Exotické ovocie - ako ho jete, lúpete, pripravujete..

monkula
1. nov 2008

A jvy často pozeráte na rôzne ovocie, ale neviete, čo by ste s ním robili, čo sa z neho konzumuje, ako asi chutí a tento strach vám nedovolí onu lákavú mňamku kúpiť? Poďme si navzájom poradiť, ako toto neznáme ovocie papať, lúpať, pripravovať...
ja som si včera napríklad prvý raz kúpila granátové jablko, veľmi mne aj malej chutilo a porcovanie, jednoduché..
Rozrezať na polovicu, otočiť a búchať po šupke, až kým všetky mňam semienka nepovypadávajú....
A lákalo ma aj ovocie s názvom kaki, máte skúsenosti?

mimikyky
1. nov 2008

mon, my milujeme granátové jabĺčko 😉 ...kaki jedol môj ocino,to si ako decko pamätám-hurmikaki

aponchie
1. nov 2008

granatove jablicko je moc dobre a co pomelo jak chutna?jeste jsem ho nejedla teda prijde mi jak velkej citrus a ten nemusim..jinak miluju litchi je sladounke ,ale trosku hure se loupe 🙂

monkula
autor
1. nov 2008

aponchie, pomelo je vraj niečo ako grapefruit ,ale nie je také horké, chutí vraj skôr ako pomaranče, neviem, nemám skúsenosti...
Hej, aj litchi ma lákalo ,ale už so mt odlho nevidela...

simply.vero
1. nov 2008

kaki je moc dobré, takové medově sladké, ale musí být zralé, nedozrálé má takovou natrpklou hnusnou chuť. Já ho jím tak, že ho umyju, rozříznu a vyjím dužinu lžičkou. tuším jsem někde četla, že se dá jíst i se slupkou, ale to bych u takového exotického ovoce radši neriskovala. semínka uvnitř nejsou.

nensy
1. nov 2008

jo tak granátové jablíčko je mnamka a liči je taky dobrý

liviky
1. nov 2008

líčí zbožnuju 😝
pomelo je něco jako grep,ale je víc sladoučké 🙂
jo a taky je hodně zvláštní physalis....to jsou jakoby mini rajčátka v takovém uschlém květinovém lampionku 😅

monkula
autor
1. nov 2008

a ako poznám, že je kaki zrelé?
A kivano ste jedli? 🙂

aponchie
1. nov 2008

aha tak to pomelo asi nemusim teda,teda osobne davam prednost nasemu ovoci,ale nebranim se zkusit neco noveho ,myslim,ze ted to zacne zase hodne bejt vsude jak se blizi vanoce tak v kaufu u nas je plno exotiky ,ale mohli by k tomu ovoci i psat nejake info zejo?

monkula
autor
1. nov 2008

aponchie, ta kto by mohli.... minuel som videla také divné ovocie, žlté a malo také vlnovky po obvode, zabudal som, ako sa t ovolalo 😅

simply.vero
1. nov 2008

nedozrálé kaki mívá takovou světlejší barvu, ne tak sytou, a je na omak hodně tvrdé

aponchie
1. nov 2008

no prave co by jim to udelalo dat tam cedulku o jake ovoce se jedna jak chutna a tak..me treba chutnaji i datle a fiky ,ale to neni cerstve zejo ale mnam 😀

nensy
1. nov 2008

ne tak to jsem ještě nejedla kivano 😕 no jasně to by teda měli

konja
1. nov 2008

simply.vero - já jím kaki i se šlupkou. Když ho pořádně umyješ, tak se není čeho bát. Krájím ho na plátky. Litchi je výborné, bždy si šlupku nakrojím kolem dokola (od pupíku k pupíku 😀 ) a rozloupnu jak oříšek.Když je měkké jde dobře i od pecky. Pak mám ještě stráááááášně ráda mango, mňam 😀

liviky
1. nov 2008

v kauflandských novinách semtam popíšou chuť i přípravu exot.ovoce 😀

monkula
autor
1. nov 2008

nensy, kivano pestoval môj strýko, má vnútri takú zelenú, slizkú dužini s veľkými semiačkami, chutilo to čudne, nemám to k čomu prirovnať, ale bolo to dobré...

nensy
1. nov 2008

no to by bylo dobrý jo tak ty mužu taky ale je to sladký jako cecek 😀
tak to máš pravdu livi ale to ti ty letáky taky musí chodit 😀 jinak od čeho je fantazie 😀

nensy
1. nov 2008

tak to muže být zajímavé 😕 😀 mě třeba chutná medovej meloun docela dobrej taky zvláštní chut ale jde o zvyk

liviky
1. nov 2008

jo a mám ráda moruše,bílé i tmavé.....znáte? 😀

aponchie
1. nov 2008

moruse krasne barvi vlasy 😀

nensy
1. nov 2008

mnam moruše tak ty jsou výborný ty rostou u babky na parku 😀

nensy
1. nov 2008

livi bílé neznám jenom tmavé

liviky
1. nov 2008

my máme na chajdě a nebo u tety na Slovensku a já je taky zbožnuju 😉

roasha
1. nov 2008

moruša-slovensky aj drevena jahoda. 🙂
moje dieta je štastné,ze može papat aspon tieto 🙂 ,lebo obyčajné jahody nemože pre alergiu. 😒
inak granatove jablcka sa daju pestovat normalne v kvetinaci/stromcek/,a krasne rodia-mamine aj teraz dozrievaju. 🙂

bihan
1. nov 2008

Ja sa stretávam takmer denne s kadejakými druhmi ovocia a zeleniny, čo som v živote nevidela a najprv si naštudujem na nete, čo to je a potom s MM testujeme 😅

Litchi úplne zbožňuje, lebo za chvíľku začne sezóna a tu bude milión predavačov, ktorí ich predávajú ešte na stopkách, tak to sa potom hrozne ľahko lúpe.
Napr. som nikdy nemala rada avokádo, kým som bola na Slovensku, lebo som nikdy nenarazila na pekne mäkké, zrelé a "maslové".

emjee
1. nov 2008

ja som jedla karambolu 😉 je prijemne kyslasta

emjee
1. nov 2008

figovnik mame doma na dvore, ale ja figy moc nemusim - inak daju sa jest aj cerstve a su podla mna chutnejsie ako lisovane (ktore su nehorazne sladke)

bihan
1. nov 2008

hm.. mne nechutia ani čerstvé figy 😅

nevesta
1. nov 2008

Karambola je mnamka 😵 mali sme ju ako dekoraciu na svadbe, ale osobne si ju sem tam kupim 🙂
Litchi milujem, tiez avokado a granatove jablcko, Papaju som este dobru nedostala kupit, Mango je mnam, ale po kupe musi aspon 2-3 tyzdne pockat doma, az potom je mnamka 🙂

roasha
1. nov 2008

fuj,figy ani ja nemusim,mi to pripada ako by som si hodila do ust za hrst piesku. 😅