Faktúra na 60 eur. Tiež ste ju dostali?

katy2
12. nov 2009

Podvodnici z istej internetovej firmy prevadzkujuci niekolko webstranok v utorok 3.11.2009 hromadne rozposlali emailami faktury na 60 eur. s dobou splatnosti do 15.11.2009. Tiez ste dostali jednu?

ianitka
12. nov 2009

zatial nie, katy ta faktura je akoze zaco?

katy2
autor
12. nov 2009

ta faktura je za registraciu sa na niektorych strankach, ktore dana firma prevadzkuje... uz to pretriasali aj media

katy2
autor
12. nov 2009

ide o stranky www. besne-portal.sk a www.downloads-portal.sk
ale podla moznosti uz na ne radsej neklikajte 😠

katy2
autor
12. nov 2009
ankam
12. nov 2009

ano bolo to v Tv
aj keby som dostala taky mail tak o nom neviem-lebo vsetko mazem,xi

tin007
12. nov 2009

Pozor aj na www.basnici.sk je tam tato klauzula (bolo to aj na sme.sk v staznostiach) Kliknutím na tlačítko "Ďalej k básnickým zbierkam..." akceptujete uzatvorenie zmluvy s našou spoločnosťou na 24 mesiacov. Dohodnutá cena za prístup k poskytovaným informáciám na základe tejto zmluvy činí 5 EUR (150,63 SK) mesačne, so splatnosťou 12 mesiacov predom, splatenie a prístup podľa Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok, všeobecných užívateľských informácií.

katy2
autor
12. nov 2009

Je to cele riadna hovadina, som zvedava, ako to cele skonci.... Uz je na prokurature v BB podane hromadne tretsne oznamenie, vsetci pravnici su zajedno, ze neplatit a ze by to mali prehrat.... Tak uvidime...

katy2
autor
12. nov 2009

Tu je odkaz, kde sa to uz zacalo riesit... Koho sa to tyka moze sa pridat k hromadnemu trestnemu oznameniu a precitat si, co robit, ako postupovat....
http://www.cms-antonak.sk/home/formular-na-regi...

erikasadek
12. nov 2009

ale ja som si to klikla, a le ved je tam to napisane, este pored tym nez to vypisete, ze s tym suhlasite, ukaze sa vasa ip adresa a vas prevadzkovatel...
takze ja tam nevidim nic nezakonne, aspon ja, je to to tam nepisane, ze stym suhlasite... 😉

tak to je to u vela sieti vo svete..
ale vzdy je moznost sa odtial , odhlasit.. 😉
len to na tejto stranke nevidim napisane, a to je uz cudne;. 😕

ale inak treba vzdy citat podmienky.. na kazdej internetovej stranke;. 😉

katy2
autor
12. nov 2009

erika, ja som sa registrovala v auguste a vobec nic tam nebolo, ziadne upozornenie. Nie na vsetkych strankach, co prevadzkuju je to tak. Urcite by som sa neregistrovala na plateny link.

katy2
autor
12. nov 2009

oni to teraz po vypuknuti kauzy upravili....

erikasadek
12. nov 2009

katy aha, no lebo je to takym malym pismom dolu pod registraciou...
ako u vatsiny;

ale samozrejem ak to vtedy nebolo tak ,je to ina vec..

babatko88
17. nov 2009

katy2, však to tam nebolo? lebo určite by som si takú dôležitú vec všimla...

dnes mi prišla upomienka, nezaplatila som, že mám zaplatiť do 30.11.

expertka8
17. nov 2009

...to je tyx 60€ za Hviezdoslava na nete??? 😅

erikasadek
17. nov 2009

expertk avidis toaky je drahy ten hviezdoslav.. 😀 😀 😀
ale nie, ka to tam predtym nebolo tak je to pravne napadnutelne, ak to tam bolo tak , smola.. ale aj tak si myslim z evzdy je moznost vycuvat teda zaplatis prvu splatku a zvysok sa odhlasujes tak ako to je u nas.. 😉

ale na slovensku neviem ci je zakon aj na ochranu spotrebitela;. 😉

expertka8
17. nov 2009

...ax jaaaaaaaaaaj...to su tie "male pismenka" ... 😠

erikasadek
17. nov 2009

noprave tie male..

ale este pred tym, nez , sa podpises alebo ze suhlasis tak sa ta pytaju, vzdy, ze ste si precitali obchodne podmienky..???

vatsina ludi necita , co , odklikava.. 😠

cauko
17. nov 2009

Ahoj katy2 vsetky baby aj ja som tam v tom tiez som sa tam registrovala a co vy platili ste ci nie ja nie ani nebudem lebo su to podvodnici pisali mi vcera na azet ak nezaplatim tak budem mat vacsie skody to asi Oni nie ja!Tiez si myslim ze to bolo na zaciatku bezplatne az potom si to upravili neskor..Tu v Bystrici maju len na Namesti SNP3 iba schranku ale kancelaria ziadna..Vsetci pravnici radia neplatit uz som vela citala na nete..Nejako ssa to snad uz vyriesi

babatko88
17. nov 2009

a ako im dokážeme, že to tam predtým nebolo napísané? lebo to by som si určite všimla, neverím tomu, že by som to nečítala... a malé písmenká? tie čítam prvé, lebo je tam vždy nejaká blbosť alebo ojeb...

