Farbenie obočia. Ako ste s ním boli spokojné?

slnieckova
28. okt 2008

Mate s tym skusenost? Zaujimalo by ma ako dlho to vydrzi, cenove relacie a ci ste boli spokojne (mala som moznost raz u mojej znamej vidiet zafarbene obocie a teda... vyzerala ako Breznev 🙄 )

A este by ma zaujimalo, ci ste niektora pri domacom farbeni vlasov porusili zasadu uvadzanu na "letaku" od farby: nepouzivat na farbenie obocia 😀

aponchie
28. okt 2008

ja si nechavam barvit oboci od 18ti let mam ho krasne vytrhane upravene nabarvene a mam obcas stesti na nejakou pitku co mi to domrvi ,ale ja uz si umim rict co a jak chci a co ne a prubezne kontroluji stav v zrcatku kdyz jsem u nekoho nahodneho treba..jedna baba mi dala kdysi cernou barvu ja sla do kolen teda 😀 ale nastesti se to da kremem stahnout celkem dobre nebo alespon na snesitelnou uroven a barvu nevim jakou pouziva,ale neda se koupit nikde volne..me prijde mnohem horsi nez breznek vyrvane oboci a nakreslene tuzkou nebo permanentne teda to se tezko napravuje ,ale breznek se da setrit zuzit a upravit 😉

slnieckova
autor
28. okt 2008

no ona to mala ako Breznev prave kvoli tomu, ze to bolo k jej farbe vlasov prilis tmave....

ja neviem, mam z toho strach, ale pride mi komicke, ze mam obocie inej farby ako vlasy 😀

ella1
28. okt 2008

dobre to vyzerá,ked sa farba vymyje z pokožky a zostanú zafarbené len chlpky.je to prirodzené.
inak ja som použila aj farbu na vlasy,ked som si farbila vlasy na tmavo.mám inak svetlé a svetlé obočko by vyzeralo divne.
teraz ked si zosvetľujem, tak si dám na minutku na obočko, tiež.ked si ho potom aj dokreslím cezuzkou,vyzerá to dobre.nie je to zas také tmavé.
neviem koľko to stojí teraz,ale bývalo to okolo 40 Sk.

slnieckova
autor
28. okt 2008

ella1 presne to ma zaujimalo, ci to nerobi nejaku neplechu, ked sa da na obocie farba na vlasy (pri domacom farbeni), v tom pribalovom letaku to totiz tak striktne zakazuju 😀 ze som nemala odvahu.... teraz lutujem....

ella1
28. okt 2008

a na akú farbu si chceš?
lebo pri tmavej musíš dať pozor,musí to byť perfektné, lebo to vidno na pokožke.a priznám sa, že som si to dala aj na mihalnice.ale veľmi opatrne a nie ku korienkom,prišla by som inak o oči 😅

basado
28. okt 2008

ja som tiež bola raz so sestrou na zafarbenie obočia. no ked sm evyšli von, tak sme sa pozreli so sestrou naseba a vyzerali sme strašne 😀 . mali sme to nahrubo namalovane, vyzerali sme ako zarastene babky 😀 hned sme si to zotierali dolu 😀 ale tymto ta nechcem zastrašit. tiež si niekedy doma zafarbujem obočko ale večšinu si ho dokreslujem ceruzkou 😉 😵

aponchie
28. okt 2008

juj ta barvu na vlasy bych si nedala na oboci asi proto,ze na oboci nepatri a jsou barvy primo na oboci delane a kosmeticka vam to namicha presne

ella1
28. okt 2008

aponchie-v pohode.dostať aj farbu na obočko,pravda,tuším mám ešte ešte v šuflíku.musím ju vyhodiť.ide o to,aby sa ti nedostala do očí.

basado-ono sa to aj farbí výraznejšie,lebo po pár dňoch sa to zosvetlí,tak aby ti tam niečo zostalo.ale nepáči sa mi to tiež.

