Farár odmietol pokrstiť dieťa. Čo robiť?

pastelka74
10. dec 2011

boli sme včera na fare,poprosiť farára o pokrstenie našej dcérky,ale ako náhle sa dozvedel že nie sme zobratý,odmietol akú koľvek dalšiu komunikáciu...ba práve naopak,začal sa do nás navážať,ako takto môžme žiť,a vraj keby sme boli zobratý,on nemá problém okrstiť dieťa aj hned...príde mi to vonkoncom nespravodlivé voči dcérke,ved všetci sme dietky božie,nie??? ale pán farár nám začal rozprávať o tom aký sme zlý ludia,že sme zlým príkladom pre naše deti,a nikdy nebudeme mocť dať toľko lásky našim deťom ako rodičia ktorý chodia pravidelne do kostola a prijímajú všetky sviatosti...ja som si v danú chvílu pripadala ako v špatnom filme...a nezmohla som sa na slovo v tom šoku! 😕 ...ja nemám proti veriacim či neveriacim ľudom nič,ba práve naopak...nech si každý verí v čo chce...ale teraz tuho premýšlam čo robiť,určite sa na pána farára z farnosti Partizánske-šípok budem sťažovať...pretože už samotné prijatie na fare po zazvonení...po celej fare behali decká v pubertálnom veku vrieskali a chovali sa horšie ako opice v zoo,pána farára nemohli nájsť desať minút a nakoniec si nás prišla obzrieť obtlstlá blondína pomedzi dvere...myslela si že ju nevidíme,ako nakúka kto sme 😎 a až potom sa ukázal pán farár...všetko to na mňa pôsobilo zle,ale stále som si hovorila že kôli malej urobím čo koľvek....ale klamať boha a seba,aby bol pán farár spokojný...to ODMIETAM!!!..... 😨 😔

ali227
27. máj 2015

co to tu riešime dieta je ešte dar boži a ak sa rodičia rozhodnú ho dat pokrstit aj ked nie sú zosobášení tak by ho mali bez mihnutia oka pokrstiť.Ja som bola vydatá 22 rokov a muž sa so mnou rozviedol .deti vedie k božiej laske,ale ked to vidia čo sa deja v tomto svete tak potom nech sa duchovní nsťažujú a nech berú život taký aký je

fiffinkaa
27. máj 2015

a žiť v hriechu neodmietaš? Prečo chceš krstit dieťa ked nie si veriaca, lebo ak by si bola nežila by si v hriechu "na divoko".

michaela.svabikova
5. okt 2016

Prosím vás maminy poraďte.Sestre žijúcej v zahraničí sa v okt./nov.narodi dcérka a chcela by ju dať pokrstiť tu u nás na fare,kde ale už nemá trvalý pobyt.No problém je ten,ze jej manžel nie je veriaci a sobáš mali na úrade.Už keď oni boli krstiť nám, s tým bol problém,ale okrstil s podmienkou,ze v budúcnosti musí byť svadba v kostole.My s manželom sme sobaseni v kostole a máme aj všetky sviatosti.Myslite,bude nejaký problém?

michaela.svabikova
5. okt 2016

Plus ešte môže prebehnúť krst počas Veľkej Noci?

jozef88888888
14. apr 2017

Pokiaľ sa rodičia rozhodnú dat pokrstia diéta farár nemôže odmietnuť ....môže navrhnúť len odklad ale pokiaľ si rodičia trvajú na krste musí dieta pokrstiť .....