erikasadek: nejde to, nikde sa nedá zrušiť registrácia a ani sa s nimi nijako dohodnúť, niektoré baby, ktoré poznám a tiež takto naleteli tam písala, aj ja som sa pokúšala, ale nikto neodpíše...

tin007
28. nov 2009

Ahojte, pisem pre tych, ktori radi cez internet sutazia, aby si pozorne precitali podmienky registracie www.adventny-kalendar.sk, za registraciu a moznost sutazit vam usporiadatel posle fakturu na 19.90 EUR, ak zrusite registraciu, maju narok na zmluvnu pokutu 9.90 EUR.

ikke
8. dec 2009

fajn • 2d • Dnes v 09:32
Ahojte,
Mám 13 letou dceru a potřebovala do školy nějakou básničku a tele si našla na internetu Portál-Básně.sk.Teď ji přišla faktura na 60 EUR a ona to neřekla až ji přišla upomínka. Tak u nás začal kolotoč hledání na internetu a manžel našel na youtube že na televizi Markíza ukazovali že neplatit ,neplatit. Jenže včera přišla druhá upomínka a ona tam tele napsala i adresu,takže výhružky typu exekuce atd. nejhorší je že jejich služeb ani nevyužila protože se tam nedá jejich poslanym heslem dostat.
Uvažujem o trestním oznámení .
Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost a jak jste to řešili jestli dělat mrtvýho brouka anebo se vzdát a zaplatit. Myslíme si s manželem že je to pěknej bordel a čekají až se nějakej hlupák nachytá a pak vyhrožují až člověk podlehne a zaplatí.
Děkuji předem za vaše názory

katy2
autor
8. dec 2009

Treba si prestudovat toto...
http://www.facebook.com/home.php?ref=logo#/grou...
http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-eurovych-fak...
je uz podane hromadne trestne oznamenie, da sa este pripojit...
urcite netreba nic platit.... nemaju na to pravo... teraz tlacia, ale netreba sa bat... Pravnici jednoznacne radia, ze NEPLATIT.....

nikika33
8. dec 2009

aj mne prišla už 2.upomienka, ale určite nič nebudem platiť, lebo ked som sa zaregistrovala, o platení tam nič nebolo. Druhá vec, že som nič nepodpisovala, tak ako môže byť tá zmluva platná??? ide jednoznačne o podvod, takže odporučam nic neplatit, lebo peniaze spať už nedostaneme- a to odporúčaju aj pravnici. Ináč na facebooku je už skupina, do ktorej sa môžu oklamaní prihálsiť , vola sa faktura 60.

fajn
8. dec 2009

Já už se taky ptala na ČOI (česká obchodní inspekce)a zítra jdu ještě k právničce děkuju je to strašnej bordel jak spoléhají na to komu rupnou nervy nebo ne

berenika39
8. dec 2009

hej, aj ja som naletela....tedy česky: nalítla. Ale tahle podoba stránek je už nová, v srpnu to bylo jinak, upozornění tam nebylo viditelné na první pohled, a tomusí být.Mámfa, upomínku, připoila jsem se k hromadnému TO a platit? Nevím. Váhám. Pokud to předají nějaké vymahčské firmě,poskočí fa o jejich náklady, mám čas do 15.12.

Když to tu čtu, asi ne.

vanesssinka
9. dec 2009

tak prihlasujem sa ako další človek ktorý naletel....ani si poriadne nepamätam akym spôsobom som sa na tú ich stranku prihlasovala..no viem že som tam bola len 1x...a oni chcú odo mňa 60 eur?a za čo preboha...zo začiatku som sa dosť bala no teraz som trochu kludnejšia ked čitam diskusiu, članky, odporučenia právnikov,reportáže atd...včera mi prišla dalšia upomienka...je to vyslovena drzosť že podvodníci sú si už určite vedomí že to vypuklo už v celej verejnosti a začína sa to riešiť no nejde mi do hlavy že si ešte dovoluju nadalej posielať upomienky?!nerozumiem...a bojim sa čo to bude dalej..ved sme nevinný.. ☹ dúfam že sa to čoskoro vyrieši..peniaze im ale nehodlám poslať pretože hocikto si mhol sadnúť započítač a poslať o niekom udaje bez podpisu a ma byť za to právne stíhaný či naháňaní exekútormi???je to choreee....takýchto podvodnikoch by som zavrela do väzby...

katy2
autor
9. dec 2009

Upomienky sa maju posielat s vyzvou, teda na dorucenku.... A nie do schranky, ako poslali oni. Kto ti dokaze, ze si ju dostala? Ved nebola poslana do tvojich ruk....
Klud.... Netreba sa bat... Akurat je to dobre ponaucenie, kam sa nabuduce prihlasim a zaregistrujem..... 😝

babatko88
10. dec 2009

ahojte, mne dnes prišiel mail od miro@cms-antonak.sk kde sme poniektoré podávali hromadné TO, že mám poslať Splnomocnenie s overeným podpisom. Pošlete ho? Ja určite áno, len dúfam, že sa to čím skôr vyrieši. Nebaví ma to, stále hľadať, čo nové 😠

katy2
autor
11. dec 2009

babatko, posielam.... 😉