aponchie
28. okt 2008

btw ceruzkou sem si dokreslila jednou ty konce a pak sem se nehlidala a rozetrela si to takze to uz ee 😀

slnieckova
autor
28. okt 2008

ella1 no vlasy mam bordove... mahagon a obocie prirodzene tmavohnede/mierne cierne 😀 proste kovbojka 😀

basado
28. okt 2008

ella1 ano maš pravdu ale aspon sme sa zabavili 😀 😀 😀

andrea78
28. okt 2008

ja používam špeciálnu farbu na obočie londa, bežne je dostať v drogériách, doteraz som ju kupovala len 2krát, jedno balenie mi vydržalo 3roky

obočie si doma upravím, čo treba vytrhám, dookola natriem dobre mastným krémom, aby som si nezafarbola pokožku naokolo a išlo to ľahko dolu (pretože samozrejme že vyjdem aj mimo), v mini nádobke z balenia zarobím farbu - dám cca 0,5cm krému, 2-3kvapky tekutiny (peroxid), zamiešam vatovou tyčinkou a nanesiem, po minútke zotriem vatovým tampónom a dočistím. dlhšie nenechávam. nie je vhodné robiť to v deň, ak chce človek vyzerať super, trochu to zafarbí aj pokožku medzi chĺpkami, no na druhý deň je to už v poriadku a va tretí super, dokolané. vydrží to cca 3týždne.

dá sa použiť aj na riasy, len treba mať dobre zatvorené oči a musí vám to mať kto natrieť.....robievala som aj to.

je to tá farba, akú používajú v kozmetických salónoch (všimla som si ju, keď som si to bola dať asi pred 12 rokmi prvý krát nafarbiť u kozmetičky, odvtedy to robím sama), stojí okolo 300,-, no investícia sa niekoľkonásobne vráti a človek to má doma, nemusí nikam ísť a aplikuje podľa potreby.

ella1
28. okt 2008

basado,hlavne ak si blond a obočko svieti na kilometre 😀 😀

minkak
28. okt 2008

ahojte kocky,tak ja si farbim obocko aj mihy asi od 16farbu pouzivam hnedu a na mihalnicky klasika ciernu
,v podstate som spokojna je to lepsie ako ceruzka a vydrzi mi to tak mesiac
viem,ze niektore zeny pouzivaju roky farbu na vlasy aj na obocko aj na mihalnice,ale ja si kupujem priamo na obocko 😉

danulka2
28. okt 2008

ahojte, ja si tiez davam farbit obocie, lebo som blond a aj obocko mam take blede. Davam si nan hnedu farbu /asi na 45-50minut/, potom zotriem a vydrzi mi to tak cca mesiac. Trham si ho sama, lebo mi nikdy nevytrhali tak dobre ako by som si to predstavovala 😝 . Takze doma vytrham, kozmeticku mam 5minut od bytu, ta mi ho nafarbi a idem domov 😀 . Potom si ho len zotriem.Robim to tak asi 10rokov 😀

ella1
28. okt 2008

danulka-na 50minut? 😲 to je veľa. 😕

slnieckova
autor
28. okt 2008

ale vas je 😀 a ja som si myslela, ze to bude divna tema 😀

a dakujem za postrehy, rady, napady 😉 urcite vyskusam, lebo sa fakt takto necitim pritazlivo 😀

aponchie
28. okt 2008

ja si to nechavam cca3az4minutky 😀 😀

minkak
28. okt 2008

aj mne sa zda 50 min.mooooc 😕 najlepsie je to nechat tak okolo 10min.ale zalezi od toho ake to chcete mat tmave....mihalnicky tak 20minutiek 😉
ale pri mihalniciach doma pozor,radsej treba mat doma kvapky do oci ak by nieco 😉

ella1
28. okt 2008

tak chodila som kedysi na sukromnu kozm. školu a robili sme tam všeličo a pokiaľ sa dobre pamätám,tak obočko cca max. 10 min. a riasy cca 15 min.

danulka2
28. okt 2008

ella kozmeticka mi to nechavala zo zaciatku na 15miunt, ale som sa opytala, ze mi to dlho nevydrzi a kolko to tam moze byt. Ona ze si to nechava aj hodinu. Tak ja ,,len,, 45minut.

