Exotické ovocie - ako ho jete, lúpete, pripravujete..

monkula
1. nov 2008

A jvy často pozeráte na rôzne ovocie, ale neviete, čo by ste s ním robili, čo sa z neho konzumuje, ako asi chutí a tento strach vám nedovolí onu lákavú mňamku kúpiť? Poďme si navzájom poradiť, ako toto neznáme ovocie papať, lúpať, pripravovať...
ja som si včera napríklad prvý raz kúpila granátové jablko, veľmi mne aj malej chutilo a porcovanie, jednoduché..
Rozrezať na polovicu, otočiť a búchať po šupke, až kým všetky mňam semienka nepovypadávajú....
A lákalo ma aj ovocie s názvom kaki, máte skúsenosti?

roasha
1. nov 2008

a este mi chuti pepino,je to ako zlta dyna. 🙂
na mallorcu sa oplati ist zaciatkom septem.,ked dozrievaju datle.mnam 🙂

ankam
1. nov 2008

jaaaj my sme raz z manzelom nakupili tych somariniek-ani neviem ako sa to volalo.Jedno sme nevedeli otvorit.........z druheho nam strpli pery........ 😀 😀 (ani neviem ci vobec bolo dozrete)
Ale lici je super a aj to hurmi kaki sme jedavali ako male deti-ale uz som to davno nemala.A granatove jablcko milujeme 😉 aj figy-ale susene 😉

vinka
1. nov 2008

No tak mi akurát včera sme kúpili kaki lebo ja to straaaaašne milujem.Aj detom to chutí.Aj granátové jablko mám rada.No a figi sú najlepšie čerstvé.Je to velmi velký rozdiel ako sušené.Sušené figi ja nejem.A z čerstvého liči sa dajú vytvárat krásne kvietočky. 😉 Len je to u nás strašne drahé a je to velká škoda. ☹ Ale raz som kúpila ovocie ani si nepamätám názov.V tescu a normálne som sa opýtala predavača ako sa to je. 😀 Malo to také ako pichliače po sebe a oranžovej farby to bolo.A dalo sa to zjest.Chutilo to ako pomaranč.

skuli
1. nov 2008

Super téma.Exotické ovoce miluju a jedla jsem snad všechno.Pomelo máme doma skoro pořád,je výborné.Teď zrovna mám doma i granátové jablko,kaki a mochyni,tu miluje Deniska.Jediné co nám moc nelezlo byla pitaya.Tchýně říkala,že to chutná jako psí grc 😀 .Taky to tak nevábně vypadalo,jako by to už někdo vyplivl 😝 Jinak čerstvých fíků jsem se přejedla,když jsem žila ve Španělsku,za barákem jsme měli veliký strom.Je to ale sladké jako cicek,jak se říká.Kumqat jsme koupili nedávno,ale bylo to strašně kyslé,tak jsme si to mačkali do čaje.Moc nám chutná liči a kiwano a rambutan.Chtěla bych zkusit takové ty malinké banány,měli jste je někdo?

ankam
2. nov 2008

kupila som si hurmikaki-idem na to?som zvedava-len ci je dozrete 😀

bihan
2. nov 2008

Skuli, poznám.. veľký rozdiel v chuti mi nepríde.. skôr sú také viac šťavnaté, než tie väčšie, ale stále je to banán 😀

erikasadek
2. nov 2008

bihan a tie banany na varenie, ake su?

ooo
2. nov 2008

tak z exotickeho lubim granatove, lici, take nieco, co vyzera ako hovienko, je to podlhovaste a hnede, ale neviem nazov, pomelo mi nejak nesadlo a ani karambolu nemusim 😖
exoticke pre mna uz niesu kiwi, figy ani pepino, lebo to u nasich na zahrade rastie ako burina a uz som toho prejedena 😀
a este je super hurmi, mnam 🙂

bihan
2. nov 2008

Erika, banány na varenie? to nepoznám :D

ooo
2. nov 2008

rozmyslala som aj ja co su tie banany na varenie, ale uz viem. ja to poznam ako zeleninove banany, su strasne trpke

ooo
2. nov 2008

a nasla som aj nazov, volaju sa plantany

bubba
2. nov 2008

ja som raz v anlgicku videla v marks and spencers ruzove banany a potom som roky lutovala ze som si nekupila,lebo som to videla naspoledy...takze je tu niekto kto to sksual?ako to chuti 😉 ?

ooo
2. nov 2008

bubba - tak tie som videla len na obrazku. tu som ich zatial nevidela nikde 😒

aponchie
2. nov 2008

plantain jsem jedla ale jako soucast vareneho africkeho jidla,bezne cerstve se nejedi prej ..bylo to nejake ostre jidlo ryba ryze banany restovane a moc dobre ..ghanska pochoutka jedlo se to prsty 😀

ooo
2. nov 2008

a toto ste uz jedli? ako sa to vola u nas? som nasla na nete 😲 http://www.thai-blogs.com/media/blogs/richpictu...

aponchie
2. nov 2008

draci ovoce? 😀 neznam ,ale vypada na rezu jak makovej jogurt od Ehrmanu 😀

erikasadek
2. nov 2008

vazne nie myslela so ze my stym pomozes maju ich teraz v carrefoure, su take mensie vyzeraju byt v tom sacku take ruzovkaste, a na sacku je napisane, ze sa pripravuju ako normala zelenina... tak neviem..

aponchie
2. nov 2008

no jasne,banany k vareni tzv plantains se hodi pouze na vareni ne na syrove jezeni
http://www.foodlife.cz/index.php?option=com_con...

erikasadek
2. nov 2008

diky tak skusim pre drobca, kamoska je z reunion , tak recepty mi urcite neake da, len sa jej tak dovolat... 😉

nensy
2. nov 2008

ne tak to jsem taky nejedla ještě 😝

aponchie
2. nov 2008

je to dobre,ale velmi nezvykle ..jako ochutnani mi stacilo vic nechci je to na me sladke a sladke hlavni jidla moc nemusim zvlast v kombinaci se sladkym.. 😀

ankam
2. nov 2008

ja som raz ruzove banany videla v metre.....ale nekupila som 😖

erikasadek
2. nov 2008

a ja mam rada slakde jedla,a j take slodko slane mnam, mnam...

ankam
2. nov 2008

a ovoniali ste to kaki??? 😀

erikasadek
2. nov 2008

no mne vonia vzdy dobre... 😀

ankam
2. nov 2008

hej aj mne vonialo dobre 😀 Len mangel ma upozornil ze aku vonu mi to pripomina 😀 😀 😀

erikasadek
2. nov 2008

😀 😀

skuli
2. nov 2008

ooo-To je pitaya ten psí grc 😀

ankam
2. nov 2008

toto ruzove?nieje to dobre?

angua27
2. nov 2008

ahojte,

ja mám rada, práve iba čerstvé datle. sušené mi nechutia, ale kamoši doniesli zo svadobnej cesty čerstvé a to som zjedla skoro všetko. 😎

ja mám rada mango, granátové jablko, papáju, skúsila som aj karambolu a tie sušené lampióniky, čo sa tu spomínali.

a dík emjee za stránky. aspoň budem mať odvahu skúsiť niečo nové. 😉