Facebook. Čo všetko sa dá na ňom robiť?

ivush
24. sep 2008

Ahojte maminky, tak mi napadlo otvoriť túto tému, keďže si myslím, že mnohé z vás fičíte aj tam...Ja som tam začiatočník a celkom rada by som uvítala nejaké rady, skúsenosti a názory čo zaujímavé ste tam objavili, čo všetko sa tam dá robiť okrem tých základných možností - ako sú trebárs kontakty s priateľmi a pod., ktoré človek objaví ako prvé... 🙂 😵

ivush
autor
16. dec 2008

bihan, no z časti máš pravdu, že tam vidíš info o kadekom...ale zas veľa vecí môžeš "zakryť" pod private mode...a samozrejme, že hacker sa dostane ku všetkému, ale zas ja osobne sa necítim zrovna mimoriadne zaujímavá pre nejakých hackerov 🙂))) oni majú podľa mňa vytipovaných iných, z kt. info dokážu dobre zhodnotiť 😀 😀 😀 ale zas už len z princípu by som tam nedala nahé foto syna a podobne, to je jasné...
A presne - tu na MK si vieme všetci prečítať o každom kadečo...čiže dnes ak chceš aby niečo ostalo utajené, tak si to proste musíš nechaŤ iba pre seba a neísť s tým na web 🙂) to je jedno, či messenger, či MK alebo facebook .... 😵

melory
16. dec 2008

mne sa paci na facebooku....pouze pratele....a len tychmam....tak nechpem ako by sa k tomu dostal niekto iny.

ooo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubba
17. dec 2008

melory napr.ty mas v adresari janku a janka ma zuzku.(ktoru ty nepoznas)ty das nove fotky na fb,janka(ktoru poznas ich okomentuje)a zuzke(ktoru nepoznas)pride sprava,ze janka okomentovala fotku uzivatela melory a zuzka ked si na ten odkaz klikne,tak sa jej zobrazi ta fotka a ked zacne posuvat,moze si poprezerat cely ten dany album 😠

bubba
17. dec 2008

a ako viete ze ste virus dostali priamo z fb?lebo ja mavam otvorenych vzdy aspon 5 okine a to neratam,ze skype mam zapnute stale,cize to moze byt prenesene cez akykolvek web,nie??ja uz som dostala milion virusov a zhodou okolnosti hlavne cez MK(ale ci je to tak.....sama netusim len vzdy som mala otvorene akurat toto okno)
a ano verim viacej facebooku nemam tam ziadne info iba meno a mail.adresu,daju sa tam najst ludia na ktorych som pred desiatkami rokov stratila kontakty som spokojna.......veeeeeeeeeeeelmi..

bubba
18. dec 2008

caute baby nepozerali ste teraz na jojke spravy?daco hovorili o tych chybach na facebooku vraj je to velmi vazne neviem presne o com tam hovorili lebo som pocula asi poslednych 10 sekund ale vraj microsoft sa odmietol zodpovedat za nejake vazne chyby anedostatky co sa nachadzaju vo facebooku a ze sa od nich distancoval ale co poresne tak to neviem 😅 😅 😅 neviete presne co tam hovorili?ci aj vam akurat skakali deti po hlavach??

bubba
18. dec 2008

takze som to pozerala kade tade po nete a dostala som sa k infoske asi takehoto typu...

ze ten virus je posielany facebookom a pride vam link na video ktore sa vola :“LOL. You’ve been catched on hidden cam, yo:”"a ked si na to lognete tak dostanete nejaky facebook malware viac informacii na stranke :

http://www.techcrunch.com/2008/08/07/elaborate-...

bubba
18. dec 2008

precitajte si toto prosim vas ...celkom zaujimave...

mirrinka
18. dec 2008

bubba,dikes za info... 😉

lefika
18. dec 2008

bubba, k tomu poslednemu linku: tipek evidentne facebook velmi pouzivat nevie 😒
kazdy, kto sa trosku pohra s nastaveniami, moze obmedzit na minimum informacie, ktore sa zobrazuju priatelom a takmer uplne odrezat cudzich a priatelov priatelov 😉
co sa tyka spamovania: povedzte mi, kto so zdravym rozumom da do nejakeho fb alebo hi5 svoj mail a napise heslo: ten, kto to uplne v pohode spravi (najlepsie este aj bez https), si zasluzi, aby to zaspamovalo kazdeho od sefa po byvalu frajerku 😠

ella1
18. dec 2008

lefi ako myslíš, že svoj mail aj heslo..ved ked sa chceš registrovať musíš tam dať nejaký mail aj heslo...

