Farby na okná. Poznáte postup a tipy pri maľovaní?

mirka414
13. aug 2007

ahoj maminky neviete mi poradit ako sa volaju tie farby na igelit co sa davaju potom na okna?a postup pri malovani a nejake typy.pocula som ze existuju aj nejake lacnejsie napodobeniny tychto farieb ale ze su nekvalitne.som zaciatocnicka.dakujem.paaa

martinadt
23. nov 2008

a tuším tu niekto spomínal macka pooh 😕 takú šablónku som nikde nenašla 😖

jajinak
23. nov 2008

Já dělám obrázky na okna už několik let,doma je máme snad na všech oknech.Ze začátku to chce trochu cviku a pak už to jde samo.Teď už kreslí i můj starší syn,sice ne tak ,jako já,ale má z toho radost,že si to nakreslí sám.Většinou používám folie k tomu určené,které koupím v papírnictví nebo jakékoliv jiné folie nebo desky.Barvičky mám od firmy Window art,Glass deco,Wiky,taky z papírnictví nebo z nějakého hypermarketu.Výhodou je,že se dají po čase z okna sloupnout,když se to dělá opatrně a není to na okně přilepené už třeba rok,to pak už nejde.A taky to nesmí být nahřáté od sluníčka,když se to odlepuje.Zrovna dnes jsem si říkala,že sloupnu obrázky,které jsem tam dávala v létě,schovám je mezi folie na příští rok a namaluju zimní výzdobu.Sice mám něco schované z loňska,ale baví mě kreslit nové.I syn říkal,že si namaluje do pokojíku nějaké sněhuláky.Předlohy mám buď přímo na to koupené nebo z omalovánek.

martinadt
23. nov 2008

jajinak a keď to je na okne dlhšie tak sa to už nedá zlupnúť dole? 😕 😕

jajinak
23. nov 2008

Martinadt-u kluka v pokojíku jsem nechala obrázky 3 roky,pražilo na ně slunce,když bylo hezky a kontura se rozpila a musela jsem je seškrabávat nožem.Hrozná práce 😝 .Ale říkám si,že za tu parádu,která vydrží dlouho to stojí.V létě jsem vyzdobila okna u mladšího syna a počítám,že to tam taky bude dost dlouho,aspoň,dokud to nevybledne,což se na slunci za čas stává.

martinadt
23. nov 2008

a farby kupuješ tiež v baumaxe alebo kde? ja to zajtra pôjdem pozrieť do OBI ale len s malou dušičkou že to tam majú

jajinak
23. nov 2008

Byrvy kupuju v papírnictví.V Obi jsem viděla ty Window art.Ale tam to máme daleko,takže já chodím do papírnictví nebo do Hypernovy,tam jsem kupovala Glass deco.

trixi
23. nov 2008

martinadt, tie fary maju aj v OBI. U nas ich maju aj v Tescu a aj v Hypernove. Tie sa mi nezdaju tak kvalitne. Daju sa kupit aj sady, kde su aj predlohy. Moje prve farby na okno boli v takej velkej krabici s predlohami a boli s jesennymi motivmi. Mne tiez isli tazko dole obrazky, ktore som mala 2 roky na okne na ktore prazilo stale slnko. A ked som si odlozila zlepene obrazky, ze si ich dam na dalsi rok, tak ako keby tie farby vyprchali. Uz ich neodkladam a kazdy rok a rocne obdobie malujem nove.

jajinak
23. nov 2008

Já si je schovávám,když se mi podaří je dobře sloupnout.A barva na nich nevyprchá.Ale samozřejmě taky ráda namaluju nové.

martinadt
23. nov 2008

no ja jediné o čom by som tu vedela tak je to OBI, papiernictvo klasické ako u nás, v takom som tu ešte ani nebola a hypernova či tesco tu tiež asi nebudú, snáď to ešte skúsim pozrieť aknie v tom OBI tak v despari alebo eurospine možno by to tam mohli mať.. a predávajú to vo veľkých baleniach v nejakých škatuliach? 😕 no som zvedavá čo to tu bude stáť taká sranda 😕

martinadt
23. nov 2008

baby ak by ste mali predlohu toho macka pu 😲 😲 😲 tak by ste mi ju mohli poslať? 😅 ďakujem

maruschka
23. nov 2008

martinadt, na disney.com sa dajú stiahnuť v jednotlivých rozprávkach/games a tam si už nájdeš, čo sa dá vytlačiť/ vymaľovavánky-od princezien, macko pu,...atď..Naša malá si to vždy vytlačí na tlačiarni a maľuje si..určite by sa to dalo použiť ako predloha na tieto kresby na sklo... 🙂

martinadt
23. nov 2008

jéj maruschka ďakujééém pekne idem to hned checknúť 😵

ena
23. nov 2008

martinadt, ja som niekde vygooglila pekne obrazky macka pooh, aj zimne tam boli, minuly rok sme to mali na okne, len teraz si nepamatam adresu.. ale niekde ich mam v pc ulozene, len ja tu mam milion obrazkov vselijakych, tak ked najdem, poslem ti mailom, len mi do IP posli adresu 🙂

ena
23. nov 2008

nasla som aj foto, ale je to tam velmi zle vidiet https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... a tiez som ich potom po par mesiacoch, sme to tam mali az do leta 🙂 , musela zoskrabovat takym speci nozikom, lebo na to v lete prazilo slnko a potom sa to tam tak prilepi, ze to nejde dole ani po navlhceni

zuz11
25. nov 2008

mam taku otazku prvy obrazok na svete len netusim ci je dost hruby 🤐 ako to zistim? 😀
lebo ta farba z vnutra po ususeni sa dost stensila 🤐

mirka414
autor
25. nov 2008

zuz11 nechaj to dobre uschnut asi jeden den a ked sa to bude dat dobre zlupnut,tak staci farby,pozor na bubinky a miesta bez farby...ak sa ti to nebude dat treba este raz dofarbit jednu vrstvu.aspon tak postupujem ja a uz mam aj betlehem.

