Farby na okná. Poznáte postup a tipy pri maľovaní?

mirka414
13. aug 2007

ahoj maminky neviete mi poradit ako sa volaju tie farby na igelit co sa davaju potom na okna?a postup pri malovani a nejake typy.pocula som ze existuju aj nejake lacnejsie napodobeniny tychto farieb ale ze su nekvalitne.som zaciatocnicka.dakujem.paaa

duskaf
25. nov 2008

Keby niekto našiel krásny betlehem, prosím dajte mi vedieť, ďakujem.

martinadt
25. nov 2008

zuz tak to je supeeer 😵 ja ho skúsim zajtra prilepiť s malou len uvidím či vôbec bude držať 😀 a či ho vôbec odlepím z folie 😅

zuz11
25. nov 2008

poslane tie co poslali zatial email, snad sa vam to podari otvorit a bude to dostaocne kvalitne ak nie piste 😉 je to cely ten casopis 😉

martinadt
26. nov 2008

baby mne sa ten obrázok akosi zošuchoril a sfľakatel ☹

dannynka
26. nov 2008

ahojte babulky 🙂

tak ja uz mam taketo ozdobky po celom byte malej sa to hrozne paci,tiez som na prvy krat zohnala take farby ze sa mi obrazok vobec nedal zlupnut....a tak mi kamoska poradila ine s dracika..tak som vyskusala tie a su super.... 😉

zuz-a mas aj vianocne?uz som ti aj ip poslala s mailom,vopred dakujem 🙂

zuz11
26. nov 2008

hej mam praveze zimny motiv, nie je tam betlehem ale vsak poslem ked si poslala email 😉

zuz11
26. nov 2008

inak mne sa ten dedo mraz co som ho robila zlatou konturkou rozmazal neako ( hrozne dlho tiekla taka vodicka s tej flasky a aj napriek tomu ze som ho robila az ked zacalo ist huste tak sa akosi po zaschnuti roztiekol akoby 🤐
asi ho vyhodim, ale uz mam druhy obr, priesvitna je super, uz sa tesim na vecer ked ju budem odlupovat 😀

kacenka83
26. nov 2008

ahojte, aj ja mam za sebou uz par obrazkov, hlavne na okno, dvere a chladnicku 🙂
teraz by som chcela urobit nejake rybicky do kupelne, neviete ako sa spravaju tieto obrazky pri kontakte s vodou? ak by som ich pripadne nalepila na vanu, nielen obkladacky, ci by prezili?

trixi
26. nov 2008

zuz, niekedy ked su tie farby starsie, tak ich treba poriadne roztrepat, aj mne sa obcas stanie, ze miesto farby mi ide taka vodicka. Hlavne sa mi to stava, ked som dlho nemalovala tymi farbami. Tak ich vzdy poriadne pretrep aby sa to zmiesalo.
Kacenka, s vodou sa znasaju dobre. Ja ich mam na zrkadle v kupelni a zrkadlo umyvam aj takym cistidlom na okna a rybicky sa nerozpustili, drzia dobre. Sestre som nalepila par morskych priser na obkladacky a tiez sa znasaju s vodou dobre.

zuz11
26. nov 2008

trixi, ved som ju triasla a triasla a nic 🤐 🤐 🤐 musela som to tak ci tak vytlacit do servitky 🤐

ena
26. nov 2008

kacenka- v pohode do kupelne, my mame na obkladackach, voda im nevadi. ale do vane -do vnutra ked chces, tak to neviem, asi sa ti pozlupuju postupne. ke dna vanu zvonku, nie je problem.

lebedka
26. nov 2008

Ahojky, taky maluji o sto šest. Hlavně na Vánoce a Velikonoce. Strašně mě to baví, nejsem moc zručná, ale obkreslit a vymalovat, to ještě zvládnu 😀 😀 Barvy kupuji v papírnictví, ale viděla jsem je skoro ve všech hypermarketech. Raději maluji na hrubší euroobal. A hotový, uschlý obrázek dám tak na 2- 3 minuty do lednice, ne do mrazáku, to už se mi zlomilo, stačí do lednice. Ono to ztuhne a pak se to samo odlepí od desek. Jen to sundavání je pro mě strašný!! Obrázek se mi z okna vždycky roztrhne a pak to tady seškrabávám nožíkem... Ale za tu parádu to stojí 😵
Hodně obrázků hledám na stránkách pepitextu- už jsem tady viděla odkaz 😉

zuz11
26. nov 2008

ja obr robim na tie vrubkovane euroobaly a nedavam nikam do chladnicky ani nikam, idu v pohode dole 😉
a dokonca dnes sme obrazok dali na okno uz po cca 12 hodinach po dokresleni 😉

dannynka
27. nov 2008

ahojte babulky len sa chcem s vami podelit o jednu dobru kupu,dnes som si kupila v lidli sadu tychto farieb za 129-sk aj z 27 vianocnímy sablonamy 😉 su tam sice len 3-farby-cervena,zelena a biela,potom 1-bliela trblietkava a jedna konturovacia cierna...ale obsahovo su 80-ml....co si myslim ze je super 😉 Uz som ich dnes vyskusala u maminy a veru krasne idu aj zlupovat....este som zabudla napisat ze je tam aj jedna folia..... 😉

zuz11
28. nov 2008

ja vam tiez idem povedat jeden napad 😀 dala som si ten casak prefotit na vacsi format A3 uz len zohnat neake folie A3 a tie obr budu vo vacsom zdaju sa mi stratene na okne v tom normalnom formate 😀