lefika
18. dec 2008

ano, ale ten frienf finder pyta heslo na MAIL...ak chces, aby ti prehladal mailove kontakty, ci tam nemas niekoho z fb: a to podla mna vobec nie je ok 🙄

ella1
18. dec 2008

no ja v tom ešte neviem chodiť,takže vôbec nerozumiem o čom je reč 😅
vysvetli laicky 😀

mirrinka
18. dec 2008

ella,tak to už sme dve 😀

lefika
18. dec 2008

no, na facebooku si mozes dat vyhladat priatelov sposobom, ze dovolis fb pristupit do tvojej mailovej schranky (napr. na gmail), fb ti prehlada kontakty a ak najde niekoho, kto je zaregistrovany na fb, oznami ti to.
tuto funkciu ma aj v linku spominany hi5, ale ten automaticky komplet vsetkym, komu si kedy pisala mail, posle pozvanku do hi5, napriek tomu, ze odskrtnes, ze si to nezelas 😠

ella1
18. dec 2008

jáj,už viem.ale to som si asi nedala,lebo v maily aj tak nikoho takého nemám.a tých čo mám,som si našla na fb sama...
tiež sa mi to nezdalo,tak som si to nedala.....

bubba
18. dec 2008

o nic neslo,ja nic nemenim a ani nechystam deaktivovat account,islo len o to ze som tomu najskor neerila a teraz ked verim tak som chcela len napisat aky mail od fb nemate otvarat aby ste nedostali super cerva 😀

ooo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ella1
19. dec 2008

ooo- kde sa to dá skontrolovať?mňa takéto veci ani nenapadnú, že by to bolo treba....ešte, že ste tu aj vy, zdatnejšie v takých veciach 😀

ooo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liana
22. dec 2008

ja som sa konečne popasovala z facebookom 😀 našla som tam spolužiačky a predstavte si tie mediálne známe ma už nepoznajú 😀 😀 ale aj tak, je to sranda, dokonca si tam so mnou začal písať nejaký latinoameričan po anglicky a čo som preložila zo slovníkom, tak samá chvála na mňa 😀 kam to len povedie 😀

ooo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lefika
22. dec 2008

liana, ooo, hlasim sa k vam 😒 niektore spoluziacky zo zakladky, ktore sa stihli dostatocne "zazobat", kym som ja studovala vysku, ma nepozdravia ani naulici, takze ignoracii na fb sa ani niet preco cudovat 🙄

ooo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ooo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cervenaciapocka
6. jan 2009

Ahojte, ja som na facebooku uz viac ako rok a pol a viem o nom VELA. Ak by mal niekto nejake otazky, kludne sem. Prave sa ma jedna mamicka tu opytala, ze kde mam foto, a ja ze na Facebooku mam 25 almubmov a asi 500 fotiek , takze vsetko mam tam.
Co sa tyka PRIVACY - SUKROMIE nadstavenia. Pri nich budte opatrni - napr.
Nadstavenie som si upravila tak, aby moj profil nebol v googli, alebo inych "searchoch" to je dolezite, aby vas nikto negoogloval, o ktorych nechcete. AK date do www.google.com Vase meno v Uvodzovkach napr.
"Lenka Trabantova" tak sa Vam presne v googli objavi profil (z facebooku) alebo profily fasich kamaratov, ktori vas maju medzi priatelmi.
(Preco uvodzovky? Ak nedate uvodzovky tak sa vam objavia Vsetky lenky - s hocijakym priezviskom a vsetky Trabantove priesviska s hocijakym krstnym menom)
Takisto je dolezite, ze nikto na facebooku vas nebude otravovat, ktorych nechcete, takze ako niekto pisal na zaciatku, ze sa mu niekto ozyva z tej a tej krajiny... mne sa to nestava . ;o)
Koho som na facebooku nasla? Mojich starych znamych zo Zakladiek, strednej, vysky, rodinu o ktorej som v zivote nepocula, co je super.
Co sa tyka fotiek a almumov, mozete si to nadsatavit takisto v nadstaveniach, ze len PRIATELIA ICH MOZU VIDIET. JE tam aj kolonka Priatelia priatelov, ale ti u mna maju smolu. hihi/ 😀
Dajte mi vediet, ak budete hocico potrebovat. 😉 😉 😉 😉 😉

ikke
6. jan 2009

ahojte,
neviete, ci a ako sa da zrusit konto na facebooku? 😕

piginka
6. jan 2009

ahojte,neviete mi prosím poradiť za ako dlho môže prísť tá potvrdzujúca správa(e-mail),ja som sa registrovala včera a ešte stále mi nič neprišlo ☹