titkovamiriam
25. nov 2008

super temicka-ja na okna malujem temperami a potom ich jednoducho umyjem teplou vodou 😀

zanetka82
25. nov 2008

Taky jsem blázen do malovaní. Mám to všude na oknách, v koupelně na kachličkách po ledničce 😀 😀

mirka414
autor
25. nov 2008

zuz11 hlavne tej ciernej daj dost,a aby neboli medzery...

martinadt
25. nov 2008

ahojte
ena poslala som ti IP 🙂

baby mám ešte otázku, zohnala som nejaké tie farby ale pripadajú mi len ako nejaké šitinky, dala som si to kúpiť na svk, včera som skúšala večer prvý pokus zajka, len mi chytil na okno malá ho strhla a už sa mi nedá nikam nalepiť len na radiátore mi drží 🙄 a tie obrys robíte nejakými špeciálnymi štetcami???? 😕 😕 😕 lebo tie tenšie čiarky neviem nejako robiť a priamo z tuby je to príliš akési hrubé 😕 😕

mirka414
autor
25. nov 2008

martinadt ved tie farby musia byt dostat aj v zahranici...v katalogoch,v papiernictvach su vsade.a na sk su dost drahe.tie obrysy sa robia normalne s tubami ale su to obrysove cierne farby.okno by nemalo byt studene potom to drzi.

bibula
25. nov 2008

obrysove su aj sede-aj take mam. 😉

martinadt
25. nov 2008

mirka444 ja som kúpila takú sadu len som písala že tie farby mi nepripadajú kvaltné.. btw. tie obrysové sú v inej tube ako ostatné? 😕 ja mám 12 farieb v škatuľke ale s v rovnakých tubách aj čierna 😕 a keď sme sa na to spýtali v OBI tak nám mladá dievčina povedala že také špeciálne oni nemajú tak som to kúpila v takom obyčajnom obchode

mirka414
autor
25. nov 2008

martinadt farby kupis aj jednotlivo a su dostat aj v tesku.ja mam tiez jednu sadu a teraz si uz len dokupujem ktora farba mi chyba.jednoducho si pytaj windows color farby to by mala pochopit kazda predavacka..

ena
25. nov 2008

martinad hladam v pc vsetkych mackov pooh 🙂 na obrysy sa pouziva speci farba, je v takej istej tube, len je na nej napisane ze je to konturka. https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
konturky robia tensie ciary, su hustejsie ako farby na vyplnanie, tie sa viac rozlievaju.
z vyplnovych farieb su pekne aj s glitters, celkom sa hodi na vianocne motivy, anjelikov a pod.

mirka414, ty si vo swiss, ja som tam kupila tie ploche flasky, predavali to v krabiciach s farbami na konkretne motivy, ja mam macka pooh, ale boli aj ine.. https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer... a pozri si www.opitec.ch a nebudes vediet co si skor vybrat roznych kreativnych veci 🙂

mirka414
autor
25. nov 2008

nadherne fotky a aj malinky je zlatucky 😵 ano vo ch su vsade a strasne velky vyber,ale ja nakupujem aj v nemecku.kde si bola vo svajciarsku a co si tu porabala,haaa?

ena
25. nov 2008

mirka414: mas IP 🙂

martinad:poslala som Ti par mailov, neviem kolko z tych 12 presli.. 🙂 inak, tie obrazky maju rozne velkosti, ale ja som to pri kresleni robila tak, ze obrazky si skopirujem do wordu a tam si potom upravim ich velkost na taku, aku chcem mat velkost obrazka, vytlacimm na papier (vacsinou su to minimalne 2 obrazky na stranu), vlozim do euroobalu a kreslim.

tie obrazky si netlac velmi velke, ked su tam vacsie plochy ktore treba vyplnat, aby sa ti to potom netrhalo.

martinadt
25. nov 2008

mirka tu tesco nemame, a zatiaľ som bola iba v tom OBI no uvidím ešte keď niekam pôjdeme..

ena dakujem 🙂 idem to kuknúť, dnes som stiahla obrázok macka pooh bol farebný tak som ho zmenila na čiernobieleho ale mi ho nevytlačilo pekne tak som hlavu dokreslila iba podľa výmyslu ruky 😅 zajtra keď budem mať čas to skúsim zafarbiť, ale tie farby čo mám sa mi zdajú hrozne husté 🙄 🙄 akoby nechceli riadne kresliť 😖

martinadt
25. nov 2008

ena neprišiel mi ani jeden mal 😅

zuz11
25. nov 2008

takze prvy obrazok je uspesny a uz je na okne 😀
uz som vykonturovala dalsie dva obrazky 😀 pouzivam inak bielu a zlatu konturku na tieto vianocne veci 😀
inak v tescu sa mi zdaju najlacnejsie teda aspon ta znacka co pouzivam lebo tie v hornbachu sa mi nepacil patent zatvarania 😀 a zohnala som si aj priehldnu farbu, len som nepochopila ze maju rozne ceny rovnake velkosti a aj znacka len farby su odlisne napr biela, prieladna, ruzova a cervena stala cez 30 sk a ostatne cez 50 🤐 su to 60ml 😉
inak konturky rozoznate tak ze je to tam napisane dole pri odtieni farby 😉
inak muz dnes zapojil scener tak oscenujem par obr a kto ma zaujem poslite mi IP s mailom 😉