minkak
28. okt 2008

a este londa je dobra,ale kratsie vydrzi ja mam najradsej Refecto Cil,je to sice mensie balenie tuba ma 15ml-a stoji okolo 120,-,ale to uplne staci..3roky otvorena farba to uz je dost 😕
predava sa bez peroxydu,ten sa da za par korun kupit v lekarni-pytajte si 3%alebo 6%,v drogerke je predrazeny!
alebo potom este farba-hena na obocie-tak tam staci uz fakt len par minutiek a pekne to chyti a hlavne dlho vydrzi-tiez ma obsah 15ml a predava sa uz s peroxydom 😉 nepamatam sa kolko uz stal ale okolo 100,-priblizne

ella1
28. okt 2008

aha.no ved pokiaľ ti to nevyžerie kožu,tak je to na tebe. 😉 ale nemáš to potom tmavé k tvojim svetlým vlasom?

lesha
14. máj 2009

prosim pomozte mi,chcerm si dat vlasy na blond ale obocie mam dost tmave a farby na obocie maju len cierne a hnede,blond farbu som nikde nezohnaŁa,mozem si dat na obocie farbu na vlasy aj ked tam pise ze nie???stalo by sa nieco????

sumienka2525
14. máj 2009

lesha: No ja byt tebou farbu na vlasy by som si urcite na obocie nedavala a uz vobec nie blond. Ved aj ja som bola blondka a mala som tamavo hnede vytetovane obocie a vela blondiniek ma tmave obocie. Je to uplne normalne. Nechaj si ho pekne svoje prirodzene a ked ho budes mat pekne upravene tak to bude cool. .... 🙂

claudinka
14. máj 2009

ja som si nafarbila obocko prvykrat v utorok 😀 len tak z haluze, som bola u kozmeticky a ako mi trhala obocko, hovori, aj nafarbim? ja ze preco nie 😀 platila som za to 40 sk 🙂 ale zepry to vydrzi iba par tyzdnov a bledne to kazdym umytim 😉

lennis
14. máj 2009

jsem blond a barvím si obočí na černo, nechávám si to barvit u kosmetičky, ale někdy si to barvím doma, mám od mé kadeřnice barvy na obočí a řasy, kupuje to někde ve velkoobchodě, takže kdo máte známé kadeřnice, tak je můžete zkusit, barva vydrží i 3týdny 😉

nanyka
14. máj 2009

lesha, pokial mas prilis velky kontrast, tak to ozaj pekne nie je..obocie treba vsak najprv odfarbit speci odfarbovacom na obocie a potom znova zafarbit nejakym bleduckym odtienom - napr. popolavym..

odfarbovanie obocia vsak nerobi vela kozmeticiek 😒 nechapem preco..je to normalna sluzba..
ja som bola spokojna s odfarbovacom a farbami zn. reflectocil, daju sa zohnat aj na nete.. 😉

timinka1984
14. máj 2009

Ahojte! 🙂
Tak ja si farbim obocie tiez sama, studovala som to.....pre mna nejlepsia je Londa, s tou sme aj praxovali...ma sa nechat max.15 min, potom peroxid aj tak uz neucinkuje.....no niekedy si aj ja necham dlhsie.....
Mne vydrzi cca 2 tyzdne, no u kazdeho inak... 🙂 🙂

dsnadja
14. máj 2009

ja mam tmave vlasy a použivam hnedu farbu lebo je prirodzenejšia.použivam refectocil prikvapnem asi 3 kvapky kremoveho 6%peroxidu a necham asi 5 min,ja si nekremujem okolo obočia ale mam po ruke tie vatove tyčinky čo sa použiva na čistenie ucha a pomaly si farbym,ked nahodou vybehnem tyčinkou utrie a farbym to tou paličkou čo je v baleni,som spokojna,jom mama to ma aj dlhsie niekedy aj pol hodinu.ale ona ma tenšie obočie a menej chlpkov,inak som kozmetička