dannynka
28. nov 2008

zuz-ty si hlavicka 😉

ena
28. nov 2008

zuz: len niekedy nie ej dobre, ak su obrazky veli velke a su tam velke plochy jendej farby, potom sa to moze potrhat

zuz11
28. nov 2008

no ved nic take sa nechystam robit vo velkom 😀 a neboj popripade dam dve vrstvy farby, ved otestujem keby daco, len sa mi zdaju tie obr v tejto original velkosti moc male a na okne sa stracaju 🤐

ena
28. nov 2008

zuz11- zalezi aj od velkosti okna 🙂

zuz11
28. nov 2008

no ja mam v obyvacke a aj v spalni az po zem vsetky okna
obyvacka http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=165466
spalna http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=165471

ria80
28. nov 2008

Já jsem ted odškarabávala obrázky z ledničky,taky to nešlo pryč.Jsem byla vzteklá.
Mám to taky doma všude,ale na okně to není ono.To se tak ztrácí,není to výrazný.Já maluju přímo na okno,jen bílou obrázky.To se vůbec nedá srovnat.Mám to ted v albu. 😉

martinadt
29. nov 2008

tak ja už mám nakreslených 5 obrázkov.. jeden už visí na okne a druhý na zrkadle ..

zuz vy máte teda pekne veľké okná 😝

zuz11
29. nov 2008

martinad, no to ja zboznujem take okna to oni take povodne neboli na to sme pri prerabke ziadali o stavebne povolenie a bol to moj sen a podmienka, milujem take velke okna ja by som ich este aj na sirku natiahla ak by slo 😀 😀 😀 len to sa uz neda 😉
no vidis ako sa ti dari v kresleni, ja som vcera kreslila simpsnovcov a uz su v sprachaci, to muzovi a dnes ma caka vyfarbt par zvieratok pre malu tiez do sprchacu co pojdu kedze aj sprchac mame maxi 😀 😀 😀 taky rodinny ma na sirku 140cm 😀 😀

martinadt
29. nov 2008

a nebojíš sa že z takého okna vypadneš? 😀 mne to príde ako balkónové len o čosi užšie a keby bola tma tak veselo asi vykročím do tmy 😀
a podarili sa simpsonovci? 😝 ja som kreslila toho macka a malej sa hrozne páčiliá šmolkovia a snehuliak

zuz11
29. nov 2008

martinad, ved ja mam v obyvacke balkon a v spalni logiu 😀 😀 😀 take nevykrocis do tmy ale na dlazbu 😀 😀 😀 a na konci je zabradlie 😀 😀 😀 inak si nemozes zvacsovat okna ja som to mala takto
http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=164894
takze iba tu stenu pod oknom sme mohli vyburat 😉 a kedze povodne dvere boli dost uzke tak nam ich kamos rozsiril na ukor okien ale su dost siroke to asi len na foto vyzeraju uzke 😀
hej simpsnovci sa vydarili 😀 inak by neboli v sprachaci, dopiekla som tak idem malej zvieratka vyfarbit aby sa tie mohli zajtra nalepit a nech sa uci a vzdelava 😀 😀 😀 zatial mam kravicku a slonika kontory 😀 ale mam predlohy na opicu, macku a netusim co dalej este 😀 😀 😀

ena
30. nov 2008

zuz a foto po rekonstukcii nepridas ?🙂
inak, aby si zaplnila tie okna, mas co robit 🙂)))))

kacenqa
30. nov 2008

ahojte, window color malujem uz asi 3 roky, je to paradny relax, strasne ma to chytilo, dokazala som pri tom presediet celeee vecery pri TV, ved film staci pocuvat hehehe

jeden rok som mame do skoly komplet vyzdobu namalovala, aj kolegyniam domov hehe uz na to nemam cas....

inak dobry tip este pre zaciatocnicky, poriadne vyfarbite hlavne miesta okolo konturky, lebo ta farba sa schnutim scvrkava, a v strede moze byt tensia vrstva, tam sa nic nestane, ale ak je tenka vrstva pri konturke, tak ako sa to scvrkne, tak sa popri konturke porobia diery...

a este moj zdroj predloh:
http://www.amoskorea.co.kr/ecustom/download.asp...
su tam nadherne vianocne, treba sa len zaregistrovat a mozete downloadovat...ja som si to potom davala do wordu a upravovala velkosti obrazka - niektore mam 1 obrazok na a4 a niektore mam aj mensie...

martinadt
30. nov 2008

zuz tak potom je všetko v poriadku, lebo som sa začalla ozaj zamýšľať nad tým, ako by som sa z takého okna pozerala keby bolo otvorené 😀 ale máte aspoň viacej presvetlené izby 🙂

zuz11
1. dec 2008

ena, problem je v tom ze este stale nieco dokupuvavame a dotahujeme a dalsia vec by niekto musel vybrta fotak a pofotit to ale este predtym poriadne upratat 😀 😀 😀 tak radcej nefotim 😀 😀 😀
kacenqa, dik za link su tam super obr. 😉
ja mam len teraz problem zohnat tie A3 euroobaly 😀 🤐
mai, no to by mi ani nedovolili, jedine ze by tam bol min francuzky balkon 😀 nemozes si len tak z okna urobit take okno po zem 😉 tak ako ho nemozes ani zamurovat 😉 preto my mame okno v kuchyni zamorovane iba z vnuta a na vonok tak je 😀 😀 😀

zuz11
2. dec 2008

takze uz mam A3 euroobaly aj doma 😀 ked nieco nawindovsujem s nimi tak sa vam pochvalim obrazkom 😀