaš, nechaj ich nech sa vyriešia samé.. a nesmej sa, toto fakt funguje 🙂 pekný dník prajem
@dsfsf

slnieckoelias
26. jan 2014

Každé malé dieťa považuje tu svoju mamičku za tú najlepšiu na svete. A názor vlastného dieťatka je vždy dôležitejší ako názor nejakej užívateľky internetového portálu, no nie? 🙂

oktobermimi
26. jan 2014

@dsfsf Moja ja mam tiež prvé a poviem ti pre svoje dieta si ty BOHOM a to čo ti povedia iný na to sa vykašly ty sama vieš co je pre tvoje dietatko najlpešie ak vychovávas pubertálneho brata tak sa 100%dokážeš postarat o svoje malé 😉 a väčšina žien (babky,nase matky) majú potrebu poučovat svoje deti o výchove ich detí 😀